Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

Sizin nasıl hayatlarınız var yaa cidden çok merak ediyorum. Yoksa burada böyle yaz dizisi kıvamında hayatları yaşıyormuşsunuz gibi mi davranıyorsunuz bilemiyorum😄 Eşiniz size bağırırsa sakın affetmeyin ha, size bağıran, sesini yükselten eş mi? Aman Allah korusun o küçük prenses kalbiniz hasar görür 😄

Biz eşimle birbirimize bazen bağırabiliyoruz sonrasında ise kim haksızsa özür diliyor ve barışıyoruz. Bizim için bu kadar basit bir olay bağırmak 😄

Sorun son cümlede işte.
Ben artık emin oldum. Sizinki bariz kıskançlık. Hazmedemiyorsunuz sanırım bağırış çağırış hakaret ve küfür olmayan evleri. Örnek. Biz.

Sorun son cümlede işte.
Ben artık emin oldum. Sizinki bariz kıskançlık. Hazmedemiyorsunuz sanırım bağırış çağırış hakaret ve küfür olmayan evleri. Örnek. Biz.
Köpeksiz köy bulmuşta degneksiz "geziyor" sincap, hem kadını bagırış çagırış sindirir, hem de özgüvensiz diye begenmeyip başka kadınlara yavşarlar. Tam da bu izlenimi bırakıyor "erkoayıcık". Her ne kadar sincap gibi ponçik isim alsa da alttakı postu yeninden yakasından sırıtıyor, ne kuzu gorunumlü kurtlar tanıdık burada,yutturamaz :kahve:

Son düzenleme:
Gerçekten anlayışınız oldukça kıt. Ben diyorum ki eskiden narkoz imkanı olmadan ameliyata giren insanlar daha az dertliydiler. Daha az mızmızlanıyorlardı.

Şimdi son model aletlerle narkozlu ameliyata giren insanlar ( ameliyat konusunda) daha çok dertliler. Daha çok şeyi kafaya takıyorlar, daha çok mızmızlanıyorlar.

Tuttuemuşsunuz eziyette eziyet. Bir kadın olarak gerçekten hemcinslerimin çoğundan utanıyorum. Bu feminist kafası yüzünden hiç biri evlerinde mutlu değiller. Neymiş kaynanası gelmiş de kavga sırasında etiketleri çıkarmayı unutacak kadar basit birisin demiş.

Vay efendim ne büyük mesele. Asla affetme hatta onun doğurduğu adamla evli kalman bile büyük bir yanlış. Derhal boşan. Çünkü burada feminazi öncüleri ablan öyle diyor. Asla unutma, unutturma, olayın her yıl dönümünde evinde kapının arkasında asılı duran havluları yarıya indir. Olayın yaşandığı saatte 1 dakikalık siren çalın, maazallah unutursunuz falan.

Var ya gerçekten burada insanlar birbirini öyle çok gazlıyor ki aklım şaşıyor. Büyük bir mesele yok diyenler, geçmişte yaşayanların sıkıntıları yanında sıkıntı bile sayılmayacak mevzular bunlar diyen insanlara cahil, gerici, yobaz gözüyle bakılıyor.

Sürekli olumsuzluk pompalayan, affetme, unutma, unutturma diyenlerin eşleri eminim ki eve gelirken lanet ede ede geliyorlardır. Yine meymenetsiz gusubetin suratını göreceğiz diyerek kapıyı çalıyordur.
Olayın her yıl dönümünde hatırla demişsiniz ya :) zaten unutamadığım ve sinir olduğum nokta en mutlu olmam gereken zamanlarda bu duyguları yasiyor olmam. Zaten aklıma dogum yaptığım zaman gelse o kavgalarda gelecek hatta ne zaman bir kıyafet etiketi görsem yine hatırlayacağım. Bazı şeyler unutulmuyor ve unutulmamalı da. Kin tutup düşman olacak değilim belki yeri gelecek aramız çok iyi olacak ama asla eskisi gibi olmayacak. Bazı olaylar hayatimizdaki en büyük dönüm noktalarıdır. Ve siz bu olaya neden bu kadar kafa yorup sürekli yorum yapıyorsunuz ki siz de takıntılı birisiniz sanırım he diyip geçin, kimse sizin en özel gününüzde sinir edip kalbinizi de kırmadı :)

Abi diyordum dayı diyecegim, dayıcım şimdi, k o n u m e c b u r i y e t d e g i l tamam mı:) K o n u s e n i n a n n e n i n s e n i n e ş i n e KEYFİ davranması. DAVRANAMAZ, bitti.

