Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

yaf bu insanları anlamıyorum hee kalmış şurda 7 günüm babam aramış bize gel diyor hey allahım minibüste ağrım sancım olsa ne olcak ay bak gene sinirlendim hey yarabbim ya. arayan niye gelmiyon diyo yaa ya nere geleyim ya eşimle tartışıyoz bu konuda herkes bizden bişiler bekliyo offf amaaaaan tıgandım haa.

yaf bu insanları anlamıyorum hee kalmış şurda 7 günüm babam aramış bize gel diyor hey allahım minibüste ağrım sancım olsa ne olcak ay bak gene sinirlendim hey yarabbim ya. arayan niye gelmiyon diyo yaa ya nere geleyim ya eşimle tartışıyoz bu konuda herkes bizden bişiler bekliyo offf amaaaaan tıgandım haa.

canım baban da belki evde sıkılma diye çağırıyodur, ilgilenmek istiyodur kızma...a.s

canım baban da belki evde sıkılma diye çağırıyodur, ilgilenmek istiyodur kızma...a.s

ay yok estikçe gelin der. e bize gelsinler hem onların evi soğuk oluyo. ben gelin diyom yok sıkılırım diyo. ay amann bende çatacak yer arıyom herhalde :KK70:DDD

yok canım bebeğin zorlaması had safhada zaten de yani kkda sizden iyice koptum demek istedim.geçmişi bile okuyamıyorum..
damla sen bide doğurduktan sonra gör herkes herşeye karışıyor kendi ailene bile sinir oluyosun bu aşamada.valla ben öyle oldum

herkese günaydın....
bu sabah güne kar ve dudağımda uçuk ile uyandım günler yaklaştıkça nasıl olacak ne olacak diye stress bastı,düşünmekten en sonunda dudağımdada uçuğu çıkardım :):):)
geçen sene ocaktada karda doğuma gittim salı günüde galiba karda doğuma gidecem gibi hadi hayırllısı,

yok canım bebeğin zorlaması had safhada zaten de yani kkda sizden iyice koptum demek istedim.geçmişi bile okuyamıyorum..
damla sen bide doğurduktan sonra gör herkes herşeye karışıyor kendi ailene bile sinir oluyosun bu aşamada.valla ben öyle oldum
offf haklısın canım yaa. allah yardımcımız olsun. canını sıkmamaya çalış bitanem sen. bol bol sütün olsun inşallah.

günaydın nehiray uçuğun için geçmiş olsun. hakkımızda hayırlısı bizde br kar göremedik bu sene

herkese günaydın....
bu sabah güne kar ve dudağımda uçuk ile uyandım günler yaklaştıkça nasıl olacak ne olacak diye stress bastı,düşünmekten en sonunda dudağımdada uçuğu çıkardım :):):)
geçen sene ocaktada karda doğuma gittim salı günüde galiba karda doğuma gidecem gibi hadi hayırllısı,
nası yanikafamçokkarıştı geçen sene ocakta doğurdun
bi de şimdi mi doğuracaksın...

Açımmmmmmm hemde çok hamileliğin bu yanını da özledin mi? kurt gibi açsın her dakika hehehehe
Şİmdi de emzirdiğim için açım. Ama yemeğe vakit bulamıyom... Hamileliğin; yemeğe vaktim olması kısmını çok özledim...
günaydınnn herkese..ben iyice koptum yaw
Günaydın Gülşahcım. Sen neden bu kadar depresif oldun? Uykusuzluk mu, gaz sancıları mı, eşin mi aile mi hangisi? Bi ara gaz sancıları ve eşinden şikayet ediyordun ama hepsi bir araya mı geldi?

Kız Allah iyiliğini versin... İlk beş gün gelen sütün adı SARI SÜT zaten... İçeriği farklı olduğu için adı da farklı... İlk 5 gün bebişlerin o sarı sütü içmesi gerekiyo. Sarı su değil o!!! kaydirigubbakcemile3
O da süt merak etmeyin. Hatta ilk 5 gün ne yaparsanız yapın, sütünüz beyazlamaz arkadaşlar... kaydirigubbakcemile

biliyoz herhalde:mymeka:ağız sütü adı zaten..ama bildiğin sarı su şeklinde geliyor ya o yüzden öyle dedim:dilcikar:

Özgeeee! Bu arada sen benim hangi yorumuma koptun yaw? Kendimi haşlayarak yıkamama mı? :)))

Bana sanki bir daha hiç yapamayacakmışım gibi geliyor... Sana da oluyor muydu, bir süre yürüdükten ya da ayakta kaldıktan sonra içerdekiler sarkıp dışarı düşecek gibi oluyo. Gevşedi mi benim kuku acep? kafamçokkarıştı

işte bunakaydirigubbakcemile3:roflol::roflol:

bende aynı durumdayım..geçmişi okumak ta ne??? sadece son sayfada kim yazdıysa onlara göz gezdirebiliyorum..hatta küçük bebeği olupta forum forum gezip yorum yapabilenlere hayretler içinde bakıyorum çok uslu bebekleri var galiba..
evet ailene bile sinir oluyorsun.hele kayınvalideme o kadar sinir oluyorum ki..kadının her lafı her hareketi batıyor bana..gıcıklık falanda yapmıyor ama bana batıyor..kabul ediyorum huysuzum bu aralar....

günaydın gençlik!!!

bugün bir süprizle uyandım vücudum enteresan bir şeklide şişmişti neden acep diye düşünmeme gerenk kalmadan kızım bir tepük attı :))) yüzüm gözüm ağzım ayaklarım v ellerim şimşiş:KK43:((( kızım da az kıpırdıyo :KK43:

nası yanikafamçokkarıştı geçen sene ocakta doğurdun
bi de şimdi mi doğuracaksın...

