ΛŁŁ -SТΛЯ'La Kilo Verme Farkı, 2019 Yazında Hedef Beden 36 :)

Mürdüm eriği kiloları eritir
Kilolarla savaşırken ne yenildiğine dikkat edilmesi gerekiyor. Diyetisyen Tapan, 'Zayıflamanın yolu mor meyvelerin yanı sıra, dereotlu naneli cacık ve yağ yakan ananastan geçiyor' diyor

Kadın-Sağlık
Perşembe 16.04.2015
Bahar aylarının sıcaklığını hissettiğimiz şu günlerde kilo verme telaşı hala devam ediyor. Sıcakların artmasıyla su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini aktaran Florence Nightingale Hastanesi'nden beslenme ve diyet uzmanı Tuba Kayan Tapan kilogram başına 30 cc su tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Tapan, yaza daha zinde ve dinç girmenin ve zayıflamanın yollarını şöyle anlatıyor... ? Yaz aylarında kırmızı ve mor meyvelerin çeşidi de artmaktadır. Çok ciddi antioksidan içeriği olan bu besinler (karadut, çilek, kiraz, ahududu, böğürtlen, yaban mersini, mürdüm eriği, kızılcık), vücudumuzdan toksinleri atmada yardımcı olmaktadır. Yeşilbiber, maydanoz, dereotu, tere, semizotu gibi posa içeriği yüksek yeşil sebzeler de ödem atıcı etki göstermektedir. Yaz aylarında sıcak havaya bağlı oluşan ödemin atılmasında yardımcı olmaktadır ? Sıcakların artmasıyla beraber besinlerde seçici davranmak gerekmektedir. Yağlı ve karbonhidratlı besinlerin sindirimi daha zor olacağından yerine barbunya, börülce, enginar, mantar gibi sebzeleri ve kurubaklagilleri seçmek, hem bitkisel proteini, hem de lif içeriğinden dolayı barsak hareketlerini arttırır.
Erik aklıma yattı mevhibe ilk fırsatta alıp deneyeceğim.
Ananas deneyimleri malum. Kontrol amaçlı yine denedim ama hakikaten yakıyor hele birde yoğurtla yiyince feci durumlar😂😂😂
Mor olarak mor havuç mor lahana ve pancar bulunur evimde bende mot sebzelerin iyi geldiğini biliyorum.
Baklagillerden ise mercimek ve kuru fasulye bana yaramıyor yediğim günün ertesinde mutlaka tartı fazla gösterir 1 kaşık yesem bile.
Nohut ve ıspanak yediğim zaman miktarhiç önemli değil mutlaka eksi geliyorum.
Protein yani et tüketimi d3 öğle olursa iyi ama akşam olursa o da sıkıntı bende.
Deneme yanılma yöntemiyle keşfettiklerim 😊

Çarşamba tartıları da mı 5 hafta sonra hesaplanacak
Pazarları yüklemicem o negatif etkiliyor beni
Canım artık tek günümüz var o da pazar yani kalkan tartı günü pazar değil.
5 hafta sonunda yüzdeler ve derece hesaplanacak. Biz pazar yüklemeye devam edeceğiz kim rakamsal olarak ne kadar vermiş görmek için.

Ben su saatlerde yapicam

Sabah 7-8 gibi ac karnina 1 kase elmali murdum tarifinden

11-12 gibi kahvalti

15-16 gibi 1 kase yogurt

18 -19 gibi 1 kase elmali murdum tarifinden

22 de zerdacalli zencefilli limonlu yogurt kuru 😉😉 yapayim diyorum 😙😙
İyiymiş bu malzemeleri bulunca yapılabilir.
Ama kahvaltıyı iyi yapmak lazım yoksa ben saldırıyorum akşam :KK43: akşamı da bırak gece çok fena oluyor

ZAYIFLATAN MÜRDÜM ERİK KÜRÜ

Deneyenlerin 1 ayda yaklaşık 4 kg zayıfladığı kilo verdiren murdum kuru erikli içecek tarifimiz sayesinde siz de fazlalıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.Elbette bu tarif de tek başına etkili olmadığı için bu süreçte mutlaka yediklerinize dikkat etmeli ve egzersiz yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Uzun süreler boyunca yapılabilecek bir zayıflama kürü olduğu için eğer diyet ve egzersizle desteklerseniz beklentilerinizin de üzerinde kilo vermeniz de mümkün olacaktır. Daha uzun vadelerde bu içeceği kullananların 6 ayda 40 kilo kadar zayıfladığını da sözlerimize ekleyelim.

