Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Afiyet olsun papatyacım. Harika bir menü
Bu fasulya yedi buçuk liraaaa
Geçen hafta kilosunu 140 TL den yarım kilo aldım.
Ohh masallah bı patlıcanın geldıgı hale bak ya tarıfın varsa alırım hıc yapmadım
Gecen yaz hamıleyken oglumun okul pikniğinde bir arkadas soğan ve kuru patlıcan yapmıs soğan dolmasına bayıldım bayıldım resmen

Ben yaptığımda ne kadar yedim sayamadım, ertesi gün + 2 civarı çıktım, yaprak da biraz tuzlu oluyor ya

Bende ikisini karıştırıp yaparım
Soğan, maydonoz, dereotu, nane
Baharatlar: tuz, pul biber, Reyhan, karışık baharat
Domates sosu, salçası, biber salçası, nar ekşisi, sarımsak, sıvıyağ

Hayırdır canım, hafta sonuna kadar kalsaydın iyi olurdu

Tatlışım senin taze fasulyenden ilham aldım. Kurutulmuş patlıcan tarifinde siralama şöyle.
Kuru patlicanlar hafif yumuşayıncaya kadar haşlanır, süzülür.
Yağ, soğan , biber kavrulur. Bir tatlı kaşığı salça eklenir kokusu çıkana kavrulurken iki üç diş sarımsak çentilir.
Sonra varsa kışlık domates sosu veya kabukları soyulmuş küp küp domates eklenir. En son karabiber gezdirilir . Pistiklerinden emin olunca patlıcanlar eklenir. Üç dakika kadar pişirilir. Yufka ekmekle löp löp yenir.

Beni takip etmiyorsun şekerim Sahurda duyuru yaptım. Salı günü tartısı cumartesi için bize yol gösteriyor. 65,2 mi 64.'lüydün sen sanki
Kaptan çok özür yani aklımdan çıkmış halbuki ara ara girdim öğleden evvel ama gelmedi takip ediyorum aslında artı çıkıyorum yani anlamadım o kadar da yürüyüş yapıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…