COK CARESIZIM LUTFEN BANA AKIL VERIN

Kendi icinizde bosanmaya hazir olmadiginiz surece is bulsaniz dahi bosanmayacaginiza eminim ama ispatlayamam. (Aile ici psikolojik, fiziksel, ekonomik siddet goren kadinlari hayata hazirlamak ve is bulmalarini saglamak icin egitim verilen bir dernekte gonulluyum. Anneler egitimdeyken cocuklara oyun ablaliligi yapiyorum). Cok fazla hikaye gordum bu sekilde. Bazilari is bulunca dahi bu evliligin icinden cikmadi, cikmak istemedi, cunku ne kadar yipransalar da bu icinde bulunduklari iliski icindeki hisleri onlar icin cok tanidikti. Konfor alanimiz bizi oldurse de ondan cikmak istemeyiz, cunku bu hisle yasamaya o kadar alismisizdir ki belirsizlik daha korkutucu olur.

Su an sizin vermeniz gereken karar cocuguma bu mirasi birakmak istiyor muyum? O da ileride benim yasadigim cikmazi yasasin istiyor muyum? Bir cocuga vereceginiz en guzel hediye temiz bir bilincalti ile guvenli bir ortamda buyumesi. Babasi buna gonullu degilse annesi olarak siz bunu saglayacak guctesiniz. Lutfen icinizdeki gucun farkinda olun.

Evlenmeden önce aç susuz perişan haldeymidiniz ki boşandıktan sonra perişan olasınız. İnanın şuan ki durumdan daha iyi olacaksınız. Adam resmen çürütüyor sizi. En azından aile yanında huzurunuz olur.iş te bulup ayrılırsınız aile evinden ama adam enerjinizi tüketmeden ayrılın o evden

Harçlığınızı aileniz veriyorsa boşanıp ailenizin yanında kalamaz mısınız? İş aramaya ailenizin evinde devam edersiniz
Ailemin çevresi çok dedikoducu, yaşlarıda var annemin babamın beni her gördüklerinde millet bi sürü soru sorup ailemi eleştirecek, gözümün önünde üzülecekler çok saçma gelebilir .zaten oturduğum.ev bana ait kira derdim yok sadece fatura yeme içme problemim var onlar için endişem var benim her daim yanımdalar ama maalesef insanlar konuştukça benim dışarı çıkmam da bile artık dul kadınsın yapistirmasiyla yaklasicaklar bana hayati bir kez daha zorlaştırmış olucam kendime maddi anlamda rahata erebilirim belki ama manevi anlamda çok yıpranicam asla demiyorum tabi ki son çarem olarak bakıyorum

Eşimle 4 yıllık evliyiz bir cocugum var 3 yasinda ama Evlendigimizden beri bana zulm ediyor daha önce de hamileyken bana yaşattıklarını yazmıştım ozaman da boşanmayı düşünmüştüm ama yapmadım. Ben şuan çalışmıyorum yaşım 34 2 yıldır iş arıyorum üni mezunuyum ama bulamıyorum iş bulduğum an bosanicam aslında pandemi dolayısıyla evde ama sürekli uyuyor sabaha kadar oturuyor akşama kadar yatıyor (mübalağa değil akşam 6 da uyandığını biliyorum ) evde temizlik yemek hepsi bana bakıyor asla yardım etmez sürekli eleştirir sürekli küser aldığı maaş az ama başka iş bakiym diye uğraşmaz ailem hala bana harçlığımi verir ve ama en ufak kavgada hakaret küfür işitirim psikolojik şiddete maruz kalıyorum sürekli evde küsen bir adam başkalarının yanında beni azarlar aileme bile bi nasılsın diye sormaz. Uyurken ses çıkmasını istemez çocuğumla bi odaya tikilir kalırız temizlik yaparım iki dk sonra kirletir mutfağı temizlerim 10 dk sonra bi sürü bulaşık çıkarmış sözlerime düşünceme hiç önem vermez kılık kıyafetime karışır bana hicmisim gbi davranır üstüne herşeye söylenir kusur bulur iş bulmak için okadar çok uğraşıyorum ki halimi görseniz acırsınız ama yok maalesef boşanma sürecinden de cok korkuyorum sanki yapayalnız kalıcam altından kalkamiycam gibi geliyor boşanmış olan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.
Bosanmakran başka çare yok gibi görünüyor bu Zamna kadar boş yere çekmişiniz belkide mutlaka bulursunuz iş bugun olmaz yarin olur cocugada anneniz bakar destekte oluyolarmis hazır zor bir durum tabıkı zorlukları olacaktır ama bir dönem surer ömür boyu üzülmezsiniz 😏

