Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

20 koca yıl geçti asla unutmuyorum..geçmiş konu yada mesajlarımda vardır yaptıkları tekrar yazmayacağım...ama asla unutmadım ..esimede unutturmuyorum...elimde değil..geçen ay tartıştık mesela konu yine o dönemlere geldi hepsini söyledim bir bir yüzüne.. haklı olduğumu biliyor ama ailesi sonuçta...
Ha ne yapıyorum? Hepsine mesafeliyim aile binasindayiz onlar memlekette kışın geliyorlar...aramıyor sormuyor yılda iki kez tatile gidip memlekete yanlarına gitmiyorum ..ararlarsa ayda yılda bir bazen açmıyorum acınca kısa tutuyorum..elti görümce vs.gorusmuyorum hepsinden ayrı çektim...
Eşim geçen tartismada dediki sen hala atlatamadin bunlari destek al istersen (o dönem almıştım zaten iyide gelmişti)
Çift terapisti olsun dedim kabul etmedi suçlu olanın kendisi olduğunun farkında...yaşım 40 eşim 45..
Yaslandilar artık ne yapmamı bekliyorsun falan birşeyler saçmaladı gençken neydilerdiki şimdi onlarami aciyayim dedim ..acimiyorumda umurumda da değiller..bayramda sen git eşime evlatlarısin sonuçta dedim gitmedi ben olmadan gitmezmis..ha çık duskun olduğundan değil karısına laf geçiremedi getiremedi derler diye gitmediğinin farkındayım...umurumdami asla
İkinci çocuğu hiç istemedim kızım 19 yaşında ömrü uzun olsun
Yıllardır baskilarlar ama takmıyorum çünkü yaşadıklarımi unutmadım ..birdaha yasamayada gücüm yok
Şimdi çalışıyorum hepsinden uzagim...kimsede umrumda değil zaten insanda sevmiyorum
Kırılıyorlar mi? elbette.. ama yasattiklarini, verdikleri huzursuzluklari yaşayacaklar
Geçen anneme telefonda dert yanmış..İmran bizden iyice uzaklaştı aramıyor bile falan demiş
Annemde bana söylüyor ara arada bir gönülleri olsun bilmemne ...
Amnnn anne sen işine bak boşver bu konuları ilgilenme dedim
Esimede dert yaniyorlar ama o korkusundan söyleyemiyor çünkü en ufak bir olayda yaptıklarını hatırlıyor ve onada hatırlatıyorum göze alamıyor tartışmayı...

Unutulmuyor tabii ki. İyi günde herkes iyidir. Önemli olan hormonlar tavanken, uykusuz yorgunken, tecrübesiz tedirginken, ağrılı hastalıklıyken yapılanlar… kayınvalideler de lohusa oldular, nasıl unuturlar anlamıyorum

Deccal klanından falan mı bu insanlar?
20 yıllık kan davasına sebep olacak naptılar?
Deri kıyafetli Kabataş çetesi mi bunlar? Kimler?

Deccal klanından falan mı bu insanlar?
20 yıllık kan davasına sebep olacak naptılar?
Deri kıyafetli Kabataş çetesi mi bunlar? Kimler?
Bazı olaylar kilometre taşlarıdır.Tanişma düğün, dogum, lohusalık vs. Bunlarda huzur vermeyen ömür boyu huzur vermemiş addedilir ve gereği yapılır:)) Bizim de kardeşimiz evli,gelinimizi gülden sakınıyoruz, bizim için cok degerli, degilmi ki kardeşime yaren oldu, artık kardeşimi tek düşünemeyiz. Az gideriz, cok severiz, istemeyebilecegi şeyi yapmayız, cok arayıp darlamayız. Cok mu zor bunları yapmak, bazılarına ölüm geliyor bunlar..

