Kv

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kafadaki insanları ?? Farz et gidemedik ,kimse de yok bakacak ? ne yaşadığımızı bilerek yorum yapmadığın kesin de , bari iletişimin düzgün olsun ,sanki bilmiyoruz o söylediklerini allahım sabır

Bir emlakçıyla anlaşır evin adresini verirsiniz oldu bitti. Gitmenize gerek bile yok aslında. Evde kiracı varsa emlakçıya dersiniz ki tapumız bu, ev sahibi biziz, kirayı şu adrese göndersinler. Bakın çözüm basit.

Şimdi eş ailesini tanımasaydım belki bende pasif derdim ama asla değil ,gidemedik sağlık sorunlarından ,sonra da virüs çıkınca kaldı ..eğer emlakçı falan dese kalbine iner sen bize karşımı geliyorsun diye
E pasifsiniz iste yok kalbine iner yok aglar bilmem ne.. siz farkinda degilsiniz durumun gidin yapin yapacaginizi yoksa aglamayin bosuna dairemiz var diye

Derince eşinle kavga etme. Biliyorum dardasın o evin kirası sana ilaç gibi gelecekti ama Allah'a bırak. Emin ol bu adaletsizliği yanlarında bırakmaz onların. Boşuna huzurunu bozma
Ya göz göre göre bunu yapmaları zoruma gidiyor ,eşim ben artık onlarla uğraşamıyorum en son söyledim sen memursun ikidebir ne daire soruyorsun sürekli geçinemiyoruz diye dert yanıyorsun Gül gibi durumun var diyor , sadece memur eşim tek çalışan .. abisi kendi işi ,2 evi ,250 binlik arabası var ,eşimin 5 maaşı onun bir aylığı .. hala o oğlum yoruluyor yazık durumu yok diyor sen memursun diyor ya ölücem 🙄🙄

Ya göz göre göre bunu yapmaları zoruma gidiyor ,eşim ben artık onlarla uğraşamıyorum en son söyledim sen memursun ikidebir ne daire soruyorsun sürekli geçinemiyoruz diye dert yanıyorsun Gül gibi durumun var diyor , sadece memur eşim tek çalışan .. abisi kendi işi ,2 evi ,250 binlik arabası var ,eşimin 5 maaşı onun bir aylığı .. hala o oğlum yoruluyor yazık durumu yok diyor sen memursun diyor ya ölücem 🙄🙄
Ah ve canım. Her ailede oluyor bu işler. Benim öz babamın parasını amca çocukları yedi bir ömür aldığım yaptığım her şey kendi emeğim çocukluğumdan beri..

Merak etme günde hesapta dönüyor. Eşinle birbirinize sarılıp bekleyin. Çünkü eşin maalesef biraz pasif. Yapılacak bişey yok.

Birde benim anlamadığım açıklık, kapalılık mevzusu.
Oğlunun sevip tercih ettiği birini sen eğip bükemiyorsun diye neden suçlu gelinler oluyor.
Sadece bu konuda değil başka konularda da okuyorum aynı muhabbet dönüyor.
Gelini açık diye bazı kvler şikayet ediyor .
İyi de oğlun almış kabul etmiş, madem size uygun değil demek ki siz oğlunuzu istediğiniz gibi yetiştirememişsiniz. Elin kızının ne suçu var.
Oğlum mutlu olsun mantığı yok benimkinde ,Kapalı olsam yine anlaşamazdık çünkü sadece benim dediğim doğru diyor ,herkes benim istediğimi yapmak zorunda yapmayanı saygısız diye nitelendiriyor ve iyi ki böyle dinine düşkünmüş hacı bir de kendileri ,yalan iftira hak yemek hepsi var ama işte ..

Ah ve canım. Her ailede oluyor bu işler. Benim öz babamın parasını amca çocukları yedi bir ömür aldığım yaptığım her şey kendi emeğim çocukluğumdan beri..

