Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Öğle yemeği niyetine bir fincan latte, bir tane kuru incir, biraz kuruyemiş.

Siz şimdi şey dersiniz: SÜT DE ŞİŞİRİYOR.
sütsüz kahve düşünemem zaten sade kahve mideme dokunuyor.. afiyet olsun:KK200: ben kötülenen her besinin bir pazar aracılığı olduğunu düşünüyorum. şimdi bize süt kötülüyorlar noldu bir sürü bitkinin sütü çıktı paket paket onu kullanıyorlar çok mu sağlıklı?! içindekiler kısmında neler var neler... ayçiçekyağı var yahu! iç sütünü afiyet olsun:KK200:

Hoşbuldumm teşekkür ederim hedefime ulaşanakadar her gün burdayım
Günlük menü bildirimi isteyeceğiz senden. :KK68:
Saat saat olursa arkadaşlar daha güzel yorumlar yapar.. Yarın fotoğrafli bir ilk bildirim rica edeceğiz. Tartınin üzerine tarih+ nick eklenecek. :KK60:
Haftada iki defa tartı günümüz var.
Pazartesi: Fotoğrafsiz
Cuma : Fotoğrafli ( tarih+ nick)
Bir hafta deneme süresi sonunda arzu edersen yarışmaya katılabilirsin.
Yarışma hakkında minik bir bilgi vereyim.
Cuma günü en çok kilo verme yüzdesini alan üyemiz Kırmızı Kaptan seçiliyor. Kırmızı kaptan diğer üyeler içinden kendine bir rakip seçiyor. O da Mavi kaptan oluyor. İki kaptan yarişmaci listesinden sırayla seçme yapıyor.
Kırmızı Takım ve Mavi Takım kilo yarışı yapıyor. Fazla detaya girmeyim dedim. Diğerlerini sonra anlatırım. 🙈

sütsüz kahve düşünemem zaten sade kahve mideme dokunuyor.. afiyet olsun:KK200: ben kötülenen her besinin bir pazar aracılığı olduğunu düşünüyorum. şimdi bize süt kötülüyorlar noldu bir sürü bitkinin sütü çıktı paket paket onu kullanıyorlar çok mu sağlıklı?! içindekiler kısmında neler var neler... ayçiçekyağı var yahu! iç sütünü afiyet olsun:KK200:
Ben de bebeklere kesinlikle vermeyin denilen inek sütü için bazen böyle düşünüyorum. Mama lobisinin işi olabilir. 🤣 Bir de tuvalet eğitimi için çocukların üç yaştan önce hazır değil denmesi. Bizim nesil hep 1,5 yaş civarında çıkmış bezden. Üç yaş alt sınır gibi lanse ediliyor ama üst sınır olabilir, en garanti yaş grubu bence. Pampers’in algı oyunları bu da sjdkkd.

Ben de bebeklere kesinlikle vermeyin denilen inek sütü için bazen böyle düşünüyorum. Mama lobisinin işi olabilir. 🤣 Bir de tuvalet eğitimi için çocukların üç yaştan önce hazır değil denmesi. Bizim nesil hep 1,5 yaş civarında çıkmış bezden. Üç yaş alt sınır gibi lanse ediliyor ama üst sınır olabilir, en garanti yaş grubu bence. Pampers’in algı oyunları bu da sjdkkd.
Halecim ne varsa biz eski toprakolanlarda var,şimdi diyorlar ya bilmem kaç yaş sendromu diye,bu çocukların hepsimi sendromlu yani.Bizim minnoş içinde anasıda diyor sendromlu bu çocuk diyordu. :olamaz:
6 ay su vermemek saçma bana göre,anne sütünün ne kadarı su sanki,yeterli değilse ne olacak.

mideni vücudunu tanıyacaksın böyle böyle.. ne iyi geliyor ne kötü geliyor ona göre kaç günde bir beslenmende olacaklar karar vereceksin işte... ben evde çiğköfte varsa bi çimdik alırım hep :110:mercimek köfteside buna dahil benim için
Daha önce biraz yememe dikkat eder kilo verirdim. Yaş geçtikçe zorlaştığı için ilk defa adamakıllı diyete odaklandım desem yeridir. Emzirmeden dolayı tam anlamıyla yapamıyorum ama sadece odaklandım. 🤣 Hiç dikkat etmemişim bunlara daha önce. Benim tüketim alışkanlıklarıma çok aykırı bu. Bulguru çok kullanırım. Hoff işin yoksa onu da azalt şimdi. Mercimek köftesi yiyince iki kilo almamdan belliydi ahahsjjs

