Boşanmaya karar verdim endişelerim var

bu cümleden sonra o an o adamı terk etmediysen diyecek bir şey bulamıyorum sana pesss !! tencere kapaksınız
Ya bu nasıl bir yorum gerçekten size pes. Kadın zaten boşanma aşaması için adımını atmış çaresiz kalmış başına gelenlerden destek bekliyor. Sizde kalkmışsınız tencere kapak yazmışsınız gerçekten üzücü. Bu şekilde destek olacaksanız hiç yazmamanızı dilerdim.

Adam zaten surekli siddet uyguluyor neden darp raporu almiyorsunuz neyden korkuyorsunuz anlamiyorum akli basinda birisniz bir kurus vermeyin bosanin zaten iyi kazaniyorsunuz belliki gecinirsiniz cocugada hic faydasi yok asalak herif

İyi bir avukatiniz varsa onla hareket edin ilk iş darp raporu almak konutu size ozgullemek avukatınız yapacak bu kısmı daha sonra mallara tedbir koydurmak ben çekişmeli açtım dayanamadım psikolojik olarak anlaşmali boşandım şuan beyfendi dötünü gezdirirken ben çocuk büyütüyorum eğer sağlam bir psikolojiniz varsa çekişmeli boşanın
Sizi önce çocuğun velayeti ile tehdit edecek sonra işiniz eviniz maliniz aileniz caninizla hepsini kaydedin avukata verin ve korkmayın ısıtacak köpekler havlamiyor bir an önce kurtulun inşallah
Evet avukatım aynı adımlardan bahsetti bu şekilde gidecek ama ben çekişmeli istemiyorum. Ben onunla evlenirken parası malı için evlenmedim . Elbette onunda hakkı vardır hakkı olanı alsın . Belki duygusal olarak Şuan konuştuğum şeylerden sonra pişman olabilir keşke şunu vermeseydim bunu alsaydım diyebilirim ama ben huzur istiyorum evimde gerçekten evim gibi hissetmek istiyorum o yüzden bunu kazanmak için bazı şeylerden feragat etmem gerekiyor ise ederim . Yorumunuz için teşekkür ederim .

Adam zaten surekli siddet uyguluyor neden darp raporu almiyorsunuz neyden korkuyorsunuz anlamiyorum akli basinda birisniz bir kurus vermeyin bosanin zaten iyi kazaniyorsunuz belliki gecinirsiniz cocugada hic faydasi yok asalak herif
şimdi şöyle insanın kendi ile yüzleşmesi bazı gerçekleri kabullenmesi zaman alıyor ben uzun yıllar şiddetin normal olduğunu düşünerek evliliğime devam ettim o bilinçte Malesef değildim . Üzülerek belirtiyorum ama aile evinde babam ve annem arasında geçen şiddet nedeniyle bunu normalleştirerek geçirdim zamanımı . Gerçekleri görmek istemedim kaçtım . Bu bilince geç ulaştım ulaşır ulaşmaz da sorgulamaya başladım ve bu duruma geldim. Yaşadığım şiddete sessiz kalmam Ile övünmüyorum keşke ilk şiddetinde terkedebilme özgüvenine sahip olabilseydim yada o güveni bana veren ebeveynlere sahip olabilseydim . Bunlar çok büyük nimet. Ama gerekli kayıtlar ile uzaklaştırma alabileceğim resimler bunu sağlayacak avukatım öyle söyledi.Hala tedirginim korkularım var ama günün sonunda bu kararı vermek bu adımı atma cesareti gösterdiğim için kendimle de gurur duyuyorum.

İğrenç bir ruh hastası, resmen sizin başarılarınızı kıskanmış ve iyice kafasında kurmus. Su an size çektirmek istiyor .

Darp Alamadım korktum cunku ama kayıtları resim ve video olarak aldım onları avukatımla paylaştım dosyaya giricek
Darp raporunun neyinden korktuğunuzu anlayamadım?