Merak etme günde hesapta dönüyor. Eşinle birbirinize sarılıp bekleyin. Çünkü eşin maalesef biraz pasif. Yapılacak bişey yok.
Rabbime bırakıyorum yanına koymasın onun .. Eşim doğulu bir ailede ,bizim anne baba yapımız çok çok ayrı .. onlar da atıyorum çalıştığını eve vermek zorundasın onlar isterse yardım eder istemezse etmez .. çok ketumlar ,onlara göre herşey saygısızlık ,hele bu daire sorup arkasuna düşmek bile .. o isterse verir ama yarın gene gelir hesaba o para .. dünya baş gelemez o kadınları değişik ama rabbim ondan büyük elbet 🙏

Para için evladını silebiliyorsa bir anne bir baba direk silsin zaten.öyle anne baba olmaz.ya herşeyi eline alıp kiraya verip kiracıdan aldıgı parayı bir sene ailesine verecek gönüllerini edecek yada söke söke alacak.silerimle tehdit olmaz kendileri düşünsün yaşlanacak muhtaç olacak olanlar onlar.

E pasifsiniz iste yok kalbine iner yok aglar bilmem ne.. siz farkinda degilsiniz durumun gidin yapin yapacaginizi yoksa aglamayin bosuna dairemiz var diye
Keşke kv ile 5-10 dk tanışma fırsatınız olsaydı 🤣🤣🤣🤣🤣 eminim allah şükrederdiniz iyi ki böyle bi akrabam yok diye

Rabbime bırakıyorum yanına koymasın onun .. Eşim doğulu bir ailede ,bizim anne baba yapımız çok çok ayrı .. onlar da atıyorum çalıştığını eve vermek zorundasın onlar isterse yardım eder istemezse etmez .. çok ketumlar ,onlara göre herşey saygısızlık ,hele bu daire sorup arkasuna düşmek bile .. o isterse verir ama yarın gene gelir hesaba o para .. dünya baş gelemez o kadınları değişik ama rabbim ondan büyük elbet 🙏
Bilirim doğu kültürü öyledir. O yüzden evliliklerde aile yapısı çok önemli. Ben egeliyim bizde aile yapısı farklı doğudaki aile yapısı daha da farklı. İşte bu farklar çoğu zaman sorun oluyor

Annelikle babalıkla bir alakaları var mı diye bi sorsanız .. kurbanda bana et göndermiş 2 parça kemik yemin ederim bir avuç yağlı kemik parçası ,şok oldum eşimde gördü inanamadı , vicdanı görgüsü o kadar
Para için evladını silebiliyorsa bir anne bir baba direk silsin zaten.öyle anne baba olmaz.ya herşeyi eline alıp kiraya verip kiracıdan aldıgı parayı bir sene ailesine verecek gönüllerini edecek yada söke söke alacak.silerimle tehdit olmaz kendileri düşünsün yaşlanacak muhtaç olacak olanlar onlar

Bilirim doğu kültürü öyledir. O yüzden evliliklerde aile yapısı çok önemli. Ben egeliyim bizde aile yapısı farklı doğudaki aile yapısı daha da farklı. İşte bu farklar çoğu zaman sorun oluyor
Ben 2 senedir inanamıyorum cidden ,benim ailem yemez yedirir ,annem ne alırsa bana da alır bi terlik dahi olsa ,bizsiz boğazından geçmez kurban eti,en güzel yerini bana ayırır .. anlayışlılar ,asla bi kuruşumuza göz dikmezler ben bunlar
Da gördüklerime hala şaşırıyorum ..
Ben kültür farkı olur da bunlar gibi ana baba olacağını hayal bile edemedim doğrusu

Evi veriyorsun ilana satılık. Her yerde de duyuruyorsun. Özellikle kv gözüne soka soka sonra iki ayılıp bayılır. Tapu da sizde zaten. Az eşine söz geçir. :KK50: Sende ayılıp bayılırsın eşin seni tutacak bu süreçte tabiki. Her şeye susma.
Çok uzaklardayız eve dair belge bile yok elimizde ,eşim de ailesini hiçe saymış gibi olur diye yapmıyor .. tenezzül etmem deyip bekliyor

Ben 2 senedir inanamıyorum cidden ,benim ailem yemez yedirir ,annem ne alırsa bana da alır bi terlik dahi olsa ,bizsiz boğazından geçmez kurban eti,en güzel yerini bana ayırır .. anlayışlılar ,asla bi kuruşumuza göz dikmezler ben bunlar
Da gördüklerime hala şaşırıyorum ..
Ben kültür farkı olur da bunlar gibi ana baba olacağını hayal bile edemedim doğrusu
Valla 6 yaşında 15 kilo olan sıska bir çocuktum. Babam bana ayrılan köfteyi bile kapıp yiyen bir adamdı. O yüzden ben hiç yorum yapmayayım bence :KK70: :KK70:

Diyorum ya eden kötülüğü inan kendine eder. Zamanla sende buna şahit olacaksın zaten..

