Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

saol Eylemcim içim rahatlıyor:)) sen de düşünme artık söylenenleri duyma bu bir süreç ve öyle ya da böyle atlatılacak önemli olan en az hasarla atlatmak !!! hayat böyle işte biz kadınlar sıkça sınanıyoruz;regl oluyoruz,hamile oluyoruz,doğum yapıyoruz,lohusa depresyonuna giriyoruz,kayınvalide,koca,anne,baba vb.... hayat hep bizi zorluyor çünkü Tanrı bütün bunalrın altından kadının kalkabileceğini biliyor!!iyi ki kadınız:))

çoook haklısın, iyi ki kadınız, eğer eşim hamile kalıp doğursaydı kesin lohusa dönemindeki depresyonda fıttırırdı, ama ben hala evde dengeleri kurmaya çalışıyorum. amaaaaaaaaan pırrrtttt :lepi: kızım iyi ya gerisi boş sositososito

selam kızlar, nasılsınız? ben iyice inek moduna girdim. hayat gayem süt yapmak oldu. alt değiştirme gaz çıkarma işi anneme düştü. bu akşam da kayınlarım, eltim, yeğenimiz gelicek hazırlık yapıcaz. malum kızımızı özlüyolar:)

ya kızlar ben yazmıştım sorun kısmına ama dank etti bana düşündükçe sinirleniyorum. zarag da cvp vermişti. ben epidural normal yaptım ama acayip sancı çekerek doğurdum. yani epiduralin faydası olmadı. ayrıca epidural takılırken sabit olmayan bi tabure üzerinde oturtuldum. bunlar hastanenin gevşekliğinden kaynaklanmıyor mu? ne yapsam bilmiyorum ama ya taburede refleks olarak hareket etseydim, sakat kalsaydım diye de düşünmeden edemiyorum. işe yaramayan bi uygulama beni sakat bırakabilirdi. zaten kalıcı bi bel ağrısı da bırakıyomuş. hukuki açıdan inceliycem bu konuyu.... çok stres oluyorum düşündükçe.

selam kızlar, nasılsınız? ben iyice inek moduna girdim. hayat gayem süt yapmak oldu. alt değiştirme gaz çıkarma işi anneme düştü. bu akşam da kayınlarım, eltim, yeğenimiz gelicek hazırlık yapıcaz. malum kızımızı özlüyolar:)

ya kızlar ben yazmıştım sorun kısmına ama dank etti bana düşündükçe sinirleniyorum. zarag da cvp vermişti. ben epidural normal yaptım ama acayip sancı çekerek doğurdum. yani epiduralin faydası olmadı. ayrıca epidural takılırken sabit olmayan bi tabure üzerinde oturtuldum. bunlar hastanenin gevşekliğinden kaynaklanmıyor mu? ne yapsam bilmiyorum ama ya taburede refleks olarak hareket etseydim, sakat kalsaydım diye de düşünmeden edemiyorum. işe yaramayan bi uygulama beni sakat bırakabilirdi. zaten kalıcı bi bel ağrısı da bırakıyomuş. hukuki açıdan inceliycem bu konuyu.... çok stres oluyorum düşündükçe.

canım yasal hakların var bir suç duyurusunda bulunursun gerekli merciiler incelemelerini yapar ama unutma ki dünya güçlülerin dünyası :)) böyle düşünüp pes etmemek de lazım sen içini rahatlat elinden geleni yap !!!

selam kızlar
tırlatmaya az kaldıııııııııııııııııııııı çıldırmak üzereyim ya etrafım negatif elektiriklerle dolu pozitif enerjiye ihtiyacım var yaa :KK43:

selam kızlar
tırlatmaya az kaldıııııııııııııııııııııı çıldırmak üzereyim ya etrafım negatif elektiriklerle dolu pozitif enerjiye ihtiyacım var yaa :KK43:

yawrucuum takma hiçbirşeyi kulaklarını tıka kızına adapte ol bak ne şanslısın sağlıkla kızını doğurdun berabersiniz uzun bir yolculuktan galibiyetle çıktınız:nazar:a.s.

