Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

tatlım fot. için cok sagol =) tatlım lensler cooooook yakısmıs :asigim: sende daha hos durmus yesillide daha yogun cok guzellerrrr :asigim: cnm yaaaaaaa kendi gozun gibi durmus fıstık yesilinde biraz belliydi lens oldugu ama bu gercekten harika kıskandım vallaha sende durusunu =)

önemli değil canım :)
güzel sözlerin için sağol bitanem..utandım valla :) :asigim:
belki bende farklı durmasının nedeni solusyon farkından olabilir tatlım..bunlar sauflonla muamele gördüler.. göz rengimiz aynıysa sende de öyle durur canım :)

ha bi de aklıma geldi canım ya...ikimiz de dark greenden memnun kaldık..demekki bize koyu olan renkli renkler daha çok gidiyor..iyiki fıstık yeşili almamışsın..
acaba bize dark blue da gidermi ki dark green gibi ne dersin canım ? bunda da mavilik var hafif sengözlerimebaksanab

Son düzenleme:

tatlım ben elite line tum renkleri denedim bal rengi dısında fıstık yesili ve dark green dısında hiçbirini begenmedim daha dogrusu kendime yakıstıramadım ...rainbow dark blue lacivet gibi cok kotu durmustu ozellikle grisi rezaletti denerken cavremdekı insanlar aaaaa gozlerine klorak dokulmus gibi durdu demıslerdi =)=)
tatlım bize koyu olan lensler cok daha ii gidiyor demıssın haklısın=)ama soylede birsey var cok fazla iddalı olmayan dogal duran lens secimi yaptıgımız için boyle oluyor =)

hmm anladım canım....evet doğallık konusunda saydığın renk isimlerinde haklısın..kahverengi göze o üç renk dışında pek birşey gitmiyor aslında...hani ben koyu maviyi de kahveye yakın dediydim ama denemişsin ve kötü durmuş..o zaman aklımdan çıkarayım onu canım :)

gerçekten fıstık yeşili bile bize açık kalıyor..dark greendan sonra daha iyi anladım iyice (zaten farkındaydım da) evet gri renkte ortası çok belli olmuştur tahmin edebiliyorum..
canım bal rengi olanı nasıldı ? ben diğer markaların bal ve hazellerini denediğimde veya kullandığımda kendi gözümden hiç fark yaratmadığını gördüm o yüzden denemeyi aklımdan geçirmedim...renksiz şeffaf lens gibi oluyorlardı bi de üstüne lensin dokusu ekleniyordu fazladan....rainbow un bal rengi de mi öyleydi ?

evet tatlım grey ın pupıl boslugu hem cok genis hemde beyaz gibi cok degisik bi renk oldu tabi bu bende durusu baskasına cokta yakısabilr ...cnm deminde dedigim gibi bal rengi dısında hepsini denemıstım ...bal rengini bende gercekten cok merak ediyorum ...onceden denedigim yerede gidip demek istemıyorum cunku kadın benden illallah etmıstı biraz cekiyorum acıkcası gidip denemeye =)

ha pardon canım...ben bal rengini denedin diye anlamışım...sorarken de şaşırarak sordum..
ama ben sanmıyorum gözde renk farkı yaratacağını..en azından diğer markalarda farkını görmedim..
biraz daha koyu hazel olanları (mesela b&l dark hazel) gözde koyu yeşilimsi birşey oluyordu ama küflü bir tondu..yani dark green gibi canlı yeşil değildi...hazeller ya hiç fark yaratmıyo yada küflü koyu yeşil oluyor..

ha pardon canım...ben bal rengini denedin diye anlamışım...sorarken de şaşırarak sordum..
ama ben sanmıyorum gözde renk farkı yaratacağını..en azından diğer markalarda farkını görmedim..
biraz daha koyu hazel olanları (mesela b&l dark hazel) gözde koyu yeşilimsi birşey oluyordu ama küflü bir tondu..yani dark green gibi canlı yeşil değildi...hazeller ya hiç fark yaratmıyo yada küflü koyu yeşil oluyor..

kızlar bende bugün rainbow dark greenlendim..:sm_cool: dark green kardeşi olduk anlicanızz:) ben ömrü hayatımda bukdr doğal lens görmedm..sıfır damar ortadaki delikte hiçç kötü durmuyo.. rengi hafif koyu durdu bendee özellikle optikçide, ama dışarda çıktık gün ışığında duruşunu gördükten sonra almaya karar werdm.. tek üzüldüğüm konu gözlerimi iri göstermediler fazla.. ben senelerce freshlook hareli yeşil kullandm onda böle iri iri duruşu sewiodm ama doğallığıda yok onun.:dilcikar: şuan lenslerim şişesinde takıp alışmaya başladıktan sonra fotoğraflandırırm...bide bişi sorcam güneş sen bukonuda uzmansın lens solüsyonu olarak elimde elegance war o lenslerimin rengine bi koyultma yaparmı cnmcım fikrini aliyim dedimm..:içelim:

gule gule kullan cnm en yakın zamanda fot bekliyorz...kucuk bi dark greenciler toplulugu olusturduk =)

güle güle kullan canım :1hug: sana da çok yakıştığına eminim :)
evet canım kardeş olduk :) resimlerini bekliyorum canım...beğenmene çok sevindim..
canım elegance solusyonun da koyulaştıracağını tahmin ediyorum..çünkü ondada extra nemlendiriciler içerdiğini biliyorum..onu kullanmasan iyi olur canım..çünkü yüzde 90 koyulaştıracaktır..a.s 1-2 sayfa geriye yeni dark green resimleri ekledim..sauflon solusyonda tutulmuş halini...belki sana fikir verebilir canım...

