Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Oğlum o tipiyle Bursa’daki yetişkin arkadaşlarımdan daha iyi yiyor acıyı. Herkes diyor ne de olsa Antepli ama yooo ben alıştırdım onu öyle 🤣
Yerim o minnak parmakları . :KK68:Hamileyken ve emzirirken acı yediysen o tada bebeğin alışık oluyormuş kuzum. İş her halükarda annede bitiyor. :rapci:

Kreş bebelerinde iş daha zor. Ne kadar korunabilir bilmiyorum. Sanırım tek yapılacak şey bebeklikten itibaren bağışıklığını güçlü tutmaya çalışmak ama elbet hasta olacaklar ki bence ona da ihtiyaç var. Evet meyveyi sonrasında verin diyorlar şimdi. Ben şahsen ne yiyorsak ondan veriyorum. Sürecimiz biraz daha farklı. Tabi doktoruyla böyle karar kıldık. Doktorları dinlemeyi severim 😊

Teşekkür ederim.

Glutenle ilgili birşey olabilir mi?

Peynirde bağımlılık yapıcı kazein proteini var. Bende peynirsiz yapamazdım. Gün içinde gider gelir peynir yerdim üstelik of muhteşemdi. Ancak hamileliğimde mide bulantıları nedeniyle hiç yiyemedim ve şuan eskisi kadar hatta hiç aramıyorum. Aslında o vazgeçememek kazein proteini bağımlığı 💛

İnek sütüyle ilgili şüphelerim çok vermem sanırım ama bezle ilgili o kadar katılıyorum ki. Oğlum 13-14 aya geldiğinde çalışmalara başlıcam anam-babam usülüyle. Bezi sevmiyorum, sevemiyorum. Poposunun bu kadar havasız kalması, ıslak mendiller va hoş değil. Bakalım nasıl olcak.

İlk defa helicodan kurtulan birisine denk geliyorum 🧿 eşimde de var ve ilaç kullanınca iyi sonrasında tekrarlıyor. Özel bir yönteminiz var mıydı?

Kesinlikle. İşte bu zaten bir önceki nesille bir sonraki nesilin anlaşmasını engelliyor. Bir önceki neslin anneleri biz sizi böyle büyüttük gayette sağlıklısınız diyor. Bizler ise daha kalitesiz şeyler olduğunu bildiğimiz için mesafeli duruyoruz derken yeni anneler hep görmemişin çocuğu olmuş moduna maruz bırakılıyor..

Bende şuan bunu yapıyorum. Eskiden de zannetmiyorum ki brokoliler haşlansın 3 gün verilsin jdjd sizin dönemde ek gıda sürecini nasılyapıyordunuz?
Kazein proteini bağımlısıyım demek :işsiz:
Helikobacter tedavisi gördüm geçen yıl. Üç farklı antibiyotikle. Tekrarladı mi tekrarlamadi mi bilmiyorum şu an dayanılmaz kramplar yok. Eşinizde ağrılar sık mi oluyor? Geçmiş olsun.

İlk bebeğimde anneme derdim inek sütü zararlıymış ben vermiyorum, ay bu da yeni mi peyda oldu. Habire bir şey çıkarıyorsun derdi. 🤣 Süt alerjisinin bu kadar yaygınlaşma sebebi de sütün içeriğinin, kalitesinin bozulması bence. Annem bizi inek sütüyle büyütmüş kaç aylıktan beri. Benimki şu an 6 aylık, köy sütünden çıkardığım kaymak vardı onu falan tattırıyorum tırsa tırsa.

Ben 4 aylikken ilk tarhana corbasi tattirmistim mesela... Annem dedi yaptim 😀

İlk defa helicodan kurtulan birisine denk geliyorum 🧿eşimde de var ve ilaç kullanınca iyi sonrasında
tekrarlıyor. Özel bir yönteminiz var mıydı?
gluten hassasiyetim yok helicobakterden sonra midemi dinlemeye başladım sadece.. Midemin geç sindirdikleri ikimiz içinde yorucu oluyor.

4 sene önce olmuştum 3-4 aylık tedavi gördüm daha olmadı şükür. Doktorum bir diyet listesi vermişti o üçlü antibiyotikle beraber...meyve bile haşlanarak yenilecekti.. dedi ki bu listeye 3 ay uyarsan tamamen kurtulursun yok uymazsan ömür boyu çekersin,mide kanserine kadar gider dedi baya korkuttu beni :KK43: Ben de korkuma tamamen uydum. Mide koruyucu vs içirtmedi zararlı bağımlısı olursun,Beslenmeyle bunun iyileşmesi dedi.. sonra kontrolde aferin kız korku baya işe yaramış dedi :KK45:genel cerrah Güven Yiğit

Yemek cantasi zaafim var beslenmemi yanimda tasidigim icin🫠
Tam motive olmak icin bu cantayi siparis ettim ikeadan cok cool durmuyor mu?

