Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Kızlaaaaaaaarrrr

Bugün lenslerimi aldııııımmm..ve sorular gelior nolur bana cevap verin çünkü önemli:)

Şindik öncelikle lens markası Bausch&Lomb PureVision, solisyonum ise Opti Free.Nasıldır, iyimidir?? ve yakın olan şeyleri ve minik ışıkları sanki çift görüyo gibiyim normalmidir? Uzakta sorun yok cam gibiler:) ama bunlar kafama takıldı? :)

canım lenslerini güle güle kullan :)
canım opti free solusyon ovalama gerektirmeyen bir solusyondur...bi keresinde dalgaya gelip lensimi ovalamıştım ve lenslerimde bulanma çift görme durumları olmuştu...sende de durum öyle olmasın ?

arkadaşlar sakın daha iyi temizlensin diye düşünüp opti free ile lenslerinizi sakın ovalamayın..valla lenslerinizi elden çıkarırsınız...bi kere geldi başıma...
ayrıca opti free lensleri lenslerinin renginden memnun olmayan ve onları açık bulan arkadaşlara tavsiye ediyorum..rengi olduğundan daha koyulaştırıyorlar..

Son düzenleme:
güneşcim hayırlı olsn lenslerin çok beğendim:nazar: bende buaralar dark green e takmıştım kafayı, sendede görünce almaya tam olarak karar werdm.. nekdr doğal duruolar asla damarlanma yokk ortasındaki genişlikte hiç belli deil..gözlerine çok güzel bi derinlik katmışlaryerimseniben önceki sayfalarda bi arkadaşımz daha koymuştu darkk green fotoları onada çok yakışmış.. Soloticalardan daha güzel bence bu renk onda nokta nokta tanecikler belli oluoo yapısı hiç hoşuma gitmedi yakından... bende yarın yada sonraki gün gidip denicemm gözlerimiz aynı renk umarım bendede sizde durduğu gibi durur... bide nekadara aldınız ben internetten siparişi düşünmüyorum.. optikçiden alıcam kazık yeniyim en son sorduğumda 180 tl demişlerdi çiftine okdr pahalandımı ya????

aynen güneşciğim,opti free benim,rainbowları koyulaştırdı,inanılmaz güzel bir mavi yaptı......senin sayende tatlım. sen öğrettin bu solüsyonların renkleri açıp ,koyultacağını. tekrar sağol..............

aynen güneşciğim,opti free benim,rainbowları koyulaştırdı,inanılmaz güzel bir mavi yaptı......senin sayende tatlım. sen öğrettin bu solüsyonların renkleri açıp ,koyultacağını. tekrar sağol..............

önemli değil canım ne demek :1hug:
sende bilinçli ve ayrıntıları farkeden bir lens kullanıcısı olarak solusyonları lehine kullanmayı başardın canım :) güle güle kullan tekrar :)

gnzcim sana bişey sorucam canım :)
bu lensler gözümdeyken vakit geçtikçe pasifik mavisi benzeri bi maviye meyillendiler böyle mürekkep rengi gibi lacivert gibi ama cırt değil yumuşak ve koyu bi ton...
yani öyle tamamen saf ve tek ton yeşil kalmıyolar anlaşılan...

canım sende hiç bu lensler dediğim şekilde mavileşti mi ?

gnzcim sana bişey sorucam canım :)
bu lensler gözümdeyken vakit geçtikçe pasifik mavisi benzeri bi maviye meyillendiler böyle mürekkep rengi gibi lacivert gibi ama cırt değil yumuşak ve koyu bi ton...
yani öyle tamamen saf ve tek ton yeşil kalmıyolar anlaşılan...

canım sende hiç bu lensler dediğim şekilde mavileşti mi ?

evet cnm ortamın rengine gore degisiyor bende bazı zaman aynaya baktıgımda degisikligi farkediyorum ozellikle aksamustu los ısıkta yesilligi dedigin gibi maviye benzer bi yesile donusuyor =) bende sana birsey sorcam =)=) hangi solusyonlar lensin rengini acıyor hangileri koyulastırıyor ....ben soft care kullanıyorum ....bi de benim diamondslarım bi tanesinin rengi degisti gibi neden kaynaklandı hiç bilmıyorum ilk once dedim tersini mı taktım ama yok birisi daha acık duruyor =:-)çok üzgünüm:

evet cnm ortamın rengine gore degisiyor bende bazı zaman aynaya baktıgımda degisikligi farkediyorum ozellikle aksamustu los ısıkta yesilligi dedigin gibi maviye benzer bi yesile donusuyor =) bende sana birsey sorcam =)=) hangi solusyonlar lensin rengini acıyor hangileri koyulastırıyor ....ben soft care kullanıyorum ....bi de benim diamondslarım bi tanesinin rengi degisti gibi neden kaynaklandı hiç bilmıyorum ilk once dedim tersini mı taktım ama yok birisi daha acık duruyor =:-)çok üzgünüm:

hmm anladım canım..demekki bu renk turkuaza yakın yeşil renk denebilir..turkuaz mavi ile yeşilin karışımıdır ya hani...demekki dark green yeşili baskın bir turkuaz lens.. o yüzden maviyede dönse cırlamıyor mavi oranı daha az çünkü...o yüzden diğer turkuaz lensler gibi cırlamıyor..