Evet ayyynen oyle😎🤝

Anteplilerin ince bulgura simit dediğini hatirlatayim da :rapci:baska bir şey hayal etmesin kuzucuklar. :KK19:
Şu diyet zamanı ben de en çok bulgursuzluktan şikayetciyim ama yemiyorum kuzum ya. :ıslık:en fazla iki kaşik. 😢
Şeker hastalarınada bulgur veriyor doktorlar,bir taraf şişiyor bir taraf iyi geliyor çıtırcım gelde işin içinden çık şimdi :olamaz:

Daha önce biraz yememe dikkat eder kilo verirdim. Yaş geçtikçe zorlaştığı için ilk defa adamakıllı diyete odaklandım desem yeridir. Emzirmeden dolayı tam anlamıyla yapamıyorum ama sadece odaklandım. 🤣 Hiç dikkat etmemişim bunlara daha önce. Benim tüketim alışkanlıklarıma çok aykırı bu. Bulguru çok kullanırım. Hoff işin yoksa onu da azalt şimdi. Mercimek köftesi yiyince iki kilo almamdan belliydi ahahsjjs
Aman hele mercimek nasıl şişirir varya gazman yapar adamı :KK53:

Halecim ne varsa biz eski toprakolanlarda var,şimdi diyorlar ya bilmem kaç yaş sendromu diye,bu çocukların hepsimi sendromlu yani.Bizim minnoş içinde anasıda diyor sendromlu bu çocuk diyordu. :olamaz:
6 ay su vermemek saçma bana göre,anne sütünün ne kadarı su sanki,yeterli değilse ne olacak.
Ya benim kızım Haziran sonunda doğdu. Antep’in yazını düşün. Baktım bezinde pembe-turuncu lekeler var. Doktora götürdüm dedi ki hava çok sıcak, anne sütündeki su yetersiz kalmış. Böbrekte su yetersizliği olunca bir madde salgılıyormuş, o da bu renkte lekeler yapıyormuş. Su ver her emzirmeden sonra dedi. İlk çocuğumda öyle bir şey görmemiştim ben. Çünkü yazın ortasında doğmamıştı. 🥲

Hihi bende ilk seruvenlerimde kısır varsa 2-3 porsiyon yer yine kilo verirdim sonra sonra degisiyor isler😂 bu cok guzel bir yolculuk emin ol. Midenle iletisim kuruyorsun. Ben konusuyorum bazen iyi ki varsin sana iyi bakmaya calisiyorum sende beni mutlu et diye🌸🥰 Helicobactere yakalanana kadar midenin bu kadar onemli oldugunu agridiginda yasamdan uzaklastirdigini bilmiyordum🥲 neyse ki tamamen kurtuldum🙏🌸

Ya benim kızım Haziran sonunda doğdu. Antep’in yazını düşün. Baktım bezinde pembe-turuncu lekeler var. Doktora götürdüm dedi ki hava çok sıcak, anne sütündeki su yetersiz kalmış. Böbrekte su yetersizliği olunca bir madde salgılıyormuş, o da bu renkte lekeler yapıyormuş. Su ver her emzirmeden sonra dedi. İlk çocuğumda öyle bir şey görmemiştim ben. Çünkü yazın ortasında doğmamıştı. 🥲
Bizim torunda temmuzda doğdu o sıcakta,annesimden gizli su verirdim,sonra senin dediğin gibi vücut biraz susuz kalmış su vermeye başladı sonra,içmek istemedi çünkü tadını bilmiyordu ki neyseki alıştı sonra.
Şimdi acayip içiyor suyu,ne olursa olsun suyu vermek lazım.

Bizim torunda temmuzda doğdu o sıcakta,annesimden gizli su verirdim,sonra senin dediğin gibi vücut biraz susuz kalmış su vermeye başladı sonra,içmek istemedi çünkü tadını bilmiyordu ki neyseki alıştı sonra.
Şimdi acayip içiyor suyu,ne olursa olsun suyu vermek lazım.
Ben cok su vermistim bizim buyuklerimiz ne kadar su icerse o kadar akıllı olur derdi

X