Kk da reklami cikip duruyordu o reklamdan tiklayip aldim hadi gene iyisin kk 😎

Eki Görüntüle 3367142
Hayırlı olsun Leylacim gerçekten çok güzel. Beslenme çantası gibi durmuyor :super:

Ben 4 aylikken ilk tarhana corbasi tattirmistim mesela... Annem dedi yaptim 😀

gluten hassasiyetim yok helicobakterden sonra midemi dinlemeye başladım sadece.. Midemin geç sindirdikleri ikimiz içinde yorucu oluyor.

4 sene önce olmuştum 3-4 aylık tedavi gördüm daha olmadı şükür. Doktorum bir diyet listesi vermişti o üçlü antibiyotikle beraber...meyve bile haşlanarak yenilecekti.. dedi ki bu listeye 3 ay uyarsan tamamen kurtulursun yok uymazsan ömür boyu çekersin,mide kanserine kadar gider dedi baya korkuttu beni :KK43: Ben de korkuma tamamen uydum. Mide koruyucu vs içirtmedi zararlı bağımlısı olursun,Beslenmeyle bunun iyileşmesi dedi.. sonra kontrolde aferin kız korku baya işe yaramış dedi :KK45:genel cerrah Güven Yiğit
Doktorum diyet listesi vermedi. :KK62:

Doktorum diyet listesi vermedi. :KK62:
Patates süt yogurt kek muhallebi haslanmis meyveler haslanmis tavuk peynirli tost bal bunlarla yasadim

Salata kesinlikle yasakti,soyulmayan meyveler yasakti. Domates salatalik hepsi yasakti. Baharatlardan sadece nane serbestti. Bulgur yasak haslama pirinc serbestti

Ve 3 ayda 7 kilo vermistim 65 tim hastalandigimda 58 e dusmustum kek sut haslanmis patates tost bal ile😂

Ben de bebeklere kesinlikle vermeyin denilen inek sütü için bazen böyle düşünüyorum. Mama lobisinin işi olabilir. 🤣 Bir de tuvalet eğitimi için çocukların üç yaştan önce hazır değil denmesi. Bizim nesil hep 1,5 yaş civarında çıkmış bezden. Üç yaş alt sınır gibi lanse ediliyor ama üst sınır olabilir, en garanti yaş grubu bence. Pampers’in algı oyunları bu da sjdkkd.
tespit gibi tespittt gerçekten katılıyorum şuan her dediğine bencede öyle olabilir

Sağol canım .. çok açım akşam 18den beri birşey yemedim
Neden şu aç kalma şeysi var ondanmı yoksa.
Kreş bebelerinde iş daha zor. Ne kadar korunabilir bilmiyorum. Sanırım tek yapılacak şey bebeklikten itibaren bağışıklığını güçlü tutmaya çalışmak ama elbet hasta olacaklar ki bence ona da ihtiyaç var. Evet meyveyi sonrasında verin diyorlar şimdi. Ben şahsen ne yiyorsak ondan veriyorum. Sürecimiz biraz daha farklı. Tabi doktoruyla böyle karar kıldık. Doktorları dinlemeyi severim 😊

Teşekkür ederim.

Peynirde bağımlılık yapıcı kazein proteini var. Bende peynirsiz yapamazdım. Gün içinde gider gelir peynir yerdim üstelik of muhteşemdi. Ancak hamileliğimde mide bulantıları nedeniyle hiç yiyemedim ve şuan eskisi kadar hatta hiç aramıyorum. Aslında o vazgeçememek kazein proteini bağımlığı 💛

İnek sütüyle ilgili şüphelerim çok vermem sanırım ama bezle ilgili o kadar katılıyorum ki. Oğlum 13-14 aya geldiğinde çalışmalara başlıcam anam-babam usülüyle. Bezi sevmiyorum, sevemiyorum. Poposunun bu kadar havasız kalması, ıslak mendiller va hoş değil. Bakalım nasıl olcak.

İlk defa helicodan kurtulan birisine denk geliyorum 🧿 eşimde de var ve ilaç kullanınca iyi sonrasında tekrarlıyor. Özel bir yönteminiz var mıydı?

Kesinlikle. İşte bu zaten bir önceki nesille bir sonraki nesilin anlaşmasını engelliyor. Bir önceki neslin anneleri biz sizi böyle büyüttük gayette sağlıklısınız diyor. Bizler ise daha kalitesiz şeyler olduğunu bildiğimiz için mesafeli duruyoruz derken yeni anneler hep görmemişin çocuğu olmuş moduna maruz bırakılıyor..

