Lütfen bana yardım edin, sevgilimle ayrıyken başkasıyla konuştum ve öpüştüm

Bayramlık ağzımı mı açsam, seyranlık ağzımı mı diye düşünüyorum. 🤔 Açmayayım bayramlığı diyorum ama konu tam bayramlık. :bicak:

İnsanın en büyük düşmanı kendisidir temalı konu, buyurun. Ya sevgili hemcinslerim, nedir sizin bu kendinize olan düşmanlığınız? Kendinize hiç mi acımıyorsunuz?

Konu sahibi arkadaş, kendinden neden utandığını gram anlamadım. Ben ki Dante'nin İlahi Komedya'sını anlamış insanım ama seni anlayamadım. Kendinden nefret mi ediyorsun sen?

Hayatta kendine yapabileceğin en büyük iyilik, seni bu denli aşağılayan kişiliksiz kişiyi hayatından çıkarmak olur. Seviyorum falan bana sökmez, sevgi bu değil. Dön yazdıklarını başkası yaşamış gibi bir oku. Sinirden tırnaklarını kemirirsin.

Utanıkacak bir şey yapmamışsın. Ayrılmışsınız, adam başkaları ile gününü gün ederken sen de yeni bir sayfa açmaya kalkmışsın ama belli ki defterde karbon kâğıt kullanıyorsun, bir önceki sayfanın pisliği temiz sayfaya sıçramış. Kendini yollarını ayırdığın sevgilini aldatmış gibi hissetmişsin, adama bir de mesaj atmışsın. O kişiliksiz de kalkmış, diğer adamı aramış. Ne haddi be! En az diğeri kadar kişiliksiz kişi de yalan yanlış anlatmış.

Biri seni namussuz gibi yargılamış, diğeri de namusuna iftira ile dil uzatmış. Sen de kalkmış hâlâ bu insan müsveddeleri için kendini üzüyorsun. Yapma! Vallahi konuyu okurken, La havle diye diye okudum.
Beni yazmaktan kurtardın:dua: Konu sahibi bütün yorumlardan çıkarman gereken sonuç "en çok kendine değer ver" olur. Bunu yaparsan nasıl davranman gerektiği ortaya çıkacak zaten. Ama söylemeden de duramayacağım ikisinden de uzak dur:KK55:

Ayrıyken olmuş sonuçta, istediğini yaparsın. Sorun ne anlamadım. Karşı tarafa bu konuda dürüst olduğun sürece problem yok. Hoş karşı taraf da sana karşı dürüst değil zaten. İstemezse de güle güle; sen kendini ezdirirsen ezenin çok olur.

Kendinizi bu duruma dusurmeyin ileride oyle pisman olacaksiniz ki fayda etmeyecek adam her halti yapmis ayrilmak icin affetmissiniz ustune ustluk ayriyken olan opusmeniz icin bile hesap veriyorsunuz o digeride adam degilmis siz en iyisi cevreyi degistirin sacma sapan insanlar dolu

“Çok iyi” dediğin adam gerçekten çokk iyi olsa seni aldatmazdı. Ayrılıp barışmalı başkasıyla görüşmeli bi ilişkiniz hele hiç olmazdı. “ben öpüştüm” diyip ağlanacağına karakterli ol ve sana ne! diyebil lütfen. Bi şeyleri yaptıysan ardında dur, kimsenin seni yargılamaya hakkı uok. Böyle ezik ezik, saf melek rolü oynamana da gerek yok. herkes bir şeyler yaşıyor neticede.
Asıl sorun şu, senin erkek arkadaş seçiminde sıkıntı var bence. biri aldatır, sana inanmaz ne yaşadınız diye öbürünü arar, öbürü de her şeyi ortaya döker.

