Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

enelcim bikac kisiden duymustum elektrik supurgesini yada sac kurutma makinasini acarak uyutuyorlarmis bebeklerini anne karnindaki sesle ayniymis. bide yatagin abirakmayi deneyin aglasabile 1 bucuk dakika yanina gitmeyin diye duymustum genelde susup uyuyolarmis bi dene istersen, icinde bulundugun durum cok zor tahmin edebiliyorum Allah yardimcin olsun stres olma ama sarkilar soyle ona o aglasa bile sen soyle, biliyosun stres sana gaz yapar o gazda dolayisiyle aylize gecer. umarim duzelir.

offf üzüldüm enelim ya ne olduki acaba nazar falan mı degdi bol bol ayetel kursuyu okusaydın yaa inş bişeyi yoktur sen oku canım babasıda okusuniyi gelir canım allah sabır versin ne diyim sen moralini bozma belki senin stresin sütünden geçmiştir aylize olabilirmi bilmiyorum -tatlicadiarzu-

valla canım gülsen mi? ağlasan mı? bilemiyorum yaa allah yardımcımız olsun:Saruboceq:

ay çok hoş yaaaa sen şimdiden git kayıt yaptır bi ara gelir bebişim dersin hayırlısıyla gelir inşallah tezx vakitte

naz yapıodur annesi size inşallah bi rahatsızlığı yoktur gerçi arada olurmuş böle zamnlar tecrübeli arkadaşlarım öle anlatıolar ama inşallah gece rahat bi uyku çeker

:nazar: maşallah kızımıza bi de zayıf diye haksızlık ediyon kuzumaa. maşallah maşallah 40 haftayı geçmeye niyetin var yane.

:uhm: noldu ki acep kucağamı alıştı kii. bu arada saç kurutma ve elektrik süpürgesi işini bende duydum denemeye değer.

kaydirigubbakcemile3:roflol:

yerim senin dilbilgini :roflol::roflol:

kızlar hepinize çok teşekkür ederim.tebessüm sanada canım.akşam yatana kadarda durmadı kızım.annem geldi oda birşey yapamadı.kucağımda,yatağında,anneannesinde,babasında kimsede durmadı.okumaktan bir hal olduk.gece biraz uyudu sadece.sabahta aynısını yaptı hiç ağrısı falanda yok.doktora götürdük birşeyi yok.zaten çarşamba günü karından ultrasonu var acaba içeride birşeymi var bakalım devam ederse.saat 12 de yattı hala uyuyor.şimdilik iyi.

sizi de şu repliklee korkutan denyo arkadaşlarınız var mı??

"içime erkek doğcakmış gibi geliyo Aslı"

vallaha benim çok böyle denyo arkadaşım vardı bende inatla bu bebek kız di:eek:yordum sinir oluyordum.

:sm_cool: zeynebim gözün aydın canım hadi hayırlısı sende almışsın sezercik tarihini ve niye gece gelmişsın :KK43: yakalayamadım seni ama çok şükür iyisin :Saruboceq: eger benımkı gununde gelırse teyzesı benım 12 mart olcak ama bizim kinin gelçeği yok :nazar:

saolasin canim...hayirlisi Allahtan bakalim saka maka safak ters döndü kizimla beraberkaydirigubbakcemile3

günaydın anniş olmaya çalışan güzel hamişleeeeerrrkaydirigubbakcemile3,
nasılsınız bakem? ben iyiyim sanırım gece şu yalancı sancı olayını yaşadım ama sallamadım valla uykum vardı uyudum hehe:roflol:.
çünkü çevremdeki ayaklı ultrasonlar dedi ki göbeğin daha yukarda nerden baksan 15 günün var dediler bende dedim ki vardır bi bildikleri zaten sancılarda bu kadar aralıklı olmaz ve yattımmmm. şimdi yok bişey dipçik gibiyim. bugünkü hedeflerim arasında akşam ütülemiş olduğum vitrin içindeki örtüleri yerlerine yerleştirmek var. sonra okula da uğrayacağım bir ara özledim be yaaa.
şimdilik kendinize iyi bakmanızı temenni eder, hepinizin göbüşlerinden, doğurmuş olanların bebişlerinden teker teker hasretle öperim (muhterem ezgi hanım işte böyle yazılır Türkçe:roflol:) gerçi mektup yazar gibi olmuş:roflol:

iste gercek bir türkce asigikaydirigubbakcemile3

günaydın kızlarcim herkese , hayırlı cumalar :emir_bebek:

vay be özge de gitti ha, allah kolay bir dogum nasip etsin.

bir hafta daha bitti cumalari cok seviyorum ben. hafta basimiz cuma 37 yi bitirdik...

saol canim sana da.. ya bu arada senin belli oldu mu canim nasil dogum yapacagin?

