Lohusalık depresyonu yaşayanlar yardım edin :(

Arkadaşlar lütfen son durumlarınızı paylaşın:KK43: bende sizden biriyim .8 ay oldu hala geçmesi bebeğime karşı yabancilasmalarim .garip tuhaf duygular yaşıyorum . Ara sıra geliyo geliyo gidiyo sürekli değil . Ama çok rahatsız edici düşünceler . Lütfen cevap verin .geçtiğine yada hala devam ettiğine dair .Psikiyatrist tedavisi görenler faydasını gordumu. Bebeğimi coook seviyorum rabbime şükürler olsun .hergun onunla uyurum sarılırım öperim çokta güzel ilgilenirim fakat bazen ona bakarken garip duygular hissediyorum. Tarifi yok .yabancılaşma gibi . Sanki soğuma gibi .böyle çok farklı :KK43:((( geçecek dimi

Merhabalar 4 ay oldu doğum yapalı hamileyken çok sıkıntı yaşadım ama içimdeki minicik kıpırdadıkça herşeyi unutuyordum onu sabırsızlıkla bekliyordum taki doğum yapana kadar doğum yapınca bi tuhaflık hissettim sanki o bebek benim değil sanki bu hayata ait değilim bütün hislerimi yitirmiş gibiydim bebeğime olan sevgimi yitirmiş gibiydim 4 ay oldu çok kötüyüm evimde tek başıma kalamıyorum çok boğuluyorum sürekli ağlama krizleri bebeğime sanki baglanamiyorum eşim sanki yabanci annem kardeşlerim kendime bile yabancı gibiyim psikiyatr ilaç verdi almak istemedim sanki hep böyle kalacam hic mutlu olamiyacam eski hayatima geri donemiyecem günler sanki yıl gibi hiç gecmiyo bazen delirecem gibi geliyo insanlar çok tuhaf geliyo geçermi benim gibi olup ilaçsız atlatan warmi yardımcı olun yazarken bile ağlıyorum bazen bebegimin warligini unutuyorum hoş artık herşeyi unutur oldum artık ölmek istiyorum...
Yabancilasmalarin bitti mi canım . Bende depresyon yaşıyorum sanırım ve bebeğim 8 aylık:KK43: Onu çok seviyorum fakat farklı hisler var ona bakınca çok garip duygular hissediyorum :KK43:

Arkadaşlar lütfen son durumlarınızı paylaşın:KK43: bende sizden biriyim .8 ay oldu hala geçmesi bebeğime karşı yabancilasmalarim .garip tuhaf duygular yaşıyorum . Ara sıra geliyo geliyo gidiyo sürekli değil . Ama çok rahatsız edici düşünceler . Lütfen cevap verin .geçtiğine yada hala devam ettiğine dair .Psikiyatrist tedavisi görenler faydasını gordumu. Bebeğimi coook seviyorum rabbime şükürler olsun .hergun onunla uyurum sarılırım öperim çokta güzel ilgilenirim fakat bazen ona bakarken garip duygular hissediyorum. Tarifi yok .yabancılaşma gibi . Sanki soğuma gibi .böyle çok farklı :KK43:((( geçecek dimi
Geçmiş olsun sevgili anne. Benim de bebeğim dogaliı yaklaşık 9 ay oluyor ve ayrica premature annesiyim. Tam olarak ne hissettiginizi anlamasam da, şunu söylemek istedim sadece. Onun hayattaki yegane varlığı sizsiniz. Siz olmasanız o çok çaresiz kalır. Bunu düşünün hep.. çok üzüldüm sizin adınıza..

Postnatal sendrom yaşıyorsunuz ve bu ciddi,ciddi olduğu kadar da tehlikeli bir durum. Psikiyatristin önerdiği ilaçları alın ki ruh sağlığınız daha fazla yara almasın.

Ilaclari almanı öneririm. Bebeğine ve kendine yardımcı olmak istiyorsan doktorunu dinle. Hepimiz bu yollardan geçtik. Kimimiz hafif kimimiz daha zor atlatabiliyor. Sana söylenenleri kafana takma. Herkese cevabını ver. Kendini ve bebeğini üzme bunlarla.

Postnatal sendrom yaşıyorsunuz ve bu ciddi,ciddi olduğu kadar da tehlikeli bir durum. Psikiyatristin önerdiği ilaçları alın ki ruh sağlığınız daha fazla yara almasın.
Ay sağol ya .çok iyi geldi bu cevap bana Beni dahada kaygilandiriyorsunuz .bu şekilde cevaplar istemedim ben .Hiçte ciddi değil tehlikelide değil . Sen tehlikeli ve ciddi lohusalık görmemişsin.ben kızımı çok seviyorum çokta güzel ilgileniyorum emziriyorum bi sıkıntımız yok allaha şükür . Sadece ara ara ona karşı yabancilasmalarim oluyo .ki bu çoğu annede oluyo .burda kalktım sayende kendi kendime telkin verdim .senin yapacagin seyi ben yaptim yani .sağol .

