Kv

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bestiee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
1.577
5.343
Selam kızlar ,Paylaşacak kimsem yok buraya yazmak istedim..
Kv kişisi ,iftiracı ,bir olayda doğruyu yanlışı bırakıp kendi işine geldiği gibi davranan ,yalanı hiç çekinmeden söyleyen ,aşırı despot ,dediğim dedik ,evde eşi de dahil herkes yanlış da olsa ona göre hareket eden ,onun bir dediğinden çıkmayan kişiler. Herkes tek beyin hareket etsin isteyen ,onun düşüncesine biri farklı söylesin asla kabullenmeyen ,tek fikirli birisi .. tüm dünya ona gelsin elma göstersin ,eğer o armut diyecekse ,ona kanıt da sunsan inanmaz ,değişmez .Tek benim bildiğim der ..
Eşim hariç ..
Kp kötü bir adam değil esasen ama kv kuklası gibi ,asla kendi fikri yok ,kv nin emrinde sadece ..

biz evlenirken ,ben kapalı değilim diye çok sorun etti ama benim tavrım çok netti .. normalde kendi dediğini yaptırmak için, oğluyla düşman bile olur ama herkesi o kadar etkisi altına alıp ,fikir değiştirdiğine inandığı için ,nasıl olsa ben bunu da değiştiririm diyerek (kapatırım diyerek) müsade etti evlenmeye ..
Ben de asla onun fikrine değil kendi değerlerime kendi düşüncelerime göre hareket ettiğim için benden nefret etti .. Mesela “ben böyle olmasını istiyorum” demek bile ona saygısızlık oluyor kendine göre, düşünün yani nasıl biri olduğunu .. oturup asla uzlaşılmayacak birisi ,sadece ona “sen nasıl istersen öyle yapalım “ demelisin onla anlaşmak için ..

hal böyle olunca , biz seni borçsuz evlendireceğiz diye söz verilip ,evlen baskısı yapılan eşime bir çöp bile yapmadan ortalığa attılar .. biz nişanlı iken öyle deyip beni değiştiremeyince (düğün tarihi herşey alınmıştı ) tam ödeme zamanında bıraktılar ..
Herşeyi üstesinden geldik kendi ailemde bende eşimde bir olduk aştık ,çok zor zamanlarımız oldu ,o zor zamanda ablasının eşinden aldığımız borç 5 ay sonra ,çok sıkıştık deyip ablası tarafından istenip tatile gidildi (durumları çok iyi asla ve asla ihtiyaçları yok )

şimdi de borç ödüyoruz ,zorlanıyoruz birikim falan hak getire zaten şu zamanda .. arkadaşlar zamanında eşim kazandığı paranın çoğunu ailesine verdi ,hep işte biz zaten seni borçsuz evlendiririz aileyiz sonuçta diyerek .. eşim abisi de o zaman evli olup birlikte oturunca onlara da çok yardım etmiş, onlar için 3 sene destek çıkmış .. sonra onlar ayrılınca ,yine sadece eve vermiş ,babası da o parayı birikim yaptırıp arsa almış müteahhitle anlaşmış daire yaptırmış ..
3 senedir dairemiz hazır ,5 daire düştü onlara ..
Şimdi oturdukları evde kendilerinin ..maaş alıyorlar ,giderleri yok ..
Evin bi dairesi bizim .. annesi zamanında 1 sene falan biz alırız kirayı birikim yaparız sonra size veririz demiş ..
Şimdi eşim 3 senedir daireyi soruyor ,İstanbul’da bu arada , kiraya verilmedi ben napayım diyor ..
dalga geçmiş gibi hepsi verilmiş bizimkini kimse sormuyormuş . Soran da beğenmiyormuş( yeni yapı .. )
biz burada sıkıntı çekerken ,eminim kirayı alıp yiyor hiç vicdan azabı çekmeden ..
hem bizim evin kirası ,hem yeni binada kendinin de bir dairesi var onun kirası ,hem maaşları ,hala yetmedi onlara ..
eğer eşimin büyük desteği olmasa ,ondan gelen allahtan gelsin der susarım ,ama diğer abisi o zaman ev alıp onu ödediği için sıfır desteği var o evde ..

