Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

denturum sanada az kaldı allahın izini ile senin haalayın başını ben çekicem

allah razı olsun aysun bir an önce lap olda başla tedavine rabbim muaffak etsin

ayy kuzum inşalalh az kalmıştır ne olur dualarınızı bizden eksik etmeyin o pozitif ve bebek yüklü enerjinizle bizleride nasiplendirin zaten sözünüz var hem senin hem nurmenin allahım o günler yakındır inşallah :KK55:

verde ben geçen hafta kontrole gittim merkeze bende de hiç yumurta yoktu kocaman da bir kist vardı regl ile geçecek türden dedi Funda hn ama dert oldu içime istersen gel bakalım arada dedi gitmedim ama ayın 4 üne Zeynep Kamilden randevu aldım bakalım ne diyecek oradaki doktor

bana memorılda funda hanım küçük sayıda çok yumurta var ama gelişen yok demişti
bide ben klomen fılan kullanırkenden bılıyorum benım yumurta 17.gun çatlıyodu betul hanım 17yı duyunca ondan bişey çıkmaz gibi güldü (ablam ona içi geçmiş yumurta diyoo):KK1::KK1::KK1:
demekkı ıyı değilmiş 17.gun

zaman yaklaşıtıkça korkmaya başladım ya olmazsa dye:18::18::18:
nasıl başa çıkıyorsunuz böyle düşüncelerle

Bu korku hepimizde var. Yaptığımız şey tam bir belirsizlik. Daha önceki tedavilerimde kendimi hep her iki ihtimalin ola bileceğine hazırlamaya çalıştım. Neqatifleri alınca, baktım ki, hazırlamanın hiç bir faydası yokmuş. İnsan çok üzülüyor. Bu sefer daha tedaviye başlamadan korkularımı hep uzaklaştırdım, aklıma gelen kötü düşünceleri gerçekten kovaladım. Ya olmazsa değil bu sefer olucak inşeallah dedim. Neqatif alırsam zaten üzülücem, niye daha önceden kendimi yiyeyim ki... korkularım hep vardı, ancak onları görmezden geldim. Çünki en azından kötü düşünce kötü hormon demek ve bu da bize hiç gerekli değil. Elhamdulillah bu günüme

ohhh ağızına sağlık kabağım çiçeğim benimde tek umudum Funda hn ın o lafı bana da öyle demişti kandırıyor mu ayol bu beni dicem ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

örnek sen varsın :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

mummu bir örnek de ben olurum inş,
öyle düşünme canım herşeyde bir hayır vardır...
ben bu ay sadece smear için bır klınığı gıttım yumurtamın olmadığını öğrendim. bize sebepsiz diyorlardı onun için biz bu sene umreye gitcektik seneye kadar olmazsa ozaman tüp yapcaktık
bı anda kendmı memorıalda ön görüşmeye gittim oda yine aşılama için doktorlar 2 aşılama olduğumu duyuca tahlıller fılan tüp dedıler
bıde bizim orda yaptırcağımızda kesın değildi benım rahım fılmını fılan aldılar zaten bn ogun salak gıbı oldum durumumu öğrenınce sonra hemen başlıyoz dedık eşim çok istedi ben istemedım ben çok ani olmuştu eşim kabula etmedı hemen olsun dedı tabı bizim umre kaldı (halbukı pasaportlarda hazırdı)sonra bu sefer annem fılaan gelme durumları fılan ertemek istedim eşimde maddı açıdan bır ay daha beklesek ıyı olcak ama sen psıkolojıkmen kendını hazırladın ben ondan bişey demedım fıln deyınce bı baktık 1 ay ertelemişiz..
yanı herşey nasip kısmet eşim aylardr ısrar ediyodu tüp dıye ben olu belkı dıye kabul etmıyodum.şimdi ise gün sayıyorum burdanda cok şey öğrendim saolun bırı bana dese ınanmazdım ben umre planları yapıyodum dua etcektım orda....
yanı bunları bu zamanda yaşamaamız gerekiyormuş

Rabbim diledikten sonra, tüm zorluklar aşılır. Ancak işte zman zaman bu duygu dalgalanmaları da olmasa, daha iyi olucak.
Sen de hayırlısıyla başlarsın inş, iğnelerin bile hazır.
zaten doktorların ağzından çıkacak ufacık bir olumlu lafı bekliyor insan gerçekten.. tedavi süresince psikolojisi çok hassaslaşıyor insanın. gerçekten umut olsun size.. bir tanesi döllenir mi diye düşünürken, 2 tane 5. gün embriyosu AA kalite oldular.. yani Rabbim diledi mi oluyor. hatta kardeşim diyor ki, annem nasıl dua ettiyse bir gecede yumurtlamışsın :KK1::KK1:

:)))
Rabbimin mucizesi işte..
ben de senin için dua edeceğim bu akşam.. hacet namazı kıl bu gece..

inşallah herşey gzüel olup sonu bebeklı olur:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Sağolasın canım, duygulandırdın beni, arada sırada böyle dalgalanmalar yaşıyorum, hakkınızı helal edin.
İnş güzel haberlerle dönerim..

canımm benım senın suan neler hıssetıgını be anlayamam.allah kolaylık versın demek kı kısmet degılmıs....uzme kendını ne olur..:KK43:
hayırlı olan zaman suan deyılmıs demekkı dıyorum benım bıraz daha beklemem lazım sonunda olsunda ıns ben beklemeye razıyım burda bebegını kucagına aldıgı haberını vermeyen kalmaz ıns er yada gec hepımız kavusuruz

aradım az önce bebelerin habarini aldım
*19 tanenein
*13 olgun çıkmış,
*taaaaammm 10 tanaside döllenmiş :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
herşey yolunda dei bilgi veren kız
dualarınızda banada yer verin kızlar
mutluluğum devam etsin inşallah..
iyiki varsınız :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ne guzel maşallah inş hepsı kalıtelı olur 5 . gune gıderler ılk tansferınde tutunurlar sana

kızlar kan değerim çıktım 272 den 527 olmuş sizce iyimi %100 artmamış ama bence sorun olmaz olurmu sizce
cok guzel degerın cnm Allah tamamına erdırsın senı bebeklerıne kavustursun ınş

Canım duygularını çok çok iyi anlıyorum. Ama herşeyin hayırlısı. Rabbim böyle takdir etmiş. Seni de moralman iyi gördüm. Çok sevindim. Allah'ım inşallah bir dahaki tedavinde sağlıkla bebeğine kavuşmanı sağlayacak.. Dualarımdasın canım :KK16:

saol cnm Allah razı olsun guzel dıleklerınızle morel verıyosunuz burda olmasam belkı de bır daha denemezdım iş hayatına döner kafamdan cıkarırır dım ama burası öyle guzelkı guzel haberlerınızle ınsanı heyecanladırıyorsunuz herkez bırırını motıve edıyor eger tekrar denersem burada olmam sebeıyle olur ıyıkı varsınız ıyıkı burdayım

zaman yaklaşıtıkça korkmaya başladım ya olmazsa dye:18::18::18:
nasıl başa çıkıyorsunuz böyle düşüncelerle
ay bende cok korkmustum bıde cok umutsuz gıtmıstım test yaptırmaya ılk denememdekı nagatıften dolayı sanırım yıne aynı seyı yasıycam sandım ama pozıtıfı görunce sevıncten aglamıstım olucak ıns dıye dusunsem o kadar sasırmazdım heralde bol bol dua et cnm o zaman rahat olursun sanıyorum

Bu korku hepimizde var. Yaptığımız şey tam bir belirsizlik. Daha önceki tedavilerimde kendimi hep her iki ihtimalin ola bileceğine hazırlamaya çalıştım. Neqatifleri alınca, baktım ki, hazırlamanın hiç bir faydası yokmuş. İnsan çok üzülüyor. Bu sefer daha tedaviye başlamadan korkularımı hep uzaklaştırdım, aklıma gelen kötü düşünceleri gerçekten kovaladım. Ya olmazsa değil bu sefer olucak inşeallah dedim. Neqatif alırsam zaten üzülücem, niye daha önceden kendimi yiyeyim ki... korkularım hep vardı, ancak onları görmezden geldim. Çünki en azından kötü düşünce kötü hormon demek ve bu da bize hiç gerekli değil. Elhamdulillah bu günüme

ben zaten bunca zaman tüp bebek istemeyişimin nedeni sonucundan korkuyordum onun için istemiyordum çunku aşılamalarda çok kötü olmuştum ama korkunun ecele faydası yok :18:

zaten doktorların ağzından çıkacak ufacık bir olumlu lafı bekliyor insan gerçekten.. tedavi süresince psikolojisi çok hassaslaşıyor insanın. gerçekten umut olsun size.. bir tanesi döllenir mi diye düşünürken, 2 tane 5. gün embriyosu AA kalite oldular.. yani Rabbim diledi mi oluyor. hatta kardeşim diyor ki, annem nasıl dua ettiyse bir gecede yumurtlamışsın :KK1::KK1:

canım sen şu an tedaviye devam etmiyor musun? kist için soğan kürü denedin mi hiç?

