Lütfen akil verin boşanmak

Bi yanda başı darda bi aile varken nasıl hep bana yağsın bi elim yağda bi elim balda olsun hayali kurulabiliyor hayret ediyorum. Aile sizin olsa kalbiniz kuş gibi narin olurdu şimdi.
Kendi ailesine zaten eşi tarafından bakıldığı için içi rahat. İçi sadece kv ye bakılmasını kaldıramıyor.

Eşlerin birbirinin onayı olmadan ailelerine yardım konusunda.kadının evi geçindirmek zorunda olmadığı konusunda.imkanı varsa sana daha iyi hayatı yaşatmalı bu tarz konularda
İyi de aynı eşler taraflardan biri zor durumdayken "bu senin problemin" demez. Evlilikte eşlerin yapması gereken veya yapmaması gereken şeyleri keyfimize göre belirlersek karsimizdaki de yeri gelince böyle keyfine göre hareket eder. Ayrıca ailesi zor durumdaysa mecbur yardım edecek, siz tam olarak nasıl bir çözüm bekliyorsunuz eşinizden?

Hiçbir şey bedava değil ki. Rahatlığını görürsün de bedelinden haberin olmaz.

Kendi ailesine zaten eşi tarafından bakıldığı için içi rahat. İçi sadece kv ye bakılmasını kaldıramıyor.
Valla böyle bi durum varsa boşanma lafını ağzına alması büyük cesaret, nasıl şımardıysa artık. Boşansın da görsün.

Eşlerin birbirinin onayı olmadan ailelerine yardım konusunda.kadının evi geçindirmek zorunda olmadığı konusunda.imkanı varsa sana daha iyi hayatı yaşatmalı bu tarz konularda
Peki dinen bilgili birine soralım eşinize de açıkça dillendirin. Diyin ki ikimiz de onaylıyoruz benim anneme bakılacak ikimizin de gönlü var Ancak benim gönlüm yok senin annene bakılmayacak. Sen zorda olursan sana da ben bakmicam ama sen bana bakmak zorundasın çünkü beeen araba alıcaaam :))

Galiba burda avukat arkadaşlarımız vardı o durumda size eşlik ederler diye umuyorum. Çünkü allahınızdan bulun istiyorum

Kocanız sizin hayat arkadaşınız babanız değil o eve baksın maaşım bana kalsın mantığı çok saçma kayınvalideniz yerinde anneniz olsaydı canım kocacım derdiniz ki kadın hastaymış mecburen gönderiyor sizden de eve destek olmanızı istiyor mal mülk alınır yine ama önemli olan insanlık tamamen bencilce davranıyorsunuz

Hiçbir şey bedava değil ki. Rahatlığını görürsün de bedelinden haberin olmaz.
Kalp zenginliği lazim önce yav.Benimki parayı ne yapmıs nereye harcamıs bunca yıl bir kere göz dikmedim sormadim.Etraftan anasına babasına veriyor hediye alıyor muhabbeti döndü güle güle kullansınlar dedim geçtim banane ? Ailesidir icinden gelmis almıs.Bizden sakındıgını ailesine yedirmiyor ki.

Dinen muhtaç olan altsoy ve üstsoya yardım edilmesi zorunludur. Ve de bunu çocuğun kendisi yapmakla yükümlüdür yani adamın kayınvalidesine bakmak gibi bir yükümlülüğü yok ama kendi annesi sıkıntıdaysa yapmak zorunda. Konu sahibi de kendi annesine bakmak zorunda. Adam konu sahibinin annesine zorunda olmamasına rağmen bakıyor, bakmakla yükümlü olduğu annesine yardım edilmesine laf ediliyor.

Konu sahibi bu konuyu iyi ki açtın. Ne kadar iyi eşin var gör. Kulağının çekilmesine ihtiyacın var senin.

