lizbeth80'in diyet günlüğü

lizbeth80

ya olacak ya olacak
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
467
0
44
arkadaslar, ben de yarindan itibaren artik baslayacagim... bugün yarin bugün yarin derken yine kac gün gecti..

toplam iki sene icerisinde stres, dügün, üniversite bitirme tezi falan derken 56kilodan simdi neredeyse 78kiloya ciktim.. bence YETERRRR!! delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

artik yarindan itibaren bir günlük plana göre yasayacagim.. belki bazilari icin sagliksiz veya abartiyorum gibi gelecek, ama ben zamaninda yine bir 10 kilo alip sonra buna benzer bir plan ile BIR AY icerisinde hepsini vermistim!! ve devam ettigim icinde fizigim süper olmustu.. bayanssulusmile

planim cok kolay

neye dikkat edecegim:

az karbonhidrat, az yag, bol protein, bol bol bol bol su ve ondan da bol spor!!

hedeflerim:

3 ay sonra toplam 20 kg vermis olmak!! :hooray:
6 hafta icinde üniversite tezimi bitirip nihayet mezun olmak!! :hooray:

nedenlerim:

ilk önce kendi sagligim icin ve ikincisi esimle artik bebis istedigimiz icin :CüvCüv:
bebisim olmadan önce güzel cicilerimi giyinip süper bir yaz gecirmek... :içelim:
kendimi yine güzel bulmak, ve tekrar özgüvenime yeniden kavusmak istiyorum.. bayanssulusmile
tezimi de bitirerek kendimi rahatlatmak istiyorum.. :kahve:

böylece bebisimiz gelebilirrrrrrr... hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

ama kizlar hedeflerime ulasamadan bebis :emir_bebek: falan olursa bu sıkı plani tabiiki uygulamaya devam edemem...

yarinki planim budur:

7:00 kalkip esimle bana kahvalti hazirlamak
kahvaltiya baslamadan iki bardak ilik su icecegim, kahvaltida da bir dilim cavdar ekmegi ile domates, salatalik, biber, kibrit kutusu kadar peynir (salam, sosis sevsem, veya yumurta yiyebilsemr böyle seyleri de tüketebilirdim)

8:00-10:00 2-3 bardak su veya form caylari icip tüm ev temizligini bitirecegim

10:00-11:00 ya meyve, ya sebze yiyecegim, 1 bardak su, ve kendimle ilgilenecegim.. kendime hediye ettigim saatim olacak..

11:00-12:00 1 saat boyunca spor.. istersem bir saat boyunca mezdeke acip dans edebilirim, veya 10 dakika isindiktan sonra (kosmak, ev kondisyon aletleri kullanarak, veya dans ederek) pilates veya aerobic yapacagim.. tv programlarinda olan fitness proglamlarini bilgisayara indirerek mesela..

12:00-13:00 dinlenecegim.. bir kac tane findik, ceviz, badem.. 2 bardak su.. saat 1'e dogru kendime salata hazirlayacagim, az yagli, ama limonlu ve nar eksili olacak

13:00-16:30 bu arada tezimle ilgilenecegim.. ders ders ders!! ders yaparken 4 bardak su, veya cay icecegim..

16:30-18:00 esime ve kendime yemek hazirlayacagim, kendime ya tavuk ya balik yanina bol bol salata hazirlayacagim.. binbir cesit salata malzemesi oldugu icin ve ben salatayi sevdigim icin beni hic biktirmaz.. aksam salatadan sonra artik birsey de yemeyecegim..

18:30-20:00
en az 45 dakika kosacagim.. yarim saat kostuktan sonra beden tamamen yag yakmaya basliyor.. ve bu ara kosamadigim icin (alisik degilim) hizli hizli yürümek zorunda kalacagim.. nabiz 120 ile 130 arasinda olmasi lazim ki vücudumuz yag yakabilsin.. ondan yüksek olursa yag yakamayiz..

aksam da cay, su ve televizyon keyfi.. :kahve:

haftanin alti günü ayni bu sekilde gececek.. sporu günde iki defa yaptigim icin haftada bir iki kere yapmazsam da olur..