Herkese merhaba .Çok küçük yaşta bir evlilik yaptım ve evlendiğimde farklı şehre taşındım eşim ve ailesi orda yaşıyordu eski bir evde kirada yaşıyorduk . Ben o dönemler evlilik hikayem trajik olduğu için üniversiteyi evden okuyordum eşim bir fabrikada çalışıyordu ev bütçesine yettiği yada eksik kaldığı zamanlar oluyordu ben evlendiğim dönem hiç eşimden para istemedim harçlık olarak bile sürekli ek gelir olacak nikah şekeri dantel gibi bir yandan okuyor bir yandan da kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için hobilerimden para kazanmaya çalışıyordum sonra okulum bitti bir işe girdim biraz denedim yapamadım ayrıldım . Ayrıldığım zaman kendime bir makine almıştım eşim vardiyeli çalıştığı için tek kaldığım zamanda hobimle uğraşıyordum. Ama sonrasında çocuğum oldu ve ara vermek zorunda kaldım çocuğum iki yaşına gelince hobimi ticarete dökmek istedim üzerine düştüm esımde o dönem bana destek oluyordu işimi ilerletmem konusunda neyse bu kısımları detaylı yazdım cunku hikaye burdan sonra baslıyor ben cocugumu kayınvalideme bırakıp işimin üzerine düşmeye devam ettim ve onu bir seviyeye yükselttim eşimde para kazanıyor oluşumdan hoşnuttu ve destek olmaya devam ediyordu sonrasında işim yoğunlaştı iş yeri açmaya kadar geldi büyük fedakarlıklarla çalışmaya devam ediyordum ama asla tek kazandığım kuruşu kendime ayırmıyor biriktiriyordum araba lazım oldu bir süre sonra tüm bileziklerimi verdim araba için sonrasında aralıksız çalışmaya devam ettim eşimdr boş zamanlarında bana yardım ediyordu belli bir süre ama hali hazırda kendi işine de devam ediyordu. yogunluk fazlalaşınca ben çalışan alıp işi büyüttüm ve kısa sürede güzel bir para biriktirdim ev almak istiyordum ama yaşadığımız şehirde ev almaya yetmedi para , ama benim doğdugum şehir daha kırsal oldugu için orda almaya yetiyordu ben kuruş kuruş harcamadan topladığım birikimimi ev alarak değerlendirmek istediğimi söyledim esimde sıcak baktı kabul etti ve biz tasındık . esım bu dönemde kendı işine devam ediyordu ama tasındığımız için kendi arabamzla işe gidip gelmesi gerekiyordu . işte tüm olay burda başladı benim başıma o gün kakmaya başladı bu durumu , hatalı karar verdiğini araba ile işe gitmekten bıktığını konuşuyor du hergün günlerimi bana zehir ediyordu o dönem aldığımız evin bir problemi vardı onu da başıma kakıyordu zaten ailesi de benim doğduğum şehire taşınmasını onun hiç onaylamıyordu ve destek vermiyorlardı kaldım mı tüm sorunlarla tek başıma çilem burda başladı hergün baskı kavga şiddet sevinemiyordum bile üstüne evin kredi borcunu ben ödüyordum bir
gün yine şiddetli kavga ettikve ben mecburen ona dedim işten çık beraber çalışalım araba ile gitmek zorunda kalma . teklifimi tereddütsüz kabul etti apar topar işten çıktı eline de üç
beş bir tazminat tutuşturdular onu da sözde işime yatırım katıyor gibi gösterdi ama yalan daha sonrasında verdiği parayı gerisin geriye araba değiştirmek için ona verdim neyse arkadaşlar o günden sonra bizim travma üzerine travmalar şiddetle kat ve kat yükselerek arttı bana emir vermeler patronluk taslamalar işimdeki aksama larda hesap sormalar şiddet gösterileri hızla başladı adam bir zaman sonra beni çalışan kendini işveren görmeye başladı hergün evde beraberdik işe beraber gidiyorduk beraber çalışıyorduk ve akşamları beraber vakit geçiriyorduk yani bir kadın için cehennem bir durumu hergün yaşıyodum ben ona servis sıkıntısı olarak önüme sunduğu sorunu belki başka iş buluruz yakın çevreden diye düşünür araştırır diye düşündüğüm eşimin kalıcı olarak benim işime alanıma çöktüğünü zaman geçtikçe anladım ve o bu durumdan çok memnundu . iş ile alakalı tüm risk faktörlerini üzerime attığı için kafası rahattı asla sorumluluk almıyordu ve beni baskılamaya devam etti senelerce şuan da hala devam ediyor bu dönem boyunca şiddette gördüm