COK CARESIZIM LUTFEN BANA AKIL VERIN

Adam çalışmadığına göre neyle geçiniyorsunuz?
Aileniz mi destek oluyor?
Faturalar, alışveriş, bebeğin masrafları vs...
Öyleyse boşanınca maddiyat neden sizi korkutuyor?

Uzaktan eleştirmek en kolayı 4 ay sonra 5. Yıla giricez Ama bu yinede erken cocuk olduğu gerçeğini degistirmiyor tabi eşimin abileri babası da olmak üzere hastalıkları vardı cocuk sahibi olmak için operasyon geçirip öyle cocuk sahibi oldular eşim bu genetik bende de yüzde yüz var dedi 2 defa korunmadik sadece çocuğumuz oldu. Bu kadar detayı da anlattım ya
Evlilikte çocuk bence herşey tamamsa bir sonraki level olmalı. Yani siz daha evliliginizi bir sisteme oturtmadan çocuk yapmışsınız. Şimdi bir panikle belki olmaz diye yapılan o çocuğun hayatı anne babasi boşanınca nasıl olacak?
ÇÇocuk evinde bile babasi uyanmasın diye odalara tıkılmış. Ben en çok cocuklara üzülüyorum.

İş yok deniliyor ama millet de temizlik için bebek bakiciligi icin duzgun kisi bulamiyor. Gurur yapmadan univ. mezunuyum demeden bence bir yerden baslayin derim. Ulkenin durumu malum. Univ. mezunu diye kimse gel 3 bin maaşla basla demiyor. Marketler kargocular univ. mezunu calisanlarla dolu. Bu tarz bir is illa bulursunuz cok kucuk bir yerde yasamiyorsaniz. Simdiki durumdan daha kotu durumda olmazsiniz. Allah bir yerden bir kapi acar.

Eşimle 4 yıllık evliyiz bir cocugum var 3 yasinda ama Evlendigimizden beri bana zulm ediyor daha önce de hamileyken bana yaşattıklarını yazmıştım ozaman da boşanmayı düşünmüştüm ama yapmadım. Ben şuan çalışmıyorum yaşım 34 2 yıldır iş arıyorum üni mezunuyum ama bulamıyorum iş bulduğum an bosanicam aslında pandemi dolayısıyla evde ama sürekli uyuyor sabaha kadar oturuyor akşama kadar yatıyor (mübalağa değil akşam 6 da uyandığını biliyorum ) evde temizlik yemek hepsi bana bakıyor asla yardım etmez sürekli eleştirir sürekli küser aldığı maaş az ama başka iş bakiym diye uğraşmaz ailem hala bana harçlığımi verir ve ama en ufak kavgada hakaret küfür işitirim psikolojik şiddete maruz kalıyorum sürekli evde küsen bir adam başkalarının yanında beni azarlar aileme bile bi nasılsın diye sormaz. Uyurken ses çıkmasını istemez çocuğumla bi odaya tikilir kalırız temizlik yaparım iki dk sonra kirletir mutfağı temizlerim 10 dk sonra bi sürü bulaşık çıkarmış sözlerime düşünceme hiç önem vermez kılık kıyafetime karışır bana hicmisim gbi davranır üstüne herşeye söylenir kusur bulur iş bulmak için okadar çok uğraşıyorum ki halimi görseniz acırsınız ama yok maalesef boşanma sürecinden de cok korkuyorum sanki yapayalnız kalıcam altından kalkamiycam gibi geliyor boşanmış olan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.
Aileniz hala size harçlık vereceğine elinizden tutup yanlarına alsınlar sizi. Hiç mi halinize üzülmüyorlar? Bu damat selam bile vermiyor, kızım neler çekiyordur demiyorlar. Evde resmen camış besliyorsunuz. Siz anlatırken hayalimde o canlandı yani. Bir fark yok ki.

Aileniz hala size harçlık vereceğine elinizden tutup yanlarına alsınlar sizi. Hiç mi halinize üzülmüyorlar? Bu damat selam bile vermiyor, kızım neler çekiyordur demiyorlar. Evde resmen camış besliyorsunuz. Siz anlatırken hayalimde o canlandı yani. Bir fark yok ki.
Ev konu sahibine aitmiş zaten.
Harçlığı da ailesi veriyor.
Yok yere kendisine psikojik şiddet uygulayan adamı tutuyor yani 🤷

aileniz harcliginizi verdigine gore gitseniz sizi iş bulana kadar idare edebilecek insanlarmış gibi düsündum

Eşimle 4 yıllık evliyiz bir cocugum var 3 yasinda ama Evlendigimizden beri bana zulm ediyor daha önce de hamileyken bana yaşattıklarını yazmıştım ozaman da boşanmayı düşünmüştüm ama yapmadım. Ben şuan çalışmıyorum yaşım 34 2 yıldır iş arıyorum üni mezunuyum ama bulamıyorum iş bulduğum an bosanicam aslında pandemi dolayısıyla evde ama sürekli uyuyor sabaha kadar oturuyor akşama kadar yatıyor (mübalağa değil akşam 6 da uyandığını biliyorum ) evde temizlik yemek hepsi bana bakıyor asla yardım etmez sürekli eleştirir sürekli küser aldığı maaş az ama başka iş bakiym diye uğraşmaz ailem hala bana harçlığımi verir ve ama en ufak kavgada hakaret küfür işitirim psikolojik şiddete maruz kalıyorum sürekli evde küsen bir adam başkalarının yanında beni azarlar aileme bile bi nasılsın diye sormaz. Uyurken ses çıkmasını istemez çocuğumla bi odaya tikilir kalırız temizlik yaparım iki dk sonra kirletir mutfağı temizlerim 10 dk sonra bi sürü bulaşık çıkarmış sözlerime düşünceme hiç önem vermez kılık kıyafetime karışır bana hicmisim gbi davranır üstüne herşeye söylenir kusur bulur iş bulmak için okadar çok uğraşıyorum ki halimi görseniz acırsınız ama yok maalesef boşanma sürecinden de cok korkuyorum sanki yapayalnız kalıcam altından kalkamiycam gibi geliyor boşanmış olan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.
Kendine değer ver önemse onun seni hiçleştirmesine izin verme boşanmayı kendi içinde hazmet kolay değil ama bu adamla ömür geçmez iyi düşün kararını ver gençsin daha

Ailem beni düşünüyor tabi sürekli soruyor annem de bu adamla bi ömür geçmez biz varız diyorlar bi başkasına arkamı yaslayarak bi ömür geciremem ailemde olsa evet siz camis diyorsunuz ben öküz diyorum cuma günü iş görüşmem var iyi geçer umarım

Ev sizin madem kovsaniza
Ben cidden anlayamiyorum,adamin bir faydasi yok,siz is bulana kadar bekliyorsunuz. Bekleyecek bir sey yok ailenizden bir sure daha harclik alarak evde bu parazit olmadan yasayabilirsiniz pek ala

X