ayy canımm benim korktuğum kısmı da o işte epiduralin. bence çok haklısın ve eğer kararlıysan bırakma peşini.
bebişi özliyolar he yerim ben ele kızımızıııı.
selam kızlar
pişşşşt evde minicik bir pozitif enerji makinesi var ya kuzuuuuum. ona bak en büyük neşe işteeeee.

nehiray bence en iyisi olmuş 14 ay beraber büyürler işte.benimle kardeşim gibi bizde öyleydik.çok güsel çok.

yaşasın kadın olmaaaaaaaaaaakkkkkkkkk:lepi:

sağolun kızlar, şimdi bi siteyi inceliyorum. hukuk sitesi. orda avukatlar var, sorayım bi onalra şimdi haklıyken haksız duruma düşürülmeyim.

dilek canım yanlış hatırlamıyorumdur umarım adını, valla 2 gün önce de ben çok sinirlendim. anneme de kızdım, lohusayım üstüme gelmeyin diye. şaka sandılar ama anladılar sonra tüm gün suratım asılınca. damla ve aslı daha doğurmadınız aklınızda olsun ben yapmadım siz yapın. var gücünüzle lohusalığı bahane edin. hemen ayaklanmayın. işe falan koşturmayın. gece eşinize de görev verin. valla şimdiden eşime kahvaltı hazırlıyorum beklemese de benden. hemen kalktım ya ayağa sanki bi yerim ağrısa da numara yapıyomusum sanarlar diye geriliyorum. aman naza çekin kendinizi. oyy huyumm kurusun emii benim...

Şİmdi de emzirdiğim için açım. Ama yemeğe vakit bulamıyom... Hamileliğin; yemeğe vaktim olması kısmını çok özledim...

Günaydın Gülşahcım. Sen neden bu kadar depresif oldun? Uykusuzluk mu, gaz sancıları mı, eşin mi aile mi hangisi? Bi ara gaz sancıları ve eşinden şikayet ediyordun ama hepsi bir araya mı geldi?

bende aynı durumdayım..geçmişi okumak ta ne??? sadece son sayfada kim yazdıysa onlara göz gezdirebiliyorum..hatta küçük bebeği olupta forum forum gezip yorum yapabilenlere hayretler içinde bakıyorum çok uslu bebekleri var galiba..
evet ailene bile sinir oluyorsun.hele kayınvalideme o kadar sinir oluyorum ki..kadının her lafı her hareketi batıyor bana..gıcıklık falanda yapmıyor ama bana batıyor..kabul ediyorum huysuzum bu aralar....

günaydın kızlar,
2-3 gündür lohusalık depresyonundaydım yeni çıkmaya başlıyom sanırım, ayyy hamilelikten daha kötü, herşey mi batar insana ya, bir de neyin var suratın neye asık diye habire sorup insanı delirten bir koca. ayy adam sorsa bir türlü sormasa başka türlü. herneyse şükür daha iyiyim.
Aslıcım 38+0 gayet normal bir tarih, ben de o zaman yaptım,sarılık dışında bi sıkıntısı olmdı Sezin'in, kilosu falan da gayet normaldi, zaten zamanını beklese 4 kio olcakmış sanırım. son zaanlarda bende de olmuştu sendeki kuruntular, acabaleke falan var mı, eller ayakları parmakları nasıl gibisinden bi sürü şey ama aklından uzaklştırmaya çalış, güzel şeyler düşün, kızını kucağına aldığın anı hayal et aklına kötü şeyler gelince. spinal anesteziyle ben çok rahat bir doğum geçirdim, darısı başına inşallah ama rahat ol sakin olmak çok önemli.
Denizim Allah kavuştursun canım, anneden ayrılmak normalde zaten zor şimdi bi de lohusa psikolojisi çok iyi anlıyorm seni. Şimdi işler zorlaştı. bende düşünüyorum annem gidince ne yapacağım diye. kukun içinde üzüldüm, haşlama olmuş garibim, zaten ne geldiyse zavallının başına sıcak sudan geldi kaydirigubbakcemile3.