Sizin yasadıklarınızı ben bile unutamadım siz ne kalmış, dogum dikişleri ile yerlerde yatan, kv ve eşe hizmet eden siz degil miydiniz, hatırladım olmayan sezaryen dikişlerim sızladı:/

Sizin yasadıklarınızı ben bile unutamadım siz ne kalmış, dogum dikişleri ile yerlerde yatan, kv ve eşe hizmet eden siz degil miydiniz, hatırladım olmayan sezaryen dikişlerim sızladı:/
Aynen benim, çok teşekkür ederim bu kadar empati yaptığınız için benimle. ben de sizi hatırlıyorum, o zaman yazdıklarım daha kısaca anlatabildiğim şeylerdi. bir sürü küçük küçük ayrıntı ve sinir bozucu şeyi de yazamadım daha. eşimle de çok ciddi bir sınır evresi yaşadık o dönemde. ya düşünüp bu yapılanları ve kendisinin payını düşünüp düzelecekti ya da ayrılacaktık. bir süre ayrı bile kaldık, o noktadan sonra bir dönüşüm oldu hayatımızda ve bambaşka biri oldu açıkçası. ama ona rağmen onu da tam affedebildiğimi söyleyemem, ara ara bilendiğim oluyor. kayınvalide hala ben ne yaptım ki modunda takılıyor ama ben görüşmüyorum artık kendisiyle.

Evet, yani demek ki yardımcı etkenler o kadar da şart degil. İnsanoğlu her sarta uyum saglayabılıyor, dayanabılıyor. Bu düşünce ışıgında size narkozsuz ameliyat, anestezisiz diş cekimi diliyorum, hayatınızın herhangi bir kısmında. Nasıl olsa "insan her seye dayanır"Elbet dayanır, oyle ya da boyle zor gunleri atlatır, sağ kalır konu buysa. Fakat bosuna dememişler " Kurt kışı atlatır ama yedigi ayazı unutmaz"Dar anımda olmayanın dar gününde yanında olmam, elimi tutmayana el uzatmam. Madem ki zora gelince herkes işini görüyor, demek kı buna sebep olanların da ihtiyacı olunca" muhtaç oldukları kudret damarlarındaki asil kanda mevcut"

Salıncak etkisi, ne kadar geriye cekılırse salınım o kadar fazla olur, sımsıkı kurallar tumden kalktı, bu da kontrolü kaybettirdi maalesef

Sizin için sevindim, gecmeyecek, dokundukça sızlayacak fakat yine de zaman bir cok şeyi silikleştirir

Ay ne güzel insanlarsınız keşke herkes sizler gibi düşünceli ve anlayışlı olabilse eminim gelininizde sizi çok seviyordur. Sizler gibi düşünenler çoğalsın.

Ay ne güzel insanlarsınız keşke herkes sizler gibi düşünceli ve anlayışlı olabilse eminim gelininizde sizi çok seviyordur. Sizler gibi düşünenler çoğalsın.
Hani derler ya sen de anne olunca anlarsın diye. Anne olursun, daha da anlayamazsın, evlat nasıl sevilmez, nasıl olur da deger verilmez aklı almaz insanın. Şimdi de anlayamıyorum, ben de size benzer yasadım, kardeşim de. Oyle pervasız sozler işittik ki, dememiştir, kotu amaçlı degildir diye kendi aklımızdan şüphe ettik adeta. Oysa güzel iletişimle temel atmaya ne oldu, neden tırnaklar penceler hazır, ne gerek var. Allah razı olsun kardeşimin eşi de aynı güzel iletişimdedir maşallah, Rabbim hepimize iyi niyetli aklı basında büyükler olmayı nasip etsin

Mecbur kalırsan tabii ki narkozsuz ameliyatta olursun. İmkanın varsa narkozlu olursun. Ama hasta ölüyorsa ve narkoz imkanı yoksa ameliyat yapmaya çalışan doktora " Sen canisin, doktorlar ölsün, sen ne kötü insansın " vs demeye gerek yok. Diyen de boş yapıyordur.

