Lütfen akil verin boşanmak

Ya zaten sadaka mecburi olmayan insanlara veriliyor ve ne kadar sevap. Hele bir de aileden muhtaç insan varsa dindar olmasa da insan vicdanen yapmalı bunu.

Ama bu konuda gerçekten konu sahibinin eşi kayınvalidesine bakıyorsa -ilk okuduğumda ben de öyle anladım ama belki yanlış anlamışımdır diye düşünmüştüm- helal olsun o adama yani. Bakmak zorunda değil çünkü. Hem de karısı annesine ve kız kardeşine yardımcı olmasına laf ederken. Gerçekten çok iyi bir adammış.

Yani bu nasil evlilik anlamadim ablasi bosandiysa biraz onlara yardim etmesi normal benimde gorumcem bosansa esim destek olsun isterdim ama bu miktari birlikte konusup kararlastirirdik. Cocugunuz buyumus calisip eve destek olmaniz gerekir kendime araba almak istiyorum diye birsey olamaz evlisiniz ne alinsa ikinizin buna esinizinde rizasi olmali hakli bulamadim sizi

Eşinizin gelirini merak ettim. Bir de asgari ücretle nasıl araba alacağınızı.
Neyden kısıyorsunuz mesela? Kimine göre kısmak çantaya 5 bin tl vermemektir. Kimisi için kombiyi idareli açmaktır.

Maalesef eşinizi kırmışsınız … Araba alacağım demek ne demek ? Karşısına oturup araba alalım mı birikim yapalım demeniz daha mantıklı olmaz mıydı ? Ailesine yardım edebilir onun annesi sonuçta . Tabiiki de ailesini yani sizi zorlayamacak durumda . Bence eşinizi karşınıza alıp güzel bir dille özür dilemenizi ve birlik içinde yaşamanızı, istemenizi dile getirmeniz lazım. O bence şunu anlamış siz çalışınca benim param ben istediğimi yaparım sen zorundasın . Erkek ya da kadıın benim lafını söylememeli . Bu evliliğe çok zarar veriyor maalesef. Bizim paramız diyeceksiniz. İşte huzursuzluk bundan çıkıyor. Güzelce konuşun sizi tamamen yanlış anladığını ve ona güvenmesi gerektiğini ona kazandırın .

Ailesine yardım derken ,geliri ne kadar yardım miktarı ne kadar?adam 9 sene kira ,okul herşeyi ödemiş, aile sorumluluğunu biliyor gibi geldi bana..size kötü davranmıyor, kumar,içki falan da yokmuş..çocuk küçük derken kaç yaşında, kreş yaşi mı?asgari ücreti zaten kreşe veriyoruz ,O zaman çalışma demek istemiş galiba..asgari ücretle nasıl araba almayı planlıyorsunuz?ortada boşanacak birşey yok bence,evladınıza da yazık..boşanınca herşey daha güzel mi olacak sanıyorsunuz..bu ekonomik krizde evi bi başına geçindiren kocaların sorumluluğu da az değil.. biraz anlayış..

Başka ? Param cebimde kalsın tüm herşeyimi eşim alsın olur mu ? Eşin de desin o zaman benim param bana kalsın ben kendime ev alacam? Evlilik böyle bir şey mi ?

Evet ozaman lar biraz daha cahildim o dönem aramız bozuktu kadın evi geçindirmek zorunda değil diye bakıyordum.Şuan öyle birşey demem tabi.hatalıydım
Ben sana bir şey söyleyeyim mi, Allah korusun eşinin maasindan 5 kuruş fazla kazanmaya basladigin an adamı kapının önünde paspas edersin. Hele Allah korusun adam sana muhtaç kalsaa eyvahhh eyvahh... O ışığı görüyorum senden.

Çalıştığın halde adam sana çok sıkıştım, ortak evimiz olan eve katkıda bulun derken adamı ortada birakmissin şimdi de bana cömert değil diyorsun. Benim kocam bana bu u yapsa o gün bosardim ki o dönem çocuk da yokmuş.

geçmişte çalışırken bu ay çok sıkıştım ev bütçesine katkı sağlaman lazım dedi bende bu senin sorunun deyip yardım etmemiştim.Bunu sürekli hatırlatıyor.
O zaman adam haklı. Özür dilemelisiniz ama kabul eder mi bilemedim. Ben olsam kabul etmem
Aile olarak sıkışıklık olursa iki kişi de elini taşın altına koymalı.

Para konusunda ongorulerinizin zayif oldugu ortada, asgari ucretle calisip nasil araba almayi planliyorsunuz ki?