Valla 6 yaşında 15 kilo olan sıska bir çocuktum. Babam bana ayrılan köfteyi bile kapıp yiyen bir adamdı. O yüzden ben hiç yorum yapmayayım bence :KK70: :KK70:

Diyorum ya eden kötülüğü inan kendine eder. Zamanla sende buna şahit olacaksın zaten..
Haklısın :)))) inşallah o günleri de göreceğim bekliyorum :))) virüsü bile atlattı yine imana gelmedi gudubet garı 🤣🤣

benzerini bende yaşadım.eşim çocukluğundan beri çalışıp ailesine vermiş nihayetinde diğer kardeşleri gibi aile aparmanında bir daireye sahip.

biz evlenirken kiranızı gönderip mağdur etmem sizi demişti evlendik kira falan göndermedi 2-3 yıl. bu kira hep eşimle kavga sebebim oldu çünkü bizde kiracıydık ihtiyacımız vardı .üstelik oradaki akrabalarına kiralarını gönderiyorum demiş.eşim benim ısrarımla bir kere istedi diye oğluna küstü
kaynım bizim olduğumuz şehre taşınınca onun kirasını gönderince bizimkinide göndermeye mecbur oldu

siz hakkınızı yedirmeyin üstüne düşün bu meselenin.ilahi adalet onların yanına da kalmaz zaten bu yaptıkları

benzerini bende yaşadım.eşim çocukluğundan beri çalışıp ailesine vermiş nihayetinde diğer kardeşleri gibi aile aparmanında bir daireye sahip.

biz evlenirken kiranızı gönderip mağdur etmem sizi demişti evlendik kira falan göndermedi 2-3 yıl. bu kira hep eşimle kavga sebebim oldu çünkü bizde kiracıydık ihtiyacımız vardı .üstelik oradaki akrabalarına kiralarını gönderiyorum demiş.eşim benim ısrarımla bir kere istedi diye oğluna küstü
kaynım bizim olduğumuz şehre taşınınca onun kirasını gönderince bizimkinide göndermeye mecbur oldu

siz hakkınızı yedirmeyin üstüne düşün bu meselenin.ilahi adalet onların yanına da kalmaz zaten bu yaptıkları
Bize de aynısı denildi ama rabbim yedirmesin inşallah boğazına dursun yerken 🤣

Eşiniz bekarken eve para vermiş şimdi de karşılığında ailesinden ev istiyor ama sonuçta o evde yaşıyor, yeyip içip, yatıyordu. Başka evde yaşasa kira, fatura, mutfak masrafı, temizlikçi gideri verecekti. Bunların yerine evinde yaşayıp ana babasına para vermiş. Onlar da ister harcar ister ev parasına katar sizin kalkıp karşılığında mecburiyetleri varmış gibi ev istemeye hakkınız yok ki.
Aile de eşinizden annelik babalık hakkının parasını istesin o zaman? Oğullarına verdiği emeklerin karşılığını istesin?

Hem eşiniz siz hayatında yokken vermiş o parayı ve bu sizi ilgilendirmez. Şuanda da adam ailesine ısrar etmek istemiyor, kendi aralarında bu, size ne oluyor ki? O kadar çok ev istiyorsanız kendi anne babanızdan isteyin.

Selam kızlar ,Paylaşacak kimsem yok buraya yazmak istedim..
Kv kişisi ,iftiracı ,bir olayda doğruyu yanlışı bırakıp kendi işine geldiği gibi davranan ,yalanı hiç çekinmeden söyleyen ,aşırı despot ,dediğim dedik ,evde eşi de dahil herkes yanlış da olsa ona göre hareket eden ,onun bir dediğinden çıkmayan kişiler. Herkes tek beyin hareket etsin isteyen ,onun düşüncesine biri farklı söylesin asla kabullenmeyen ,tek fikirli birisi .. tüm dünya ona gelsin elma göstersin ,eğer o armut diyecekse ,ona kanıt da sunsan inanmaz ,değişmez .Tek benim bildiğim der ..
Eşim hariç ..
Kp kötü bir adam değil esasen ama kv kuklası gibi ,asla kendi fikri yok ,kv nin emrinde sadece ..