selam kızlar

kızlar gerçekten bu aralar kötüyüm.yani deprosyona girmedim ama şu içinde bulunduğum durum geriyor beni.
kendi evimde değilim..babamlardayım.eşim ve çocuğun sorumluluğu yetmiyor gibi dağınık bir baba ve dağınık bir kardeş ilede uğraşıyorum.kendi evimde olsam en azından sadece kocamın pijamalarını katlardım..burda herşey üstü üstüne geliyor.kardeşim bankada çalışıyor onu bahane ediyor yorgunum gibilerinden.biz eşimle yemek derdine düşmezken burda bide yemek yapmak durumundfa kalıyorum.
kendi evine git demeyin orası çok soğuk bu yavrucak hastalanır.denize cephe hiç bir şekilde ısınamayız.yani nisanın 5i yada 10una kadar burda kalmak zorundayım.
emziremiyorum onunda etkisi var haliyle.tamam anne sütünü veriyorum sağıp ama oda ayrı bir dert.
yattığımız yer saloın ayrıca eşimle ayrı yatmaya dayanamayan ben günlerdir ayrı yatıyorum ondan.gece uyuyamadığımız yetmediği gibi ikimizde birbirmizle ilgilenemediğimizden kavgaya dönüşüyor herşey.hersabah 2 yatağı toplamak da ayrı bir sorun..
birde babamın rehin alması.tamam babam ama herşeyi biliyo gibi çocuk ağladı mı dalıyor odaya saat ne olursa olsun.o an süt sağıyo oluyorum.çocukla ilgili direktifler veriyor filan.bütün gün dışarda öğlende yemeğe geldiğinde çocuğu kucağına almak istiyor o üstüyle.bende baba üzerini değiş vereyim diyorum haydi bir surat..
birde bu ara seçim çalışmalarında partici olduğundan desteklediği partinin de muhabbetiyle saatlerce rehin alıyor bizi.biz sukunet ararken babam anlayışsız davranıyor..
birde dışarı çıkamıyor olmam tabi en büyük etkenlerden biri..
çocuğun gazı,uykusuzluğunu ise hiç söylemiyorum..
gerçekten çok bunaldım kızlar..

böcekim kaınvaidene gitsen orda şekil neidr??belki daha rahat olursun???babana da seçim çalışmaların var seni de rahatsız etmeyelim dedik dwersin kırmadan

canımın içi gerçekten orda daha rahatım ben buraya nazaran.
ama gitmek istemiyorum görümcemde doğum yaptı oda ist.da kayınvalidem onun yanına gitti.evde kayınpederim var.tamam oda evden çıkıyor ama gündüz canım sıkılır orda benim.burda en azından nete giriyorum orda sitede net olduğu için kimi zaman oluyor kimi zaman olmuyor.olmaz yani..
gelde iyi ol bu kadar şey üzerine

canımın içi gerçekten orda daha rahatım ben buraya nazaran.
ama gitmek istemiyorum görümcemde doğum yaptı oda ist.da kayınvalidem onun yanına gitti.evde kayınpederim var.tamam oda evden çıkıyor ama gündüz canım sıkılır orda benim.burda en azından nete giriyorum orda sitede net olduğu için kimi zaman oluyor kimi zaman olmuyor.olmaz yani..
gelde iyi ol bu kadar şey üzerine

yawrcum ozaman az bir süre daha sıkacan dişini bak 15 gün kalmış buna da şükür diyecen kuzun hasta olsa daha mı iyi? o yüzden erken fedakarlığa başlayacan bir de kardeşinden biraz daha sana ayrdımcı olmasını rica edebilirsin kızkardeş iyidir ben şanslı olduğumu düşünüyorum kızkardeşim var çünkü.! Allah razı olsun herşeyime koşuyor eksikleri var götürüsü daha fazla belki ama olsun kanımdan canımdan biliyorum ki katıksız sewiyoruz birbirimizi sen de bu yönde bir konuşma yapabilirsin !!!
baban için de şöyle düşün en azından seni ve torununu sewiyor ve daha önemlisi sewdiğini belli ediyor siyasi nutuklar atıyor demişsin ya onun da tutunacak fazla dalı yok bu hayatta sizler varsınız ve de inandığı değerler hayata küsmesinden iyidir değil mi??
benim babam 2 hafta üzerine dün çaldırdı kapattı doğurma zamanım olduğunu biliyor ama işi düşmeyince aramadığından niye aramıyorsun diyor araması gereken o diyeceğim o ki sen sonnuna kadar haklı olsan da hayat sewdiklerimize tahammül edebildiğimiz sürece güzel kendini biraz kasacaksın polyannacılık oynayacaksın gör bak çok değişecek herşey !!!

