Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

Aslıcım, senin anlattığın o şeyi adı vesvese canım. Şeytan kaçmış senin içine...kaydirigubbakcemile3 O yapar çünkü vesveseyi... Kimi ne zaman zayıf bulsa bu tip endişeler salar yüreğine, aklına... Bana da doğumdan hemen sonra oldu hala da bazen oluyor. Aklını serin tut! Allah'ın izniyle herbişeysi tamamdır yavrunun... Düşünme öyle şeyler.

saol lazanyacigim
annmle ikimizde isiriyorz valla herbiyerini
hadi iyi geceler hepinize öptüm hepinizi ii bakin kendinize by

Şehnazım en kısa zamanda yemeğe ve yatıyo da bekliyoz tatlım. Böyle ateş almaya gelir gibi geliyosun, olmuyo valla. Saymıyoz bunları... :))
Yatıya dedim de aklıma geldi; ne zaman geliyorsun Türkiye'ye?

ben yatıyom gençlik yorulduk bugün malumunuz :) kızımla içiçe son günlerimiz!!!

Annemi yolcu ettim az evvel... Eşim şimdi annemle babamı geçirmeye gitti... Çok üzgünüm dostlar, çok ağlıyorum. Annem de hiç olmadığı kadar üzgün gitti. Eskiden bir can bırakıyordu burada, şimdi iki can... Kızıma iyi bak, kızım dedi. Kapıdan çıkarken eşim, birşey unuttun mu anne dedi; o da unuttuğum birşey var ama onu vermiyorlar ki götüreyim dedi... Kapıdan çıkma vakti gelene kadar belki 100 kere gidip kokladı torununu... Biz neden ayrı şehirlerdeyiz yaaa!!! Neden ben annemi, annem de torununu doya doya göremiyor... Galiba bu gece gözyaşım dinmeyecek. Buralarda da kimsecikler kalmamış. :KK43:((

Ben de Tuğbacım ile sohbet ettim, sayesinde baya bi kendime geldim. Ağlamaktan yüzüm gözüm şişti, kurbağa gibi oldum. Neyse şimdi biraz daha iyiyim. Evdeki tek anne benim bu gece... :)))
Haydin hepinize iyi geceler. Yarından itibaren, kızçeme bakan ve evimin işlerini görerek bana yardım eden bir annem olmayacağından bu kadar sık giremeyebilirim nete... Bakalım, tek anne olarak düzeni oturtmak ne kadar zamanımı alacak?

dileeeek canım bi baktımda yeni doğum yaptın ağrız sızın varmış ama maşallahın var kız forumdan ayrılamıyorsun...
çok çok geçmiş olsun canım..inşallah enn kısa zamanda atlatırsın..alyaya da maşallah...Allah analı babalı büyütsün.

enel hadi hayırlı olsun canım...ayy darısı bize valla..1.5 ay geçirdik..bi 40 gün daha bekleriz artık dimi..

deniz senin nele yazdığın yoruma da koptum bacım:roflol:
bu arada annen gitmiş..bizimki evde yalnz kalmamı istemiyor şimdilik..o yüzden haftaya babam annemi almaya geldiğinde bizde gideceğiz..15 gün sonra eşim almaya gelecek..onun için çok zor olacak biliyorum ama..

rebeca canım hakkında hayırlısı olsun seninde..

kızlar doğuracaklara tavsiye planlı doğumlar için tabi doğumdan 2 gün önce still tea adındaki bitkisel süt yapıcı çayı içerseniz sütünüzün gelmesinde problem olmuyomuş ben aldım deneyecem

aslıcım bende onun hiçbir faydası yok diye biliyorum..çünkü o çay plesenta vücuttan ayrıldıktan sonra süt üretimini hızlandırmak için uyarıcı bir çaymış..doğumdan önce ebelere de sormuştum ben.doğum yapmadan faydası olmaz diyordu.hatta sitesinde de yazıyordu

selam kızlar doruğum 3 günlük oldu.sütüm gelmiyo.sezeryan oldum acaba ondanmı kaynaklanıyo.tecrübe sahipleri lütfen yardımcı olabilirmi bana bu konuda sütümün gelmesi için neler yapmam lazım.özeldende yazarsanız sevinirim.

canım ben normal doğum yaptığım halde 4. gün tam anlamıyla geldi sütüm..öncesinde hep sarı su geliyordu..çok faydalıymış diye zaten durmadan emzirdim ama bebek aç kalıyor diye mamayla besledim..süt gelmeye ve yetmeye başladıktan sonra mama versem bile tükürüyor yutmuyor...akıllı kızım benim:nazar:ağzının tadını biliyor..

ben ilk günden beri komposto içtim canım bol bol...süt ve humana da içtim..hergün sıcak duş aldım ve duşta masaj yaptım...

