Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

merhaba,
Şubat ayında tedaviye başladık,ancak sonuç negatif :KK43:
nisan ayında dondurulmuşlar için tekrar deneyeceğiz.endişelerim çok fazla ve bu tedaviler sırasında panik atak sahibi oldum.yine aynı şeyleri yaşarım stresi beni mahvediyor ve bütün bunlar tedaviye olumsuz etki ediyor biliyorum...rahatlayabilmek için ne yapabilirim?
dondurulmuş embriyolarla ilgili daha önce deneyimi olan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bebek sahibi olma yolunda Allah yardımcımız olsun,çok zor bir süreç:KK43:
Allah kimseye tekrarını yaşatmadan,hepimizin yüzüne güler inşallah...

endişelecek bir durum yok canım, daha basit ilerliyor bu kez tedavin. rahim duvarını kalınlaştırmak için estrofem diye bir ilaç içiyorsun. 12. gün yada 15. gün transfer yapılıyor rahim kalınlığına göre.
Bebislerimi aldim geldim kizlar....

Hakkında hayırlı olsun inş, geri sayım başladı.
kızlar herkese hayırlı sabahlar.. umarım çook güzel ve hayırlı haberlerin alındığı bir hafta olur!! :KK1:

ben bugün işe başladım tekrar, perşembeye kadar vakit daha hızlı geçer!

günaydın, oh ne güzel..evden çıkmışsın.
iş yerin fazla yoğun değilse evde beklemekten daha iyidir. çok az kalmış ben bile heyecan yaptım :)

endişelecek bir durum yok canım, daha basit ilerliyor bu kez tedavin. rahim duvarını kalınlaştırmak için estrofem diye bir ilaç içiyorsun. 12. gün yada 15. gün transfer yapılıyor rahim kalınlığına göre.

Hakkında hayırlı olsun inş, geri sayım başladı.

günaydın, oh ne güzel..evden çıkmışsın.
iş yerin fazla yoğun değilse evde beklemekten daha iyidir. çok az kalmış ben bile heyecan yaptım :)

aslında yoğun ama ben kendimi yormamaya çalışıyorum. bir de sürekli oturuyorum zaten. fiziken yorulmuyorum.
evet, pek bi heyecanlı.. testi sabah memoriala gidip yaptırmayı düşünüyorum.
acaba önden idrar testi yapsam mı:44:

Son düzenleme:
aslında yoğun ama ben kendimi yormamaya çalışıyorum. bir de sürekli oturuyorum zaten. fiziken yorulmuyorum.
evet, pek bi heyecanlı.. testi sabah memoriala gidip yaptırmayı düşünüyorum.
acaba önden idrar testi yapsam mı:44:

bence yapma.
bazen kanda çıktığı halde idrarda çıkmıyor. o testler çok yanıltıcı. gebe olduğun halde çıkmazsa gereksiz yere moral bozukluğu yaşarsın.

Son düzenleme:
nasıl gidiyor...minik yavru böcekleriniz ve çicekleriniz nasıllar??

hem korku var yıne negatıfmı cıkıcak hemde umut var bide tutarsa ne guzel olur dıye ben karmakarışıgım çok ıdrar testı denedım sımdıye kadar tek cızgılı onu denemıycem cumaya kadar bekleyıp kan testı yaptırıcam dua edıyorum bu defa verır ıns

bu arada kızlar benim muayeneme ilk kez semra hanım da girecek nur hanımla birlikte..
inş bir aksilik çıkmaz.
nur hanım ön görüşmede tüplerden birinde minimal düzeyde sıvı birikmesi var demişti, bu tedavide transfer yapalım eğer olumsuz olursa laparoskopi demişti, inş semra hanım da farklı bişiy söylemez. ben laparoskopi olmak istemiyorum. zaten daha önce iki kez histeroskopi geçirdim :KK43:(

size saçma gelecek biliyorum ama ben dünden beri boşanmayı düşünüyorum... 18 mart için dualarımın yönü değişti artık hayırlısıysa diyorum. cok hata yaptım sanırım zamanlama konusunda.. bunca stresin içinde tutunmaları da mucize olur gibi zaten.. allah yardımcınız olsun. kendimi unutup sizler için heyecanlanıyorum burda yazılanları okuyunca.