şşşttt herkes sırasını beklesin bakiiimmm bak ben bile beyazlilyum için dua ediyodum onu yolladık inşallah doğurmuştur:Saruboceq:

kızlar ben de yarın doktora gidiyorum son 4 gidişimde de parmaklıyo wallakafamçokkarıştı
kızım doğsa da kurtulsam şu olaydan :çok üzgünüm:

hadi hayirli haberlerle gel insallah

yok ya ne dogurmasi agri felanda yok niye acaba ya oturdum dün bütün gece düsündüm acaba sat imi yanlis verdim diye yok bilmiyorum yaaaa..
Belim sabahtan beri cok agriyor, sol tarafim asagi dogru cekiyor ama öyle dayanilmiycak agrilar degil... Safiz iste bilmiyozki dogum sancisi nasil napcez ?

Doguranlar olacakmis simdiden Allah kolaylik versin hahaha... Sanki ise yolluyorum:KK66:

cereze de öyle olmustu..bi de bir gün önce hatun berlin sokaklarinda fink atiyordukaydirigubbakcemile3 sen kaygi etme canim hersey yolunda gidecek ins,ok?

Ayyy özgecim sancılanmışş Hberini dilekten aldım nasıl sevindim yaa ayy kızlar belkide doğurmuştur şimdiye kadar..özgenin cep no var bende ama rahatsız etmek istemiyorum zaten o kendine gelip sakinleşince haber verecekti bana hadi hayırlı haberler versin inşallah darısı bizim başımıza....

hic degilse bi msj cekseydin ya...walla sabaha kadar onu gördüm rüyamda

doktorlar plesantanin nekadar omru oldugunu anlayabiliyorlar sen hic sikma canini benimkide 2 gun once bakti plesantan iyi dedi eger dogurmazsan 41. haftada gorusuruz dedi yolladi :1shok: tabi ben okadar beklemem o ayri yani gider dogururum :) hic bunaltma kendini sonucta dogacaklar hele seninki heran gelebilir tadini cikart.

merak etme senin kizin da en az senin kadar sabirsiz cikar merak etmekaydirigubbakcemile3

ben tad mad istemiyorm hehehe ... cok korkuyorum ya ne bileyim heran hersey olabilir bu ikinci bebegim olaca birincisine doyamadim daha hissedemeden kaybettim off Allah korusun düsünmek bile istemiyorum... Simdiden depresyona girdim ben galiba

ne dedim hersey cok güzel olacak insallah!

o korku maalesef bendede var sacma sapan seyler gelıyo aklıma düşünmesı bıle ürkütücü bır an önce elımde kucagımda görmek ıstıyorum yavrumu sag salim :ecrin_bebek: doktora dedım zaten 40 dan daha fazla beklemem dıye tamam dedı oda napıyım sunı munı katlanıcaz

kovun o düsünceleriii... hersey cok güzel olacak ins!

bana gelince elhd. iyiyim...sancim vardi azcik..sonra kizimi hickirik tuttu..vs derken..hee bi de özge´nin heyecani derken uyuyamadim...öyle iste...ee siz nasilniz?

uyuma mart annesi topiğine sahip çık

provakasyon yeteneğim var değil mi???

oy çokn sıkıcısınız az çalışıp geleyim de vakiti nnakite dönüştüreyim !!!!

aylavyutopikmayharttıkıtıkıforyubikauzaylavyu

ne oldu kime diyon biseymi oldu ay hepten salaklastim. neyse kizlar ben agda partisi yapiyorum katilmak isteyenler cam sakizlarini kapip gelsinler delikafadulden . simdilik hoscalin Asliciiiiimmmm bu arada eklemesi benden cikartmasi sendendi cicim opuldunuz byeee :nazar:

ne oldu kime diyon biseymi oldu ay hepten salaklastim. neyse kizlar ben agda partisi yapiyorum katilmak isteyenler cam sakizlarini kapip gelsinler delikafadulden . simdilik hoscalin Asliciiiiimmmm bu arada eklemesi benden cikartmasi sendendi cicim opuldunuz byeee :nazar:

ben gelebilirim bak...kaydirigubbakcemile3:eek: hazirlanmaya baslamam lazim delikafadulden

mart anneleri sezeryana girecekler ve normal doğum yapacak çocuk doktoru arkadaşımdan nacizane bir tavsiye sizlere sakın doğuma girerken manikür yaptırayım diye kendinizi yormayın gerek sezeryanda anestezi için gerekse bebeğin sağlığı için oje tehlikeliymiş ayrıca uzun tırnak da bakteri taşıması nedeniyle en azından beeğinizin göbeği düşüp 40 ı çıkana kadar kesilmeliymeliymiş.ben kendimi alıştırmak adına 2 hafta önce başladım kesmeye tırnacıklarımı artık dolma gibi parmaklarım var ama alıştım sayılır!!!

