Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

evet canım onu kullanıyorum ben...dene bakalım istersen..o solusyonun içinde alerji yapan koruyucu maddeler yok...hassas gözlere özel...

size sophistic lenslerimin farklı ışıklarda çekilmiş resimlerini göstereyim. kalitesinden ve rengibden hiç şikayetçi olmadım . 7 yıldırda aynı renk kullanıyorumm. ama artık değişiklik istiyorum . malesefki türkiyede bulamayırum. gerçi benim gözlerim ileri hipermetrop olduğu için bulamıyorum. miyoplar ve numarasızlar var aslında ama bu da benim şansım .

bu gündüz çekildi evde

içeriye gün ışığını çok iyi alan kapalı bir yerde çekildi ( ay saçlarım nasıl beyazlamış )

aynı şekilde gündüz evde

loş ışıkta hatta karanlık bile sayılır

canım ben kesinlikle solo care aqua onerıyorum.benım gozlerım cok hassas..denemedigim solusyon kalmadı..ama bu super..zaten ciba nın..

solo care aqua lenslerin rengini en çok koyulaştıran solusyonlardan birisi...
o solusyonla benim açık yeşil lensler koyulaşıp okyanus mavisine döndüler...evet göze rahatlık sağlıyor ama kimse lensinin renginin o kadar koyulaşmasını da istemez...şeffaf lensler için ideal sadece...

zaten solusyon konusu lenslerin rengini açma veya koyulaştırma amacıyla açıldı
sauflonlar hem lensleri koyulaştırmıyor hemde üzerinde hassas gözler için diye özellikle yazılmış..
solocare de dahil diğer solusyonlarda bu ibareye rastlamadım

Böyle bir sorun yaşamadım,yaşayacagımıda dusunmuyorum tatlım.Lens mevzusundaki tum sorularımı doktor arkadaslarımla hallediyorum.Aynen ilettim,imkansız dendi,tatmin ediciydi.
Yinede tesekkurler,sorular yada sorunlar olursa goz doktorlarından birebir cevaplar alabilirim,bilginize kızlar

Son düzenleyen: Moderatör:
zaten arkadaşın sorunu lens rengimi açan solüsyon hangisidir idi.güneş arkadaşımızda bunun cevabını verdi.sağolsun bu konuda banada yardımcı olmuştu.
benim sorunum tersiydi. sauflon kullanmaktaydım ve bilmiyordum. gözlerimin renginin koyulmasını istemiştim ancak o solüsyon iyice açtı. olay solüsyondaymış meğer. neyse bunu güneşten öğrendim ve solüsyonumu değiştirdim , ve lens rengim koyuldu harika bir maviliğe büründü.... tekrar teşekkürler bir tanem.........

bende sana birsey sorcam =)=) hangi solusyonlar lensin rengini acıyor hangileri koyulastırıyor
soru bu. cevapta belli.

Son düzenleyen: Moderatör:
vs vs vs.....Danısılması gerekenlerin her zaman doktorlar oldugunu dusunuyorum.Aramızda göz doktorları olmadıkca bunlar tecrube,deneyim ve olasılıktan oteye gecmez.

çok şükür hepimizn doktorları var. istersek onlara danışabiliyoruz. vs vs vs.................

Kızlarr..

Uzun uğraşlar sonucu artım takabiliyorum lenslerimi..ama sol gözüm uzağı görmüyor!! evet..onda hem astigmat hem miyop vardı ve ona toric vermişti..Lensleri mi karıştırdım acaba diye soruyorum kendime ama yani onuda yapamam..of yaa..sağ gözümde yanıyor ayrıca o nedendir?