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 evet canım geçen sene ocakda doğum yaptım sezeryan ile şimdide mart 17 de inşallah kızım vardı şimdi oğlum olucak ikisinin arası 14 ay olucak yani,,,,,,,bizimde ilk duyduğumuzda çok şaşırdığımız bişeydi korunduğumuz halde oldu işte yiyecek ekmeği varmış,,,,,,
bizimkiler alay ediyo benle 1. doğurtuncaya kadar canımız çıktı seni şimdide durduramıyoruz diyolar kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
bakalım zorlu 2-3 sene beni bekliyor,kızım ne tepki vericek çok merak ediyoruz emzirdiğim zaman çünkü bana çok düşkün nehirim bütün aile onun nasıl davranacağını çok merak ediyoruz,,,,,,
bu doğumumda sezeryan olucak nasıl bişey olduğunu bildiğm için onun stresi başladı

biliyoz herhalde:mymeka:ağız sütü adı zaten..ama bildiğin sarı su şeklinde geliyor ya o yüzden öyle dedim:dilcikar:
:roflol::roflol::roflol:
işte bunakaydirigubbakcemile3:roflol::roflol:
:eek::eek::eek:
evet canım geçen sene ocakda doğum yaptım sezeryan ile şimdide mart 17 de inşallah kızım vardı şimdi oğlum olucak ikisinin arası 14 ay olucak yani,,,,,,,bizimde ilk duyduğumuzda çok şaşırdığımız bişeydi korunduğumuz halde oldu işte yiyecek ekmeği varmış,,,,,,
bizimkiler alay ediyo benle 1. doğurtuncaya kadar canımız çıktı seni şimdide durduramıyoruz diyolar
bakalım zorlu 2-3 sene beni bekliyor,kızım ne tepki vericek çok merak ediyoruz emzirdiğim zaman çünkü bana çok düşkün nehirim bütün aile onun nasıl davranacağını çok merak ediyoruz,,,,,,
bu doğumumda sezeryan olucak nasıl bişey olduğunu bildiğm için onun stresi başladı
Valla Allah'ın işi işte... O istedikten sonra sen korunmuşun korunmamışın kar etmiyor... Her iki yavrunu da Allah bağışlasın. Bir avazda kurtul inşallah. Doğumdan sonrası için de kolaylıklar diliyorum sana...

:roflol::roflol::roflol:

:eek::eek::eek:

Valla Allah'ın işi işte... O istedikten sonra sen korunmuşun korunmamışın kar etmiyor... Her iki yavrunu da Allah bağışlasın. Bir avazda kurtul inşallah. Doğumdan sonrası için de kolaylıklar diliyorum sana...

öyle canım ya
aminnnnn bi doğursam rahatlıcamda.....allah dağına göre kar veriyo vardır herşeyde bi hayır

günaydın kızlar,
2-3 gündür lohusalık depresyonundaydım yeni çıkmaya başlıyom sanırım, ayyy hamilelikten daha kötü, herşey mi batar insana ya, bir de neyin var suratın neye asık diye habire sorup insanı delirten bir koca. ayy adam sorsa bir türlü sormasa başka türlü. herneyse şükür daha iyiyim.
Aslıcım 38+0 gayet normal bir tarih, ben de o zaman yaptım,sarılık dışında bi sıkıntısı olmdı Sezin'in, kilosu falan da gayet normaldi, zaten zamanını beklese 4 kio olcakmış sanırım. son zaanlarda bende de olmuştu sendeki kuruntular, acabaleke falan var mı, eller ayakları parmakları nasıl gibisinden bi sürü şey ama aklından uzaklştırmaya çalış, güzel şeyler düşün, kızını kucağına aldığın anı hayal et aklına kötü şeyler gelince. spinal anesteziyle ben çok rahat bir doğum geçirdim, darısı başına inşallah ama rahat ol sakin olmak çok önemli.
Denizim Allah kavuştursun canım, anneden ayrılmak normalde zaten zor şimdi bi de lohusa psikolojisi çok iyi anlıyorm seni. Şimdi işler zorlaştı. bende düşünüyorum annem gidince ne yapacağım diye. kukun içinde üzüldüm, haşlama olmuş garibim, zaten ne geldiyse zavallının başına sıcak sudan geldi kaydirigubbakcemile3.

saol Eylemcim içim rahatlıyor:)) sen de düşünme artık söylenenleri duyma bu bir süreç ve öyle ya da böyle atlatılacak önemli olan en az hasarla atlatmak !!! hayat böyle işte biz kadınlar sıkça sınanıyoruz;regl oluyoruz,hamile oluyoruz,doğum yapıyoruz,lohusa depresyonuna giriyoruz,kayınvalide,koca,anne,baba vb.... hayat hep bizi zorluyor çünkü Tanrı bütün bunalrın altından kadının kalkabileceğini biliyor!!iyi ki kadınız:))

X