Nikah lütfen bana yardım edin ailem beni silecekmiş

bebisibeklerkeen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
156
87
28
Hanımlar merhaba sizlerle dertleşmek ,akıl danışmak umarım beni bi nebze rahatlatır çünkü inanın zor durumdayım .Çok güzel giden bi ilişkim var . Ailemin laf oluyor adını koyalım demesi üzerine 2018 kasımda isteme ve sözüm oldu . Bu sene nişanım nisanda olacaktı ailem büyük nişan istiyordu pandemi dolayısıyla yapamadık . Sonrasında dedik ki nişanla falan uğraşmayalım biz düğünümüzü yapalım . Ailemi nişan olmaması için ikna etmek zor olsa da eylüle düğün ve nikah tarihimizi aldık fakat araya tekrar yasaklar girince yapamıyoruz malum . Devletimiz düğün ve nikah olarak 1 saat verse de benim ailem büyük kına ve düğün istiyor nikahımızı kıysak bile , kına ve düğün yapılana kadar ayrı kalacaksınız diyor fakat müstakbel eşim ve ben bunu istemiyoruz . Ailem biz kararımızdan dönmeyiz bizim dediğimiz olacak diye bana sürekli baskı yapıyor gecem gündüzüm birbirine karıştı . Müstakbel eşim nikahlı karımdan ayrı yaşamak istemiyorum pandeminin ne kadar süreceği belli değil bittiği zaman yine yaparız düğünümüzü dese bile ailem bunu kabul etmiyoruz sileriz sizi diyorlar ne yapmalıyım lütfen yardım edin.

Burada bana zaman ayıran , tavsiyede bulunan , iyi dileklerini sunan herkese çok teşekkür ederim . İstediğim oldu ailemi ikna edebildim öyle çok mutluyum ki :))) Allah kimseyi böyle bi ikileme düşürmesin . Seven sevdiğiyle mutlu olsun , herkes her zaman kalbinin ekmeğini yesin inşallah . Görüşmek üzere :)

Son düzenleme:
Canim mustakbel esini ikna etmeye calissan ailen biraz zorbalik yapiyor gibi ama onlarinda hakli sebepleri vardir elbet m.esini ikna etmeye calis bence

Ailen neden gösteriş ve ego peşinde? Büyük nişan ve büyük düğün ne demek? Milletin ki küçük basit mi?
Düğün istemeleri yerine kızının bir ömür boyu mutlu olmasını istemeleri gerek. İnsallah evleneceğin kişi anlayışlı ahlaklı biridir. Bir ömür boyu mutlu olun insallah

İçinde bulunduğumuz süreç ne kadar sürecek bilmiyoruz o yüzden eşiniz haklı sizi yanında istemekle, en azından baba evinden gelinliğinizi giyip çıkartsalar daha mantıklı gibi önemli olan sizin mutluluğunuz

ailen saçmalıyo.yaşlarınız kaç? meslekleriniz neler? okumuş meslek sahibi insanlarsanız eğer, nikahınızı yapın hayatınıza başlayın.koca insanlarsınız hayatınızın kontrolü elinizde olsun.

Çok teşekkür ederim nikaha razı gelseler zaten pandemi sonrasında yapacağız ama yanaşmıyorlar çok üzülüyorum inan . ben sadece mutlu olmak istiyorum .

Elim ekmek tutabiliyor çok şükür . şu sıra çalışmıyorum sadece .müstakbel eşimin kendi ofisi var işinin başında çok şükür. İkimiz de 25 yaşımızın üzerindeyiz yani kendimizi geçindirebiliriz . Sorun ailemin düğün istemesi

musstakbel eşin seni biraz zor ve geç bulsun kıymetli olursun. ailenin sözünü dinle

Onu biz de öyle istiyoruz zaten bi gece öncesinde en yakın 2 arkadaşım kınamı bile yakacak sabahında gelinliğimle evden nikaha gideceğim

Ya büyük düğün nedir?? Siz ikiniz ne istiyorsunuz önemli olan bu.. Çok saçma birşey bu.. Milleti eğlendirip yedirip içirmek için büyük organizasyonlar yapılıyor bu çok saçma ona harcayacağınız parayla size bir tatil hediye etsinler şu ortalık biraz durulunca karı koca gidip tatilinizi yaparsınız.. Burdaki amaç sizi mutlu etmek değil de millet çok iyi eğlensin çok iyi yesin aaa ne düğün yaptılar desin diye büyük düğün.. Çok çok büyük saçmalık.. Yani siz ikiniz isterseniz tabi ki birşey diyemem bana göre yine saçma ama hevesiniz vardır yapın tabi deriz de aileler neden buna karar veriyor o enteresan.. Bende düğün yaptım zamanında millet yedi içti eğlendi de noldu?? Millet için masraf yaptık boşu boşuna.. Nikah yapsaydık da yine karı koca olacaktık neden böyle bir saçmalık yaptık hala pişmanım.. Gerçi bizde de işte bize soran olmadı o anın heyecanıyla açıkçası çok da düşmedim üzerine hepsini aileler halletti kınamızı düğünümüzü onlar ayarladı işte.. Aslında eşimle bende bi ara konuştuk aslında nikah mantıklı olan diye de düşmedik üzerine işte ne bilim aptallık ettik.. Gitti boşuna paralar.. Ben ettim siz etmeyin.. Hem nikah yapsaydık tatilimizi belki bir ay yapardık ohhh misss.. Yani bu benim tercihim olurdu tabi o parayla başka şeyler de yapılabilirdi.. Neyse yani benden geçti sonuç olarak siz bari yapmayın ikna edin ailenizi.. Güzelce nikahınızı yapın musmutlu gidin evinize Allah mutlu etsin canım...

Anangili mi özledin beybi sen ya Dediklerin doğru ama burdaki ana baba gösteriş meraklısı ve mantıksız maalesef.
Bizimkilerde kendileri bsey yapacagi zaman gereksiz bulurlardi oğlan tarafı bsey yapacagi zaman .yapsınlar yaptır modundaydilar benimde şikayetim budur.
bakalım bizim bebeler ileride bizden ne icin şikayetçi olup yazacaklar buralara

Onu biz de öyle istiyoruz zaten bi gece öncesinde en yakın 2 arkadaşım kınamı bile yakacak sabahında gelinliğimle evden nikaha gideceğim
Ne güzel şu dönemde mantıklı olanda böyle yapmak anne ve babanızı ikna etmek size yada bir aile büyüğüne düşüyor,zor bir süreç yıpratıcı mutluluklar dilerim sıkmayın canınızı hepsi geçecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…