Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

mavi aldım aslında tamda bakamdım renge çünkü gözümü çok yaktı bi de mikrop kaparım die korkudan 3 saniye kaldı gözümde.

güneş ve gnz21 sizlere bi sorum olcak dark greenlerinizi aldıktan sonra ilk haliyle şimdiki hali arasnda ton açılması oldumu.. azda olsa rengi açılırmı biraz sölüsyonda bekletince??? bugün taktm annem beğenmedi lenslerimi çok koyu hiç takma dedi:KK43: dışarı çıkmadım henüzz ama nasıl tepkiler alcağımı bilmiorum. acaba giallo alsamıydım daha fazla renk deişimi olurdu die içime kurt düştü gialloyuda denedim ama bana biraz cart geldi rengi bundanda öle fazla bi renk deişimi beklemedm ama annem moralimi bozdu:KK43: güneş sen gialloda kullanmıştın sana şuan sorsam hangisi sencee renk we doğallık konusunda??

güneş ve gnz21 sizlere bi sorum olcak dark greenlerinizi aldıktan sonra ilk haliyle şimdiki hali arasnda ton açılması oldumu.. azda olsa rengi açılırmı biraz sölüsyonda bekletince??? bugün taktm annem beğenmedi lenslerimi çok koyu hiç takma dedi:KK43: dışarı çıkmadım henüzz ama nasıl tepkiler alcağımı bilmiorum. acaba giallo alsamıydım daha fazla renk deişimi olurdu die içime kurt düştü gialloyuda denedim ama bana biraz cart geldi rengi bundanda öle fazla bi renk deişimi beklemedm ama annem moralimi bozdu:KK43: güneş sen gialloda kullanmıştın sana şuan sorsam hangisi sencee renk we doğallık konusunda??

cnm tabiki ilk aldıgım gunle arasında fark var ...solusyonda bekletme olaynı gunes daha ii bilir benim cok fazla bi fikrim yok bu konuyla ilgili tam olrak bilmedigim için seni yanlıs bilgilendirmek ıstemem ...cnm benimde annem babam arkdaslarım takma kendi halin cok daha guzel mıkrop kapıcaksın kullanma vb. bi cok sey soyluyorlar aslında boyle soylemeleri bi bakıma hosuma gitmıyorda deil beni ne kadar cok dusundukleri anlıyorum bence senin annende seni dusundugu için soylemıs olabilr ...

canım evet ben dark greenleri alalı 3 gün oluyor ve ilk hali kadar koyu değiller şimdi..
ama daha tam manasıyla tamamen açılmış olduğunu da sanmıyorum..biraz daha açılabilir de yani...bunu anlamam için en azından 1 haftanın geçmesi gerekiyor..

giallolar daha fazla açıyor göz rengini...ancak bana sorarsan giallo mu dark green mi diye..ben dark green derim....daha açık olan renk her zaman için "daha iyi" dir düşüncesine katılmıyorum..
giallolarda da lensin ortasıyla lensin rengi iyi kaynaşıyordu ortası rahatsız etmiyordu onun da...ancak lensin yapısındaki ufak damarlar gialloda daha rahat seçiliyordu..dark greende hiç izini görmüyorum...
Ayrıca ton olarak giallolar daha küflü bir tona sahipti.
dark greenlerde daha keskin bir yeşil tonu görüyorum...
dark greenin lens kabındaki rengini zaten biliyorsun canım...canlı bir koyu yeşil....gialloların kendisi limon sarısı bir lens..göze takınca gözün koyuluğuna göre yeşile meylediyor
yani sarıdan yeşil...dolayısıyla giallodan öyle tam anlamıyla yemyeşil renk beklemek gerçekçi bir beklenti değil...asker yeşili duruyorlar...bana sorarsan yeşilin de en sıkıcı tonudur...
Ayrıca giallolarda lensler gözümde daha haresiz duruyordu...dark greenlerde ise kendi gözümün doğal hareleri daha belirgin ve daha derin oldu...yani harelerimi daha çok vurguladı...

giallolar doğallar fakat makyajsız olarak yüze takıldığında insanı daha da solgun gösteriyorlar...lensi gözümden çıkardığımda altından çıkan kendi gözümü bile daha çok beğeniyor ve daha çarpıcı buluyordum...doğaldı ama sıkıcıydı..
fakat dark greeni makyajsız olarak taktığımda soldurmadı..hem makyajla hem makyajsız kullanılabilir duruyor...

giallonun dark greenden tek avantajının göz rengini daha fazla açmak olduğunu söyleyebilirim...ama yukarda saydığım eksilerinin yanında hala avantaj olarak görebilirseniz..
bu biraz da kişinin bakış açısına bağlı...daha açık rengi daha iyi gören birisiyseniz belki dark greenin üstünlüklerini yok da sayabilirsiniz