Tamam kızlar hallettim:)) ay lenslerlee görmek çok güzel bişiy yaaa şiddetle tavsiye ederimm:)))

canım ben kesinlikle solo care aqua onerıyorum.benım gozlerım cok hassas..denemedigim solusyon kalmadı..ama bu super..zaten ciba nın..

tatlım aqua benim ilk kullandıgım solusyondu... kullandıgım zamanlar hiçbir sıkıntım olmadı o solusyonla ilgili ...fakat su an kullandıgımla ilgili baya bi sıkıntım var ...tatlım bu arada benim kullandıgımda ciba vision un fakat aqua deil soft ...

KONTAKT-LENS KULLANANLAR DİKKAT! | 24.05.2006 Saat 10:24
Hürriyet Gazetesinden (24.05.2006) alıntıdır:

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde körlüğe neden olduğu bildirilen Renu MoistureLoc kontakt lens solüsyonlarıyla ilgili toplatma kararı aldığını açıkladı. Solüsyonun özellikle Amerika’da incelemeye alındığını bildiren Bakanlık, solüsyonun Singapur ve Hong Kong’daki satışlarının durdurulduğunu bildirdi.

16 Mayıs 2006 tarihinde solüsyonu üreten firma olan Bausch&Lomb yetkililerince yapılan açıklamada, yapılan araştırmalarda ürünlerle ilgili bulaşıcılık, sahtelik ya da steril olmama konularında hiçbir kanıt bulunmadığının belirtildiği kaydedildi.

"Tek olasılığın MoistureLoc formülünün çok alışılmadık ender durumlarda Fusarium enfeksiyonu ile ilgili riski artırabildiği olduğu bildirilmiştir" diyen Bakanlık, söz konusu ürünün tüm dünya pazarından çekilme kararı alındığını ve kararın tüm ülke temsilcilerine bildirildiğini kaydetti.

"Bausch&Lomb firmasından yapılan açıklamada MoistureLoc ürün kullanıcılarına ürünlerini başka tanınmış bir ürünle değişim yapmaları önerilmektedir. Bu iki ürünün güvenli ve etkin olduğu ve formülünün MoistureLoc’tan farklı olduğu belirlenmiştir" diyen Bakanlık, Renu marka solüsyonun Türkiye’de de toplatılacağını bildirdi.

Bakanlık, "Bausch&Lomb firması Türkiye temsilciliğinden de değiştirme işlemlerinin ecza deposu vasıtasıyla yapılacağı ve değişimin haziran ayı sonuna kadar tamamlanacağı bildirilmiştir. Tüm bunlar doğrultusunda bakanlığımızca ülkemizdeki renu marka MoistureLoc kontakt lens solüsyonun kullanıcılarının ürünlerini değiştirmeleri önerilmektedir" dedi.

bundan 3 sene kadar once boyle bir olay yasanmıs paylasmak istedim ....

gunescim alışabildin mı yeni lenslerine cok merak ediyorum =)hhhhhhm bi de çevrendekılerin yorumları nasıldı begendiler mı rengini nasıl buldular...

gunescim alışabildin mı yeni lenslerine cok merak ediyorum =)hhhhhhm bi de çevrendekılerin yorumları nasıldı begendiler mı rengini nasıl buldular...

canım daha lensler çok yeni olduğu için gözümde adaptasyon sorunu yaşıyorum..şu an batma yapıyorlar ama o sürecin geçmesini bekliyorum..ilk aldığımda böyle oluyorlar sonradan uzun süre takılabilir hale geliyor..1-2 haftayı alıcak sanırım..:)
istesem o süreyi kısaltadabilirim ama rengi koyu görünsün istemiyorum...bekleyeceğim...

dışarı çıkmadım ama denediğimde satış elemanı çok beğenmişti...hiçbişeyi kolay beğenmeyen babam bile beğendi :)

