Lütfen akil verin boşanmak

İçkisi kumarı şiddeti aldatmamasi iyi huy değil olması gereken.İyi huy şefkat anlayış ilgi destek bunlar iyi huy.Siz konuşacak olgunlukta degilmissiniz o zaman belki beni anlayacak olgunluktada değilsiniz Kizdinizmi.Kizin diye yazmadım anlayın eşiniz sizi nasıl görüyor diye yazdım.Kisacasi zaten dediğiniz gibi yolunda olsa konu acmassiniz kafanızı bu boşanma fikri bu kadar meşgul ediyor ekonomik nedenlerle gitmiyorsunuz.Tespitimi söyleyeyim eşiniz ailesine az buz para vermiyor ve sizi buna karistirmiyor bu ekonomik şiddet uzun süredir böyle size duygusal olarak da destek olmuyor.Yuvarlanip gidiyorsunuz iyi bir ekip değilsiniz karşılıklı konusamiyorsunuz uyumlu keyifli bir çift değilsiniz en can alıcı nokta ise sizi konuşulacak insan tanımında değerlendirmemesi.Gerisi size kalan bir durum o

kendini ezdirmeyen insan kıymetlidir ama siz erkeğin kendini ezmesini istiyorsunuz. Eşit hayattan söz ediyoruz benim benim eşim de yuvasına parasını vermeyen eş istemez ve elinden geldiğince ev işlerinde ortak sorumluk alır. Görüşünüze katılamıycam
Zaten aynı fikirdesiniz nasıl görüşüne katılmadınız ki

O kadar haksızsınız ki arkadaşlar söylenmesi gereken her şeyi söylemişler zaten ama ben asgari ücret ile çalışırken nasıl araba alma planları yapıyorsunuz ona da bir tık takılmadım değil.Ayrıca eşim gelip bütün harcamalar senden ben kendime araba alacağım dese höst ne oluyor bir dur bakalım derim evliliği evcilik ile karıştırıyor olabilir misiniz?
Çalışmaya başlamışsın az veya çok paranızı kazanıyorsunuz bir erkek bu kocanız bile olsa size neden bakmak zorunda ya.
Kadın çalışmazken kocamın parası evimizin parası oluyor ki eve giren her para bana göre ailenindir ama kadın çalışmaya başlayınca kadının parası yine kadının oluyor neden ama çok özür dileyerek eşek mi bu erkekler

Şu sitede gördüğüm en b.ncil kadınsın. Eşin ailesine tabi ki yardım edecek. Ayrıca boşanmış, yardıma muhtaç bir kadın var ortada. Onların temel ihtiyacı var, adam ailesine sahip çıkmış sen araba derdindesin yok bilmem ne. Adam bence seni boşamalı.

Merhabalar,kendi kendime çok düşündüm artık ne yapacağımı bilemedim çevremdekilerine,aileme anlatıyorum kimi sen haklısın diyor,kimi bunlardan birşey olmaz diyor.9 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var.Eşim iyi huylu biri içkisi kumarı aldatması yok.Bana bügüne kadar el kaldırmışlığı da yok.Kızım olduktan sonra çalışmadım, evin tüm giderini eşim karşılıyor kira falan hepsi onun sorumluluğunda.Bu ay işe başladım çocuğun okul parasını yatır dedim ben artık yatırımam çocuk çok küçük çalışma çocuğa bak geçen sene yolladık ben ödedim madem çalışacaksın senin yatırman lazım dedi.Kredi kartımı yatır dedim ilk defa ekstremi görmek istedi.Ben asgari ücretle başladım hem okul taksidi hem kendi giderlerimi karşılayamam.Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum ama bunu ona nasıl söyleyebilirim.Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.Akıl verin lütfen .
Paramı kendime saklayıp araba almak istiyorum desem benim eşim de çalışma otur evde der. Kusura bakmayın sizi haklı bulamadım.

Bu da yeni galiba, 'onun parasını harcayıp kendiminkini sadece kendime saklamak istiyorum' ne demek ya, kadın parasını korusun kollasın adama yedirmesin derken kastettiğimiz bu değildi.

Kardeşe destek kısmına gelince, kardeşim bir sebeple annemin yanına taşınsa hem ona baksa hem muhtaç durumda olsa destek olurdum, kimse de engelleyemezdi. Bakıcı tutsam daha pahalıya patlayacağına eminim.

Bence boşanmalı mıyım konusunu eşiniz açmalıydı keza olayı sizin tarafinizdan dinleme rağmen eşinize hak verdim. Evlilik iki kişiliktir, ikimizde çalışalım ama hem evin giderlerini hem çocuğun her benim giderlerimi kocam karşılaşın ben çalıştığım paraya dokunmayayım kusura bakmayın ama yok yaaaa derdim eşinizin yerinde olsam. Ayna gibi düşünün siz eşinize nasıl muamelede bulunuyorsanız oda size aynı sekilde karşılık veriyor. Yıllardır eşimde bende çalışıyoruz borç ödedik araba aldık hepsi ortak ikimizin telefonunda da birbirimizin mobil banka uygulaması vardır senin paran benim param hiç olmadı aramızda. Siz evliliği yanlış anlamış olabilir misiniz ? Bakış açınızı acilen değiştirmelisiniz

Merhabalar,kendi kendime çok düşündüm artık ne yapacağımı bilemedim çevremdekilerine,aileme anlatıyorum kimi sen haklısın diyor,kimi bunlardan birşey olmaz diyor.9 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var.Eşim iyi huylu biri içkisi kumarı aldatması yok.Bana bügüne kadar el kaldırmışlığı da yok.Kızım olduktan sonra çalışmadım, evin tüm giderini eşim karşılıyor kira falan hepsi onun sorumluluğunda.Bu ay işe başladım çocuğun okul parasını yatır dedim ben artık yatırımam çocuk çok küçük çalışma çocuğa bak geçen sene yolladık ben ödedim madem çalışacaksın senin yatırman lazım dedi.Kredi kartımı yatır dedim ilk defa ekstremi görmek istedi.Ben asgari ücretle başladım hem okul taksidi hem kendi giderlerimi karşılayamam.Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum ama bunu ona nasıl söyleyebilirim.Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.Akıl verin lütfen .
Bence siz hatalısınız kusura bakmayın. Bir kere aynı evi paylaşıp sıkıştığı zaman ona yardım etmemeniz eşinizin güvenini kırmıştır ki bu çok normal. Siz ev arkadaşı değilsiniz. Katkıda bulunmak istemediğiniz evde eşiniz çocuğunuz var. Bana biraz fazla kendinizi düşünüyorsunuz gibi geldi.
Ailesine yardım etme konusunda sonuçta ortada boşanmış iki çocuklu bir kardeş ve yaşlı bir anne var. Elbette eşiniz yardım edecek ve etmeli de. Yani sanki parayı kumarda yiyormuş gibi abartmışsınız.
9 yıllık evlilikte böyle şeylerin sorun olması bence absürt bir durum. İkinizde çok yıpranırsınız bu gidişle.

X