Lütfen akil verin boşanmak

Evet ozaman lar biraz daha cahildim o dönem aramız bozuktu kadın evi geçindirmek zorunda değil diye bakıyordum.Şuan öyle birşey demem tabi.hatalıydım
O zaman özür dileyip gerçekten eve destek olmaya başlayın. Araba konusunu da ilerleyen süreçte eşiniz ile 'birlikte' düşünürsünüz. Kendi düşen ağlamaz. O sıkıştığı dönem benim sorunum değil diyip keyfinize baktığınız an ben olsam boşanmaya kalkışırdım. O yüzden basit bir hata olarak görmüyorum ben. Birlikte bir yuva kurmuşuz ve bu yuvada sorunlar yaşıyoruz maddi olarak ancak yarı paydayı oluşturan hanımağa elini asla taşın altına koymayıp aksine benim sorunum değil diyor. Kısaca yıkılırsa yıkılsın bana ne demişsiniz :) Sizin o zaman önemsemediğiniz eşiniz sizi niye şimdi önemsesin ? Ettiğinizi çekin mümkünse.

Evet ozaman lar biraz daha cahildim o dönem aramız bozuktu kadın evi geçindirmek zorunda değil diye bakıyordum.Şuan öyle birşey demem tabi.hatalıydım
Ben inançlı biriyim benim inancımda evet kadın evi geçindirmek zorunda değildir kendi parasıyla istediğini yapar. Ama teoride böyle, pratikte eşimle ortak bütçemiz var. Ben koluma bilezikleri dizeyim adamın evi geçindirirken kamburu çıksın bundan kim mutluluk duyar? Eşim çok çok zengin olsa o zaman vermezdim ona dokunmazdı çünkü. Ama siz eşiniz sıkıntıda olduğunda bile vermemişsiniz hiç mi bu tutum doğru olamaz diye düşünmediniz ki?

esinize bu konuda laf etmeye devam ederseniz muhtelemen eski es olursunuz .esinizle arayi duzeltin ailesine gonderdigi miktar konusunda anlasin ama is iyice zitlasmaya dondugu icin esiniz size ters gider gibi
Evet biraz öyle konu açılsa ben neyinizi eksik ediyorum diyor.Ama hep bir tasarruf yapma zorunluluğunda hissediyorum kendimi ben tasarruf etçem onlar yiyecek gibi geliyor bu dürtüden alamıyorum kendimi

Kendinizi ezdirecek birine benzemiyorsunuz daha önceki tutumlarınızdan dolayı bu sekilde davranıyor olabilir mi? Baskalarına cömertsin bana degil derken sizi magdur görmüyor, zaten yeterince aldıgını ve sizi yasattıgını düsünüyor demek ki??
Aynen söylediğiniz gibi . O öyle düşünüyor ama bana göre öyle değil ama bunu ona nasıl anlatırım o kısmı bilmiyorum

Merhabalar,kendi kendime çok düşündüm artık ne yapacağımı bilemedim çevremdekilerine,aileme anlatıyorum kimi sen haklısın diyor,kimi bunlardan birşey olmaz diyor.9 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var.Eşim iyi huylu biri içkisi kumarı aldatması yok.Bana bügüne kadar el kaldırmışlığı da yok.Kızım olduktan sonra çalışmadım, evin tüm giderini eşim karşılıyor kira falan hepsi onun sorumluluğunda.Bu ay işe başladım çocuğun okul parasını yatır dedim ben artık yatırımam çocuk çok küçük çalışma çocuğa bak geçen sene yolladık ben ödedim madem çalışacaksın senin yatırman lazım dedi.Kredi kartımı yatır dedim ilk defa ekstremi görmek istedi.Ben asgari ücretle başladım hem okul taksidi hem kendi giderlerimi karşılayamam.Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum ama bunu ona nasıl söyleyebilirim.Çalışmaya başladım ama eve katkıda bulunmak istemiyorum araba almak istiyorum kendime .eşime söylesem bu senin sorunun diyecek. geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.Eşimle aramı nasıl konuşup düzeltçem ne zaman konuşmak istesem sen konuşulacak olgunlukta değilsin diyor.Akıl verin lütfen .
Eş maddi destek istediğinde bu senin sorunun demek çok çok yanlış. Bir ailesiniz ve tabiki bunu birlikte aşacaksınız. Kusura bakmayın 2 kere okudum ama size hak verecek bişey bulamadım. Eşimiz sadece sizin yansımanızı göstermiş size dedikleriyle.