Sen eskıden mecburen narkozsuz kesilen biçilen insanların daha az dertli oldugunu da soyledin, tam oldu. Teslimiyet, çaresizlik kavramlarını hiçe sayarak kendince sonuçlar çıkarıyorsun.

Annen, senin eşine, sivri dilini patavatsızca kullanmasında ne gibi bir mecburiyet var? Yılan gibi sokmasa ölür mü? Taramalı gibi sayıp sonra da "izir diliyiyim iğlim istirsin"Ondan sonra ortalık pirupak olsun istiyorsunuz.

Siz sessizliği huzur mu sanıyorsunuz? Eşin bu durumda ses cıkarmıyorsa bir kadın olarak, orada huzur degil, kalbi kırık, pesetmiş, umudunu senden kesmiş, sadece bir seyleri sürüklemeye, tamamlamaya calısan bir insan vardır.

Erkek oldugunu bilmesem, epey şaşırırdım, neyse kı sasırmıyorum. Şimdi, ilk cümleni yine oku, 3 kez ama, çünki anlayışınız nasıl desem, biraz şey, anlamayabılırsınız:)
Yaa yine edebiyat parçalamışsınız 😄 İngiliz kraliyet ailesinde büyümüş gibisiniz maşallah. Sanki anneniz size hiç karışmamış, hiç bir şeyi annenize sormadan size fikrini beyan etmemiş birisiniz.

Sizin gibi insanların genelde annesi kaynanası ile sorunlu olmuştur. Çocukken travma yaşamışsınız büyük ihtimalle. Asla yıkılmaz bir kaynana algısı oluşmuş sizde.

Burada bahsedilen konu oldukça basit bir konu. Özürle affedikebşkecej
Sorun son cümlede işte.
Ben hiç ses yükselmeyen evi devlet dairesine benzetiyorum. Ciddi diyorum öyle ciddi bir evde yaşayamam. Daralırım. Ev dediğinde bazen sesler yükselecek, karşılıklı bağırılacak sonra barışılacak. Ortalama ayda 1 tartışma olmayan ev çok resmi bir evdir benim gözümde 😄

He derseniz ki biz zaten birbirimizle muhatap olmuyoruz. Eve geliyoruz o evin ayrı köşesinde ben ayrı köşesinde takılıyoruz, o zaman anlarım. Ama sürekli irtibat halinde olan insanlar yeri gelir güler yeri gelir kavga eder. Bu insanın doğasında var 😄

Mesela ben evlenmeden önce sürekli annemle didişirdim evde, babamla hiç kavga etmezdim. Çünkü babam resmi bir insandı çok konuşmazdı. Köşesine çekilirdi. Etliye sütlüye karışmazdı. Ama annemle kanka gibiydik. Sürekli atışırdık.

Eşimle de annem gibi aramız. Bi maşallahınızı alırım 😄

Yaa yine edebiyat parçalamışsınız 😄 İngiliz kraliyet ailesinde büyümüş gibisiniz maşallah. Sanki anneniz size hiç karışmamış, hiç bir şeyi annenize sormadan size fikrini beyan etmemiş birisiniz.

Sizin gibi insanların genelde annesi kaynanası ile sorunlu olmuştur. Çocukken travma yaşamışsınız büyük ihtimalle. Asla yıkılmaz bir kaynana algısı oluşmuş sizde.

Ben hiç ses yükselmeyen evi devlet dairesine benzetiyorum. Ciddi diyorum öyle ciddi bir evde yaşayamam. Daralırım. Ev dediğinde bazen sesler yükselecek, karşılıklı bağırılacak sonra barışılacak. Ortalama ayda 1 tartışma olmayan ev çok resmi bir evdir benim gözümde 😄

He derseniz ki biz zaten birbirimizle muhatap olmuyoruz. Eve geliyoruz o evin ayrı köşesinde ben ayrı köşesinde takılıyoruz, o zaman anlarım. Ama sürekli irtibat halinde olan insanlar yeri gelir güler yeri gelir kavga eder. Bu insanın doğasında var 😄

Mesela ben evlenmeden önce sürekli annemle didişirdim evde, babamla hiç kavga etmezdim. Çünkü babam resmi bir insandı çok konuşmazdı. Köşesine çekilirdi. Etliye sütlüye karışmazdı. Ama annemle kanka gibiydik. Sürekli atışırdık.