Kendi icinizde bosanmaya hazir olmadiginiz surece is bulsaniz dahi bosanmayacaginiza eminim ama ispatlayamam. (Aile ici psikolojik, fiziksel, ekonomik siddet goren kadinlari hayata hazirlamak ve is bulmalarini saglamak icin egitim verilen bir dernekte gonulluyum. Anneler egitimdeyken cocuklara oyun ablaliligi yapiyorum). Cok fazla hikaye gordum bu sekilde. Bazilari is bulunca dahi bu evliligin icinden cikmadi, cikmak istemedi, cunku ne kadar yipransalar da bu icinde bulunduklari iliski icindeki hisleri onlar icin cok tanidikti. Konfor alanimiz bizi oldurse de ondan cikmak istemeyiz, cunku bu hisle yasamaya o kadar alismisizdir ki belirsizlik daha korkutucu olur.

Su an sizin vermeniz gereken karar cocuguma bu mirasi birakmak istiyor muyum? O da ileride benim yasadigim cikmazi yasasin istiyor muyum? Bir cocuga vereceginiz en guzel hediye temiz bir bilincalti ile guvenli bir ortamda buyumesi. Babasi buna gonullu degilse annesi olarak siz bunu saglayacak guctesiniz. Lutfen icinizdeki gucun farkinda olun.
Cok teşekkür ederim Aslinda çok araştırdım cocugum içinde yaşayacağı psikolojik durumunu ama hep yazılanlar çok zor olduğu çocuğun benim yüzümden babam.gitti düşüncesi gibi makalelerle karsilastim oyuzden ne yapacagimi bilmez durumdayim ne tarafa baksam sanki dünyada ki en çaresiz kadın benmisim gibi hissediyorum ( tabiki daha kötü durumda olan çok insan var ) dernek neresi nasıl bilgi alabilirim acaba.

Ailemin çevresi çok dedikoducu, yaşlarıda var annemin babamın beni her gördüklerinde millet bi sürü soru sorup ailemi eleştirecek, gözümün önünde üzülecekler çok saçma gelebilir .zaten oturduğum.ev bana ait kira derdim yok sadece fatura yeme içme problemim var onlar için endişem var benim her daim yanımdalar ama maalesef insanlar konuştukça benim dışarı çıkmam da bile artık dul kadınsın yapistirmasiyla yaklasicaklar bana hayati bir kez daha zorlaştırmış olucam kendime maddi anlamda rahata erebilirim belki ama manevi anlamda çok yıpranicam asla demiyorum tabi ki son çarem olarak bakıyorum
Magalesef insanlarin düşüncelerini hayat tarzlarını değiştiremeyiz ama o bu ne der diye kendinizi de harcamayın bir süre konuşurlar alısırlar elbet surekli sizi konuşacak değiller

Evlenmeden önce aç susuz perişan haldeymidiniz ki boşandıktan sonra perişan olasınız. İnanın şuan ki durumdan daha iyi olacaksınız. Adam resmen çürütüyor sizi. En azından aile yanında huzurunuz olur.iş te bulup ayrılırsınız aile evinden ama adam enerjinizi tüketmeden ayrılın o evden
Evlenmeden önce durumum çok çok iyiydi eşimde biliyor kazandığımı kendime harcıyordum isten ayrılmak gibi çok büyük bir hata yaptım keşke zamanı geri dondurebilsem . Konusucam bugün olmiycagini soyliycem ama gitmiycek evden

4 yıllık evlisiniz hamilelik 9 ay yani evlenir evlenmez kosa kosa çocuk yapmışsınız eleştirmeyeyim diyorum ama dayanamıyorum.
Inşallah en kısa sürede is bulursunuz
Uzaktan eleştirmek en kolayı 4 ay sonra 5. Yıla giricez Ama bu yinede erken cocuk olduğu gerçeğini degistirmiyor tabi eşimin abileri babası da olmak üzere hastalıkları vardı cocuk sahibi olmak için operasyon geçirip öyle cocuk sahibi oldular eşim bu genetik bende de yüzde yüz var dedi 2 defa korunmadik sadece çocuğumuz oldu. Bu kadar detayı da anlattım ya

