ΛŁŁ -SТΛЯ'La Kilo Verme Farkı, 2019 Yazında Hedef Beden 36 :)

Çok fazla değil 600ml suya 1 çay kaşığı koyuyorum onu da 1 kere de içmiyorum şimdilik bi sıkıntı yok ama ilerde olur mu ki bilemedim
Simdilik sorun yoksa devam et canim benim migrenim midemi mahf ediyor asitli iceklerde dahil limonlu suda dahil o nedenle limonlu suyu biraktim

Simdilik sorun yoksa devam et canim benim migrenim midemi mahf ediyor asitli iceklerde dahil limonlu suda dahil o nedenle limonlu suyu biraktim
Evet o sıkıntı var bende de limonlu su falan içemiyorum.
Ama dediğim gibi sanırım su fazla olduğu için etkilemiyor tadı kaybolup gidiyo3 hatta

Mürdüm eriği kiloları eritir
Kilolarla savaşırken ne yenildiğine dikkat edilmesi gerekiyor. Diyetisyen Tapan, 'Zayıflamanın yolu mor meyvelerin yanı sıra, dereotlu naneli cacık ve yağ yakan ananastan geçiyor' diyor

Kadın-Sağlık
Perşembe 16.04.2015
Bahar aylarının sıcaklığını hissettiğimiz şu günlerde kilo verme telaşı hala devam ediyor. Sıcakların artmasıyla su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini aktaran Florence Nightingale Hastanesi'nden beslenme ve diyet uzmanı Tuba Kayan Tapan kilogram başına 30 cc su tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Tapan, yaza daha zinde ve dinç girmenin ve zayıflamanın yollarını şöyle anlatıyor... ? Yaz aylarında kırmızı ve mor meyvelerin çeşidi de artmaktadır. Çok ciddi antioksidan içeriği olan bu besinler (karadut, çilek, kiraz, ahududu, böğürtlen, yaban mersini, mürdüm eriği, kızılcık), vücudumuzdan toksinleri atmada yardımcı olmaktadır. Yeşilbiber, maydanoz, dereotu, tere, semizotu gibi posa içeriği yüksek yeşil sebzeler de ödem atıcı etki göstermektedir. Yaz aylarında sıcak havaya bağlı oluşan ödemin atılmasında yardımcı olmaktadır ? Sıcakların artmasıyla beraber besinlerde seçici davranmak gerekmektedir. Yağlı ve karbonhidratlı besinlerin sindirimi daha zor olacağından yerine barbunya, börülce, enginar, mantar gibi sebzeleri ve kurubaklagilleri seçmek, hem bitkisel proteini, hem de lif içeriğinden dolayı barsak hareketlerini arttırır.

KAHVALTIYI UNUTMA
Mutlaka kahvaltı edin. Ara öğünler, ana yemekten 3,5 saat sonra olmalıdır. Çünkü yiyecek tüketimini sınırlandıran leptin hormonu 3,5 saat sonra salgılanmaktadır. Leptin, beyindeki iştah merkezine dur komutunu verir. Ana yemeklerden 3,5 saat sonra ara öğün yapın.
MEYVENİN KENDİSİNİ YİYİN
Meyve vitamin ve lif kaynağıdır. Fazla tüketimi pankreası yorabilir. Meyve tüketimine dikkat edin, günde 3 porsiyondan fazla tüketmeyin. Meyve suyu, şekerli su demektir. Lif içeriği yoktur. Bekletilerek içilen meyve suyunun vitamin değeri de oldukça düşmektedir. 1 su bardağı portakal suyu için 3 adet portakal sıkılmaktadır. Bu da günlük 3 adet olan meyve hakkınızı içerir. Zayıflamak isteyenler, meyve suyu yerine meyvenin kendisini tüketin. Protein sindirim sistemini daha uzun süre çalıştırır. Böylece metabolizmayı hızlandırır. Yumurta, süt, peynir, yoğurt, et, tavuk, balık ve kurubaklagiller protein kaynaklarıdır.
Omega-3 elzem yağ asididir. Vücutta üretilmez, bu sebeple dışarıdan alınması zorunludur. Somon balığı , ceviz, fındık, badem ve semizotu en önemli kaynaklarıdır. Beslenmenize probiyotik yoğurt ve kefir gibi besinleri ekleyin. Sindirim ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir.
ANANAS YAĞ YAKTIRIR
Ananas tüketin. Ödem atmanıza yardımcı olacaktır. İçerdiği bromelin sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Fiziksel aktivite yapın. Tuzu azaltın. Kilo takibinizi yaparken, haftada 1 kere sabah aç karınla tartılın. ? Su içmeyi unutmayın. Su, toksik maddelerin vücuttan atımını, metabolizmanın çalışmasını sağlar.