kızlarr çok kötüyüm sabah 7de kol sancısıyla uyandım evet evet yanlış okumadınız benim sancım var ama olması gereken yerde değil klumu sanki bıçakla kesiyolar üst tarafını zorla uyudum tekrar uyandığımda geçmek ne kelime daha da beterleşmiş duramıyom valla kıvranıp duruyom ağrı kesici içtim istemeye istemeye off çok kötüü

gülşahcım allah yardımcın olsun valla en zor yanı bu donemler sanırım inş tez zamanda atlatırız ben evımde yanlız kalmak ıstıyorum ama malesef bı muddet ımkansız :KK43:
ASLI,DAMLA,EYLEM tşk ederim kızlar desteginiz için a.s. iyki varsınız

tuba canım doktora gıtsene yaa ihmal etme bak belki kramp girmiştir kolunada yada ustune yatmışsındır yaaaaaa

1-sibser...........................05 mart
2- paylasim......................06 mart
3-elale..............................07 mart
4-rebeca.........................10 mart
5-karabiberim..................10 mart
6- ecrinyagmur................12 mart
7- elifzeyneb...................14 mart
8 Albanian.....................16 mart
9-Elif_bs...........................16 mart
10-doga........................... 17 mart
11-nehiray………………...17 mart
12-hekat............................18 mart
13-nita85...........................18 mart
14-altunummm.................20 mart
15-fencidmlrms................21 mart
16-iklimsu.........................21 mart
17-candy200.....................22 mart
18-sewill............................23 mart
19-mertaş..........................23 mart
20-burser...........................24mart
21-rainxxx..........................29 mart
22-memure06....................29 mart
23-LAzanya......................30 mart bir gun oda doguracak....
24-cheguevera…………….30 mart belki de daha erken
25-MTS..............................30 Mart
26betül19.........................01nisan
27-ege-deniz.....................03 nisan hatta buda
28-HAYATist.....................04 nisan

listemizin son hali kızlar... emel de bugün sezeryan olucaktı onu çıkardım listeden inşallah bebeğini kucağına almıştır...

benim sıralamamda herhangi bi değişiklik olmuyo benneyaptımki bari sizinkiler değişsin :eek:

rebecacım doktorun ne diyor peki 10 gün bekliyorlar 40 hafta dolunca normalde tabi eherşey normalse

kızlar çok şükür sancım geçti sanırım ağrı kesicinin sayesinde ayy o neydi yaa çok beter bişidi neyse şimdi kızımla bi yandan size yazıyoz bi yandan karnımızı doyuruyoz...

lohusalık psikolojisinden bahsetmişsiniz valla bence bunlar doğal dieye düşünüyorum kolay değil çünkü sonuçta yeni bi can minnacık ve bize emanet insan başta bocalıyo tabi ama dış etkenler de yardımcı olacaklarına durumu daha da körüklyeince iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor ben şimdiden girdim sanki o psiklojiye umarım annem gelince rahatlarım biraz...

oyy özgem gelmişşş uyuyabildinmi canım dinlendinmi birazzz

yaw yine sadece ben varım oy fenalık geliyi bağaaaa gidip yatayım bari birazzz sancılarım var zatiiiiii

oyy özgem gelmişşş uyuyabildinmi canım dinlendinmi birazzz

yok canım nrdeee....acaip bir psikolojideyim şuan...saçma sapan davranıyorum düşünüyorum...
kayınvalidem çocuğu elleyecek diye uyuyamadım zıpladım kalktım yataktan...yaptığı herşey batıyor.uslu uslu yatan çocuğu alıp bütün odayı dolaştırıyor ayakta pış pışlıyor yokyere..ayakta sallıyor...sanki sanırsın bas bas bağırıyor çocuk..sinririmden çatlıyorum..alıştırmak istemiyorum ayağa veya sallamaya..onu gerekirecek durum yok çünkü...bebeğin doğunca görürsün canım uykusunda mıırdanır sonra ağlar gibi yapıp susar uyumaya devam eder...bu mıkırdandığında pat kucağa alıp uyandırıyor...ya ne alıyorsun yaaaaa:eek:klava: sonra uyutması bana düşüyor.
oooofff offf

X