Bende şuan bunu yapıyorum. Eskiden de zannetmiyorum ki brokoliler haşlansın 3 gün verilsin jdjd sizin dönemde ek gıda sürecini nasılyapıyordunuz?
Ben kızımda 20 günlüktü yoğurt verdim şekerliydi hatta,sütüm yeterli değildi,2,5 ay zar zor emdi.
Sonra kahvaltıda bebe büsküvisi verdim,öğlen yemek yada çorba,akşamda yatarken mama hazırlayıp veriyordum.
Şimdi öyle değil maalesef,torunda bile annesi 3 gün yedirdi alerji olacakmı diye olmayınca devam etti sonra,patates havuç uyguladı.
İlk yoğurtlu çorbasını bile ben içirdim ona ağzını açarak geldi kaşığa,evlerinde yağsız tussuz yemiş,yerken hımm hımmm etti resmen.
Hiperaktiflik de yoktu eskiden . Hareketli çocuklara g...nde kurt var der gecerdik. Ben çocuklarım büyürken iki üç yaş sendromlarini hiç anlamadım. Sonradan öğrendim . Memleketimde bir yaşına girmeyen çocuklara acı çiğköfte verirlerdi . Doğru mu yanlış mı bilemem ben öyle büyümüşüm. Herkes bir şey söylüyor ( hekimler, uzmanlar ) yeni annelere Allah sabır versin. :KK14:
Şimdiki uygulmalar çok farklı çıtırcım,su yok şeker yok o yok bu yok mesela.
Bizim zamanımızda her şeyi yemişiz bizlerde,doğaldı tabi yediklerimiz.
Ooo tokatlısın demekk arabaşı yapıyormusun pekii🤗🤗
Yok değilim tokat attım ya enseye ondan dedim,sitenin tokatçi hanımı diye,angaralıyım ben .

Halecim ne varsa biz eski toprakolanlarda var,şimdi diyorlar ya bilmem kaç yaş sendromu diye,bu çocukların hepsimi sendromlu yani.Bizim minnoş içinde anasıda diyor sendromlu bu çocuk diyordu. :olamaz:
6 ay su vermemek saçma bana göre,anne sütünün ne kadarı su sanki,yeterli değilse ne olacak.
kesinlikle anam babam usulu hiç bir yöntemden bi yanlış görmedim bi yanlışını görmedim
kaynanam sagolsun ne dediyse yaptım hiçde pişman olmadım çokda rahat ettim sagolsun.

Neden şu aç kalma şeysi var ondanmı yoksa.

Ben kızımda 20 günlüktü yoğurt verdim şekerliydi hatta,sütüm yeterli değildi,2,5 ay zar zor emdi.
Sonra kahvaltıda bebe büsküvisi verdim,öğlen yemek yada çorba,akşamda yatarken mama hazırlayıp veriyordum.
Şimdi öyle değil maalesef,torunda bile annesi 3 gün yedirdi alerji olacakmı diye olmayınca devam etti sonra,patates havuç uyguladı.
İlk yoğurtlu çorbasını bile ben içirdim ona ağzını açarak geldi kaşığa,evlerinde yağsız tussuz yemiş,yerken hımm hımmm etti resmen.

Şimdiki uygulmalar çok farklı çıtırcım,su yok şeker yok o yok bu yok mesela.
Bizim zamanımızda her şeyi yemişiz bizlerde,doğaldı tabi yediklerimiz.

Yok değilim tokat attım ya enseye ondan dedim,sitenin tokatçi hanımı diye,angaralıyım ben .
Heeee hey allamm hahahagagava nasıl bi totomdan anladıysamm :KK70:

kesinlikle anam babam usulu hiç bir yöntemden bi yanlış görmedim bi yanlışını görmedim
kaynanam sagolsun ne dediyse yaptım hiçde pişman olmadım çokda rahat ettim sagolsun.
Bazen biz büyüklerin sözünü dinlemekte fayda var,yabana atılmasın sözlerimizde.
Kendi kızım bile bazen dinlemedi beni,damat kızıyordu hatta annemden daha mı iyi bileceksin diye.

Hiperaktiflik de yoktu eskiden . Hareketli çocuklara g...nde kurt var der gecerdik. Ben çocuklarım büyürken iki üç yaş sendromlarini hiç anlamadım. Sonradan öğrendim . Memleketimde bir yaşına girmeyen çocuklara acı çiğköfte verirlerdi . Doğru mu yanlış mı bilemem ben öyle büyümüşüm. Herkes bir şey söylüyor ( hekimler, uzmanlar ) yeni annelere Allah sabır versin. :KK14:
Oglum ilkokula anasinifi tecrubesi olmadan basladi
Birden sınıf dolusu arkadas gorunce haliyle hareketlendi.. hiperaktif bu cocuk diyip gecme modasida yeni baslamisti😀 ogretmeni beni çağırdı Leyla hanim oglun cok hareketli ama ayni zamanda hayalgucu cok genis gecen gun bak senin kafani kirarim dedim ogretmenim benim kafam cam mi kirilsin,aaa ogretmenim cam olsaydi ne guzel olurdu dimi beynimizi gorurduk diye cevap verdi nasil kizayim,ben de onun hareketini fotokopi dagitma gorevine kitledim haberin olsun bu cocuk hiperaktif diyip gecemem sadece odak noktasini sasirtacagiz dedi🫠🫶🏻🥰 canim ogretmenimiz sagolsun🙏🫶🏻

X