kendime hediye zamanlari:
o geriye kalan bir gün benim hediyem olacak.. o gün istedigimi yapabilirim, istedigim seyleri yiyebilirim.. tabiiki oturup iki pasta, üc tepsi börek falan yiyebilirim demek degil.. tek dikkat etmek zorunda kaldigim sey bol bol bol su icmek... günde 3 - 3,5 litre.. bu "tatil" günümü de cumartesi günleri yapacagim herhalde... esimle keyifli gün gecirmek icin..
ayrica haftada her gün güzelligim icin birsey yapacagim: maskeler, manikür, pedikür.. bu cok önemli...

esim de bana destek cikacagi icin planimi gerceklestirecegime eminim.. ilk on gün cok zor olacak ve ilk on gün icinde kendime tatil günü de vermeyecegim.. alistiktan sonra o bir gün bize birsey yapamaz.. ama hemen bu cumartesi tatil yapsam, pazar günü benim icin cokkkk zor olur.. alismam lazim.. ve inanin, alistiktan sonra sporsuz kalamayacagim.. bir de dinc olacagim..her cumartesi sabahi da tartiya cikacagim!!!

insallah siz de bana destek cikarsiniz.. güzel sözler duymak tabiii bana yardim eder, canim istemedigi günler bana güc verir...

her hedefimde esim bana hediye alacak!!
simdiki kg: 77,5 20.04.2010
1. hedef: 75
2. hedef: 72,5
3. hedef: 69,9 (kuaföre gidecegim)
4. hedef: 67,5
5. hedef: 65
6. hedef: 62,5
7. hedef: 60
8. hedef: 59,9
9. hedef: 58,5
10.hedef: 57,5!!!!

Son düzenleme:
unutmadan bir de:

acai kapsüllerim var.. onlari dügünümden önce almistim, ama kullanmamistim.. onlari da kullanacagim.. :))))) ne bilim, psikolojikmen güc verir :KK70:

canım öncelikle başarılar diliyorum sana 3 ayda 20 kilo vermen zor..haftada 1 er kilo vermen daha sağlıklı her hafta 1 kilo versen buda 3 ayda 12 kilo yapar..sağlığın açısından haftada 1 kilo vermen en doğrusu olur böylece kilonu da korursun..

canım öncelikle başarılar diliyorum sana 3 ayda 20 kilo vermen zor..haftada 1 er kilo vermen daha sağlıklı her hafta 1 kilo versen buda 3 ayda 12 kilo yapar..sağlığın açısından haftada 1 kilo vermen en doğrusu olur böylece kilonu da korursun..

kelebekcik ilk önce dileklerin icin tesekkürler, ve evet haklisin, ama son aldigim kilolar aslinda daha yeni yeni olduklari icin onlari normalinden cabuk verecegimi saniyorum :))) ilk iki haftada 5kilo veririm diye düsünüyorum.. ister istemez tabiikii.. hatta 70e kadar cabuk ve rahat verebilecegim diye tahmin ediyorum.. asil ondan sonra baslayacak zorluk..

bence bir ay icinde verdigim kadar vereyim, ondan sonra zaten haftada en fazla bir kilo iner.. :) 3 degil 4 ay bile sürse benim icin problem olmaz..

hedef hedef calisacagim.. onun icin bir sürü hedef yaptim ki, basarili oldukca daha da caba göstereyim diye ohaoldumsmileohaoldumsmileohaoldumsmileohaoldumsmile

vallahi ne diyelim güzel bir plan basarılı olursun umarım sonucta kendi bünyeni bilen sensin...ben de bebiş için rejimdeyim 5kilom gitti...5kilo daha gitsin de bebiş gelsin istiyorum ...sana kolay gelsin..

vallahi ne diyelim güzel bir plan basarılı olursun umarım sonucta kendi bünyeni bilen sensin...ben de bebiş için rejimdeyim 5kilom gitti...5kilo daha gitsin de bebiş gelsin istiyorum ...sana kolay gelsin..

sagol cnm, aslinda komik bi durum, kilo almak icin kilo vermek kaydirigubbakcemile3 ama böyle hamile kalmak istemiyorum ve kalamam da herhalde..