Eşimle 4 yıllık evliyiz bir cocugum var 3 yasinda ama Evlendigimizden beri bana zulm ediyor daha önce de hamileyken bana yaşattıklarını yazmıştım ozaman da boşanmayı düşünmüştüm ama yapmadım. Ben şuan çalışmıyorum yaşım 34 2 yıldır iş arıyorum üni mezunuyum ama bulamıyorum iş bulduğum an bosanicam aslında pandemi dolayısıyla evde ama sürekli uyuyor sabaha kadar oturuyor akşama kadar yatıyor (mübalağa değil akşam 6 da uyandığını biliyorum ) evde temizlik yemek hepsi bana bakıyor asla yardım etmez sürekli eleştirir sürekli küser aldığı maaş az ama başka iş bakiym diye uğraşmaz ailem hala bana harçlığımi verir ve ama en ufak kavgada hakaret küfür işitirim psikolojik şiddete maruz kalıyorum sürekli evde küsen bir adam başkalarının yanında beni azarlar aileme bile bi nasılsın diye sormaz. Uyurken ses çıkmasını istemez çocuğumla bi odaya tikilir kalırız temizlik yaparım iki dk sonra kirletir mutfağı temizlerim 10 dk sonra bi sürü bulaşık çıkarmış sözlerime düşünceme hiç önem vermez kılık kıyafetime karışır bana hicmisim gbi davranır üstüne herşeye söylenir kusur bulur iş bulmak için okadar çok uğraşıyorum ki halimi görseniz acırsınız ama yok maalesef boşanma sürecinden de cok korkuyorum sanki yapayalnız kalıcam altından kalkamiycam gibi geliyor boşanmış olan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.
Siz bunun eş olduğundan emin misiniz? Es demek birbirinin yanında olan , birlikte hereket eden , birbirini tamamlayan demektir. Örnek ayakkabılar. Birbirine eştir. İkisinin yeri farklıdır ama aslında ikisi aynıdır. Aynı işi yapar. Aynı derecede yorulur yıpranır. Birlikte ilerler birlikte dururlar. İnsanı ayakta tutmak için birlikte çabalarlar. Siz eş degilsiniz. Malesef siz teksiniz .

Uzaktan eleştirmek en kolayı 4 ay sonra 5. Yıla giricez Ama bu yinede erken cocuk olduğu gerçeğini degistirmiyor tabi eşimin abileri babası da olmak üzere hastalıkları vardı cocuk sahibi olmak için operasyon geçirip öyle cocuk sahibi oldular eşim bu genetik bende de yüzde yüz var dedi 2 defa korunmadik sadece çocuğumuz oldu. Bu kadar detayı da anlattım ya
Evlilik ne kadar b.ktan olursa olsun çocuk şu dünyada pişman olunmayacak tek şey. Yorumlara bakma sen isteyen istediği zaman yapar çocuğunu 5 sene sonra yapıp kocanın değismeyeceğini kim garanti ediyor kimseye açıklama yapma boşver

Evlilik ne kadar b.ktan olursa olsun çocuk şu dünyada pişman olunmayacak tek şey. Yorumlara bakma sen isteyen istediği zaman yapar çocuğunu 5 sene sonra yapıp kocanın değismeyeceğini kim garanti ediyor kimseye açıklama yapma boşver
Çok teşekkür ederim 🙏

Ay şu herrrrrrr konuda, neden hemen çocuk yaptın, ne bu acele vs diyip küçümseyen eleştiren insanlar var ya ayar oluyorum.

Arkadaş dersin ki, keşke biraz daha bekleyebilseydin ama olan olmaz ilerisi için dikkatli ol vs dersin.

Uslüb geçerken çok önemli.

Üzülme canım herşey olacağına varır.
Biraz oluruna bırak. Terapiye vs gitmeyi teklif et dicem ama kabul etmez eşin heralde.

O evde yokmuş gibi davran. Çamaşırını yıkama, yemeğini hazırlama. Tepkini o şekilde koy bide bakalım.

Ev sizin eviniz, ailesiniz harçlık veriyor ama siz kendinize bu kadar kötü davranan adamı yanınızda tutuyorsunuz. Aileniz de arkanızda zaten.
Çevrede ki insanlar bir söyler iki söyler.

Yok dul olduğum için şöyle olur böyle olur, çıkın bu kafadan. Bankaciymissiniz, eğitimsiz bir insandan değilsiniz. Bir iki kendini bilmez için hayatı kendinize zindan mi edeceksiniz?

Eşinize dava açarsanız evden gitmek zorunda kalir. Öyle git demekle olmaz.