bence kendi seçimlerini gözden geçir acilen

Rica ederiz de konu nerde öfff tek tek sayfalara mı bakcaz alıntı bulmak için ya

Konuyu buldum

Herkese merhaba, başlığı yazarken dahi utanıyor ve üzülüyorum. Ama artık içimi öyle yiyip bitiriyor ki biyerde anlatmak bişeyler yapmak istedim. Yaklaşık 1 buçuk senelik bir ilişkim vardı. Çok zor zamanlar geçirdik ve erkek arkadaşım sinirli yapıda biriydi. Kızdığında bana ağza alınmayacak küfürler, hakaretler eder ve beni özelimizle tehdit ederdi. Bir çok problemimiz vardı hatta bir keresinde de telefonunda başka birileriyle olan flörtleşmelerini ve bana yalan söylediğini yakalamıştım. Hepsinin sonucunda onu affettim çünkü hep çabaladı, düzelmek için uğraştı ve ben onu gerçekten çok seviyordum. En sonunda yine hakaret ve küfürlerden sonra ayrıldık. Kendisi yine fazlaca pişman olarak telafi etmeye çalıştı ama artık inanmıyordum ve bana zarar verdiğini düşünüyordum. Benim için ilişki tamamen bitmişti ama onu yine de unutamıyordum. Unutmak için bir çok şey denedim kafamı işe vermeye çalıştım spora gittim koştum bir sürü şey yaptım en sonunda karşıma benden hoşlanan bir çocuk çıktı. İlk önce kendisine set çektim ve kafamın karışık olduğunu,şuan böyle bişey istemediğimi söyledim. Yaklaşık 3 hafta konuşmadık. O arada eski sevgilimle tekrar iletişime geçtik ama ben hiç bir şey yapmadığım halde yine beni suçlamalar ve hakaretlerle karşıladı, yine olmayacağını anlamıştım. Sonrasında eski sevgilimin kendi eski sevgilisiyle takipleştiğini gördüm ve o bunca hatasına rağmen böyle davranıyorsa ben de yaparım diye düşünerek benden hoşlanan çocukla tekrar konuşmaya başladım. Konuşurken sıcak davranıyordum ama içim öyle soğuk öyle uzaktı ki resmen kendimi zorlayarak konuştum, biraz zaman geçtikten sonra maalesef bir öpüşme yaşadık. Ben kendimi çok kötü hissettim ama bunu yapmak zorundaymışım gibi bir kafaya girmiştim. Sonrasında öpüşme sayılacak gibi değil ama bir anlık dudaktan hoşçakal öpücükleri verilen bir sürecimiz de oldu. Ben artık kendimi iyice kötü hissetmeye başladım ve bunun ben olmadığımı, yanlış yaptığımı anladım. Hala eski sevgilime aşıkken bunu yapmanın kimseye faydası olmayacağını anladım ve çocukla konuşmayı bitirdim. Sonra eski sevgilime tekrar yazdım ve bana kimseyle bir şey yaşadın mı diye sordu ben de söyleyemedim, konuştuğumu anlattım ama öpüştüğümü söyleyemedim, korktum ve çok utandım. Ama o konuştuğum çocuğu aradı ve her şeyi öğrendi hatta çocuk yalanlar bile söylemiş ve hepsine inandı. Çok fazla pişmanım ve bişeyleri düzeltmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım çünkü erkek arkadaşımı çok seviyorum ve yanlış yapıp onu çok fazla üzdüm. O beni kabul etmiyor ve aynı zamanda kızgınlık ve sinirden yine bana hakaretler küfürler ediyor ama sakinleşince dünyanın en iyi en düzgün insanı oluyor. Onun iyi biri olduğunu biliyorum ve birbirimizi çok sevdiğimizi de biliyorum ama bir yanlış yaptım allah beni kahretsin ki aramıza başka birini soktum. Şimdi ben neyim? Ne yapmış oldum? Ne yapmalıyım? Nolur bana akıl verin çünkü nefes aldığım her saniye ölüyor gibi hissediyorum. Çok uzun yazdım özür dilerim ama lütfen bana yardım edin

neresini seviyorsun bu adamin? hakaret var tehdit var sadakatsizlik var yahu neresini seviyorsun? bu kadar mi sevilmedin hayatin boyunca? bukadar mi degersizsin kendi gozunde?

Yazan oldu mu bilmiyorum ama sinirliyken kufrediyo vs demişsiniz ya hah işte zaten sinirliyken ne yaptığı sarfettiği sözler size ipucu vermeli 😉bı insanı tanımak istiyorsan öfkelyken stresliyken ne yaptığına bakmalı asıl.once trafikte başkalarına küfreder sana döner tebessüm eder ama bı zaman sonra o küfürlern sahibi sen olursun.