bu arada kızlar benim muayeneme ilk kez semra hanım da girecek nur hanımla birlikte..
inş bir aksilik çıkmaz.
nur hanım ön görüşmede tüplerden birinde minimal düzeyde sıvı birikmesi var demişti, bu tedavide transfer yapalım eğer olumsuz olursa laparoskopi demişti, inş semra hanım da farklı bişiy söylemez. ben laparoskopi olmak istemiyorum. zaten daha önce iki kez histeroskopi geçirdim :KK43:(

beylem merhaba ; bu ay başlayacağımız tedavi de olumsuz olursa bana da Semra hn laporoskopi ve histeroskopi dedi hatta ilk başta da onu demişti ama biz bu yapışma vs gibi sorunlardan ötürü yanaşmamıştık. bende olmak istemiyorum çünkü kistlerden dolayı bir defa laporoskopi oldum ancak sonra sıkıntılar yaşadım :KK43:

size saçma gelecek biliyorum ama ben dünden beri boşanmayı düşünüyorum... 18 mart için dualarımın yönü değişti artık hayırlısıysa diyorum. cok hata yaptım sanırım zamanlama konusunda.. bunca stresin içinde tutunmaları da mucize olur gibi zaten.. allah yardımcınız olsun. kendimi unutup sizler için heyecanlanıyorum burda yazılanları okuyunca.

dicay o nedemek nasıl yani ben geçmişi okuyamadığım için paylaştığın birşey varsa malesef haberim yok ama neden böyle bir düşünceye kapıldın

beylem merhaba ; bu ay başlayacağımız tedavi de olumsuz olursa bana da Semra hn laporoskopi ve histeroskopi dedi hatta ilk başta da onu demişti ama biz bu yapışma vs gibi sorunlardan ötürü yanaşmamıştık. bende olmak istemiyorum çünkü kistlerden dolayı bir defa laporoskopi oldum ancak sonra sıkıntılar yaşadım :KK43:

lap.tan sonra sıkıntılar mı oluyor:KK50:
bende bu ay sonu olacağım...nasipse.

kaç gn sürdü iyileşmen acaba çok mu zor...

laporoskopiyi ben kist için olmuştum çok rahat geçti 2 hafta içinde toparladım sonrasında yaşanan sıkıntı dediğim baya yapışma sorunları oldu o sebeple bunun artmaması için laporoskopiye pek sıcak bakmıyorum sonuçta buda tüp bebek tedavisinde önemli bir şey ama her ameliyatta aynı sorunlar olacak diye bir kaidede yok

aysuncum tüp sorunu gerçekten sıkıntılı benimde lapa oldu ama bu tüp öncesi bürükselde görüşmeye gitmştim adam sana tekrar yapalım dedi.memorial ise gerek yok sıvı birikimi yok demişti ve başladık.inş. seninde bir defa olur ve şifa bulursun içini ferah tut hele birinciyi ol bakalım ne çıkıcak.ikinci çok nadir olur zaten duruma göre müdahale ederler inş ikinciye gerek kalmaz..
ben 1 hafta sonra işe başladım ama 3-4 gün sonra daha iyi oluyorsun aynı akşamı ayağa kalkıyorsun öyle ağır bişey değl merak etme..

Son düzenleme:

Yaşadığımız sıkıntılar o kadar zor ki, tedaviler nedeniyle de eşler bazen birbirlerini gereksiz yere kırabiliyorlar.
belkide üzerimizdeki baskıyı, sıkıntıyı daha önce hiç yaşamadığımız süreçleri birbirimizi anlamayarak, kırarak sorunları büyüterek gideriyoruz. Rabbim sana inş hayırlısını verir. birsüre istersen ara ver..şimdi gerginlikle de böyle söylüyor olabilirsin. çünkü bu zor zamanlarda duygu karmaşası da yaşayabiliyoruz.

ne gibi sıkıntılar yaşadın cnm?
belki de benim tedavim başlamayabilir bu ay,bilemiyorum, ön görüşmede semra hanım yoktu, nur hanımın fikri ; bir kez deneyip sonrası için lap. demişti. ben de iki kez his. olduğum için, tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. bir de burada okuduğum kadarıyla tüplere yapılan operasyonlar yumurtalık rezervini azaltabiliyormuş :KK43:

Yaşadığımız sıkıntılar o kadar zor ki, tedaviler nedeniyle de eşler bazen birbirlerini gereksiz yere kırabiliyorlar.
belkide üzerimizdeki baskıyı, sıkıntıyı daha önce hiç yaşamadığımız süreçleri birbirimizi anlamayarak, kırarak sorunları büyüterek gideriyoruz. Rabbim sana inş hayırlısını verir. birsüre istersen ara ver..şimdi gerginlikle de böyle söylüyor olabilirsin. çünkü bu zor zamanlarda duygu karmaşası da yaşayabiliyoruz.

ne gibi sıkıntılar yaşadın cnm?
belki de benim tedavim başlamayabilir bu ay,bilemiyorum, ön görüşmede semra hanım yoktu, nur hanımın fikri ; bir kez deneyip sonrası için lap. demişti. ben de iki kez his. olduğum için, tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. bir de burada okuduğum kadarıyla tüplere yapılan operasyonlar yumurtalık rezervini azaltabiliyormuş :KK43:

benim yaşadığım en büyük sıkıntı bu yapışma problemleri oldu bende de ciddi rezerv problemi var ama bu kistlerden mi oraya yapılan müdaheleden mi açıkçası net belli olamıyor ama seninde dediğin gibi yapılan müdaheleler rezervi etkiliyor bize ilk görüşmede Semra hn. laporoskopi dedi ancak biz yanaşmayınca tüp bebek tedavisine başladık ilki olumsuz oldu hatta dölllenme gerçekleşmedi ikinci görüşmeye gittiğimizde Semra hn yine lap. his. dedi ama biz açıkçası yine yanaşmadık ikinci tedaviyi deneyeceğiz ama bunda da olmazsa mutlaka ameliyat ve doğal gebeliği bekliyelim dedi ama o da eşimede bana da açıkçası çok zor geliyo çünkü tüplerimde zaten bir tıkanıklılık yok tüm sorum rezerv azlığım bu sebeplerden ötürü lapo. pek yanaşmıyorum ama sonuçta her tedavi her hastada çok başka sonuçlar verebiliyor ve bu da bebeğe giden yolda bir basamak neticede

aysuncum tüp sorunu gerçekten sıkıntılı benimde lapa oldu ama bu tüp öncesi bürükselde görüşmeye gitmştim adam sana tekrar yapalım dedi.memorial ise gerek yok sıvı birikimi yok demişti ve başladık.inş. seninde bir defa olur ve şifa bulursun içini ferah tut hele birinciyi ol bakalım ne çıkıcak.ikinci çok nadir olur zaten duruma göre müdahale ederler inş ikinciye gerek kalmaz..
ben 1 hafta sonra işe başladım ama 3-4 gün sonra daha iyi oluyorsun aynı akşamı ayağa kalkıyorsun öyle ağır bişey değl merak etme..
inşallah.hapyy canım...inş.1.de herşey hallolur..
gerçektende ş.dıışndan zor oluyor...ve iş çevremden 1 arkadaşım hariç kimse durumumu bilmiyor birde bu sıkıntım var benim.şimdi rapor alacağım tedavimde yaza geleceği için.kimse bişey bilmeyecek ama git gel çok olursa ne yaparım bilmem..:KK31:
inş.1 seferde her şey yoluna girer..
inşallah bi sıkıntı olmadan tüplerimde fazla sıkıntı olmadan biter ameliyatım.az kaldı bakalım:26:.

laporoskopiyi ben kist için olmuştum çok rahat geçti 2 hafta içinde toparladım sonrasında yaşanan sıkıntı dediğim baya yapışma sorunları oldu o sebeple bunun artmaması için laporoskopiye pek sıcak bakmıyorum sonuçta buda tüp bebek tedavisinde önemli bir şey ama her ameliyatta aynı sorunlar olacak diye bir kaidede yok
anladım canım teşekkür ederim cevabın için.allah yardımcımız olsun

kızlarrrr herkese günaydınnnn:KK16::KK16:

Mikroooommmmmm :KK52:
Hamilelik takvimini yerim ya :KK52:
Maşallah maşallah :nazar::nazar::nazar:

esti dün akşam öyle bi yapayım dedimm:))

Benim hafızaya diyorsun ama seninkinin de maşallahı var :nazar: :)
Sorularını elimden geldiğince cevaplarım canım :KK16:
Bir kısım hariç tutturdun :)
Erkek olursa ya hasta ya sağlam kız olursa ya sağlam ya taşıyıcı ben gibi.