biz evlenirken ,ben kapalı değilim diye çok sorun etti ama benim tavrım çok netti .. normalde kendi dediğini yaptırmak için, oğluyla düşman bile olur ama herkesi o kadar etkisi altına alıp ,fikir değiştirdiğine inandığı için ,nasıl olsa ben bunu da değiştiririm diyerek (kapatırım diyerek) müsade etti evlenmeye ..
Ben de asla onun fikrine değil kendi değerlerime kendi düşüncelerime göre hareket ettiğim için benden nefret etti .. Mesela “ben böyle olmasını istiyorum” demek bile ona saygısızlık oluyor kendine göre, düşünün yani nasıl biri olduğunu .. oturup asla uzlaşılmayacak birisi ,sadece ona “sen nasıl istersen öyle yapalım “ demelisin onla anlaşmak için ..

hal böyle olunca , biz seni borçsuz evlendireceğiz diye söz verilip ,evlen baskısı yapılan eşime bir çöp bile yapmadan ortalığa attılar .. biz nişanlı iken öyle deyip beni değiştiremeyince (düğün tarihi herşey alınmıştı ) tam ödeme zamanında bıraktılar ..
Herşeyi üstesinden geldik kendi ailemde bende eşimde bir olduk aştık ,çok zor zamanlarımız oldu ,o zor zamanda ablasının eşinden aldığımız borç 5 ay sonra ,çok sıkıştık deyip ablası tarafından istenip tatile gidildi (durumları çok iyi asla ve asla ihtiyaçları yok )

şimdi de borç ödüyoruz ,zorlanıyoruz birikim falan hak getire zaten şu zamanda .. arkadaşlar zamanında eşim kazandığı paranın çoğunu ailesine verdi ,hep işte biz zaten seni borçsuz evlendiririz aileyiz sonuçta diyerek .. eşim abisi de o zaman evli olup birlikte oturunca onlara da çok yardım etmiş, onlar için 3 sene destek çıkmış .. sonra onlar ayrılınca ,yine sadece eve vermiş ,babası da o parayı birikim yaptırıp arsa almış müteahhitle anlaşmış daire yaptırmış ..
3 senedir dairemiz hazır ,5 daire düştü onlara ..
Şimdi oturdukları evde kendilerinin ..maaş alıyorlar ,giderleri yok ..
Evin bi dairesi bizim .. annesi zamanında 1 sene falan biz alırız kirayı birikim yaparız sonra size veririz demiş ..
Şimdi eşim 3 senedir daireyi soruyor ,İstanbul’da bu arada , kiraya verilmedi ben napayım diyor ..
dalga geçmiş gibi hepsi verilmiş bizimkini kimse sormuyormuş . Soran da beğenmiyormuş( yeni yapı .. )
biz burada sıkıntı çekerken ,eminim kirayı alıp yiyor hiç vicdan azabı çekmeden ..
hem bizim evin kirası ,hem yeni binada kendinin de bir dairesi var onun kirası ,hem maaşları ,hala yetmedi onlara ..
eğer eşimin büyük desteği olmasa ,ondan gelen allahtan gelsin der susarım ,ama diğer abisi o zaman ev alıp onu ödediği için sıfır desteği var o evde ..

