Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Çok var böyle açık. Aklıma yatıyorsa, mantığa uygunsa uyguluyorum ben de. Geçen haftalarda bebeğimin hırıltısı vardı, öksürüğü geçmiyordu. İlaç vs veriyorum iyileşmiyor. Başucuna gece uyurken soğan koydum, göğsüne ayaklarına Vicks sürüp bezle sardım. Çocuk resmen hızlıca toparladı. Ama internete sorsan kesin Vicks çok zararlıdır. Kınayan kınasın. Çocuğum iyileşti ya ben ona bakarım.

Valla bu konularda doktoru degil,buyuklerimin dedigini dinlemistim iyi ki oyle yapmisim
İlk bebeğimde anneme derdim inek sütü zararlıymış ben vermiyorum, ay bu da yeni mi peyda oldu. Habire bir şey çıkarıyorsun derdi. Süt alerjisinin bu kadar yaygınlaşma sebebi de sütün içeriğinin, kalitesinin bozulması bence. Annem bizi inek sütüyle büyütmüş kaç aylıktan beri. Benimki şu an 6 aylık, köy sütünden çıkardığım kaymak vardı onu falan tattırıyorum tırsa tırsa.

Valla bu konularda doktoru degil,buyuklerimin dedigini dinlemistim iyi ki oyle yapmisim
Helede konu suysa dinlemek lazım cidden,daha neler varda .
Elbette her duyulanda yapılmaz zaten yanlış olanlarda var mesela.
Sıcak havluya kuru sabunu sürüp sırtına koyabilirsin,vicks iyi geliyor cidden.
Ben ilkine hiç vermedim ya doktorlar ne diyorsa o. Bunda hiç esirgemiyorum. Tüm anne tavsiyelerini dayıyorum.
Diyorum ya ne varsa anne tavsiyelerinde var,

Minik minik ver herşeyin tadını alsın bence böyle böyle alışır lezzetlerede.

Kreş bebelerinde iş daha zor. Ne kadar korunabilir bilmiyorum. Sanırım tek yapılacak şey bebeklikten itibaren bağışıklığını güçlü tutmaya çalışmak ama elbet hasta olacaklar ki bence ona da ihtiyaç var. Evet meyveyi sonrasında verin diyorlar şimdi. Ben şahsen ne yiyorsak ondan veriyorum. Sürecimiz biraz daha farklı. Tabi doktoruyla böyle karar kıldık. Doktorları dinlemeyi severim

çok geçmiş olsun canım

regl döneminde çok normal biliyorsun canım, bu hafta artı bile gelsen haftaya fazlasıyla eksi olursun sen zaten

Teşekkür ederim.

ayy evet kısır beni çok şişirir,bulgur pilavı çiğköfte dahil... yani hamburgeri yerim onları yemem o kadar etkiler

Glutenle ilgili birşey olabilir mi?

Süt içmeyin diyen çok diyetisyen var.Uymuyorum onlara peynirden asla vazgeçemem ki.

Peynirde bağımlılık yapıcı kazein proteini var. Bende peynirsiz yapamazdım. Gün içinde gider gelir peynir yerdim üstelik of muhteşemdi. Ancak hamileliğimde mide bulantıları nedeniyle hiç yiyemedim ve şuan eskisi kadar hatta hiç aramıyorum. Aslında o vazgeçememek kazein proteini bağımlığı

İnek sütüyle ilgili şüphelerim çok vermem sanırım ama bezle ilgili o kadar katılıyorum ki. Oğlum 13-14 aya geldiğinde çalışmalara başlıcam anam-babam usülüyle. Bezi sevmiyorum, sevemiyorum. Poposunun bu kadar havasız kalması, ıslak mendiller va hoş değil. Bakalım nasıl olcak.

İlk defa helicodan kurtulan birisine denk geliyorum eşimde de var ve ilaç kullanınca iyi sonrasında tekrarlıyor. Özel bir yönteminiz var mıydı?

Kesinlikle. İşte bu zaten bir önceki nesille bir sonraki nesilin anlaşmasını engelliyor. Bir önceki neslin anneleri biz sizi böyle büyüttük gayette sağlıklısınız diyor. Bizler ise daha kalitesiz şeyler olduğunu bildiğimiz için mesafeli duruyoruz derken yeni anneler hep görmemişin çocuğu olmuş moduna maruz bırakılıyor..

Minik minik ver herşeyin tadını alsın bence böyle böyle alışır lezzetlerede.

Bende şuan bunu yapıyorum. Eskiden de zannetmiyorum ki brokoliler haşlansın 3 gün verilsin jdjd sizin dönemde ek gıda sürecini nasılyapıyordunuz?

Hiperaktiflik de yoktu eskiden . Hareketli çocuklara g...nde kurt var der gecerdik. Ben çocuklarım büyürken iki üç yaş sendromlarini hiç anlamadım. Sonradan öğrendim . Memleketimde bir yaşına girmeyen çocuklara acı çiğköfte verirlerdi . Doğru mu yanlış mı bilemem ben öyle büyümüşüm. Herkes bir şey söylüyor ( hekimler, uzmanlar ) yeni annelere Allah sabır versin.

Oğlum o tipiyle Bursa’daki yetişkin arkadaşlarımdan daha iyi yiyor acıyı. Herkes diyor ne de olsa Antepli ama yooo ben alıştırdım onu öyle

Spor puanları neye etki ediyor birisi beni aydınlatabilir mi? Ben şuan spor yapamıyorum çünkü bir takıma girdiğim de orayı negatif mi etkileyeceğim
İçin rahat olsun festicim. Sporda derece yapanların takım yüzdesine minik bir faydası var. Takımlara gönül rahatlığıyla girebilirsin. Kilo verme yuzdenle katkıda bulunursun.

Öffff bir çiğ köfte olsa da yesek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…