Evet biraz öyle konu açılsa ben neyinizi eksik ediyorum diyor.Ama hep bir tasarruf yapma zorunluluğunda hissediyorum kendimi ben tasarruf etçem onlar yiyecek gibi geliyor bu dürtüden alamıyorum kendimi
Ortada bir ihtiyaç varsa yardım edilir, hele küçük çocuklar varsa. Evlendiniz diye adamın tapusunu almadınız siz eşseniz onlarda annesi ve kardeşi. Zor zamanda senin sorunun diyen eşten çok daha fazla hakları vardır. Evlilik paylaşım demektir siz hep bana istiyorsunuz buyrun çözün o zaman asgari ücret maaşınızla

Ay konu sahibi gerçekten özür dileyerek söylüyorum yeni okudum ama nefret ettim ben sizden. Berbat bir karakter bence. Sizin annenize bakıyor adam, ancak kendi annesi ve iki yeğenine, boşanmış kız kardeşine iki kuruş yollayınca dünyanın olayı oluyor. Adam normalde sizin maaşınıza el vurmuyor ilk defa bir zora düştüğünüzde 'sizin eviniz için' destek istiyor yok benim umurumda değil diyorsunuz. Şimdi de çıkmışsınız asgari ücret kazanıyorum ben asla yetmez, benim kredi kartımı ödesin okul masraflarını ödesin bana hala bakmaya devam etsin ben kendime araba alcam diyorsunuz. Yemin ederim ne eş ne dost ne akraba... allah sizin gibisinden uzak etsin böyle bencillik olamaz ! Böyle dua etmem normalde ama umarım eşinizin aklı başına gelir gözleri açılır sizin nasıl biri olduğunuzu iyice anlar.

Aynen söylediğiniz gibi . O öyle düşünüyor ama bana göre öyle değil ama bunu ona nasıl anlatırım o kısmı bilmiyorum

ben tasarruf etçem onlar yiyecek gibi geliyor bu dürtüden alamıyorum kendimi
Sizi acgözlü görüyor.Evinin ihtiyaclarını ihmal edip kendine yetmiyorken dısarıya para savuran biri olmus olsa haklıydınız.Ailesine verdigi parayla ailesi tatillere gidip sefa mı sürüyor? Yok.Giderlerini karsılıyorlardır.

Ay konu sahibi gerçekten özür dileyerek söylüyorum yeni okudum ama nefret ettim ben sizden. Berbat bir karakter bence. Sizin annenize bakıyor adam, ancak kendi annesi ve iki yeğenine, boşanmış kız kardeşine iki kuruş yollayınca dünyanın olayı oluyor. Adam normalde sizin maaşınıza el vurmuyor ilk defa bir zora düştüğünüzde 'sizin eviniz için' destek istiyor yok benim umurumda değil diyorsunuz. Şimdi de çıkmışsınız asgari ücret kazanıyorum ben asla yetmez, benim kredi kartımı ödesin okul masraflarını ödesin bana hala bakmaya devam etsin ben kendime araba alcam diyorsunuz. Yemin ederim ne eş ne dost ne akraba... allah sizin gibisinden uzak etsin böyle bencillik olamaz ! Böyle dua etmem normalde ama umarım eşinizin aklı başına gelir gözleri açılır sizin nasıl biri olduğunuzu iyice anlar.
Allah aşkına konuyu okuyan herkes, eşinin normalde konu sahibinin annesine de baktığını ama kv ye gelince olay çıkarttığını bilsin tam anlamayanlar olmuş sanırım benim gibi !

Konu sahibi boşanmalı mıyım diye soruyordun kardeşim bak boşan. Boşan da şu bencil karaktersiz insandan eşiniz kurtulsun. İki sabinin cebine giren beş kuruşu hazmedemiyor şaka gibi.

Allah aşkına konuyu okuyan herkes, eşinin normalde konu sahibinin annesine de baktığını ama kv ye gelince olay çıkarttığını bilsin tam anlamayanlar olmuş sanırım benim gibi !