Son düzenleme:
Bankacıyım bankacılık dışında hiç bir iş deneyimim yok sadece finans sektöründe değil sekreterliğe bile başvuru yapıyorum. Ama geri dönüş yok maalesef çok yuksek rakamlar da gözüm yok iş arama süreçlerinden bi haber olduğunuzu düşünüyorum gerekirse temizlikte yaparım tabi ama birikimim eğitimim varken vasıfsız eleman ilanlarına bakmadım. Evet ailem arkamda ama aileme güvenip bi hayat kurmak istemiyorum zaten elleri üzerimde olacak biliyorum aldığım maaşın hepsi dE gidebilir herhalde yanlış ifade ettim kendimi

Kastettiğim şeyi anlamamışsınız. Gayette anlaşılır yazmışım aslında. İş arama sürecinden bihaber değilim yazdığım gibi bu ülkenin bir ayıbı ama siz vasıfsız eleman ilanlarına bakmaya dahi uğraşmayarak haklı olduğumu göstermiş oldunuz. Eğer niyetiniz iş bulup boşanma olsaydı gerçekten bunu isteseydiniz gerekirse temizlikçi, bulaşıkçı, satış danışmanı olurdunuz. İstediğiniz gibi bir işi bu ekonomide uzun bir süre daha bulamayabilirsiniz. O zaman bu evliliğe bi 10 sene daha devam mı edeceksiniz? Ailemin çevresi laf eder diye bir boşanmama sebebini de sadece bu forumda duydum. Siz kendinizi kandırıyorsunuz boşanmaya niyetiniz yok bu yüzden bu uğurda çaba göstermeyip kendinizce bahaneler bulup onlarla avunuyorsunuz.

Cok teşekkür ederim Aslinda çok araştırdım cocugum içinde yaşayacağı psikolojik durumunu ama hep yazılanlar çok zor olduğu çocuğun benim yüzümden babam.gitti düşüncesi gibi makalelerle karsilastim oyuzden ne yapacagimi bilmez durumdayim ne tarafa baksam sanki dünyada ki en çaresiz kadın benmisim gibi hissediyorum ( tabiki daha kötü durumda olan çok insan var ) dernek neresi nasıl bilgi alabilirim acaba.

Hangi makaleleri hangi guvenilir kaynaktan okudugunuzu bilememekle beraber siz yasadiginiz her sorunda cocugunuza sorumluluk yuklemediginiz muddetce neden kendini sorumlu tutsun? Bu evlilige katlanip 'cocuk icin katlaniyorum' demeniz de cocuga ayni derecede sorumluluk yukler. Sonucta cocugunuz bu duygulari bilmiyor, sizi ornek alarak ogrenecek. Ben cikmazda hissettiginizi anliyorum ama zaten oturup beklediginizde motivasyonunuz artmayacak. Sanilanin aksine bekledikce cesaretiniz artmaz, once aksiyon aliriz motivasyonumuz sonra onunla beraber gelir. Su akar ve yolunu bulur her zaman ama adim attiginiz muddetce... yoksa sihirli bir degnek yok her seyi bir anda cozume kavusturacak, keske olsa. Ben yurtdisinda yasiyorum ama Turkiye'de de benzer kadin destek dernekleri vardir muhakkak.

Siz adım atmamak için bahane üretiyorsunuz ve en büyük kötülüğü de evladınıza yapıyorsunuz
İki yıl iş bulamamak demek belli bir kriteri aşmıyorum demektir, sizden 10 yaş büyüğüm, çalışmaya karar verdim ve 1 ayda o işi buldum, eski maaşımın yarısı kadar neredeyse ama sorun etmedim, piyasa koşullarını, kendi eğitimimi göz önüne alarak başladım geçen hafta, sizde deneyin. Eviniz olması, kira derdiniz olmaması zaten hayata önde başlamak demek, siz kendinize şu soruyu sorun, gerçekten yapmak istiyor muyum ?

Bir ömür geçmez tabi beni sevdiğini de düşünmüyorum ağladığimda sıkışınca ağla deyip kalkar gider bi kere sarildigini bilmem çok vicdansız ama milletin herşeyine koşar güçsüz bir insanım sorun burda herhalde
Ailenle yaşayabilirsin. Is bulmasan da sana destek olacakları belli. Sevildiğini hissetmiyorsan neden katlanıyorsun. Ilk adımı atmaya bakar . Yalniz değilsin korkacak bisey yok.

X