planim benim günümü kisitlamazsa ben hayatta kilo veremiyorum.. :sm_confused: son yaptigimda bi kiz arkadasimla yapmistim.. o benden de cok kilo verdi.. ayni zamanda hatta.. bence kondisyon sporu yapmadan, yani kosmak, yüzmek, yürümek, bisiklet sürmek vs zor verilir kilolar..

berceste06 ne zaman basladin sen?

kelebekcik ilk önce dileklerin icin tesekkürler, ve evet haklisin, ama son aldigim kilolar aslinda daha yeni yeni olduklari icin onlari normalinden cabuk verecegimi saniyorum :))) ilk iki haftada 5kilo veririm diye düsünüyorum.. ister istemez tabiikii.. hatta 70e kadar cabuk ve rahat verebilecegim diye tahmin ediyorum.. asil ondan sonra baslayacak zorluk..

bence bir ay icinde verdigim kadar vereyim, ondan sonra zaten haftada en fazla bir kilo iner.. :) 3 degil 4 ay bile sürse benim icin problem olmaz..

hedef hedef calisacagim.. onun icin bir sürü hedef yaptim ki, basarili oldukca daha da caba göstereyim diye ohaoldumsmileohaoldumsmileohaoldumsmileohaoldumsmile

evet canım haklısın kilolar ilk başlarda çabuk gidiyo sonra zorluyo..mesela ben 5 kiloyu çok rahat verdim 3 hafta sanırım 54 de takıldım 53e yeni indim umarım yine takılıp kalmam..ben bunun için metabolizma çayı ve yeşil çay kullanıyorum..tavsiye ederim..bu arada kiloları verip meleğini sağlıkla kucağına almayı diliyorum:Saruboceq::emir_bebek:rabbim isteyen herkese bu mutluluğu yaşatır inşallah

evet canım haklısın kilolar ilk başlarda çabuk gidiyo sonra zorluyo..mesela ben 5 kiloyu çok rahat verdim 3 hafta sanırım 54 de takıldım 53e yeni indim umarım yine takılıp kalmam..ben bunun için metabolizma çayı ve yeşil çay kullanıyorum..tavsiye ederim..bu arada kiloları verip meleğini sağlıkla kucağına almayı diliyorum:Saruboceq::emir_bebek:rabbim isteyen herkese bu mutluluğu yaşatır inşallah

cok sagol cnm benim.. bu gece cokkkk güzel bir rüya gördüm ve sabaha kadar devam etti, kalkmak istemedigim icin sabah erken kalkip esimle kahvalti etmedim.. hatta o bile uyumus.. sularimi ictim, birazdan yalniz basima bi kahvalti yapip ütüye baslayacagim.. evim temiz oldugundan, pek fazla isim yok bugün.. bi 10 dakika daha zaman taniyorum kendime.. rüyamin mutlulugunu tadiyorum opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ama gec kalkip planimi ilk günden 100de100 gerceklestiremedigim icin yinede vazgecmedim, yarina ertelemedim.. bu bile benim icin büüyk bir basari... kac zamandir her gecen gün ertelemek icin sebepler ararken bugün süperim!!! hihoyyythihoyyyt hadi hayirlisi

Merhaba
Arkadaşım diyetinde başarılar diliyorum. ınşallah en kısa en uygun zamanda bebeğin olur. Suyu çok içmiyormusun ? Suyun fazlasıda zarar verebilir. Su kaybına göre değişebilir. Haftada 1 kilo vermek sağlıklı olanıymış.

Benimde diyet günlüğüm var. 8 Kilo verdim.

Diyet günlüğüm

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-yontemleri-deneyimlerimiz/341220-kumdenizin-diyet-gunlugu.html

Yeni oluşturmaya başladığım Blogum

http://www.kadinlarkulubu.com/blog-sayfalari/132125/

Seni takip edeceğim.
Mutlu sağlıklı günler geçirmeni diliyorum.