Ilaclari almanı öneririm. Bebeğine ve kendine yardımcı olmak istiyorsan doktorunu dinle. Hepimiz bu yollardan geçtik. Kimimiz hafif kimimiz daha zor atlatabiliyor. Sana söylenenleri kafana takma. Herkese cevabını ver. Kendini ve bebeğini üzme bunlarla.
Çevreyle alakalida bi sıkıntım yok aslında.birileri bisey deyince cevap kacinilmaz oluyo zaten :) istedigim gibi yiyorum içiyorum arabam altımda geziyorum .ama bu düşünceler aklından çıkmıyo . Çok rahatsız oluyorum .bebeğime bu şekilde düşündüğüm icinde ayrıca kendimi suçluyorum.dikkat dağınıklığı çok fazlalaştı bide .

Ay sağol ya .çok iyi geldi bu cevap bana Beni dahada kaygilandiriyorsunuz .bu şekilde cevaplar istemedim ben .Hiçte ciddi değil tehlikelide değil . Sen tehlikeli ve ciddi lohusalık görmemişsin.ben kızımı çok seviyorum çokta güzel ilgileniyorum emziriyorum bi sıkıntımız yok allaha şükür . Sadece ara ara ona karşı yabancilasmalarim oluyo .ki bu çoğu annede oluyo .burda kalktım sayende kendi kendime telkin verdim .senin yapacagin seyi ben yaptim yani .sağol .

Sen kimsin ablacım ya ben konu sahibine yazdım :63:
Ayrıca evet postnatal sendrom tehlikelidir. Siz niye delirdiniz benim mesajımla onu çözemedim yalnız,depresyonda olmadığınızdan iyi olduğunuzdan emin misiniz :KK70:

Konuyu hortlatıp konu sahibi adına cevapları karşılamak.Hmmm evet iyisiniz baya kafa pırıl pırıl maşallah.

Çevreyle alakalida bi sıkıntım yok aslında.birileri bisey deyince cevap kacinilmaz oluyo zaten :) istedigim gibi yiyorum içiyorum arabam altımda geziyorum .ama bu düşünceler aklından çıkmıyo . Çok rahatsız oluyorum .bebeğime bu şekilde düşündüğüm icinde ayrıca kendimi suçluyorum.dikkat dağınıklığı çok fazlalaştı bide .
Kendini suçlamaktan vazgec:)) bak ne güzel bakıyorsun. Benimki 6 aylık her gün canım cicim değiliz elbet. Bazen bagirdigim bile oluyor sonra kızıyorum kendime. Yaşadıkların gayet normal. Bu duygular geldiğinde dışarıda vakit geçir. Hamilelikte videoları izlerdim. Millet bebeğini oluyor agliyor bu benim mi diyor. Doğum yaptım. Gülerek çıktım :)) baktim ama öyle ne güzel doğurmuşum mucuk mucuk yok bende. Ertesi gün eve geldik. Ulan ben buna bakamayacağım diyip evden kaçmayı dusundum:)) şimdi gülüyorum bunlara

Kendinize yeni konu açın.
Bu sekilde kimse sizi fark etmez.
Gecmis olsun

Ce
Kendinize yeni konu açın.
Bu sekilde kimse sizi fark etmez.
Gecmis olsun
Ben yeni üye olduğum için çok bilmiyorum ayrıca ben yeni bi post açmak istemiyorum bu postu açan kişi ve cevaplayan kişilere ulaşıp onların bu sendromları devam ediyormu etmiyor mu onu öğrenmek istiyorum .

Ce

Ben yeni üye olduğum için çok bilmiyorum ayrıca ben yeni bi post açmak istemiyorum bu postu açan kişi ve cevaplayan kişilere ulaşıp onların bu sendromları devam ediyormu etmiyor mu onu öğrenmek istiyorum .
Anliyorum ama sen buraya mesaj yazarak bu konuyu guncel tutuyorsun.
Kimse butun mesajlari okuyup da senin sorunu arada gormez, fark edilmen imkansiz.
Herkes ilk mesaja bakar ona gore fikrinu yazar. Konu sahibi de bir daha ugramamis zaten onun durumunu da bilemeyiz su an.
Kendine yeni post acarsan o zaman buraya yazan ya da baska fikri olanlar da gorup doğrudan sana cevap yazabilir.