bu ay başlıycaktık ama bu kist ve yumurta olmama durumu olunca nisan ayına kaldı bir yerde de iyi oldu çünkü zaten şubatın 6 sında opum olmuştu 20 sinde başlıycaktık fsh yüksek çıktı Funda hn bir sonraki ay dedi o zaman da bu sorunlar oldu ama Funda hn bana ilk baştan beri 2 - 3 ay bekle Müge acele etme dedi ben bi gaza heyecanla ara vermeden tedaviye giriyordum ama hayırlısı buymuş demek ki bende geçen ay fsh düşsün diye cyclo kullandım geçen gün de 2. pakete başladım bakalım nisan ortası gibi regl olucam sanırım o zaman ki kontrol sonucuna göre tedaviye başlıycaz bu arada geçen ay çörek otu yedim ayrıca hurma kayısı ve incir de yedim ama kist oluştu bu defa çörek otunu kestim soğan kürünü hiç denemedim denesem mi onu acaba herşeyden korkar oldum incir hurma hala yiyorum ama bir yandan da korkuyorum acaba dokunur mu diye

Yarın canım, ama önce eşim ameliyata girecek..
ondan sperm bulunursa daha sonra beni alacaklar..

hayırlısı canım

bana memorılda funda hanım küçük sayıda çok yumurta var ama gelişen yok demişti
bide ben klomen fılan kullanırkenden bılıyorum benım yumurta 17.gun çatlıyodu betul hanım 17yı duyunca ondan bişey çıkmaz gibi güldü (ablam ona içi geçmiş yumurta diyoo):KK1::KK1::KK1:
demekkı ıyı değilmiş 17.gun

Allahım inşallah hepimizin gönlüne göre versin

ohhh ağızına sağlık kabağım çiçeğim benimde tek umudum Funda hn ın o lafı bana da öyle demişti kandırıyor mu ayol bu beni dicem ama :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

örnek sen varsın :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

bencede funda hn belkı cok cıddı gorunuyor ama işini guzel yapıyor bence benımde toplamadan sonra hıc kanama leke gelmemıstı ve agrımda olmadı cok rahat gecırdım ılk denemem de ıkıncı gun sancıdan öluyorum sanmıstım valla

meryem suresine başlamıştım secde sini yaparken hepnize çoook dua ettimtam cuma saatiydi:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Kızlar dün akşam regl oldum... Normalde günde 3-4 tane sigara içiyorum ama tedaviye başlıycam diye 2 gündür içmiyorum... Stres yapıyorum galiba canımda çok sigara istiyo, günde 1 tane içsem olurmu ki ? Sigara kullananız var mı, siz ne yaptınız ?

bu ay başlıycaktık ama bu kist ve yumurta olmama durumu olunca nisan ayına kaldı bir yerde de iyi oldu çünkü zaten şubatın 6 sında opum olmuştu 20 sinde başlıycaktık fsh yüksek çıktı Funda hn bir sonraki ay dedi o zaman da bu sorunlar oldu ama Funda hn bana ilk baştan beri 2 - 3 ay bekle Müge acele etme dedi ben bi gaza heyecanla ara vermeden tedaviye giriyordum ama hayırlısı buymuş demek ki bende geçen ay fsh düşsün diye cyclo kullandım geçen gün de 2. pakete başladım bakalım nisan ortası gibi regl olucam sanırım o zaman ki kontrol sonucuna göre tedaviye başlıycaz bu arada geçen ay çörek otu yedim ayrıca hurma kayısı ve incir de yedim ama kist oluştu bu defa çörek otunu kestim soğan kürünü hiç denemedim denesem mi onu acaba herşeyden korkar oldum incir hurma hala yiyorum ama bir yandan da korkuyorum acaba dokunur mu diye

hayırlısı canım

Allahım inşallah hepimizin gönlüne göre versin

hayırlı zaman ne zamansa o zaman olsun canım inşallah. tedaviye de doğru vakitte başlamak çok önemli.

canım şu an tamamen mantığıma göre hareket ediyorum, çörek otu, incir kürleri falan hep yumurta gelişimi için .. soğan kürü ise hem kistleri temizlemeye de yarıyor diye biliyorum. ben iki ay denemiştim :) saraçoğlunun sitesinden bir araştır istersen.. ama bilmiyorum ki, yanlış da yönlendirmek istemem. saraçoğlna mail atarsan cevap da veriyor.