rabbim sana tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin kuzummmmmm:KK16::KK16:

Herkese günaydın :KK16:
Topiği ben kapatmışım ben açıyorum :KK1:

Tutmuyor uyku tutmuyor :KK50:

günaydınnnn

çok mutlu oldum, tebrikler cnm. inş kucağına aldığın günleri de görürsün.

günaydın inci, sonunda beklenen kırmızılar dün gec geldi.
biraz önce hastaneyi arayıp randevu aldım, heyecan başladı.
nur hanımdan aldım bu arada.

çok saol canımm amin inş...hepimiz görürüz o günleri inş...

kızlar hepinize günaydın perşembeden beri evde misafir vardı bende nete giremedim :KK43: herkes iyi mi ?

bu ne ya tedavi öncesi sonrası esnasında sanki millet bu günleri bekliyor gelmek içinn:))

merhabalar nasılsınız hepinize mutlu bir hafta diliyorum..transferi olanlar var ve olacak olanlar İnşallah mart ayı çok bereketli geçicek kızlar herkes 5. güne gidiyor gelişmeler çok güzel :nazar: hayırlı haberlerinizi alırız inş..

mikrom hamilelik takvimi yapmışsın hayırlı olsun inşş...çok güzel görünüyo...

bende yarın inş kalp atışlarını yada atışını Allah izin verirse duyucam..çok heyecanlıyım tedirginim..inş sorunsuz geçer..

incim çok az kaldı seninde inş...çok güzel bir haberle geliceksin...

sende yapsana kuzummm..inş.. duyacaksın o pıt pıt ları sakin ol canımmm...

kızlar herkese hayırlı sabahlar.. umarım çook güzel ve hayırlı haberlerin alındığı bir hafta olur!! :KK1:

ben bugün işe başladım tekrar, perşembeye kadar vakit daha hızlı geçer!

oo bitmiş canım bişey kalmamış inş.. hayırlı güzel haberler vereceksin allahın izniyleeee

hayırlı sabahlar kızlar
mikromm hamilelik takvimin çok güzel olmuş 7 ay daha güle güle kollan
hastaneden aramadılar henüz sabah kalktım yemek yaptım akşam ve yarın için
etrafı temizledim bekliyurum daha
keten prenses eyer tırasfer saatlerimiz tutarsa tanışırız belki

saol canım benimm inş.. yakında sende yaparsın o takvimdennn:emir_bebek::emir_bebek:

canımm rabbim size herşeyden önce aile huzuru mutluluğu nasip etsinn .kullandığımız ilaçlar ister istemez bizleri daha hassas yapabiliyor eşlerimizide stres kötü etkilyebiliyor zaman zaman hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz.ben çok iyi hatırlıyorum bir transfere girerken biz kavga edip öyle girmiştimm.inşş..geçici şeylerdir bunlarr.daha farklı büyük bir sorununuz yoksa atlatırsınız inş....

cnm dur cok erken baslamıssın böyle seyler dusunmeye hamıle olsan napıcan o zaman daha hassas olucaksın tedavı sırasında olumsuz yönlerını de dusununce ınsanın aklına gelebılıyor boyle seyler ama dusunmemeye calış suan ıcın boylesın cunku tabıkı herseyın hayırlısı herzaman bunun ıcın dua dıyoruz senın ıcın de ınş Allah hayırlı bır evlat ve hep bırlıkte mutlu bır ömur gecırmeyı nasip eder

benim yaşadığım en büyük sıkıntı bu yapışma problemleri oldu bende de ciddi rezerv problemi var ama bu kistlerden mi oraya yapılan müdaheleden mi açıkçası net belli olamıyor ama seninde dediğin gibi yapılan müdaheleler rezervi etkiliyor bize ilk görüşmede Semra hn. laporoskopi dedi ancak biz yanaşmayınca tüp bebek tedavisine başladık ilki olumsuz oldu hatta dölllenme gerçekleşmedi ikinci görüşmeye gittiğimizde Semra hn yine lap. his. dedi ama biz açıkçası yine yanaşmadık ikinci tedaviyi deneyeceğiz ama bunda da olmazsa mutlaka ameliyat ve doğal gebeliği bekliyelim dedi ama o da eşimede bana da açıkçası çok zor geliyo çünkü tüplerimde zaten bir tıkanıklılık yok tüm sorum rezerv azlığım bu sebeplerden ötürü lapo. pek yanaşmıyorum ama sonuçta her tedavi her hastada çok başka sonuçlar verebiliyor ve bu da bebeğe giden yolda bir basamak neticede