Güncelleme: tekrar araştırdım muhtaç haldeyse kız kardeşe bakmak falan da zorunlulukmuş

Son düzenleme:
Ne kulak çekilmesi nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. BENCE. Eşini tanıyor olsam boşanması konusunda fena destekçisi olurdum. Böyle kötü kalpli insanlara tahammülüm kalmadı benim.

Ben linç girişimlerine karşıyım ama konudaki detaylar beni de şok etti.

O kısmı pek anlatmıyor ki üstüne ordan gidilmesin diye.
Muhtemelen buradan üstüne gidileceğini düşünmeden yazdı.
O kadar hak görüyor ki insanların tepki göstereceğini bile düşünemedi.
Şimdi de konu/mesaj düzenlemeyi bilmediği için silemiyor.
Hoş silse, ne olacak. Alıntılandı, insanlar fark etti.
Ama konu sahibi duymazdan/görmezden gelme konusunda master yapmış muhtemelen.
Annesine bakılmasını eleştiren, soran yorumlara geri dönmüyor. Dönmek zorunda kaldıklarına da açık cevap vermiyor.
Helal olsun valla, bu kadarı da aynı bir seviye gerçekten.

Evet eşinden ayrılır veya muhtaç olursa erkeklerde kız kardeşe ve çocuklarına da bakma yükümlülüğü var dinimizde, dini hassasiyetleri olan birileri için bunlar,o yüzden dinde mirastan erkeğe 2 kadına 1 verilir ama şimdiki erkekler değil kız kardeşi ve yegenlerine bakmak anasına babasına bakmak bile istemiyor orası ayri

Evet biraz öyle konu açılsa ben neyinizi eksik ediyorum diyor.Ama hep bir tasarruf yapma zorunluluğunda hissediyorum kendimi ben tasarruf etçem onlar yiyecek gibi geliyor bu dürtüden alamıyorum kendimi
Dürtülerinize uymaya devam ederseniz sonuc bosanma olur zaten tek gecinecek durumunuz da yok .sansinizi zorlamayin cevrenizdeki insanlarin daha rahat yasamasi sizi hic ilgilendirmiyor sizin imkanlariniz bu .esiniz de arkadasimin esi 100 bin aliyor onlar rahat yasiyor sen asgari aliyorsu dese ne kadar absurt olur bunu dusunun

Ay bırak dönmesin sanki çok şey fark edecek. Boşanırsa şu rahatın 10 da 1ini bulabilecek mi bakalım? Kıymetli paralarını kiraya faturaya markete bırakabilecek mi? Dua etsin de adamın olan sevgisi de bitmesin. Belli sevdiği için bunca şımarıklığa katlanıyor. Ama biter o sevgi de bir gün. Taş da çatlar eninde sonunda.

Baştan sona haksızsın.İhtiyaç olan aileye yardım edilir , ayrıca ev bütçesine katkı sağlamamak nedir Allah aşkına.
Cidden boşanın ,adam kıymet bileni bulsun.

Valla dönmemesini dert etmiyorum zaten. Yalnız konu sahibinin görmezden gelme yeteneğini takdir ettiğimi söylemem lazım.
Burada konu açmasının sebebi boşanmayı koz olarak kullanıp kullanamayacağına karar vermek muhtemelen.
Yoksa, gerçekten boşanmayı düşündüğünü sanmıyorum. Adama istediğini yaptırmak için boşanma restini çekmeyi düşünüyor kendi aklınca.

Hoş, öyle düşünüyorsa da büyük hayal kırıklığına hazırlasın kendini. Çünkü nedense adamın bu şımarıklıklara katlanmasının sebebinin karısını sevmesi olduğunu sanmıyorum. Adamın cevapları tahammül sınırının sınandığını gösteriyor bana kalırsa. Ama arada çocuk olduğu için de kestirip atamıyor muhtemelen. Zaten hanımefendinin bu kadar kendine güvenmesinin bir nedeni de büyük ihtimalle o çocuk. "Doğurdum, yerimi garantiledim" diye düşünen o kadar kadın var ki, şaşırtmaz beni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…