Konu sahibi boşanmalı mıyım diye soruyordun kardeşim bak boşan. Boşan da şu bencil karaktersiz insandan eşiniz kurtulsun. İki sabinin cebine giren beş kuruşu hazmedemiyor şaka gibi.
Kadının annesine baktığı nerde yazıyor ben göremedim

Görümcem boşandı iki çocuğu ile kayınvalidemin evine taşındı kayınvalidem yaşlı ona bakıyor diye eşim onlara yardım ediyor.Bana sormadan onlara para yolluyor anneme bakıyor diye bende sesimi çıkarmadım ama rahatsızım.en ufak birşeyde küsüyor tirip atıyor soğuk davranıyor.Ailesine yardım etmesi çok rahatsız ediyor beni.O konuya takıldığım için en ufak tartışmada ailesine olan yardımlarını vuruyorum yüzene oda sinirleniyor.Onlara yardım edeceğine bize daha iyi bir hayat yaşatmasını istiyorum
O kısmı pek anlatmıyor ki üstüne ordan gidilmesin diye.

Sizi acgözlü görüyor.Evinin ihtiyaclarını ihmal edip kendine yetmiyorken dısarıya para savuran biri olmus olsa haklıydınız.Ailesine verdigi parayla ailesi tatillere gidip sefa mı sürüyor? Yok.Giderlerini karsılıyorlardır.
Temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar evet.ama benim çevremdeki herkes çok iyi şartlarda yaşıyor.Beni terbiye etmeye çalışıyor gibi sürekli birşeylerden kısmam gerekiyor.Kendimi tam ifade edemiyorum galiba.Hatalıyım belki bende bunu kabullenip ne yapacağımı soruyorum burda.

Eşim görümceme kayınvalideme de bakıyor beraber yaşıyor lar diye para yolluyor
Onu anladık zaten. Ne kadar zorunuza gittiğini uykularınızı kaçırdığını anlattınız anlatmasına da sizin annenize de baktığından bahsetmediniz. Bencilliğinizde boğulun. Kendi anneniz olunca bakılsın bana da bakılsın ama eşim zorda olursa ya da annesi kardeşi zorda olursa bakılmasın eşim kendi kazanıyor ama kendi annesine harcamasın ! Mükemmelsiniz gerçekten.

Eşimin benim maaşıma ihtiyacı yok geliri iyi.Ama bana sürekli ihtiyacın yoksa alma buna gerek yok.Ben demeden hayatta dışarda yiyelim şuraya tatile gidelim demez.Durumu var ama başkalarına olan cömertliği bana göstermiyor.Beni rahatsız eden o.Ama bunu onunla konuşamıyorum ben istemeden birşeye ihtiyacın varmı diye sormaz.İstediğim bir şeyin hep bir eksiğini alır bu kadarına ihtiyacın yok der.Bunlara takılıyorum ben
Çünkü adamı çok fazla yalnız bırakmışsınız. Zamanında müşkülüne ortak olsaydınız şimdi ailesine yardım etmesine laf edebilirdiniz. Şimdi paranız cebinizde kalsın istiyorsanız susacaksınız malesef.

Cevrenizdekiler hangi konuda sizi haklı buldu? Konuyu okuyunca haklı olduğunuz tek nokta çalışmak istemeniz. Eşiniz diğer konularda haklı.
Eşlerin birbirinin onayı olmadan ailelerine yardım konusunda.kadının evi geçindirmek zorunda olmadığı konusunda.imkanı varsa sana daha iyi hayatı yaşatmalı bu tarz konularda

Temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar evet.ama benim çevremdeki herkes çok iyi şartlarda yaşıyor.Beni terbiye etmeye çalışıyor gibi sürekli birşeylerden kısmam gerekiyor.Kendimi tam ifade edemiyorum galiba.Hatalıyım belki bende bunu kabullenip ne yapacağımı soruyorum burda.
Çevrenizde sadece iyi şartlarda olanlara odaklanıp yasantınızı karsılastırırsanız hırslanırsınız.Ailesinin şartlarını görmeyip esinizin onlara yaptıgı yardımdan rahatsız oluyorken cevrenizdeki nice kötü şartta olan onca kisiyi gözardı ediyor olabilirsiniz?halinize sükretmeyi unutuyorsunuz belki bir de böyle düşünün.Bakıs acınızı degistirirseniz ve bunu öncelikle kendiniz icin yaparsanız arabanız da olur esiniz de istediginiz gibi üzerinize düser kendisi söyler gidelim çıkalım yiyelim..

X