Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Merhabalar, hangi özel okula gidiyor bilmiyorum ama bazı özel okulların son dersleri etüt saati oluyor ve o saatlerde ödevleri yapıyorlar. Böylece eve ödev gelmemiş oluyor. Oğlum 5. sınıftayken böyleydi, evde de sınavlara falan çalışmazdı çünkü okulda çok fazla tekrar yapmış oluyorlardı. Şu an 6. sınıf yine sınavlar için pek hazırlandığını söyleyemem ama bu sene etüt saatleri kalktığı için ödevler hep evde yapılıyor. Onu da genelde haftasonu yapacağı şekilde veriyorlar. Bu sene sadece kendini eksik hissettiği konuları söyleyip bizden yardım alıyor sınav öncesinde. Bence danışman öğretmeni falan varsa bu durum onlara anlatıp, okulun ders ve ödev düzenini tam olarak öğrenmeniz iyi olur.

Evet Arke hanım hazırlık bölümünde bulundugun bir hafta boyunca menü ve spor bildiriminde Elhan ve Cordelia etiketlenecek.
Takım seçmelerinden sonra dediğin gibi bir de kaptanin etiketlenecek.

Teşekkür ederim hoşbuldum.

Genel olarak şunu söylemek isterim. Ortaokula geçiş yeni bir süreç zaten ve söylediğiniz gibi ergenlik de devreye girmeye başlıyor. Aynı zamanda tıpkı bizde olduğu gibi ders saatleri uzun (akşam 5 e kadar bizim de) ve ayrıca 3 gün de spor varmış. Spor kendi isteği mi yoksa sizin yönlendirmeniz mi bilmiyorum ama gerekirse bir süreliğine onun iyiliği için buna ara verebilirsiniz. Benim oğlum da haftada iki gün Bilsem, bir gün de okulunun LEGO takımına gidiyor, hafta sonu da yarım gün okulda etüt var. Tüm bunlar bu çocuklar için çok ağır ama bizimki hiçbirini bırakmak istemiyor.

Motivasyon kaybı yaşadığı zamanlar onunla özel ilgileniyorum. Mesela ödevini yaparken öğretmencilik oynuyoruz, kıkır kıkır eğlenerek yapıyoruz. Bunun haricinde takımının tüm maçlarını izlemek istiyor. Ben de kendisine, seni mutlu edecek hiçbir şeyden mahrum etmek istemem, ödevlerini buna göre planlayıp maçları izleyebilirsin diyorum, bu da onu çok motive ediyor. Örnek olsun diye yazdım, çünkü biz de aynı yollardan geçtik. İnanın hepsi bir süreç ve zamanla rayına oturmaya başlıyor. Belli ki ilgili bir annesiniz, siz vazgeçmedikçe o da zamanla toplayacaktır. Okuldaki deneme sınavlarından çok kötü sonuçlar aldığı da oldu, oturduk konuştuk, hatalarının neler olduğuna baktık (sorulardan bahsetmiyorum, dikkatsizlik, acelecilik gibi davranışlarını konuştuk). Onları anladığımızı ve her durumda yanlarında olduğumuzu sürekli gösterdikçe düzelmeye başlıyorlar bence.

Afiyet olsun kaptanım için ezilmedi mi yahu sırf portakal suyuyla

Menümü yazayım hazır yemisken 28 şubat
Sabah 10 da
2 dilim çavdar ekmeği
Lor peyniri
4 zeytin
Ogle
3 kasik yoğurt
Aralarda
Yeşil çay form cayi filtre kahve
Akşam
1 tabak kıymalı karnibahar
4 kaşık makarna
Su 3 litreyi bulur
Spor 17.bin adım 11.bini Sabah hızlı tempo ile sonra çarşı gezmesi
Elhan Cordelia

Eklentiler

• 1000043240.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 15
Sanırım bu özel bir liste, o yüzden bir şey diyemiyorum ama vücuda sanki biraz fazla şeker yüklenmiş oluyor gibi.

Afiyet olsun

Ooo kaptanım afiyet olsun eksiler olsun canım

Afiyet olsun güzel menü olmuş. Spor ve suyu da çok beğendim.

Evet Arke hanım hazırlık bölümünde bulundugun bir hafta boyunca menü ve spor bildiriminde Elhan ve Cordelia etiketlenecek.
Takım seçmelerinden sonra dediğin gibi bir de kaptanin etiketlenecek.
Tamamdır, yarın sabah kilomu bildirerek başlıyorum, haydi hayırlı uğurlu olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…