Ayrıca evet postnatal sendrom tehlikelidir. Siz niye delirdiniz benim mesajımla onu çözemedim yalnız,depresyonda olmadığınızdan iyi olduğunuzdan emin misiniz :KK70:

Konuyu hortlatıp konu sahibi adına cevapları karşılamak.Hmmm evet iyisiniz baya kafa pırıl pırıl maşallah.
8 ay olmuş konu sahibine yazmak ben yazincami aklına geldi.Su kurduğun cümlelere bi bak.saygisizligin lüzumu yok.seninle oturup burda tartisamaycam.benim amacım konu sahibinin yaşadığı düşüncelerin hala devam edip etmediğini öğrenmek.deliren sensin ben değil.hadsiz

Anliyorum ama sen buraya mesaj yazarak bu konuyu guncel tutuyorsun.
Kimse butun mesajlari okuyup da senin sorunu arada gormez, fark edilmen imkansiz.
Herkes ilk mesaja bakar ona gore fikrinu yazar. Konu sahibi de bir daha ugramamis zaten onun durumunu da bilemeyiz su an.
Kendine yeni post acarsan o zaman buraya yazan ya da baska fikri olanlar da gorup doğrudan sana cevap yazabilir.
Teşekkür ederim o şekilde yapayım

8 ay olmuş konu sahibine yazmak ben yazincami aklına geldi.Su kurduğun cümlelere bi bak.saygisizligin lüzumu yok.seninle oturup burda tartisamaycam.benim amacım konu sahibinin yaşadığı düşüncelerin hala devam edip etmediğini öğrenmek.deliren sensin ben değil.hadsiz
Kib bye!

lohusalık depresyonu nedir arkadaş ya bildiğin lüks keyfi hastalık yaratmayı ne çok seven bir milletiz biz ya, insanlar zorlandığı her yerde biraz stress yaşar yorulur sinirleri yıpranır hepsi bu. çok zor bir hamilelik geçirdim resmen sabahlara kadar inledim doğumum daha zordu iç kanama geçirdim dogumda yaşanacak ne kadar acı varsa çektim o acının arkasından tek başınaydım annem sadece 6 gün yardıma gelebildi sezeryan olmak zorunda kaldım çünkü ben depresyon falan yasamadım bana bu fazla keyfi geliyor . bebek yapmak tercih ve sorumluluk tabii ki ağır bir yük tabi ki yorulursun üüzlürsün dayanamayabilirisn ama ne bu isimler uduurp süslemek ya pek meraklıyız . bütün acıma ragmen off demedim bile bebeğim hissederde incinir allahın zoruna gider diye. şimdi oğlum 3 aylık hala da zor

yazdıklarıma herkes kızacak biliyorum ama amma nazlıyız ya

Bu tür durumlar genelde çok bağlı olmaktan kaynaklanıyor bebeğinizi çok seviyorsunuz o garip düşüncelerden hiç korkmayın vesvese sadece bana göre tabi ben on yıl önce yaşad8ım ve 9aysürdü sonrada geçti tuaf düşüncelerdi oku sürekli okuyunca birşey kalmıyor

Bende yaşamıştım aynılarını çok kötüydüm hp ağlıodum emzrmk kucağma almk istmyodum ki çok şükür geçti. Evinizde cevşen varsa boynunuza takın o iyi gelmşti bna şeytan vesvese veriyor inşallh çabuk geçeer

Bu tür durumlar genelde çok bağlı olmaktan kaynaklanıyor bebeğinizi çok seviyorsunuz o garip düşüncelerden hiç korkmayın vesvese sadece bana göre tabi ben on yıl önce yaşad8ım ve 9aysürdü sonrada geçti tuaf düşüncelerdi oku sürekli okuyunca birşey kalmıyor
Ayyy canım benim aynen bencede öyle çok bağlı olmaktan kaynaklanıyo çünkü ciddi anlamda çok seviyorum .onu kimseye vermek istemiyorum .Kimse benim gibi bakamaz diyorum .ona özenle büyük bir titizlikle bakarım . Benim aklıma da o gelmişti . Çok bağlılık obsesif düşünceler yapıyor yazıyodu bi yerde okumuştum.sen nasıl yaşamıştın?Biraz acarmisin?

Bende yaşamıştım aynılarını çok kötüydüm hp ağlıodum emzrmk kucağma almk istmyodum ki çok şükür geçti. Evinizde cevşen varsa boynunuza takın o iyi gelmşti bna şeytan vesvese veriyor inşallh çabuk geçeer
Sen de ne gibi düşünceler oldu .inan benden bi tane daha bulmak onlardan bu tarz iyi olacaksın gibi cümleler duymak çok güzel . Biraz anlatirmisin .nasıl geçti ilac kullandinmi neler yaşamıştın . Ne gibi düşünceler olmuştu . Her zaman da okurum :KK43: nas felak ayet-el kürsü vs.Insallah geçer canım ya.

X