Son düzenleme:
cok sagol cnm benim.. bu gece cokkkk güzel bir rüya gördüm ve sabaha kadar devam etti, kalkmak istemedigim icin sabah erken kalkip esimle kahvalti etmedim.. hatta o bile uyumus.. sularimi ictim, birazdan yalniz basima bi kahvalti yapip ütüye baslayacagim.. evim temiz oldugundan, pek fazla isim yok bugün.. bi 10 dakika daha zaman taniyorum kendime.. rüyamin mutlulugunu tadiyorum opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ama gec kalkip planimi ilk günden 100de100 gerceklestiremedigim icin yinede vazgecmedim, yarina ertelemedim.. bu bile benim icin büüyk bir basari... kac zamandir her gecen gün ertelemek icin sebepler ararken bugün süperim!!! hihoyyythihoyyyt hadi hayirlisi

canım benm hayır olsun inşallah..geç kalktığın için ertelememen çok büyük bi adım aslında..öğün saatlerini ona göre ayarlarsın sende..benm öğün saatlerim 10,12,14-16-18,20..2 saatte bir bi şeyler yiyorum ama geç uyanınca 1.5 saate indirip akşam yemeğimi yine 18 e ayarlıyorum..tekrar başarılar dilerim tatlımmopuyorumnanaktan

Merhaba
Arkadaşım diyetinde başarılar diliyorum. İnşallah en kısa en uygun zamanda bebeğin olur. Suyu çok içmiyormusun ? Suyun fazlasıda zarar verebilir. Su kaybına göre değişebilir. Haftada 1 kilo vermek sağlıklı olanıymış.

Benimde diyet günlüğüm var. 8 Kilo verdim.

Seni takip edeceğim.
Mutlu sağlıklı günler geçirmeni diliyorum.

normalinde iste günde bi bardak icsem bana yetiyor.. ondan zaten kilo aliyorum... günde iki defa spor yapacagim icin suyu 3 litreye cikardim.. normalinde insan günde zaten 1,5 ile 2,5 litre arasi su icmesi gerekiyor.. ve her bardak cay'a, kahve'ye de bir bardak su icmek gerekiyormus.. bi su icmeye alisayim, sonra susarim zaten.. ne zaman su icmeyi biraktim, o zaman kilo almaya basladim :sinifsinif:

8 kilo verdigine cok sevindim!! insallah ben de bu nerdeyse 8 kiloyu cabuk verir ve saclarimi kestirebilirim!! :)))))) bayanssulusmile

canım benm hayır olsun inşallah..geç kalktığın için ertelememen çok büyük bi adım aslında..öğün saatlerini ona göre ayarlarsın sende..benm öğün saatlerim 10,12,14-16-18,20..2 saatte bir bi şeyler yiyorum ama geç uyanınca 1.5 saate indirip akşam yemeğimi yine 18 e ayarlıyorum..tekrar başarılar dilerim tatlımmopuyorumnanaktan

evettt... demek ki tek ben uyuya kalmiyormusum... evimi toparladim, ütümü bitirdim.. her taraf yine parliyooo..
ezan bitsin müzigi acip oynamaya baslayacagim.. simdi hic yere uzanip hareket edecek durumda degilim cünkü.. uyku düzenim cok bozulmustu, onu da bi yandan düzeltmeye calisiyorum.. bu aralar hep uykum var :ecrin_bebek:
yinede kilolarla savasmaya hazirim :kızgın: Çok üzgünüm çoook

sonra görüsürüz.. mezdeke, pop sarkilarimi acip göbek atayim hihoyyyt

a.s.a.s.a.s.a.s.

ilk günüm bitti ve gec kalkmama ragmen kendimce cok basariliydim... esim bana isten gelirken bi de kavun ile cilek almis.. bayilirimmmmmm... aksama da onlardan yedim...

bakalim kac gün planimi uygulayacagim.. bana destek cikin kizlarrrr..

ilk günüm bitti ve gec kalkmama ragmen kendimce cok basariliydim... esim bana isten gelirken bi de kavun ile cilek almis.. bayilirimmmmmm... aksama da onlardan yedim...

bakalim kac gün planimi uygulayacagim.. bana destek cikin kizlarrrr..