Kızlar dün akşam regl oldum... Normalde günde 3-4 tane sigara içiyorum ama tedaviye başlıycam diye 2 gündür içmiyorum... Stres yapıyorum galiba canımda çok sigara istiyo, günde 1 tane içsem olurmu ki ? Sigara kullananız var mı, siz ne yaptınız ?

canım sakın içme. ben de içiyordum. hatta iğneme başladığım ilk gün iki tane içmiştim. sonra ertesi gün sordum, sakın içmeyin dediler. eline verilen kağıtta da yazıyor zaten. yalnızca sen değil, spermlerin kalitesi açısından eşin de içmemeli.. şimdi de iyi ki bırakmışım diyorum.. aman içme derim. etkiliyor. mesela sigara dış gebelik riskini artırıyor.

bencede funda hn belkı cok cıddı gorunuyor ama işini guzel yapıyor bence benımde toplamadan sonra hıc kanama leke gelmemıstı ve agrımda olmadı cok rahat gecırdım ılk denemem de ıkıncı gun sancıdan öluyorum sanmıstım valla

canım nasılsın? dün senin için dua ettim. hem kalbine ferahlık gelsin, hem de hayırlı evlatlar versin Rabbim diye..

ilk iki tedavimde etrafımdakilere sarıyordum, annem fevri ve sinirli olduğumu söyledi daha sonra,
bol bol dua et, namaz kıldıkça da insan rahatlıyor..
bir de kendini sürekli başka şeylerle meşgul etmek iyi geliyor.
bu kez bende panik var ama tedavi heyecanı yok.
sanki baştan kabul ettim gibi olumsuzluğu...
nur hanım iptal dese diye bekledim hep..
yumurta sayım sinirimi bozdu :KK43:

cnm inş bu tedavın son olur ıns bebeklerıne kavusur mutlu olursunuz bu yasadıgınız steslerı dusununce o zaman ıyıkı yasamısız dersınız yoksa o tatlı bebekler nasıl olucaktı Allah yardımıcın olsun hep yanında olsun herşey yolunda gitsin inş

ohbe bu iğneyi kullanan biri varmış.bu gün 3 kez sordum hemşireler günde 1 kez den başka açıklama yapmadılar yoktur açıklanacak bir şey bekli ama insn tereddüt ediyor.benim merak ettiğim
*bu iğne kullanılırken içinde biraz hava var gibi o çıkartılmalımı yoksa direkmi uygulanmalı?
*saati önemlimi?
*bi de morarma yaoıyomuş galiba:KK50:
saat geç oldu mikro iyi geceler de demiş ama inşallah görür mesajımı

Merhaba arkadaşım bende bu topiğin sessiz okuyucularından biriyim. Seninle aynı sıkıntıyı yaşamaktayım.Kanımda pıhtılaşma var.Bu nedenle üç defa düşük yaptım.Şu anda aşılama yaptırdım sonuç bekliyorum.Pıhtılaşma sorunumu düşüklerden sonra öğrendim.Üçüncü hamileliğimde clexan kullandım ama kullanmakta geç kalmışım.Göbekten ya da bacaktan yapılır,içindeki hava alınırken sakin iğneyi azaltma çünkü dozu çok önemlidir. Bende çok morarma yapmıştı.Saati çok önemli her gün aynı saatte yapılmalı.Hiç merak etme bu iğnelerle saglıklı bebekler dünyaya getiren çok insan var.Doğumdan sonra iki ay igneye devam edilirmiş.Bu arada günlük içebildiğin kadar çok su iç pıhtılaşma sıkıntısı olanlarda su çok önemliymiş.

meryem suresine başlamıştım secde sini yaparken hepnize çoook dua ettimtam cuma saatiydi:KK16::KK16::KK16:
allah kabul etsin canım.sende nisanda başlıyacaksın demi?karıştırdıysam affet?bi burayı okuyorum bi fatura kesiyorum :KK14: Yoruldum:KK14::KK14::KK14:

kızlar dün akşam regl oldum... Normalde günde 3-4 tane sigara içiyorum ama tedaviye başlıycam diye 2 gündür içmiyorum... Stres yapıyorum galiba canımda çok sigara istiyo, günde 1 tane içsem olurmu ki ? Sigara kullananız var mı, siz ne yaptınız ?

içme canım içme herşey bebişler için değil mi içme:26::26: Ben çok moralim bozulunca içerdim ayda yılda 1 tane ama şimdi herşey okadar üst üste geldiki yine canım istiyor:KK14: Tedaviye başlıyacağım diye oğluma kokar üstüme siner diye içmiyorum.sende içme:KK16::KK16:

X