şimdi Allaha çok şükür hiç sorunumuz yok sütten ve emmekten yana:nazar::nazar: inşallah herkesin böyle olur....:Saruboceq:

canım ben normal doğum yaptığım halde 4. gün tam anlamıyla geldi sütüm..öncesinde hep sarı su geliyordu..çok faydalıymış diye zaten durmadan emzirdim ama bebek aç kalıyor diye mamayla besledim..süt gelmeye ve yetmeye başladıktan sonra mama versem bile tükürüyor yutmuyor...akıllı kızım benim:nazar:ağzının tadını biliyor..

ben ilk günden beri komposto içtim canım bol bol...süt ve humana da içtim..hergün sıcak duş aldım ve duşta masaj yaptım...

şimdi Allaha çok şükür hiç sorunumuz yok sütten ve emmekten yana:nazar::nazar: inşallah herkesin böyle olur....:Saruboceq:

maaşallah canım :nazar: ne güzel bebğin kollarında emziriyosun.... :nazar: :nazar: :nazar:

Kız Allah iyiliğini versin... İlk beş gün gelen sütün adı SARI SÜT zaten... İçeriği farklı olduğu için adı da farklı... İlk 5 gün bebişlerin o sarı sütü içmesi gerekiyo. Sarı su değil o!!! kaydirigubbakcemile3
O da süt merak etmeyin. Hatta ilk 5 gün ne yaparsanız yapın, sütünüz beyazlamaz arkadaşlar... kaydirigubbakcemile

Özgeeee! Bu arada sen benim hangi yorumuma koptun yaw? Kendimi haşlayarak yıkamama mı? :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
Damlacım bize gel, bizim evde hiç sıkılmazsın, sürekli ekkşıınn var!!! :)))) Sürekli, ya emzirme, ya alt değiştirme, ya gaz çıkarttırma, ya pışpışlama eylemlerinden birini yapıyor olursun. Hatta benim durumumda ve son günlerde buna bir eylemi daha ekleyebiliriz; kendi kukuna pansuman yapma... :roflol:KK70:evmlı bu eylemlerle meşgul olunca sıkılmaya vakit kalmıyor... Ama hamileliğin şu yanını özlüyorum; her ne kadar yatmak ızdırap verse de istediğin an uzanıp, şöyle bir kestirivermek ve bunun herkes tarafından meşru bir eylem olarak kabul edilmesi harikaydı...
ayy aç kapıyı hemen geliyom jet hızıylan. yav dellendim sıkıntıdan kendimi eşimin sınavlarını okumaya verdim. gerçi işe yaramış oldum hehehee.
selam arkadaşlar... doktordan geldim kızım hala inememiş doğum kanalına... pazartesiye kadar bekliyeceğiz... doğmazsa pazartesi sabah yatışım yapılacak suni sancı verilecek inşallah suni sancıyla bari doğururum sezeryana gerek kalmaz... hepimizin hakkımızda hayırlısı olsun....:Saruboceq:
hayırlısı canım hep aklımdasın inşallah kendi sancılarınla doğurursun.
yok canım ya haftadan once bence kg ve gelişimi önemli inan ama bildigim kadarıyla alazın kg iyiydi gelişimide dimi annesi ? bu arada bencede o anı yaşa ben oo duygudan mahrum kaldım . Aslı çok güzel bi duygu anne olmak yaa anlatama daha ıkamadım kızımı ama bana okadar güzel kokuyor ki yaa hele bakışı bide arada bi gülüyormuş gibi yapıyorya dünyalara bedel bi duygu allah kımseyı bu duygudan mahrum bırakmasın inşallah
:Saruboceq:
:asigim::asigim::asigim:
anlat anlat valla şuracıkta doğurasım geldi yaaa.
Aslıcım erken değil bence... Dedim ya; ben de 38+0 da doğurdum Defne'yi... Kız bebekler 2 hafta kadar erken geliyorlar genelde zaten... Bu arada Humana nın süt artıran çayını içmek iyi fikir... Ama doz aşımı yapmayın, bol olsun diye!!! Ben ilk bilemedim birbirine yakın arayla 2 fincan içmişim; sonra memelerim süt akınına uğradı şişti... Sıcak havlularla kompres yapıp zor dindirdik acısını.... Valla 3 gün önceden içerseniz, fazla sütü emecek bebiş de gelmemiş olacak daha, valla şişer kalırsınız, benden söylemesi....
Yaa kızlar yaaa; bu gece annem gidiyor Ankara'ya artık... Ben bebişimle başbaşa kalıyorum. Yani başa çıkabilirim ve aslında biraz tek olmayı da özledim. (Mesela dikişlerimin verdiği rahatsızlıktan ötürü bazen anadan üryan gezmek ya da geldiği anda gaz çıkarabilmek ya da şeyimi ayırıp yatmak istiyorum...) Ama ne bileyim, içim buruk işte... senağlama
:teselli:
bu arada kızlar ben libidomu düşürdüm kavuştum kocacığıma darısı başınıza.çok özlemişim beeee:)))
:roflol: darısı başımıza
yerim ben o yaramaz tosun paşayı :))))