Burada olmuş ve bitmiş bir olay var. Olay da çok büyük bir olay değil. Özür de dilenmiş, hatasının farkına varmış. Ne yapılmasını bekliyorsunuz?

Ama hasta ölüyorsa ve narkoz imkanı yoksa ameliyat yapmaya çalışan doktora " Sen canisin, doktorlar ölsün, sen ne kötü insansın " vs demeye gerek yok. Diyen de boş yapıyordur.
Burada insan hayatı söz konusu. Tabi ki narkozsuz yapar. Yapmalı.

Ama kv laf sokmazsam, huzursuzluk çıkarmazsam, lohusalığı, bebeğin dünyaya geldiği ilk günleri mundar etmezsem ölürüm hastalığına yakalanmamışsa ne gibi elzem bie durum olabilirr?

Kadının özel anının içine et.
Sonra özür dilerim de.

Siz kocanıza her türlü onur kırıcı ve aşağılayıcı hakareti sayıp özür dilemeye alıştığınız için herkesten aynısını bekliyorsunuz. Ama herkes de yüzsüz ve gurursuz olup özür dileyeni affetmek zorunda değil.

Bu laflar yüzünden kv silinmez belki ama mesafe koymalı.

Bu olay bazında konuşmuyoruz,konu doktorlar da degil, konu sizin "zihniyetiniz". Kadın olmanın getirdiği zorluk ve acıları küçümsemeniz. Siz sadece konu bazında konuşmadınız, gecmiş ve geleceğe yaydınız,basıte indirgediniz, hatta silip yok ettiniz. İmkan meselesi degil, keyfi davranma meselesini konusuyoruz. Doktorun elinde malzeme varken sizi keyfi canlı canlı ameliyat etmeye kalksa o nesterle onu kesersiniz. Burada da konu, "KEYFİ" olarak eziyet eden insanlar, anlayabildiniz mi? "İnsan" olarak davranmaktan kaçınana anladığı dilden konuşulur.Siz siz olun MAVİsincap, pembesincabınıza "insan" gibi davranın, insan gibi karsılık bulun. Yoksa omur boyu faturasını ödersiniz:) Çünki BİZ kadınlar hiç bir şeyi unutmayız, ona gore davranın..

Çok ağır lohusa depresyonu geçirdim. Kendimi balkondan atmayı düşünecek kadar. Kayın,görümce,kayınvalide,kayınpeder hepsi geldiler doğuma. Birkaç gün sonra eşime rahat edemiyorum en azından babanla kardeşin gitsin dedim diye kötü oldum. Bana hayatımın en kötü günlerini yaşattılar. Ertesi gün hepsi toplanıp gittiler benimle vedalaşmadan. Yolda ağlarken eşime fotoğraf atmalar falan filan. 3 ay evimizde akşam yemeği bile yenmedi öyle bozuldu eşimle aramız. Çocuğumu yoğun bakıma aldılar 9 günlükken kimse arayıp geçmiş olsun bile demedi. Affedemiyorum en çok da eşimi. Benim arkamda durmadı bana en kötü zamanlarımda sırtını döndü. Affedeceğimi de düşünmüyorum. Hakkım helal değil hiçbirine.

Gerçekten anlayışınız oldukça kıt. Ben diyorum ki eskiden narkoz imkanı olmadan ameliyata giren insanlar daha az dertliydiler. Daha az mızmızlanıyorlardı.

Şimdi son model aletlerle narkozlu ameliyata giren insanlar ( ameliyat konusunda) daha çok dertliler. Daha çok şeyi kafaya takıyorlar, daha çok mızmızlanıyorlar.

Tuttuemuşsunuz eziyette eziyet. Bir kadın olarak gerçekten hemcinslerimin çoğundan utanıyorum. Bu feminist kafası yüzünden hiç biri evlerinde mutlu değiller. Neymiş kaynanası gelmiş de kavga sırasında etiketleri çıkarmayı unutacak kadar basit birisin demiş.

