Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Benim hastalığım karışık biraz :)
Pgt yapıldı ama yine yapılacak. Başka bir test için annemden babamdan eşimle benden kan alındı, aynısı Akasya'ya da yapıldı. O test sonucuna göre tekrar incelenecekler.

:26: Sizinki zorun bile zoruymuş. Allah yardımcınız olsun. Aklıma bir soru daha takıldı (hakkını helal et )

Aynı ebriodan iki hücremi alındı?? Yani bir kere yapılmış, bir kere daha yapılacak. Nasıl oluyor?

:26: Sizinki zorun bile zoruymuş. Allah yardımcınız olsun. Aklıma bir soru daha takıldı (hakkını helal et )

Aynı ebriodan iki hücremi alındı?? Yani bir kere yapılmış, bir kere daha yapılacak. Nasıl oluyor?

Amin sümeyyem.
Ne demek helal olsun :KK16:
Evet iki hücre alındı. Biri pgt'ye gönderilmeden önce diğeri dondurulmadan önce.

Amin sümeyyem.
Ne demek helal olsun :KK16:
Evet iki hücre alındı. Biri pgt'ye gönderilmeden önce diğeri dondurulmadan önce.

Şimdi taşlar yerine oturdu, anladım.

Aslında genetikle bağlı olan konularda taşların tam yerine oturması çok zor. Şimdi bir sürü soru geliyor aklıma, ancak onlar her halde ancak genetik cevaplaya bilir:KK1::KK1::KK1:

Rabbim içini ferahlatsın. İnşeAllah ben, sen ve tüm çabalayan arkadaşlar evlatlarına en kısa zamanda kovuşur.

Şimdi taşlar yerine oturdu, anladım.

Aslında genetikle bağlı olan konularda taşların tam yerine oturması çok zor. Şimdi bir sürü soru geliyor aklıma, ancak onlar her halde ancak genetik cevaplaya bilir:KK1::KK1::KK1:

Rabbim içini ferahlatsın. İnşeAllah ben, sen ve tüm çabalayan arkadaşlar evlatlarına en kısa zamanda kovuşur.

Öyle sumeyyem ya. Genetik dipsiz bir kuyu gibi.
Benim babamla amcam aynı hastalığın farklı tiplerindeler. Teşhis konulduğunda doktor dünya üzerinde yanlış olmasın ya 4. ya 5. ailesiniz bu hastalığın bu şekilde farklı tiplerini taşıyan demiş.

Amin amin...

Öyle sumeyyem ya. Genetik dipsiz bir kuyu gibi.
Benim babamla amcam aynı hastalığın farklı tiplerindeler. Teşhis konulduğunda doktor dünya üzerinde yanlış olmasın ya 4. ya 5. ailesiniz bu hastalığın bu şekilde farklı tiplerini taşıyan demiş.

Amin amin...

Hmm anladım. Yani anlamadım. Genetiği az bir az bildiğim için aklımda mantar gibi sorular çıkıyor. Neyse artık Rabbim dermansız dert vermesin. Derdi veren Allaha dermanını da verdiği için binlerce şükürler olsun. İnşeAllah tıbbın son gelişmeleri sizin de sorunu en kısa zamanda çözer.

Son bir kolay soru :KK17: Anladığım kadarıyla sizin erkek evladınız olursa ya taşıyıcı ve ya hasta ola bilir. Amma kız evladınız olursa ya sağlam ve ya taşıyıcı ola bilir doğrumu? (hastalığın x kromozomunda olduğu aklımda kalmış)

Hmm anladım. Yani anlamadım. Genetiği az bir az bildiğim için aklımda mantar gibi sorular çıkıyor. Neyse artık Rabbim dermansız dert vermesin. Derdi veren Allaha dermanını da verdiği için binlerce şükürler olsun. İnşeAllah tıbbın son gelişmeleri sizin de sorunu en kısa zamanda çözer.

Son bir kolay soru :KK17: Anladığım kadarıyla sizin erkek evladınız olursa ya taşıyıcı ve ya hasta ola bilir. Amma kız evladınız olursa ya sağlam ve ya taşıyıcı ola bilir doğrumu? (hastalığın x kromozomunda olduğu aklımda kalmış)

Benim hafızaya diyorsun ama seninkinin de maşallahı var :nazar: :)
Sorularını elimden geldiğince cevaplarım canım :KK16:
Bir kısım hariç tutturdun :)
Erkek olursa ya hasta ya sağlam kız olursa ya sağlam ya taşıyıcı ben gibi.

senin dondurulmuş varmı canımmm

pgt yapılmış 2 tane dondurulmuş embriyom var.

Dondurulmus cok kolay ve cok pozitlf ol cunku sansin daha fazla....benim miniklerim buzullardan geldiiiii...darisi basina..

