Lohusa kafası v.s Anne terörü

Annene zuhal topal vs. falan açıp ayrı takıl. Gönder diyenler olmuş ama öyle bir durum yok anlaşılan. Surat asma, küsme. Küs giderse çok zorlaşır. İlk değilsin anne terörü yaşayan son da olmayacaksın. Bir de Muskatı kaldır ortadan.

okurken ben yasadim o depresyonu Allah.yardimcin olsun.
Ne kadar kalacak annen..donus tarihi belli ise gün say sabır çek..
Bulunduğun yerde akraba varsa bi kac günlüğüne gitse de sende bi nefes alsan.

zaten burada saglik ocagina cikiyorlar onu cikmak saymiyor bizimkiler
yillar önce okumuştum da bi bayan 1 haftalik bebeğini alıp resim sergisine gitmisti..
minicik bebegin tablolara merakli bakışına bayılmıştım..

Böyle seyler okuyunca insan korkuyor.
Benim kayinvalide de cok mana bulur , elestirir genel hali mutsuzdur umarim boyle seyler olmaz. Ama o canlandi gözümde.
Bence annenizi en yakin sürede eve yollayın teşekkür edip

Balkona değil sokağa da çıkın, bebeğim üç günlük olduğundan beri korunaklı olarak çıkıyorum.
Ikinize de hava lazım.
Sütten Başka bişey verdirmeyin.
Gidemiyorsa da ne diyim Allah kolaylık versin.

İyi ki sizinle karşılaşmamışız. Çok şanslıymışım ki gerçekten işinin ehli doktorlarla ve hemşirelere yolum kesişmiş
Boşuna dememişler hangi duanın hayır mı degilmi oldugunu bilemeyiz. O yüzden hayırlısı demek lazım neyse işimin ehlimiyim degilmiyim bilemem ama umarm hiç gerek kalmaz hastalık görmesin yüzünüz bize muhtaç olmayin

İyi ki sizinle karşılaşmamışız. Çok şanslıymışım ki gerçekten işinin ehli doktorlarla ve hemşirelere yolum kesişmiş
Kız ne demiş ki? Okumuş birini böyle yargılamak ne kadar doğru? Çok biliyorsanız siz okuyun sizden dinleyelim madem işi enn iyi diz biliyorsunuz, ayrıca lütfen ANNE olduktan sonra her şeyi siz biliyor olmuyorsunuz evladınız tabiki sizin kıymetliniz ama böyle şeyler yazmanız çok çirkin bir uslüp.

Hemşire Hanım ben dediklerinizi anladım dedikleriniz doğru mersin de doğan bebekleri pamukçuktan korumak için doktorların verdiği tavsiyeler vs. Sanırım insanlar o bölgelerde yaşamadığı veya nir yerde böyle şeyleri okumadığı için deli saçması gelmiş.

Sze açıklama yapmıyorum çünkü konunun muhatabı değilsiniz. Cevabı kendisi vermiş

Sze açıklama yapmıyorum çünkü konunun muhatabı değilsiniz. Cevabı kendisi vermiş
Saygısızlık yapan birisiniz. Umarım evladınızı da böyle yetişmezsiniz. Sırf annesiniz hassassınız evladınız var diye birine böyle yazmanız çok çirkin. Hele ki şu pandemi günlerinde sağlık çalışanlarımızın hepsine ihtiyacmız varken aralarında AYRIM bile YAPILMAYACAKKEN yaptığınız şeye bak.

Siz çıldırmadan, bebeğiniz anneniz elinden zarar görmeden kibarca gönderin.

Eşim de doktor benim. Demek biz hemşire ve doktor olarak çocuğumuza bu kdr bilgisiz bakmisiz :) tşk ederm anladgnz için dediğim gibi ister inanırlar ister inanmazlar ama zeytinyağıni da yoğun bakımda birçok hastaya verdk en iyi Doktorlarla calistm. Kimseye biseyleri kantlamak zorunda da degilim

Tşk ederm yazıların için burda bi grup var herşeye muhalefet bosverin ben takmiyorm konu sahibine sakin olun bir daha byle günler gelmez. Pozitif olun orta yolu bulmaya çalışın dediğim için begenmedimler havada uçmuş. Biri de yazmış ben olsam annenizin saçından tutar atardm diye okuyunca tüylerim ürperdi yazarken bile ..... Anneniz hasta egoist diyenler bendeen daha çok övgüler almış. Bir kisi bile olsa anlaşılmak güzeldi tşkler tekrardan

Duymazdan gelmeye çalışın o zaman yapılacak bişey yok gibi görünüyor
eşiniz duyuyor mu bu olanları inşallah duymuyordur

Yanlış söylemleriniz oldu hemşire hanım.
Benim oğlumun dönüşümlü gittiği iki doktoru vardı. Biri 55 yaşında eski zaman insanı bir erkek, biri 40lı yaşlarında doğal ebeveynliği savunan bir kadındı. İkisinin çok fikir ayrılığı oldu, ama ortak baktıkları ender şeylerden biri şekerli su, diğeri de hıçkırığa limon damlatma, gaz için herhangi bir şey vermeydi. İkisi de bebeklerin midelerinin çok hassas olduğunu söylediler. Sütten başka bir şeyi sindirimeye hazır olmayan bir siteme aşırı yük bindirdiğini, biz yaptık olmadı demenin yanlış olduğunu, bu tip ek verilenlerin ileriki yıllarda reflü, gastrit gibi hastalıklara sebep olduğunu söylediler.
Eskiden bilinmeden yapılan yanlışları şimdi güzellemek çok yanlış. El kadar bebeklere zarar veriyorsunuz

Annenin saçından tutmak mı? Dua etsinlerde evlatları onların saçından tutmasın ilerde.
Herkes annesiyle iyi olmayabilir bu konudaki anne de takıntılı evine uygun dille gönderirsin olur biter saçından tut diyenede yazıklar olsun.

Okuyamadım yeminle.
Ben de 20 gün oldu doğum yapalı ve 1 buçuk yaşında da oğlum var.
Annem bana o kadar destek ki anlatamam.
Oğlumun herşeyiyle ilgileniyor. Bana yardım ediyor. Yemekleri yapar bana bırakmaz.
Sadece bı kere misafir kabul etti gelin dedi onu da takmıyorum hani olur o kadar.

Asla da elestirmez. Sütüm az benim sürekli moral verir takma kafana kızım mama veririz. Sen iyi ol ki evlatlarına lazımsın vs vs moralimi yüksek tutar.

Siz lütfen kendi başınıza idare edebileceğiniz duruma geldiğiniz gibi annenizi evine uğurlayın.

İyi de hemşire hanm çocuğunuzu zeytinyağıyla besleyin mi dedi? Süt yerine bunları mı yedirin dedi? Azıcık almış olsa zararı olmaz zor durumlarda böyle seyler tavsiye edilir uygulanır demek istemiş. Allah aşkıma okuduğunuzu anlayın ya da gidin okulunu okuyup ahkam kesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…