ısır annesi poposunu yaramazlık yapınca :))

kızlar benim endişelerim var korku başladı bebeğim sağlıklı olacak mı kulağı var mı gözü görüyo mu gibi psikopatça düşüncelere kapıldım ?????? sizde de olmuşmuydu?
bir arkadaşım anlatırdı doktora sorarmış ameliyata girmeden parmaları tamam mı kolları falan tamdı, gözleri, burnu yerindeydi demi diye. olur canım böyle şeyler kapalı kutu bilmşyoz ki süpriz yumurtadan ne çıkcak. ama aklına güzel şeyler getir tatlım.
Damla nerede yawff doordu mu acep????
yok be yaaa nerdeee:roflol:ben doğurmıycam içimde kalcak herhalde hehehe:roflol: eşim baktı bilgisayara bende ütüydü falan enerjimi atmaya çalıştım. :roflol: geç olunca da giremedim sızdım kaldım.
ben yatıyom gençlik yorulduk bugün malumunuz :) kızımla içiçe son günlerimiz!!!
:asigim::asigim::asigim:
Annemi yolcu ettim az evvel... Eşim şimdi annemle babamı geçirmeye gitti... Çok üzgünüm dostlar, çok ağlıyorum. Annem de hiç olmadığı kadar üzgün gitti. Eskiden bir can bırakıyordu burada, şimdi iki can... Kızıma iyi bak, kızım dedi. Kapıdan çıkarken eşim, birşey unuttun mu anne dedi; o da unuttuğum birşey var ama onu vermiyorlar ki götüreyim dedi... Kapıdan çıkma vakti gelene kadar belki 100 kere gidip kokladı torununu... Biz neden ayrı şehirlerdeyiz yaaa!!! Neden ben annemi, annem de torununu doya doya göremiyor... Galiba bu gece gözyaşım dinmeyecek. Buralarda da kimsecikler kalmamış. :KK43:((
senağlamaAllah kavuştursun canım. en kısa zamanda gene kaçar gelir bence merak etme sen torun kokusunu alınca duramıyorlarmış.
maaşallah canım :nazar: ne güzel bebğin kollarında emziriyosun.... :nazar: :nazar: :nazar:
az kaldı fıstık sabır sıra bize de gelcek. yani inşallah:roflol:

günaydın hatunlaaarr,
ben iyiyim sancı, kasılma, ağrı yok. iyiyiz oğlumla tepip duruyo anasını minnoşum.

Kız Allah iyiliğini versin... İlk beş gün gelen sütün adı SARI SÜT zaten... İçeriği farklı olduğu için adı da farklı... İlk 5 gün bebişlerin o sarı sütü içmesi gerekiyo. Sarı su değil o!!! kaydirigubbakcemile3
O da süt merak etmeyin. Hatta ilk 5 gün ne yaparsanız yapın, sütünüz beyazlamaz arkadaşlar... kaydirigubbakcemile
domestos olma mı? hhehehe
Özgeeee! Bu arada sen benim hangi yorumuma koptun yaw? Kendimi haşlayarak yıkamama mı? :)))

ayy canım ya sen sıcak suyun zararlı olduğunu bilmiyor muydun? en iyisi ılık sudur ne soğuk ne sıcak. artık çok geç oldu bu bilgi ama:roflol:

domestos olma mı? hhehehe

ayy canım ya sen sıcak suyun zararlı olduğunu bilmiyor muydun? en iyisi ılık sudur ne soğuk ne sıcak. artık çok geç oldu bu bilgi ama:roflol:
Domestos??? :roflol::roflol:Bilmem bi dene istersen... kaydirigubbakcemile3

Bu da (Sıcak su zararlı hikayesi) şey gibi oldu; düşen birine dikkat et düşersin derler ya... :roflol:

Damla, bu arada sana hiç Damloş ya da Dammoş derler mi? Biz kardeşime aile arasında hep böyle dediğimizden ben de sana öyle diyom ama garibine gidiyo mu acaba diye sormak aklıma geldi şimdi... :eek:

Açımmmmmmm hemde çok hamileliğin bu yanını da özledin mi? kurt gibi açsın her dakika hehehehe

X