Herkese merhaba, başlığı yazarken dahi utanıyor ve üzülüyorum. Ama artık içimi öyle yiyip bitiriyor ki biyerde anlatmak bişeyler yapmak istedim. Yaklaşık 1 buçuk senelik bir ilişkim vardı. Çok zor zamanlar geçirdik ve erkek arkadaşım sinirli yapıda biriydi. Kızdığında bana ağza alınmayacak küfürler, hakaretler eder ve beni özelimizle tehdit ederdi. Bir çok problemimiz vardı hatta bir keresinde de telefonunda başka birileriyle olan flörtleşmelerini ve bana yalan söylediğini yakalamıştım. Hepsinin sonucunda onu affettim çünkü hep çabaladı, düzelmek için uğraştı ve ben onu gerçekten çok seviyordum. En sonunda yine hakaret ve küfürlerden sonra ayrıldık. Kendisi yine fazlaca pişman olarak telafi etmeye çalıştı ama artık inanmıyordum ve bana zarar verdiğini düşünüyordum. Benim için ilişki tamamen bitmişti ama onu yine de unutamıyordum. Unutmak için bir çok şey denedim kafamı işe vermeye çalıştım spora gittim koştum bir sürü şey yaptım en sonunda karşıma benden hoşlanan bir çocuk çıktı. İlk önce kendisine set çektim ve kafamın karışık olduğunu,şuan böyle bişey istemediğimi söyledim. Yaklaşık 3 hafta konuşmadık. O arada eski sevgilimle tekrar iletişime geçtik ama ben hiç bir şey yapmadığım halde yine beni suçlamalar ve hakaretlerle karşıladı, yine olmayacağını anlamıştım. Sonrasında eski sevgilimin kendi eski sevgilisiyle takipleştiğini gördüm ve o bunca hatasına rağmen böyle davranıyorsa ben de yaparım diye düşünerek benden hoşlanan çocukla tekrar konuşmaya başladım. Konuşurken sıcak davranıyordum ama içim öyle soğuk öyle uzaktı ki resmen kendimi zorlayarak konuştum, biraz zaman geçtikten sonra maalesef bir öpüşme yaşadık. Ben kendimi çok kötü hissettim ama bunu yapmak zorundaymışım gibi bir kafaya girmiştim. Sonrasında öpüşme sayılacak gibi değil ama bir anlık dudaktan hoşçakal öpücükleri verilen bir sürecimiz de oldu. Ben artık kendimi iyice kötü hissetmeye başladım ve bunun ben olmadığımı, yanlış yaptığımı anladım. Hala eski sevgilime aşıkken bunu yapmanın kimseye faydası olmayacağını anladım ve çocukla konuşmayı bitirdim. Sonra eski sevgilime tekrar yazdım ve bana kimseyle bir şey yaşadın mı diye sordu ben de söyleyemedim, konuştuğumu anlattım ama öpüştüğümü söyleyemedim, korktum ve çok utandım. Ama o konuştuğum çocuğu aradı ve her şeyi öğrendi hatta çocuk yalanlar bile söylemiş ve hepsine inandı. Çok fazla pişmanım ve bişeyleri düzeltmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım çünkü erkek arkadaşımı çok seviyorum ve yanlış yapıp onu çok fazla üzdüm. O beni kabul etmiyor ve aynı zamanda kızgınlık ve sinirden yine bana hakaretler küfürler ediyor ama sakinleşince dünyanın en iyi en düzgün insanı oluyor. Onun iyi biri olduğunu biliyorum ve birbirimizi çok sevdiğimizi de biliyorum ama bir yanlış yaptım allah beni kahretsin ki aramıza başka birini soktum. Şimdi ben neyim? Ne yapmış oldum? Ne yapmalıyım? Nolur bana akıl verin çünkü nefes aldığım her saniye ölüyor gibi hissediyorum. Çok uzun yazdım özür dilerim ama lütfen bana yardım edin.
O araya başka birini sokunca affedilir ama siz yapınca tü kaka mı?
Adam sizi epey manipüle etmiş normal mantıklı bir birey bu cümleleri kurmaz.
Destek alın.

Size yorum yazarken yazip yazip sildim resmen öyle sacma ki yasadiklarinizin hepsi.

Biraz aklinizi basiniza alin, felaket resmen geliyorum diyor sizde kucak acmis hülya kocyigit kosusu yapiyorsunuz.

EN büyük hata sevgilinize geri dönmüs olmaniz. Bisürü neden saydiniz daha önce neden ayrildiginiza dair ve her saydiginiz neden kendi basina devam etmemek icin büyük bir neden. Siz bu nedenlerden buket yapmaktan cok, bas taci yapmissiniz.

Bu yetmemis gibi, sanki "yanlizlik" kötü birsey gibi daha birini unutmadan digerine kosmussunuz.
Apacik öpüsmüssünüz ama buna öpüsmek her nedense demek istemiyorsunuz. Sonrada asiri kafaya takiyorsunuz.
Cünkü öptügünüzün farkindasiniz.

Biraz edep, biraz daha ahlakli olmaya calissaniz bunlar basiniza gelirmiydi kendinize sorun. Kendinizle yüzlesin. Ve o unutamadiginiz, ki unutmak icin o kadar neden var!!!, daha dogrusu unutmak istemediginiz kisiden kosarak uzaklasin.

Kendinize sahip cikin, kendinizi gelistirin, tutarli olun ve edep elbisesi giyinin.
Tam anlamiyla bu ögüt size gerekiyor.

Yazdiklarinizi okurken yasinizin kücük oldugunu düsündüm daha da bir "sinirendim".
Allah akil fikir versin.

X