eşim dairesini ne zaman sorsa ,
Bu kadar paragöz olma ,ikidebir ne soruyorsun deyip eşimi suçlar gibi azarlıyorlar .. eşimin akrabaları dairenizi aldınız mu diye soruyor hayır kiraya verilmemiş deyince ,gülüyorlar İstanbul da 3 senedir ne verilmeyecek diye ..
Onların keyfi isterse verecekler kiramızı ..
Biz de uzaktayız görmüyoruz ,görsek bile ona da yalan bulup yine bizi bastırır ..
Yani biz birikimi geçtik üzerimize bile bişey alamıyoruz şu zamanda ..
Asla elimizden bişey gelmiyor ,virüs olmasa gidecektik ,zaten kirada Görsek de inkar edip ,daha yeni verdik deyip 1-2 sene daha alacaklardı ama en azından bildiğimizi bileceklerdi.
Kombi parasını ,tapu için vs para da gönderdik ..
Hiç umudum yok artık ,düşündükçe hazmedemiyorum .. o kadar bolluğun içinde bizi hangi vicdanla böyle rezil ediyor Allah’a havale ediyorum ..
Uzun oldu içimi döktüm ,affola yorduysam .. 🙏
Sizi cok sakin buldum ben olsam guzel bir cinnet gecirmistim. Zor zamanlar geciriyosaniz onlarda yemesin. Yada ceza olarak bayramda seyranda ölüde diride dahi aramazdim. Ben maddiyata duskunumdur. Parayi cok severim heleki hakkimsa. Asla tabi kimsenin pparasini calip cirpmam havadan konmam ama esimin parasini gillarca almislar halada esim onlara destek cikiyorsa o parayi fitil fitil getiriirm burunlarindan. Diyorm ya hicbisey yapamasam aramam sormam etmem delirsinler. Her kayinvalide aranmamaktan sikayet eder sende oyle delirteceksin.

Eşiniz bekarken eve para vermiş şimdi de karşılığında ailesinden ev istiyor ama sonuçta o evde yaşıyor, yeyip içip, yatıyordu. Başka evde yaşasa kira, fatura, mutfak masrafı, temizlikçi gideri verecekti. Bunların yerine evinde yaşayıp ana babasına para vermiş. Onlar da ister harcar ister ev parasına katar sizin kalkıp karşılığında mecburiyetleri varmış gibi ev istemeye hakkınız yok ki.
Aile de eşinizden annelik babalık hakkının parasını istesin o zaman? Oğullarına verdiği emeklerin karşılığını istesin?

Hem eşiniz siz hayatında yokken vermiş o parayı ve bu sizi ilgilendirmez. Şuanda da adam ailesine ısrar etmek istemiyor, kendi aralarında bu, size ne oluyor ki? O kadar çok ev istiyorsanız kendi anne babanızdan isteyin.
Komiksiniz cidden ,hepimiz ana babamıza birikim yapmaksızın aaa ben bu evde yaşıyorum diye para mı veriyoruz ? Doğurdunuz her çocuğa yeme içme bakma zorunluluğuna sahip olursunuz bilmem farkındamısınız?
keşke ayrı eve çıkıp parasını yedirmeseymiş, en azından hakkı olmayan bişeyi istemezdi .. bütün evlatlarına ev düştü ayrıca kızlar vermedi çalışmadı diye ailesi niye doyurdu baktı sokağa mı atsalardı :)) kaldı ki kızların da dairesi var niye veriliyor o zaman ? Eve min 500 verip 3500 cep de yapabilirdi ?? Kimsenin aile içini bilmeden niye kesin yargılar yaparak konuşuyorsunuz ?
neyse siz yediğinizin içtiğinizin parasını anne babanıza vermişsinizdir umarım 🤣🤣
Kimin kimde ne kadar emeği olup olmadığını bilmeden burda yorum yapan sizin 5 kuruş faydanız olmuştur ailenize umarım :)
Ayrıca bana ne oluyor diye mi soruyorsunuz ??? Hangisine güleceğimi şaşırdım bilmem anladınız mı ama eşim o benim :) hepsine daire verildi emeği sorgulanmaksızın ???

Sizi cok sakin buldum ben olsam guzel bir cinnet gecirmistim. Zor zamanlar geciriyosaniz onlarda yemesin. Yada ceza olarak bayramda seyranda ölüde diride dahi aramazdim. Ben maddiyata duskunumdur. Parayi cok severim heleki hakkimsa. Asla tabi kimsenin pparasini calip cirpmam havadan konmam ama esimin parasini gillarca almislar halada esim onlara destek cikiyorsa o parayi fitil fitil getiriirm burunlarindan. Diyorm ya hicbisey yapamasam aramam sormam etmem delirsinler. Her kayinvalide aranmamaktan sikayet eder sende oyle delirteceksin.
Ben aramıyorum kendini ,çok şükür görmüyorum da :)))) rabbim yüzüme baktı ki ayrı şehirlerdeyiz ,kudursun dursun isterse aramam daha ..
gerçi çok umrumda değildir ama yine de değmez ..
Karşı tarafı keşke biraz gösterme fırsatım olsa size ,çok değişik insanlar öyle alalım bizim olmuyor .. sabır diyelim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X