İnşallaaahh.
Pozitif olmak istiyorum ama çok zor,geceleri uyuyamıyorum,tedavi sürecini düşünüyorum acaba yanlış bir şey mi yaptım da tutmadı diye...
dondurulmuşlarda süreç aynı mı yoksa daha mı farklı,hormon iğneleri falan var mı,hergün hastaneye gitmem gerek mi,ya da kan vermek...en büyük sıkıntı kan vermek benim için. çünkü kan gelmediğinden 3-4 kez damara girmek zorunda kalıyolar.sonu güzel olacaksa her türlü acıya razıyım :KK43:
fiyat ne kadar peki?

pgt yapılmış 2 tane dondurulmuş embriyom var.

İnşallaaahh.
Pozitif olmak istiyorum ama çok zor,geceleri uyuyamıyorum,tedavi sürecini düşünüyorum acaba yanlış bir şey mi yaptım da tutmadı diye...
dondurulmuşlarda süreç aynı mı yoksa daha mı farklı,hormon iğneleri falan var mı,hergün hastaneye gitmem gerek mi,ya da kan vermek...en büyük sıkıntı kan vermek benim için. çünkü kan gelmediğinden 3-4 kez damara girmek zorunda kalıyolar.sonu güzel olacaksa her türlü acıya razıyım :KK43:
fiyat ne kadar peki?

sinca merhaba. Bu kadar stres yapma. Dondurulmuş tedavisi taze tedaviye göre çok daha rahat ne iğne var ne bir şey. Sadece rahmi transfere hazırlayan ilaçlar kullanıyorsun bir de crinone jel. Rahat ol. Kan verme sıkıntısı da yok.

Genetik rahatsızlığın mı var pgt yapıldı?

İyiyim canım saol sen nasılsın biz bu akşam hastaneye gittik kızlarrr ve kalp atışlarını gördük ikisininde allahın izniyleeee:KK16::KK16:

çok mutlu oldum, tebrikler cnm. inş kucağına aldığın günleri de görürsün.
Herkese günaydın :KK16:
Topiği ben kapatmışım ben açıyorum :KK1:

Tutmuyor uyku tutmuyor :KK50:

günaydın inci, sonunda beklenen kırmızılar dün gec geldi.
biraz önce hastaneyi arayıp randevu aldım, heyecan başladı.
nur hanımdan aldım bu arada.

Son düzenleme:
merhaba kızlar günaydın...ne zamandır giremiyorum internetm artık yok:KK43::KK43:

ttnettekiler beni arama zahmetinde bulunurlarsa olacak tekrar ama şimdilik yok..giremiyorum şimdide okuldayım bi bakayım dedim fırsat bulmuşken...

nasılsınız herkes iyidr inş...

inci canım 13 marta az kaldı heyecan doruklardadır.....inşallah güzel haberlerle dönersin cnm bnm....

offf bakınamıyorum size çok cnm sıkılıyor bu duruma....:KK50:

bende adetimi bekliyorum bugün yarın olur....haftaya cumaya gün almayı düşünüyorum....10 gnülük rapor almaya çalışıcam burdan inş.problem çıkmaz korkuyorum:26::KK50:

arkdaşlar hayırlı sabahlar
kızlar ilginç bişey oldu dün ben aksam 8 30 gibi bişeyler yazdım hatta cevap veren arkadaşlar da oldu
ama bugun baktım benım yazımda cevaplarda yok
nasıl oluyo acaba?

kızlar hepinize günaydın perşembeden beri evde misafir vardı bende nete giremedim :KK43: herkes iyi mi ?

merhabalar nasılsınız hepinize mutlu bir hafta diliyorum..transferi olanlar var ve olacak olanlar İnşallah mart ayı çok bereketli geçicek kızlar herkes 5. güne gidiyor gelişmeler çok güzel :nazar: hayırlı haberlerinizi alırız inş..

mikrom hamilelik takvimi yapmışsın hayırlı olsun inşş...çok güzel görünüyo...

bende yarın inş kalp atışlarını yada atışını Allah izin verirse duyucam..çok heyecanlıyım tedirginim..inş sorunsuz geçer..

incim çok az kaldı seninde inş...çok güzel bir haberle geliceksin...

kızlar herkese hayırlı sabahlar.. umarım çook güzel ve hayırlı haberlerin alındığı bir hafta olur!! :KK1:

ben bugün işe başladım tekrar, perşembeye kadar vakit daha hızlı geçer!

hayırlı sabahlar kızlar
mikromm hamilelik takvimin çok güzel olmuş 7 ay daha güle güle kollan
hastaneden aramadılar henüz sabah kalktım yemek yaptım akşam ve yarın için
etrafı temizledim bekliyurum daha
keten prenses eyer tırasfer saatlerimiz tutarsa tanışırız belki

X