Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

O kısımları görmedim başka mesajlarda mı var

Kimse kimseyi affetmek zorunda değil. Eskidi o affet rahatla yüklerinden kurtul masalları. En zor anımda beni en hassas noktamdan vuran insan kötüdür. Affetmemek her dakika onu düşünüp bilenmek değil burda mesafe koymak. ki olması gereken bu bence. Size basit geliyor bu durum çünkü bence lohusalık yaşamamışsınız

Affetmediğiniz zaman sorun çözülüyor ise tabii ki affetmek zorunda değilsiniz. Zaten o durumda olan birisi birine danışmak zorunda hissetmez kendisini. Keser muhabbetini yoluna bakar.

Ancak burada anlaşıldığı üzere eşi hem kendisine hem de annesine düşkün biri. Eşinizin annesi ile irtibatı keserseniz eşiniz arada kalır, eğer eşinizin annesi sizin evinize gelmek ister de gelemezse yavaş yavaş eşiniz de sizin annenizin gelmesinden rahatsızlık duymaya başlar. Size çok basit gelen şeylere " Ben alındım, o dönem işimle alakalı sıkıntılarım vardı annen de böyle söyledi, içimden atamıyorum, rahatsız oluyorum" diyerek sizin annenize soğuk yapmaya başlar.

Daha sonra siz de arada kalırsınız, ne eşinizi kırmak istersiniz ne annenizi. Sorunlar gittikçe büyür ve evinizdeki huzurun da kaçmasına sebep olur.

Siz dersiniz ki annem öyle büyütecek bir şey söylememişti, eşiniz de aynısını kendi annesi için söyler. Sonra kavgalar başlar.

Maalesef evlilik müessesesi bazı şeyleri alttan almayı gerektiriyor.

Ajhsagdhjasd o dönemde yaşamayıp görüp duyduklarınızla mı ahkam kesiyorsunuz?

Valla sizi tutan yok bir dahaki doğumdan sonra ya da bir operasyon geçirirseniz aynı gün tarlada çalışırken buraya foto bekleriz eski kadınlar öyle yapıyormuş ya:)) Yan çizmek yok ama enfeksiyon kaparım dikişim patlar diye:) Ne de olsa çok güçlüsünüz:))

Son düzenleme:
Kaynana kesin

Sizin konunuzu hatırlıyorum ama o olay nasıl boşanmaya kadar gitti eşiniz bi adım atmadı mı. Herkes boşanılması taraftarı mı. Çok üzüldüm

Bence en güzeli elimizde mızrak kıçımızda yaprak doğaya dağılalım. Ne varsa eskide var bdbxbzh

Son düzenleme:
Ya bi de herkesi genellemiş öyle bir şey de yok. Tarlada çalıştırılan köylü kadınlar dışında hayatlar da var. Anneannem mesela 70 yaşında kadın yalvardı bana lohusayken yat, lohusa yatağı yapalım diye, yok ben daha hızlı iyileşirim ayakta olursam devamlı yatmazsam dedim dinlemedim, valla baya kötü oldum bir bildiği varmış keşke yatsaymışım dedim. Anneannem annemlere teyzemlere falan hep yatak hazırlamış mesela dinlendirmiş bol bol. Yapılması gereken bu, tarlada çalıştırılan anneanneler anneler için üzgünüm ama doğru değildi bu, onlara yapılması doğru olduğu anlamına gelmiyor. Ağladığımda da hep yanımdaydı anneannem, ‘ben de duygusal bi insanım biliyorsun o yüzden her doğumumda bunları yaşadım 6 aylık olana kadar çok zorlandım ama geçecek korkma’ dedi. Eskiler yaşamıyor şimdikiler prenses diye bir şey olabilir mi yani onların psikolojileri yok muydu?

Maalesef tarlamız yok ama evde iş yaparken fotoğraf atabilirim Ah toplumumuzun nazlı kızları, aman hareket etmeyin ha doğum yaptınız ne de olsa 3 yıl boyunca hareket etmeden yatın, odanızın da kilitleyin, o dönemde de kimse size ters bakmasın maazallah lohusa dönemi çok zordur, biri yan bakar falan psikolojiniz bozulur

Ben eski usül devam

Eski usul derken? Ben sanmıyorum ananenizin beyine sen de adam mısın sen de kendine erkek mi diyorsun dedigini ama siz bilirsiniz

Olmaz siz eski insanlarla kıyasladınız eskiden bulaşık makinesi çamaşır mı vardı dere kenarına gidin orada çamaşır yıkayın bulaşığı elde..:)

Valla ben doğum sonrası evde su almaya bile gitmedim 2 hafta annem eşim asla izin vermedi iş yapmama:) Sevilmek güzel şey:)

Bu arada ben yaşamadım ama lohusa depresyonu yaşayan insanlara laf atıyorsunuz dalga geçiyorsunuz ya kim olarak cidden merak ettim:) Koca koca psikiyatri profesörleri bunun bir depresyon olduğunu kabul ederken siz kimsiniz de alay ediyorsunuz:)Ev işi yapmakla övünmek harici bir meziyetinizi öğrenemedik:) İnsan bir benim ne bilgim var da ahkam kesiyorum der:)

Psikoloji 1.sınıfı bitirmiş.
Çocuk gelişimi ve psikolojisine de salladı.
Tahammül edilecek gibi değil

Durduk yere iş stresini eşinden çoluğundan çocuğundan çıkaran adamlara bu kadar yumuşak yaklaşırken doğum yapmış bir kadına bu kadar odunsu yaklaşmanızda ilginç açıkçası.
Hay ağzınıza sağlık. İş yüzünden karısına çocuğuna o şekilde davranan adam da ay canımmm ne takıyorsun demeyle düzelirdi zaten. Ya yapmayın Allah aşkına. Herkes bir değil. Kimi insan ne kadar konuşursan konuş değişmez. Sizin babanız konuşarak sakinleşiyormuş ama herkes öyle değil

Evine gelebilir bir insan yer içersin ama can ciğer olmazsın aranızda bir mesafe olabilir bence

Eskiden özellikle kırsalda canın önemi yokmuş 5-6 çocuk doğurup 2-3 ü vefat ediyormuş. 5-6 yaşındaki çocuklar küçük kardeşe baktırılıyormuş. Kadınlarda doğumda ya da sonrasında ölen bir sürü kadın varmış ama sorsan ne kadar güçlülermiş. Sen git de sor minikken annesiz büyüyen çocuklara sor ailemde bir yaşlı var gelip anlatsın o "muhteşem güçlü kadınların" zamanlarını aç susuz üvey anneyle büyüdüğünü . 2024'te yaşamadığı bilmediği zamanı övüyor ne komik ya

İnsanların olayları algılama şekli gerçekten çok enteresan. Buradaki insanların derinlemesine araştırılması gerekiyor

Ben diyorum ki eskiden insanlar çok daha zorlu süreçlerden geçmelerine rağmen çok daha güçlü psikolojilere sahipti. Günümüz insanları çok çıtkırıldım. Bunun sebebini araştırmak lazım.

Oradan biri çıkıyor diyor ki " Eskiden bulaşık makinası da yoktu şimdi sen neden bulaşık makinası kullanıyorsun" ve laf soktuğunu düşünüyor. Gerçekten çok enteresan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…