Güneş bişii sorucam sen bayaa bilgilisin lensler konusunda. amozan lensler yapı olarak nası yumuşak mı yani mesela bi b&l a göre ya da dier başka lenslerle kıyaslıyabilirmisin? Rainbowu da aynı şekilde. ya amazon ya da rainbow alıcam normalde bc im 8.4 ama deniicem 8.6 yı. birde rainbowa 140 dediler biraz tırstım sanki ucuz gibi çnkü daha pahalı zannediodum ben

canım sağol öyle düşündüğün için...
ben amazonu bizzat kullanmadım...ama sophisticlerin yumuşak ve ince olduğunu biliyorum...amazon ile sophistic aynı diye biliyordum gnz arkadaşım aynı değil dedi düzeltti... çapları falan da farklıymış...amazonlar aylık olduklarına göre sophistice nazaran daha yumuşak ve ince olduklarını tahmin ediyorum...amazonu gnz ye sorarsan daha net cevap alırsın yada amazon kullanmış herhangi bir başkasına... şimdi ben ne desem yalan olur...

rainbowların fiyatına gelince...aslında lens fiyatları yerine göre değişiyor...bana gittiğimde son fiyat 170 dediler ama sürekli müşteri olduğum için 150 ye bıraktılar...ortalama olarak 120- 180 arası oynuyor aşağı yukarı...çok o kadar da ucuz bi lens değil...fantasy line olanı bundan da pahalı...bu söylediğim fiyatlar elite line haresizler..
amazonu rainbowla kıyaslayamam kullanmadığım için ama b&l ile rainbowu kıyaslarsam b&l çok rahatsız ediciydi rainbow daha rahat...fakat rainbow ilk alındığı zamanlar 1-2 hafta gibi sürede batma yapıyor sonradan geçiyor normale dönüyor..ama b&l lerde hafta değil yıl geçse aynı batma sorunu ve kaşıntı devam ediyordu...b&l ile rainbow elite in su oranları aynı %38...ama rainbow daha ince olmalı ki b&l ile arasında çok fark var rahatlık açısından

Son düzenleme:
teşekkür ederim cnm galiba amazon alıcam bakıcam 8.6 larla rahatsam dier markalra belki cesaret edebilirim .B&l u hiç sevmiorum zaten. durasoft kullanıodum ben aslında ama üretilmio artıgın ondan seçeneğim kalmadı. Rainbow 140 diince ne biliim ucuzmuş gibi geldi ben tekimi die sordum hatta. haresizdi benim beğendiklerim ondan ucuz galiba.

Arkadaşlar size rainbowlarla ilgili farkettiğim bir ayrıntıyı aktarmak istiyorum..
bu markanın 4 farklı rengini kullanmış biri olarak bu ayrıntının da doğru olduğuna eminim..

rainbow elite line ın herhangi bir renginin lens kabındaki duruşuna bakarak rengin daha mı açık veya daha mı koyu olduğunu ve gözde daha mı şeffaf duracağını yada daha mı opak duracağını kestirebilmek az çok mümkün..(bu ipucu sizi lens denerken vakit kaybından kurtaracak ve gereksiz renkler denemenizi önleyecektir)

Gözde daha açık renk duran lensler lens kabında renkleri daha zor gözle seçilir derecede renkleri daha şeffaf ve daha silik gözükürken (kullandıklarımın içinden giallo ve lilac ı buna örnek verebilirim) bu lensler gözü daha çok açan ve daha opak sonuç veren lenslerdi..

Gözde nispeten daha koyu duran lensler ise lens kabında renkleri daha gözle seçilir onlar ve sanki lens kabında daha opakmış gibi duran lenslerdi (bunlarada emerald green i ve dark green i örnek verebilirim) emerald green de aslında radikal değiştiriyor göz rengini..
isteyen onu da opak sınıfına sokabilir ama giallo ve lilaca göre daha şeffaf ve değişen ortam ışığına göre diğer renklere göre daha çok koyulaşabilen bir renk diyebilirim...ve onlara göre lens kabındayken renkli kısmı daha kolay seçiliyor

yani kabında şeffaf ve zor seçilenler daha açık ve opak sonuç veren lensler..kabında hemen görünen ve opak gibi duranlar ise tam tersine opak değil daha şeffaf sonuç veren lensler...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…