ZAYIFLATAN MÜRDÜM ERİK KÜRÜ

Deneyenlerin 1 ayda yaklaşık 4 kg zayıfladığı kilo verdiren murdum kuru erikli içecek tarifimiz sayesinde siz de fazlalıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.Elbette bu tarif de tek başına etkili olmadığı için bu süreçte mutlaka yediklerinize dikkat etmeli ve egzersiz yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Uzun süreler boyunca yapılabilecek bir zayıflama kürü olduğu için eğer diyet ve egzersizle desteklerseniz beklentilerinizin de üzerinde kilo vermeniz de mümkün olacaktır. Daha uzun vadelerde bu içeceği kullananların 6 ayda 40 kilo kadar zayıfladığını da sözlerimize ekleyelim.

İşte hazırlaması 1 dakikadan bile az süren, maliyeti son derece düşük malzemelriyle müthiş kilo verdiren içecek tarifimiz:

Malzemeler: 3 tane murdum kuru erik, 1 bardak su

Zayıflatan murdum Kuru Erik Kürü Tarifi
Murdum Kuru erikleri bir gün önceden bir bardak suyun içine koyun ve ertesi güne kadar bekletin. Sabah kalktığınızda erikleri alarak suyunu aç karnına için ve 5- 6 dakika sonra üzerine bir bardak normal su daha için. Bardağın dibinde kalan yumuşamış erikleri de muhakkak aç karnına yiyin ve aradan 30 dakika geçtikten sonra çok ağır olmayan bir kahvaltı yapın.

Bu içeceği ister 1 ay, isterseniz 1 yıl boyunca uygulayabilirsiniz. Her gün içebileceğiniz ve kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak içeceğinizin bağırsaklarınızı çalıştırdığını göreceksiniz. Kabızlığa iyi geldiği gibi toksinleri atmanıza da yardımcı olacak.

3 gunde Bir beden incelten
Elma kompostosu tarifi

Malzemeler:
3 adet yeşil, kabuklu elma (eğer bulamazsanız şekersiz, ekşi elma), 5 adet kabuk tarçın, 5 adet tane karanfil, 100 grm mürdüm eriği, 2 corba kaşığı çekirdekli siyah üzüm, 3 litre su.

Hazırlanışı: Elmaları kabuklarıyla beraber doğrayın. Elma ve mürdüm eriğinin çekirdeklerini çıkartın. Doğradığınız elmalara çekirdekli siyah üzümü de ekleyin. Kaynamaya başlayınca içine parçalanmış kabuk tarçın ve karanfilleri koyun. Bu komposto şekersiz yapılacak. İçerken ılık ve şekersiz olacak.

Sabah ac karnina 1 kase tuketiniz. 3 saat sonra kahvaltinizi hafif gecirin .oglen de tarifimizden 1 kase tuketiniz. ikindin 1 kase yogurt tuketiniz .aksam da tarifimizden içeceksiniz gunluk mutlaka 2-'3 kase icmelisiniz

Son düzenleme:
Ben su saatlerde yapicam

Sabah 7-8 gibi ac karnina 1 kase elmali murdum tarifinden

11-12 gibi kahvalti

15-16 gibi 1 kase yogurt

18 -19 gibi 1 kase elmali murdum tarifinden

22 de zerdacalli zencefilli limonlu yogurt kuru yapayim diyorum

Şimdi şöyle oluyor pazar liste yok yine tartılacağız yükleyeceğiz ama değerlendirmeler 5 hafta sonra olacak sıralama falan yani kaptanın gerçekten uğrama imkanı yok olsa gelirdi mutlaka biliyorsunuz.
Çarşamba tartıları da mı 5 hafta sonra hesaplanacak
Pazarları yüklemicem o negatif etkiliyor beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…