saol tatlım sende ii günlerde tak lenslerini:) yaa şmdi görüorumm sana çok yakışmışş gerçekten nekadar çok güzel bi yeşil tonu olmuşş bende biraz daha koyu duruyo sanki.. ama ben genede sewdim.hihoyyyt lensin yapısı harika bikere..hafif koyu we doğal lens arayanların tam beklentilerini karşılayabilicek bi lens...buarada bide senin kendi rengin nekadar güzelmiş, bal rengi gibii .sanki daha koyuyudu senin göz rengin eski resimlerinden öle hatırlıyorum gibi.. bence baya açık bi kahveymiş..aslında lens kullanmana gerek bile yok..yerimseniben buarada solüsyonumu deiştireceğim sanırım. bu sauflon nerelerde bulunuo optikçilerde bulabilrmiyiz bide fiyatı nekadar aşağı yukarı??

sağol bitanem beğendiğin için..ve güzel sözlerin için :1hug:
evet lensin yapısı bende çok beğendim..bu konuda hepimiz hemfikiriz sanırım..

canım benim...benim doğal gözlerimi nasıl tarif etsem sana...her zaman her yerde sabit bir rengi yok...fotoğraftan gördüğün hali en açık hali canım...her zaman öyle görünmüyorlar ama ışık görünce aldığı hal bu...pencere önünde ve dışarıda öyle oluyolar..daha karanlık ortamda mesela pencereye arkamı dönsem bildiğiniz orta tonda kahverengi oluyor...kapalı mekanda bir odanın ortasında ise siyah oluyor..
en ufak ışık farkını kapan ve rengi kayan bi yapısı var..:1rolleyes:

canım ben solusyonu eczanelerden alıyorum...fiyatı sanırım 19 liraydı o civar birşey...
internetten araştırıp kutusunun neye benzediğine bakabilirsin canım...

tmm tatlımm sauflon alıcamm çünkü bu lensin rengiyle fazla oynamamak lazım hemen koyulabilr meyilli çünkü koyuya çok.. bzim burdaki eczanelere soriym. ben hep elegance alıodum en ufak boyu uyguna geliodu ama kalkmış onlar ztn bugün optikçideki adam söledi..bi tane sauflon alırm o bana baya gider. hemen araştıcağım saol cnm..
Buarada dayanamadm lenslerimi taktm ama hiç rahat deiller batma yapıoo off neden böyle geçer dimi yakında alışmak için neler yapmak gerek bu rainbowlara kusura bakma cnm çok soru sordum sana ama gerçekten rainbowlarda özelliklede lens konusunda çok bilgilisinn:1hug:

canım rainbowlar ilk aldığım günler bende de batma ve rahatsızlıklar yapıyor...yeni olduğu için öyle oluyor...satılana kadar içinde duran suyun bizim kullandığımız lens solusyonlarıyla alakası yok..dolayısıyla en ufak bir şekilde bile fazladan nemlendmiyorlar....ilk günlerdeki batmaların ondan olabileceğini düşünüyorum..
aynı şekilde dark greenlerdede bunu yaşadım ama lensin huyunu bildiğim için telaşlanmadım..
canım bu süreç içinde lenslerini çok fazla gözünde tutmanı tavsiye etmiyorum mahvediyorlar..bende dayanamayıp takıyorum bakmak için ama bende kançanağı oldum..o da yetmiyo gibi gözler kuruyor da bi yandan...en azından 2-3 gün solusyonda beklesin canım bence...bu arada hergün suyunu değiştirip onları ovalayıp yıkayabilirsin canım..solusyonun lense daha iyi sinmesini sağlar..güle güle kullan bitanem a.s.

Son düzenleme:
güneşcim bu gün amazonları aldım ama numaralı olduu için yarın vericekler ben kendimi bildim bileli opti free kullanırım nası etkiler acaba lensi yani rengini filan deiştirirmi deişmesin istiorum ona göre solüsyon aliim. Bide en iyi en kaliteli solüsyon hangisi?

güle güle kullan canım :)
canım opti-free nin amazonda nasıl etkisi olur bilmiyorum..ama diğer markaları koyulaştırıyosa onu da koyulaştırır çünkü nemlendirme özelliği var fazladan..lensin nemli olması koyulması demek oluyo ...
okypete arkadaşım rainbow lenslerinin açık renk olmasından şikayetçiydi lenslerin rengi gri idi beyaza dönük.. sonra opti free kullandı ve lensin renkleri istediği şekilde koyulaştı şimdi buz mavisi oldular.. memnun kaldı...önceki solusyonu ise sauflonmuş...

canım kalite olarak bilemem işin sağlık kısmını tam olarak...o beni aşar...yanlış yönlendirip sorumluluk altına giremem o konuda...
ama renk açılıp koyulması ve rahatlık açısından fikir verebilirim...bana sauflon iyi geliyor...lensin rengini de koyultmuyor ondan onu tercih ediyorum....lens rengini koyultmayan bir de b&l nin solusyonu var bildiğim...fakat o bende batma kaşıntı yapıyor..ama rahatsız olmayan da var......üzerinde nemlendirdiğine dair özellikle yazılmış yazılar bulunan bütün solusyonlar lensin rengini koyulaştırmaya meyilliler...

Son düzenleme:
teşekkür ederim güneş. Buarada herkesin yeni lensleri hayırlı olsun ben kendi derdimden hep soru sorup duruorum mazur görün

amazonun hangi rengini aldın cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…