mart anneleri sezeryana girecekler ve normal doğum yapacak çocuk doktoru arkadaşımdan nacizane bir tavsiye sizlere sakın doğuma girerken manikür yaptırayım diye kendinizi yormayın gerek sezeryanda anestezi için gerekse bebeğin sağlığı için oje tehlikeliymiş ayrıca uzun tırnak da bakteri taşıması nedeniyle en azından beeğinizin göbeği düşüp 40 ı çıkana kadar kesilmeliymeliymiş.ben kendimi alıştırmak adına 2 hafta önce başladım kesmeye tırnacıklarımı artık dolma gibi parmaklarım var ama alıştım sayılır!!!

evet yawrum konusuldu bu konu..
oje de istemiyorlar mis, oyle suslenip gitmek yok yani delikafadulden

ayrıca sezeryan olacaklar dikkat !!!
herkeste olmayabilir ancak bende flaster allerjisi var sezeryan bölgesi de uzun süre flasterle kaplı olacağı için kullanılan flaster çok önemli ben işin içinde olduğumdan en iyisini aldım 3M marka tegaderm sezryan bandı dersrniz medikalcilerde hatta eczanelerde de satılıyor en güzel yani kaliteli oluşu nedeniyle sıvı geçirgenliği yok hemen ertesi gün bayo yapılabiliyor!!!!
ayrıca bebeklerin göbek temizliği için düşene kadar alkol bazlı dezenfektanlar var onlardan alabişlirsiniz!

ben tad mad istemiyorm hehehe ... cok korkuyorum ya ne bileyim heran hersey olabilir bu ikinci bebegim olaca birincisine doyamadim daha hissedemeden kaybettim off Allah korusun düsünmek bile istemiyorum... Simdiden depresyona girdim ben galiba
yaa aklına kötü şeyler getirme sağsalim kavuşacaksın bebeğine bebe zamanını biliyor annesi lütfen dertlenmee.

hayranım bu yeteneğine.a.s.
a.s.tenk yu :roflol:
ayrıca sezeryan olacaklar dikkat !!!
herkeste olmayabilir ancak bende flaster allerjisi var sezeryan bölgesi de uzun süre flasterle kaplı olacağı için kullanılan flaster çok önemli ben işin içinde olduğumdan en iyisini aldım 3M marka tegaderm sezryan bandı dersrniz medikalcilerde hatta eczanelerde de satılıyor en güzel yani kaliteli oluşu nedeniyle sıvı geçirgenliği yok hemen ertesi gün bayo yapılabiliyor!!!!
ayrıca bebeklerin göbek temizliği için düşene kadar alkol bazlı dezenfektanlar var onlardan alabişlirsiniz!
verdiğin bilgiler için teşekkür ettik aslıcım sen daha iyisini biliyorsun işin merkezindeki isim olarak. bizi aydınlat arada böyle. sağol tatlımma.s.

turkmax ta cocuk doktoru Kadir Tugcu var
yenidoganlarda gaz vs sorunlarindan bahsediyor

selam.
bu topicin acilmasi iyi olmus.ama en sonki listeyi bulamadim.güncellenmedi heralde.bizim dogum tarihi 18 mart.

FLASH FLASH FLASH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saat 12:30 sularında daha fazla dayanamayıp Özgeye mesaj atmıştım saat 15:18 itibariyle gelen cevap:

Güzelim 12.45 te dünyaya geldi zeynep.3100 gr 52 cm bembeyaz kömür gözlü obur bişey mememden düşmüyor resmen darısı sizlere çok güzel bir duygu normal oldu ayrıca....

Ayy hadi bakalım yaa Özge de doğurdu hayırlısıyla maşallah Allah kurtardı..darısı bize...........:teytey::teytey::teytey::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Maşallah Zeynep bebeğe ve annesine....:nazar::nazar::nazar:

selam.
bu topicin acilmasi iyi olmus.ama en sonki listeyi bulamadim.güncellenmedi heralde.bizim dogum tarihi 18 mart.

canım listemizle ezgi arkadaşımız ilgilewniyo birazdan aramıza döncek dönünce hemen eklesin seni ben de çıkartma işlemini yapıyom ehuehuehheheue:lepi:

FLASH FLASH FLASH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saat 12:30 sularında daha fazla dayanamayıp Özgeye mesaj atmıştım saat 15:18 itibariyle gelen cevap:

Güzelim 12.45 te dünyaya geldi zeynep.3100 gr 52 cm bembeyaz kömür gözlü obur bişey mememden düşmüyor resmen darısı sizlere çok güzel bir duygu normal oldu ayrıca....

Ayy hadi bakalım yaa Özge de doğurdu hayırlısıyla maşallah Allah kurtardı..darısı bize...........:teytey::teytey::teytey::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Maşallah Zeynep bebeğe ve annesine....:nazar::nazar::nazar:

oy darısı bizlerin başına hadi gözünaydın özgecim sağlıkla büyüsün meleğin!!

X