En kotu araba, hurda arabalar 300 bin, kredi cekseniz asagi yukari 700-750 bin para odeyeceksiniz, kredi aylik odemeleri 25-30 bin civari olacak?

Diyelim ki altinlariniz, birikmisiniz var yine de asgari ucretle araba masrafini karsilayamazsiniz.
Arabanin benzinini, vergisini, bakimini neyle karsilayacaksiniz?

Evet esiniz annesi ve kiz kardesine bakmak zorunda degil ama sizde para tartisilacak olgunlukta degilsiniz, ekonomik okur yazarliginiz yok.

Yalnız buradaki asıl sıkıntı sadece finansal okur yazarlık değil.
Konu sahibinin eşi kendi annesi ve kızkardeşine bakmak zorunda değil belki.
Ama kayınvalidesine yani konu sahibinin annesine da bakmak zorunda değil.
Ancak adam kayınvalidesine yani konu sahibinin annesine de bakıyor.
Nedense konu sahibi de gidip bu kadar kişi arasından kayınvalidesi ve boşanmış görümcesine yapılan yardımlardan rahatsız oluyor. Onun kavgasını yapıyor, konu sahibinin annesine yapılan yardımın lafı edilmiyor ama adamın öz annesine yapılan yardımın kavgası yapılıyor.
Yetmiyor kendi parasını sakınıyor, biriktirmek istiyor. Çalıştığı halde adamın bütün masraflarını karşılamaya devam etmesini istiyor. Sonra da adam bana kızıyor diye şikayet ediyor. Yani bana kalırsa burada finansal okur yazarlığı geçtim bariz kötü niyet var.

Ailesine ettiği yardım hoşunuza gitmiyorsa sizin ailenize de yardım edebilirsiniz.

Ayrıca şu sıralar “ben çalışıcam ama parayı kendime harcıycam” konuları pek popüler oldu. Ben erkek olsam bu dünya görüşüne sahip biriyle evli olmak istemezdim. Evlilikte her şey ortaktır. Bu feministlik değildir faydacılıktır.

Asgari ücretle nasıl araba alcaksın? Kadın çalışmıyorken evi geçindiren adam kadın çalışmaya başlayınca mı sıkıştı? Tuhaf bence, ikinizde bana haklı gelmediniz. Ailesine bakabilir, kız kardeşi ve annesi zorda kalmış buna ne diyebilirsin? Bence siz daha aile olamamışsınız. Birbirinizle yarışıyor gibisiniz.

Evlilikte senin paran benim param olmaması lazım ya .
bizde ikimizde çalışıyoruz mutfak giderlerini iş çıkışı ben alıyorum diğer giderleri o karşılıyor oğlumun haçlıklarını kim denk geliyorsa bazen ben bazen o alışverişte çıktığımızda bazen benim karttan ben ödüyorum bazen o kim çıkartırsa kartını heheh. Şimdiye kadar da sormadı maaş ne yaptın diye biliyor nasıl harcadığımı ailesine para gönderme konusunda da varsa parası artı kendini eksiye düşürmeden yollasın bizi ihmal etmeden sonuçta annesi ihtiyaçları var ki yolluyor derim tabi kalkıp da aylık 10 -15 bin yollamadığı surece :) çünkü Allah korusun benim kendi ailem ihtiyacı olacak ben bir şey yapmadan duramam

Bu hayat görüşünde olan kadınla adam evlenir. Evde bi işe elini sürmez, çocuğu da günde bir saat oynatır eğler çekilir köşesine. Bi iş yaparken fikrini almaz, ben öyle uygun gördüm diye kapatır mevzuyu, hiçbir durumda söz hakkı vermez. Ben paramı vermem ama sen her kuruşu bana harcayacaksın, hiçbir müşkülüne el atmam erkek misin bak çaresine diyen kadın bu muameleyi görünce de ağlamayacak.

Aa ben konu sahibinin annesinede yardim yapildigi detayini kacirmisim. Konu sahibi bariz kotu niyetli zaten ona katiliyorum ama annesine yapilan yardima ses etmeyip, adamin kendi oz annesi ve bosanmis kardesine yardim yapilmasina ses etmesi cidden kotu niyet, baska birsey degil.

kendini ezdirmeyen insan kıymetlidir ama siz erkeğin kendini ezmesini istiyorsunuz. Eşit hayattan söz ediyoruz benim benim eşim de yuvasına parasını vermeyen eş istemez ve elinden geldiğince ev işlerinde ortak sorumluk alır. Görüşünüze katılamıycam

Benim bir şey isteyip istemediğimin bir önemi yok, gerçek hayat birtakım ideallerimiz dışında işleyebiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…