canım ben hep destekçinim..planını hedefine ulaşana kadar sürdürceksin..arada kaçamaklar olmıycak mı tabi ki olcak..hedefine ulaştıktan sonra da kilonu korumaya çalışıcaksın diycem ama bebiş buna izin vermiycekk:emir_bebek::emir_bebek:

canım ben hep destekçinim..planını hedefine ulaşana kadar sürdürceksin..arada kaçamaklar olmıycak mı tabi ki olcak..hedefine ulaştıktan sonra da kilonu korumaya çalışıcaksın diycem ama bebiş buna izin vermiycekk:emir_bebek::emir_bebek:

bu yaz bikinimle gezeyim de yine sonra bebis icin istedigi kadar kilo alirim... :ecrin_bebek::emir_bebek:

ben bu sabah dans mans istemiyorum.. biraz uyumak istiyorum... acaba birsey olur mu? :KK43: valla gece 2 en fazla 3 saat uyudum.. uykum kacti.. halbuki dün yorulmustum..

varya, kocacigim bana bu sabah böyle dedi: sen bu aralar zayifladin gibi :kedi: bana destek ol dedim diye mi dedi acabaaa kaydirigubbakcemile3 tartiya cikacaktim, sonra kendi kendime dedim ki: bi günde kac kilo verebilirsin ki sacmalama kaydirigubbakcemile3

bu yaz bikinimle gezeyim de yine sonra bebis icin istedigi kadar kilo alirim... :ecrin_bebek::emir_bebek:

ben bu sabah dans mans istemiyorum.. biraz uyumak istiyorum... acaba birsey olur mu? :KK43: valla gece 2 en fazla 3 saat uyudum.. uykum kacti.. halbuki dün yorulmustum..

varya, kocacigim bana bu sabah böyle dedi: sen bu aralar zayifladin gibi :kedi: bana destek ol dedim diye mi dedi acabaaa kaydirigubbakcemile3 tartiya cikacaktim, sonra kendi kendime dedim ki: bi günde kac kilo verebilirsin ki sacmalama kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3ay lizbethcim ya sen beni güldürdün allahta seni güldürsün..ne tatlı bi kadınsın sen yaaŞeniz şöyle bi 3-4 gün olsun çık bi kere tartıya mutlaka eksilmiş olursun hem bu seni daha çok motive eder..olumunekankayizsmile

kaydirigubbakcemile3ay lizbethcim ya sen beni güldürdün allahta seni güldürsün..ne tatlı bi kadınsın sen yaaŞeniz şöyle bi 3-4 gün olsun çık bi kere tartıya mutlaka eksilmiş olursun hem bu seni daha çok motive eder..olumunekankayizsmile

canim üc seyi cok seviyorum ve süper yapabiliyorum:
1. süper bir sekilde surat asabiliyorum (günde en az bir iki kere yaparim)
2. asiri bir sekilde sevdiklerimi gicik edebiliyorum, sinir edebiliyorum (bunu en az 7-8 kere yaparim günde)
3. süper bir sekilde gülüp güldürebiliyorum (bunu da diger zaman icerisinde yapiyorum)

Bu diyetle beraber karbonatlı su içen var mı aranızda arkadaslar

karbonatli suyu hic denemedim, ama tadi tuzlu olan sulari hayatta icemem, midem bulanir.. tadi kötü olan seyleri ne yiyebilirim, ne icebilirim... sen denedin mi forever?

ya kizlar, ben bugün bütün gün nerdeyse uyudum.. bi saatligine yatayim dedim ama kalkamadim, kac kere telefonum calmis duymadim.. bugün planimin cogunu yerine getiremedim yaa.. kendimi kötü hissediyorum.. :KK43:

canim üc seyi cok seviyorum ve süper yapabiliyorum:
1. süper bir sekilde surat asabiliyorum (günde en az bir iki kere yaparim)
2. asiri bir sekilde sevdiklerimi gicik edebiliyorum, sinir edebiliyorum (bunu en az 7-8 kere yaparim günde)
3. süper bir sekilde gülüp güldürebiliyorum (bunu da diger zaman icerisinde yapiyorum)

canım bende 1 ve 3 te uzmanım valla..bi bakarsın surat beş karış 10 dk sonra bi şeyim kalmamış..biliyomusun ben bazen karşımızdaki erkeklere acıyorum..kadınları anlamak için çok yoruluyolarrkaydirigubbakcemile5

X