Son düzenleme:
anladım çok sağolun açıklamalarınız için.. benimde öle çok bi beklentim yoktu ztn göz rengini açma konusunda dark greenden sadece gözlerime bi canlılık we hafif bi renk katsın yeter diodum.. bu konuda beklentimi fazlasıyla karşıladı ztn çokta doğal bi lens en yakından bakınca bile damarlanma sıfır dediğin gibi.
benim ilk rainbow um olduğu için giallo tercih etmemem biras içimde kaldı sanırm ama onu taktığımda aynen senn düşündüklerini düşündüm güneş, denerken makyajsızdım benimde yüzümü soldurdu gibi..
yalnızz tek bi beklentim war rengin 1-2 ton açılması o şekilde renk tam oturucak.ayrıca bu etkilemeyide annem yaptıı bugün, sanırım annemde lens takmamadan şikayetçi olduğu için böle sölemiş olabilir:)) daha objektif insanların yorumlarını alarak değerlendrme yapıcam sağolun şekerler:1hug:

anladım çok sağolun açıklamalarınız için.. benimde öle çok bi beklentim yoktu ztn göz rengini açma konusunda dark greenden sadece gözlerime bi canlılık we hafif bi renk katsın yeter diodum.. bu konuda beklentimi fazlasıyla karşıladı ztn çokta doğal bi lens en yakından bakınca bile damarlanma sıfır dediğin gibi.
benim ilk rainbow um olduğu için giallo tercih etmemem biras içimde kaldı sanırm ama onu taktığımda aynen senn düşündüklerini düşündüm güneş, denerken makyajsızdım benimde yüzümü soldurdu gibi..
yalnızz tek bi beklentim war rengin 1-2 ton açılması o şekilde renk tam oturucak.ayrıca bu etkilemeyide annem yaptıı bugün, sanırım annemde lens takmamadan şikayetçi olduğu için böle sölemiş olabilir:)) daha objektif insanların yorumlarını alarak değerlendrme yapıcam sağolun şekerler:1hug:

anladım canımcım :1hug:...yok o konuda için rahat olsun...ben bir kere kullandım giallo ve tekrar aynı rengi almaya istek bile duymadım....

ben de bugün dark green aldım. Giallo ve dark greeni denedim o an dark green in lens olduğu daha az belli oluyor diye düşünüp onu almıştım..Şimdi bakıyorum lenslere çok koyu hatta böyle biraz koyu mavi gibi bile oluyor..Giallo da aklım kaldı, onu mu alsaydım diye..Bir dahakine de onu alacağım artık..Umarım renkleri açılır lenslerimizin...:çok üzgünüm:

evet dark greenler zaman zaman koyu maviye de dönüyorlar..
aslında mavi lensten hiç hazzetmeyen biri olmama rağmen dark greenlerin bazen hafif mavileşmesi çok hoşuma gitti...çünkü hiç mavi lenslerin cart mavisi gibi değil...
aslında dikkatimi çekmişti bu lensin kaptaki rengi bile diğer marka koyu yeşillere benzemiyor..turkuaza kaçan türde bir yeşil..trafik lambasındaki yeşil gibi...
ama göze takılınca kesinlikle turkuaz adı altında satılan cart lenslere de benzemiyor..
aslında hiçbir lense benzemiyor...çok orijinal birşey...ne diğer bildiğimiz yeşil lenslere, ne mavilere ne de turkuazlara benziyor...hepsinin hoş bir karışımı...
hepsinin arasında bir ton.....benzersiz birşey....gnzcim tavsiyen için tekrar teşekkür ederim :) hayatımın lensini buldum :)

Son düzenleme:
evet bende katılmıyorum...
hatta maksimum doğallık arayanlar kendi göz rengine en yakın renkleri seçmeliler..
yani açıksa açık..(eğer sonuç çok açıkoluyorsa yoğunlaştırıcı da olabilir)
gözler koyuysa da koyu olan ama renkli olan renkler

ben de bugün dark green aldım. Giallo ve dark greeni denedim o an dark green in lens olduğu daha az belli oluyor diye düşünüp onu almıştım..Şimdi bakıyorum lenslere çok koyu hatta böyle biraz koyu mavi gibi bile oluyor..Giallo da aklım kaldı, onu mu alsaydım diye..Bir dahakine de onu alacağım artık..Umarım renkleri açılır lenslerimizin...:çok üzgünüm:

ben giallo kullandım...fakat dark greeni daha çok sevdim..arasında epey fark var...

kızlar başım dertte ...:uhm:

eşime solotico için baskı yapıyorum . getirtirim ama kullanamazsan başka lens alamam aynen lazer yaptırırsın diyor ve ben deli gibi korkuyorum lazerden. solotico kullananlar bana bi yardım etsin. batma kayma falan yaparmı. ben kozmetik amaçlı almayacağım. ileri görme bozukluğum var. sophistic i aratırmı acaba bana konfor bakımından.

kızlar rainbowları çok merak ettim numarasız renkli lenslerdede fiyat 150 civarımı birde baya baktım ama kaçırdımmı bilmiyorum rainbow dark green ve giallo kullanan arkadaşlar ikisinin de oldugu fotolar biliyorsanız yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler :eek:

güneş çok tşkr ederim kabından sanki giallo daha saydammıs daha doğal dururmus gibi görünüyoo sanırım 2 sinide denemek gerek numarasız lenslerin fiyatları hakkında bilgin varmı rainbowda

bişey değil canım...daha önceki mesajlarımda yazmıştım..lens kabında daha şeffaf gibi duranlar daha opak ve daha açık renk duruyorlar gözde...
lens kabında rengini daha çok belli edenler daha koyu ve daha şeffaf duruyor...
yani kabında görünenin tersi...

X