İşte hazırlaması 1 dakikadan bile az süren, maliyeti son derece düşük malzemelriyle müthiş kilo verdiren içecek tarifimiz:

Malzemeler: 3 tane murdum kuru erik, 1 bardak su

Zayıflatan murdum Kuru Erik Kürü Tarifi
Murdum Kuru erikleri bir gün önceden bir bardak suyun içine koyun ve ertesi güne kadar bekletin. Sabah kalktığınızda erikleri alarak suyunu aç karnına için ve 5- 6 dakika sonra üzerine bir bardak normal su daha için. Bardağın dibinde kalan yumuşamış erikleri de muhakkak aç karnına yiyin ve aradan 30 dakika geçtikten sonra çok ağır olmayan bir kahvaltı yapın.

Bu içeceği ister 1 ay, isterseniz 1 yıl boyunca uygulayabilirsiniz. Her gün içebileceğiniz ve kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak içeceğinizin bağırsaklarınızı çalıştırdığını göreceksiniz. Kabızlığa iyi geldiği gibi toksinleri atmanıza da yardımcı olacak.
Bu tarif ceviz kürü mantığında basit bi kür uygulanabilirliği mümkün

Zaten olmuyor deyip salmak istiyorum geçtiğimiz sezonun bütün emekleri boşa gitti 58.6ya indim en fazla ama şimdi sabah 60.0 gördüm niye çabalıyorum ki diyorum.
Yine de regl dönemine tutunmak istiyorum çünkü istediğimde kilo verebiliyorum bu dönem gecikmesi vs çok etkiledi

Zaten olmuyor deyip salmak istiyorum geçtiğimiz sezonun bütün emekleri boşa gitti 58.6ya indim en fazla ama şimdi sabah 60.0 gördüm niye çabalıyorum ki diyorum.
Yine de regl dönemine tutunmak istiyorum çünkü istediğimde kilo verebiliyorum bu dönem gecikmesi vs çok etkiledi
Gecikmesi ve şişliği bozmadan devam edersen bitince iyi olcak senin ickn

Adet dönemi etkiliyor benimde 2 kilo fark vardı canım ama iniyor mutlaka bugün 67.2 oldu mesela ama cuma günü adet olduğumda 69.8 di :KK43: sakin bırakma salınca ne olacak üstüne kat kat alacaksın bu rakamlara inmişsin bırakılır mı

Ben akşam unuttum yine ceviz koymayı zaten dun sabah midemi bulandırdı biraz
Bugün okul yokmus
Simdi kalktım tartildim cok mutlu oldum :21:
Suyumu kahvemi iccem sporumu yapcam sonra kahvalti
Şahane desene sevindim senin adına 66lı bişey mi gördün kız yoksa 😁😁😁

Şahane desene sevindim senin adına 66lı bişey mi gördün kız yoksa 😁😁😁
Ay 66 olsa halay çekerdim burda yarin insallah o ya da en kotu cuma insallah yani
Ben çok sıkılmışım demek o 2gun mola iyi geldi bana 69.5 gördüm ama dediğim gibi sislikte vardi bu sabah 67.5 gördüm

Hadi bugun asılalım yarin beraber 66 görelim :KK19::21:

İyiymiş bu malzemeleri bulunca yapılabilir.
Ama kahvaltıyı iyi yapmak lazım yoksa ben saldırıyorum akşam :KK43: akşamı da bırak gece çok fena oluyor
Sen kahvaltiyi iyi yap o zaman canim ekmegi abartmadan yaparsan super olur bence cunku aksam yemegi yok elma murdum tarifi var gecede yani 22-23 civari zerdacalli yogurt kuru kuru var onu tuketirsin 😉😉

Adet dönemi etkiliyor benimde 2 kilo fark vardı canım ama iniyor mutlaka bugün 67.2 oldu mesela ama cuma günü adet olduğumda 69.8 di :KK43: sakin bırakma salınca ne olacak üstüne kat kat alacaksın bu rakamlara inmişsin bırakılır mı
Waaww dunku yedigin yogurt kuru 500 goturmus supersin 67.70 di degilm canim ve 67.20 pazara 66 gorursun insallah 😙😙

Ay 66 olsa halay çekerdim burda yarin insallah o ya da en kotu cuma insallah yani
Ben çok sıkılmışım demek o 2gun mola iyi geldi bana 69.5 gördüm ama dediğim gibi sislikte vardi bu sabah 67.5 gördüm

Hadi bugun asılalım yarin beraber 66 görelim :KK19::21:
Ooo 2 kilo super gidiyorsun 😉😉😙😙

X