her operasyonun komplikasyonları olabiliyor, mesela his. olanlarda da rahim ağzı yetmezliği olabilirmiş.bir taraf düzelirken başka yerlerden sorun çıkıyor.
benim de rahmimde perde vardı umut tüp bebek merkezinde ulun bey, düşük riskine karşı histeroskopi yaptı. perdeyi keserken çok diplere kadar gidemiyoruz rahmi delebiliriz dedi ve ikinci his. ile kalan kısmı temizledi. ulun hoca, tüplerde sıvı çok az bu bizi ilgilendirmiyor. lap. gerek yok demişti. şimdi merkez değiştirdik. nur hanım olumsuz sonuçlanırsa lap. yapma taraftarı. bence de tutunmayı engelleyici bir risk var ki gerek görüyorlar diye düşünüyorum. bakalım bu hafta içi belli olacak, bir de semra hanımın değerlendirmesi göreceğiz.

her operasyonun komplikasyonları olabiliyor, mesela his. olanlarda da rahim ağzı yetmezliği olabilirmiş.bir taraf düzelirken başka yerlerden sorun çıkıyor.
benim de rahmimde perde vardı umut tüp bebek merkezinde ulun bey, düşük riskine karşı histeroskopi yaptı. perdeyi keserken çok diplere kadar gidemiyoruz rahmi delebiliriz dedi ve ikinci his. ile kalan kısmı temizledi. ulun hoca, tüplerde sıvı çok az bu bizi ilgilendirmiyor. lap. gerek yok demişti. şimdi merkez değiştirdik. nur hanım olumsuz sonuçlanırsa lap. yapma taraftarı. bence de tutunmayı engelleyici bir risk var ki gerek görüyorlar diye düşünüyorum. bakalım bu hafta içi belli olacak, bir de semra hanımın değerlendirmesi göreceğiz.

umarım herşey senin için sorunsuz devam eder ve en kısa sürede mutlu haberler alırsın benim kuzenimin 1 yumurtalığı alındı diğeri de çok kötü durumdaydı ve gittiği her doktor hamile kalman mümkün değil dedi bi baktık ki hamile :) doğumu yapan doktoru bile inanamadı bu halde sen nasıl hamile kaldın diye o yüzden hep diyoruz ya Rabbim yeterki istesin bolbol dua edip gerçekten gönülden inanıp dileyip doktorlarımıza güvenmekten başka yapabileceğimiz birşey yok

sinca merhaba. Bu kadar stres yapma. Dondurulmuş tedavisi taze tedaviye göre çok daha rahat ne iğne var ne bir şey. Sadece rahmi transfere hazırlayan ilaçlar kullanıyorsun bir de crinone jel. Rahat ol. Kan verme sıkıntısı da yok.

Genetik rahatsızlığın mı var pgt yapıldı?

Normal yolla hamile kalabiliyorum ancak gebelik 6-7.hafada sonlanıyor,yapılan testlerde trizomi tespit edildi.ayıca trombofoli var bende,iğneden kurtuluş yok ama o iğnelere alıştım:KK43:
çok ilginç normal hamile kalırken tüp bebekle neden tutmuyor anlamış değilim....bir zamanı var sanırım,sabredip beklemekten başka çare yok:KK43:

hayırlı sabahlar kızlar
mikromm hamilelik takvimin çok güzel olmuş 7 ay daha güle güle kollan
hastaneden aramadılar henüz sabah kalktım yemek yaptım akşam ve yarın için
etrafı temizledim bekliyurum daha
keten prenses eyer tırasfer saatlerimiz tutarsa tanışırız belki

Caniiim beni aradilar saat 4 te hastanede olun dediler semra hanimi istedim transferde normalde aynur janimdi ama semra hanim istedim valla..senide aramis olmalari lazim eger ayni saatte hastanede olursak muhakkak tanisiriz tamammi..yakama gul takayimmi bacim :))

X