Ya maşallahı esirgermiyim dayıcım, al senin olsun :nazar: Kabul edin, bazen sizin melek gibi annelerinizin içinden bile bir canavar çıkıyor. Bizi hep kvye saygı üzerine ogutlerle yetiştirdiler, fakat kazın ayagı hiçte öyle degilmiş, yoksa sonsuz kredi tanımıştım eş ailesine, her seyi ben yanlış anlamışımdır diye öteledim, oysa herkes acırsa kendi dogurduguna acırmış, geç ogrendim ve bu ogretiler için kendi aileme kızdım. Sevgi degil, sadece yabancı birine duyulan saygı bıle yetecekken onu da bulamıyorsun. O yuzden sen boş yere çabalama, annelerinizi nur yüzlü gören sadece sizlersiniz. Kendi annemi severim,fakat eleştirilecek 100 huyunu sayabılırım su anda, siz erkekler de objektif olmadıkça bu sorunlar çözülmeyecek. Sorunu alıp ıncelemiyorsunuz, direkt yok sayıyorsunuz, fakat kullandıgınız at gozlugunu bize takamıyorsunuz, derdiniz bu:))

İnanır mısınız sevgi kelebeği gibi yaşanan evler de var. Tartışmaların asla bağırma çağırma ve ‘adam değilsin lan’ tarzı olmadığı evler. Bunu normalleştiremezsiniz, 20 mesajda da güzelleseniz normal değil. Kocanıza hakaret etmeniz ve sonrasında kuru özürle barışmanız sizin adetiniz olmuş ama NORMAL DEĞİL

İnanır mısınız sevgi kelebeği gibi yaşanan evler de var. Tartışmaların asla bağırma çağırma ve ‘adam değilsin lan’ tarzı olmadığı evler. Bunu normalleştiremezsiniz, 20 mesajda da güzelleseniz normal değil. Kocanıza hakaret etmeniz ve sonrasında kuru özürle barışmanız sizin adetiniz olmuş ama NORMAL DEĞİL
Kimileri cennet mahallesi tarzı yasamayı seviyor anlaşılan.. Oysa ben bakacagım yüze tükürmem, tükürdüğüm yüze bakmam örnegin.

Gülmüyoruz kavga etmiyoruz demedim ki.
Okuduğunu anlama dersi veriyorsun bir de. Sen önce okuduğunu idrak etmelisin.

Biz de kavga ederiz.
Stresli dönemlerde çok ederiz hatta.
Ama senin gibi asla eşime hakaret etmem, aşağılamam.
Sen bunu yapıyorsun.
O yüzden saygısızlığı normalleştirmişsin. Çünkü senin evliliğini normali o olmuş.
Üzüldüm ben sana.

Bence bir kadın hamilelik ve lohusalığında söylenen yapılan şeyleri kolayca unutmaz/yutmaz. Ki size etiket çıkartmadın diye basitsin diyen bir insandan da insaniyet beklemek çok mantıklı değil. Bu laf bana söylenmiş olsaydı ben de sanırım asla geçemezdim. Haklısınız.

Ya maşallahı esirgermiyim dayıcım, al senin olsun :nazar: Kabul edin, bazen sizin melek gibi annelerinizin içinden bile bir canavar çıkıyor. Bizi hep kvye saygı üzerine ogutlerle yetiştirdiler, fakat kazın ayagı hiçte öyle degilmiş, yoksa sonsuz kredi tanımıştım eş ailesine, her seyi ben yanlış anlamışımdır diye öteledim, oysa herkes acırsa kendi dogurduguna acırmış, geç ogrendim ve bu ogretiler için kendi aileme kızdım. Sevgi degil, sadece yabancı birine duyulan saygı bıle yetecekken onu da bulamıyorsun. O yuzden sen boş yere çabalama, annelerinizi nur yüzlü gören sadece sizlersiniz. Kendi annemi severim,fakat eleştirilecek 100 huyunu sayabılırım su anda, siz erkekler de objektif olmadıkça bu sorunlar çözülmeyecek. Sorunu alıp ıncelemiyorsunuz, direkt yok sayıyorsunuz, fakat kullandıgınız at gozlugunu bize takamıyorsunuz, derdiniz bu:))
Sorun tam olarak annenizin 100 tane eleştirilecek huyunu gülümseyerek eleştirirken eşinizin annesinin 1 tane eleştirilecek huyunu dev aynasında görerek büyütmeniz zaten.