canım lensin rengini açık gösteren solusyonlar b&l nin solusyonu ve sauflon all in one light..
koyu gösterenler ise ..opti-free , solocare aqua, freshcare gibi içinde extra nemlendirici içeren solusyonlar...
zaten renk farkı nem oranının azlığı çokluğundan geliyo canım..lens ne kadar nemli olursa o kadar koyu görünüyo...tıpkı saçımızın ıslakken her zamankinden daha koyu görünmesi gibi ama bu demek değilki sauflon lensleri tahta gibi kuru yapıyor..kesinlikle böylede bi yanılgı olmasın...
o dediğin solusyonun tam olarak adı bumu canım..netten araştırıp kabını görmem lazım..
üzüldüm canım ya diamondslara olana :1no2::çok üzgünüm:

Son düzenleme:
oncekı sayfalarda rainbowun fıstık yesillin fot koymus bi arkadas bu onun lensleri ....
giallo2qg9tz8oy4.jpg

ben rainbow fıstık yesilini denedigimde banada boyle olmustu ama buradakı cogu kımsenin rainbow fıstık yesillinin fot. gorunce baya bi sasırdım renkler gozden goze inanılmaz farkediyor...

bende tam adı gibi fıstık yeşili duruyolardı canım..göz olarak bakarsan olaya güzeller..ama siyah saça ve sarı-bej tene uymuyo solduruyo

bende tam adı gibi fıstık yeşili duruyolardı canım..göz olarak bakarsan olaya güzeller..ama siyah saça ve sarı-bej tene uymuyo solduruyo

cnm ben oldukca beyaz tenliyim ...tatlım ben dark greenleri ilk denedigimde rengini tam olrak anlayamamıstım hatta cevremdekılere sormustum bu ne renk diye cunku dedigin gibi gercekten rengi biraz turkaza çalıyor...cnm demin yanlıs yazmıssım solo care soft mus ismi ...

Güneeşşş canımmmm süper durmuş lenslerin bilmesem vallahi anlamam çok yakışmış bu renk sana işte bu sensin maşallah :-)

Bu arada kızlar lensleri takamıyorum :KK43: off alışamadım yaa :KK43: gözümün akına koymaya çalışıorum yok lens parmağıma dahada yapışıyo arkaya doğru kıvrılıp:'(

ben gözümün renkli kısmına yani irisine takarım,akına değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
selam herkese.ben 2 yıldır lens kullanıyorum son 1 yıldır renkli numaralı kullandım.forumdaki sayfaları baya bi inceledim ve bu gün gidip testerlarını denedim çoğunun.ama hiçbirini begenmedim.freshlook hareli yeşili begenmiştim resimlerinizden ama deneyince baya bi hayal kırıklıgı yaşadım.şimdide çok kararsızım.eski renkli lenslerimi alamıyorum herikiside üretimden kalkmış.:1no2:çok karasızım.

gnzcim dediğin solusyonun içindeki maddeleri netten bulamadım...bulsam ben karşılaştıracaktım yukarıda verdiğim listeyle...
sende şişesinde yazıyosa içindeki maddeleri yukarıda verdiğim listeyle karşılaştırabilirsen canım...listeye uyan bişey varsa solusyon ters gelmiş ve rengini attırmış demektir...

gnzcim dediğin solusyonun içindeki maddeleri netten bulamadım...bulsam ben karşılaştıracaktım yukarıda verdiğim listeyle...
sende şişesinde yazıyosa içindeki maddeleri yukarıda verdiğim listeyle karşılaştırabilirsen canım...listeye uyan bişey varsa solusyon ters gelmiş ve rengini attırmış demektir...

tatlım benim cok sagol =) bende simdi içindekı maddelere bakıyordum ...
benim kullandıgım solusyon buydu...
15449473_0.jpg

tatlım senin her zaman kullandıgında bu sanırsam
pr_01_1042_max.jpg

ben yrna all in one light solusyonundan alsam iyi olcak ..bu kullandıgım solusyon gozumde biraz kuruluk yaptı belki senin kullandıgın daha iyi gelir ...

X