Vay efendim ne büyük mesele. Asla affetme hatta onun doğurduğu adamla evli kalman bile büyük bir yanlış. Derhal boşan. Çünkü burada feminazi öncüleri ablan öyle diyor. Asla unutma, unutturma, olayın her yıl dönümünde evinde kapının arkasında asılı duran havluları yarıya indir. Olayın yaşandığı saatte 1 dakikalık siren çalın, maazallah unutursunuz falan.

Var ya gerçekten burada insanlar birbirini öyle çok gazlıyor ki aklım şaşıyor. Büyük bir mesele yok diyenler, geçmişte yaşayanların sıkıntıları yanında sıkıntı bile sayılmayacak mevzular bunlar diyen insanlara cahil, gerici, yobaz gözüyle bakılıyor.

Sürekli olumsuzluk pompalayan, affetme, unutma, unutturma diyenlerin eşleri eminim ki eve gelirken lanet ede ede geliyorlardır. Yine meymenetsiz gusubetin suratını göreceğiz diyerek kapıyı çalıyordur.

Ben de sizin gibi hemcinslerimden utanıyorum. Kk da numuneliksiniz. Bu o kadar umut verici ki sizin gibiler azınlık.

Sürekli olumsuzluk pompalayan, affetme, unutma, unutturma diyenlerin eşleri eminim ki eve gelirken lanet ede ede geliyorlardır. Yine meymenetsiz gusubetin suratını göreceğiz diyerek kapıyı çalıyordur.

Sizin eşiniz de yine hakaret edecek, küfredecek, sonra özür dileyip normal davranmamı bekleyecek diyerek mi geliyor acaba?
Burada meymenetsiz gusubet surat kim çok merak ediyorum
Eşinize sorsak o söyler doğru cevabı

Abi diyordum dayı diyecegim, dayıcım şimdi, k o n u m e c b u r i y e t d e g i l tamam mı:) K o n u s e n i n a n n e n i n s e n i n e ş i n e KEYFİ davranması. DAVRANAMAZ, bitti.

Sen eskıden mecburen narkozsuz kesilen biçilen insanların daha az dertli oldugunu da soyledin, tam oldu. Teslimiyet, çaresizlik kavramlarını hiçe sayarak kendince sonuçlar çıkarıyorsun.

Annen, senin eşine, sivri dilini patavatsızca kullanmasında ne gibi bir mecburiyet var? Yılan gibi sokmasa ölür mü? Taramalı gibi sayıp sonra da "izir diliyiyim iğlim istirsin"Ondan sonra ortalık pirupak olsun istiyorsunuz.

Siz sessizliği huzur mu sanıyorsunuz? Eşin bu durumda ses cıkarmıyorsa bir kadın olarak, orada huzur degil, kalbi kırık, pesetmiş, umudunu senden kesmiş, sadece bir seyleri sürüklemeye, tamamlamaya calısan bir insan vardır.

Erkek oldugunu bilmesem, epey şaşırırdım, neyse kı sasırmıyorum. Şimdi, ilk cümleni yine oku, 3 kez ama, çünki anlayışınız nasıl desem, biraz şey, anlamayabılırsınız:)

Sizin eşiniz de yine hakaret edecek, küfredecek, sonra özür dileyip normal davranmamı bekleyecek diyerek mi geliyor acaba?
Burada meymenetsiz gusubet surat kim çok merak ediyorum
Eşinize sorsak o söyler doğru cevabı
Sizin nasıl hayatlarınız var yaa cidden çok merak ediyorum. Yoksa burada böyle yaz dizisi kıvamında hayatları yaşıyormuşsunuz gibi mi davranıyorsunuz bilemiyorum Eşiniz size bağırırsa sakın affetmeyin ha, size bağıran, sesini yükselten eş mi? Aman Allah korusun o küçük prenses kalbiniz hasar görür

Biz eşimle birbirimize bazen bağırabiliyoruz sonrasında ise kim haksızsa özür diliyor ve barışıyoruz. Bizim için bu kadar basit bir olay bağırmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…