hakaret te gördüm manipülasyonun tillahiını gördüm ailemle aramı açtı herkesi bana düşman göstererek onlardan biri evimw geldiğinde gittiğinde huzursuzluk yaratarak ilmek ilmek işledi bunu bana sürekli evde oldugu için asla dışarı çıkıp çevre edinmediği için arkadasta yapmadığı için hep evdeydi arkadaşlar sürekli hep arkadaşlarımı eve çağıramadım izole bir hayat sürmeye başladım akşama kadar o vardı o ve iş ! ve işin sorunları akşam çay sohbetimize meze ! baktım olucak gibi değil ben kendimi dışa vermek zorunda kaldım işten arta kalan zamanlarda hobi kurslarına gittim ailemle hep dışarda vakit geçirmek zorunda kaldım çünkü o bir çoğu ile kavgalı! Kendini o kadar adapte ettiki alanıma artık işle ilgili ufak pürüzlerde çalışan yanında şiddet ve hakaretleri normalleştirdi , uzun uzadıya yazdım böyle arkadaşlar çocuğum için senelerce sabrettim ama artık tak etti canıma ve boşanma kararı aldım . Bunu onunla paylaştım önce şiddet gördüm sonra ben ne olucam diye sızlanmaları başladı . Boşanırsak hangi işte çalışcakmış . Bana acayip hırslandı arabayı alırım evide sattırırım yarısını alırım dedi ben kabul ettim inanın umrumda değil arkadaşlar çocuğum ve velayeti işim bana yeter .. o kadar karmaşık yazdığımın farkındayım ki ama normal bir psikolojik süreçten geçmiyorum bu kararı aldım ama herkes onun bana huzur vermiceğini düşünüyor annem de tepkisiz ve bu insan bana 3 sene önce öyle bir cümle kullandı ki o günden sonra asla eskisi gibi sevgi gösteremedim. Ailemden o kadar nefret ediyor du ki akşama kadar bunun mobingi yetmez gibi birde onu söyledi bana artık tutamıyorum içimde çocuğumuza karşı nefreti aşağılaması var çocuğumuzun her hakaretini babama benzetiyor ve bir gün kalktı bana dedi ki bu çocuk benden değil annene kalmaya gittiğinde o evde birinden peydahladın geldin . O evde sadece aile üyelerimiz var ve kimi kastettiğini açık açık yazamadım ama umarım anlaşıldı aslında o gün bitti gözümde :KK43: bunu sindiremedim ağlayarak dna testine gidelim dediğimi hatırlıyorum o dönem babasının hasta olduğu zamana denk geldiği için psikolojisi bozuktur dedim ona yordum ama o cümlenin hadsizliğini içimden atamadım . Gün geçtikçe nefret ettim ondan ve bugün kü halime geldim tamamen soğudum . Ailem karşı yani daha doğrusu annem arkadaşlar bu son yazdığım konuyu bilmiyor anlattığım zaman fikri değişeceğine eminim ama umrumda değil senelerdir yaşadığım bir çok sıkıntıya az çok şahitler çocuğun var çek katlan kafasında hepsi ! Hiç bir derdimi tam dinlemiyorlar bile .. onlara bu yüzden çok kızgınım . Şu aşamada tek başınayım , boşanma kararını aldığımı yüzüne söyledikten sonra boğazımı sıktı nefessiz kaldım bir süre çırpınarak zor kurtuldum sabaha kadar uyuyamadım gece yarısı su içmeye indiğimde yanına çağırdı komşular sesimizden daha önce defalarca şikayetçi olduğundan ve beyfendinin daha önceki bir çenesi yüzünden başına gelen davasından yatarı olduğundan kimse ile tartışmak istemediği için beni ara balkona çağırdı konuşacağını sandım gittim yanına meğerse ses duyulmasın diye rahat rahat şiddet göstermek için çağırmış yine şiddet gördüm o gece de ve sabahına tek başıma avukatın yanına gittim kendimi çaresiz hissettim avukat ile konuşmak biraz olsun rahatlattı şimdi evden nasıl ayrılmalıyım ilk etap nereye gitmeliyim onları planlıyorum sonrası inşallah gelicek . Sorum şu uzaklaştırma kararı alan arkadaşlar sorun yaşadınız mı karara rağmen rahatsız edildiniz mi bunlardan çekiniyorum ..
Bu nasıl bir hırs nasıl bir manyaklık nasıl bit kıskançlık ? O nasıl iğrenç sapkın bir itham… biz nasıl bu hale geldik modundan çıkıp boşanmaya karar vermenize çok sevindim. Umarım yolunuz çiçeklere çıkar. Bu süreçte sizi geri döndürmek ister af diler vs yapar lütfen kendi değerinizi görmekten vazgeçmeyin. Çocuğunuzla mutlu bir hayat yolunda sağlam adımlar atın.

X