konuyu okumadım başlığa cevap vermek için geldim. Fıtratınıza bağlı eğer olayları unutup affetme kabiliyetiniz varsa unutursunuz. Ama geçmişi sık hatırlayan ve içinizde tutan biriyseniz unutamazsınız

Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi :KK43: iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor
Ay allahım ya 😵‍💫 Bu kaynanalar vede anneler neden torunları ilk doğduğunda analık yarışına giriyorlar anlayamiyorum.
Onun derdi sizin analığıniz degil kendi analığını yuceltmek kendini pohpohlamak çünku onuda kimse pohpohlamamış.
Muhtemelen doğurup ayağa kalkıp temizlik yemek gelen giden devam etmiş o yüzden bizim bu halimiz onlara tuhaf geliyor.
Büyük teyzem hep şeyi anlatır hamile kalinca 9 ay gunduz koyde diisari hic cikmamıs, mecbur kalirsada arka yollardan dolasmis koy meydanindan hic gecmemis sebepde sey, o işi yapmış demek ki hamile kalmış derlermiş 😵‍💫😂
doğuruncada evde kendi kendine doğurmuş ekmek yapmaya devam etmiş kalkıp, kaynanası kayinbabasi gelince doğum yaptığıni anlamasinlar çocuğu kocasi soylesin diye beklemiş.
Bu şekilde büyüyen insanların söyledikleri sözlere pek takılma ha kırılıyormuyuz evet, üzdulermi fazlasiyla ama bence onlarda nasıl davranacaklarını bilmiyolar.
Ben lohusa depresyonunun en dibini yaşadım sanırım, annem lohusa depresyonu diye bir seyin varligini hiç duymamış gibi davrandı. beni en çok dibe çeken kendi annemdi mesela kaynanamın 3 gunluk cocuga kabız diye arkamdan kayisi receli yedirdigini saymazsak tabi.

Benden size bir tavsiye, insanlara karşı öfkenizi, kininizi, nefretinizi kendinize yük yapmayın. Sevmek zorunda değilsiniz ama yaşadığınız üzere görüyorsunuz ki, affetmemek size yük olmuş. Affedin istemiyorsanız sevmeyin, samimi olmayın.

Gerçekten anlayışınız oldukça kıt. Ben diyorum ki eskiden narkoz imkanı olmadan ameliyata giren insanlar daha az dertliydiler. Daha az mızmızlanıyorlardı.

Şimdi son model aletlerle narkozlu ameliyata giren insanlar ( ameliyat konusunda) daha çok dertliler. Daha çok şeyi kafaya takıyorlar, daha çok mızmızlanıyorlar.

Tuttuemuşsunuz eziyette eziyet. Bir kadın olarak gerçekten hemcinslerimin çoğundan utanıyorum. Bu feminist kafası yüzünden hiç biri evlerinde mutlu değiller. Neymiş kaynanası gelmiş de kavga sırasında etiketleri çıkarmayı unutacak kadar basit birisin demiş.

Vay efendim ne büyük mesele. Asla affetme hatta onun doğurduğu adamla evli kalman bile büyük bir yanlış. Derhal boşan. Çünkü burada feminazi öncüleri ablan öyle diyor. Asla unutma, unutturma, olayın her yıl dönümünde evinde kapının arkasında asılı duran havluları yarıya indir. Olayın yaşandığı saatte 1 dakikalık siren çalın, maazallah unutursunuz falan.

Var ya gerçekten burada insanlar birbirini öyle çok gazlıyor ki aklım şaşıyor. Büyük bir mesele yok diyenler, geçmişte yaşayanların sıkıntıları yanında sıkıntı bile sayılmayacak mevzular bunlar diyen insanlara cahil, gerici, yobaz gözüyle bakılıyor.

Sürekli olumsuzluk pompalayan, affetme, unutma, unutturma diyenlerin eşleri eminim ki eve gelirken lanet ede ede geliyorlardır. Yine meymenetsiz gusubetin suratını göreceğiz diyerek kapıyı çalıyordur.

Uftade sen misin?
Bu kez emniyet kemeri örneği yerine narkozdan girmeyi mi tercih ettin?

Çok yüksek ihtimal onun gibi biri. Saçma sapan argümanlar boca etmiş her yere.

Kadın düşmanı bir kadın bile bu kadar düşmanlık yapamaz bence. Erkek büyük ihtimalle.
Doğumun normal bir süreç olduğuna inanınca dikiş mikiş bile rahatsız etmiyormuşşşş 🙄 Sünnetinde 20 litre ağlamıştır eminim.

X