eşim dairesini ne zaman sorsa ,
Bu kadar paragöz olma ,ikidebir ne soruyorsun deyip eşimi suçlar gibi azarlıyorlar .. eşimin akrabaları dairenizi aldınız mu diye soruyor hayır kiraya verilmemiş deyince ,gülüyorlar İstanbul da 3 senedir ne verilmeyecek diye ..
Onların keyfi isterse verecekler kiramızı ..
Biz de uzaktayız görmüyoruz ,görsek bile ona da yalan bulup yine bizi bastırır ..
Yani biz birikimi geçtik üzerimize bile bişey alamıyoruz şu zamanda ..
Asla elimizden bişey gelmiyor ,virüs olmasa gidecektik ,zaten kirada Görsek de inkar edip ,daha yeni verdik deyip 1-2 sene daha alacaklardı ama en azından bildiğimizi bileceklerdi.
Kombi parasını ,tapu için vs para da gönderdik ..
Hiç umudum yok artık ,düşündükçe hazmedemiyorum .. o kadar bolluğun içinde bizi hangi vicdanla böyle rezil ediyor Allah’a havale ediyorum ..
Uzun oldu içimi döktüm ,affola yorduysam ..

Eşinizin evine neden kv kp kiracı buluyor ki? Eşiniz verseydi emlakçıya? Çok zor bişey değil. Bir an önce gidip emlakçıya versin böyle oturmakla daha çok sorar durursunuz.

Eşinizin evine neden kv kp kiracı buluyor ki? Eşiniz verseydi emlakçıya? Çok zor bişey değil. Bir an önce gidip emlakçıya versin böyle oturmakla daha çok sorar durursunuz.
Biz 18 saatlik mesafedeyiz .. onlar verip 1 sene kirayı alıp bize öyle gönderecekti o yüzden

Iyi de evin tapusu kimin üzerine ??

Çokmu pasifsiniz banamı öyle geliyor?
Uçağa atlayıp gidin, kendi işinizi kendiniz halledin. Tarif ettiğiniz karakterde birisi sizin için neden uğraşsın. Gerçekten aklınız alıyormu bunu.
Pasifik’le hiç bir alakası yok ,eşim defalarca bu konunun üzerine gitti .. vermek istemeyenden zorla alamazsın çünkü başta biz bi kaç sene alıcaz demiş bütün çocuklarına .. kaldı ki virüs var ,o kadın bizim için uğraşmıyor zaten kendi alacak kirasını o yüzden .. kendi almayı bırakana kadar bizde hak görmüyor benim istersem vermem diye davranıyor ,eşimi karşı çıksa silmekle tehdit ediyorlar

Tapusu eşinize aitse annesi isterse 40 takla atsın gider eşiniz parasını alır gelir. Ha annesi silecek olayını bilemem. Ama ben yerinizde olsam bana ait birşeyi kv veya kp yedirmem.

Biz 18 saatlik mesafedeyiz .. onlar verip 1 sene kirayı alıp bize öyle gönderecekti o yüzden
Yani bir üye daha yazmış ama pasif duruyor eşiniz. Kaç saat olursa olsun gidip kendi işinizi kendiniz görün. Yakın yerdeki emlakçıyla telefonda görüşün eve gidip baksın, boşsa anahtarı postayla iletin, ilana koysun. Yani türlü türlü yolu var. oturduğunuz yerde kendinizi kahrediyorsunuz yazık. Sizin hakkınız, hakkınızı bırakmayın.

Tapusu eşinize aitse annesi isterse 40 takla atsın gider eşiniz parasını alır gelir. Ha annesi silecek olayını bilemem. Ama ben yerinizde olsam bana ait birşeyi kv veya kp yedirmem.
Mesela daire konusu açılıyor ,başlıyor para gözlükten ,sen anneni babanı silmişsine kadar geliyor ,öyle algı yapıyor öyle oynuyor ki sonunda ağlıyor ben yalancı mıyım diye ,gidemiyoruz da şuan ondan önce ağır sağlık sorunlarımız vardı uğraşamadık ,virüs çıkınca da riske atmadık bu sene de kaldık .. eğer eşim zora koşsun zaten siler hiç acımaz

Kat irtifakı eşimin üzerine
Eşinizin üstüne olan evde kiracı var mı yok mu kontrol edemeyecek durumda mısınız ?

Yani kv den çok sizde suç. İnsan kendi evini merak edip gidip kontrol etmez mi ya. Vallahi ben anlamıyorum bu kafadaki insanları.

Şebeke suyuna mı bişey karıştırıyorlar nedir. Kimisinin görümcesi iç çamaşırını giyer susar kimisi kendi evinde kiracı var mı yok mu bilmez.
Hep kkya özel mi üretiliyor artık bu zihniyet demeye başladım yaw

Elinizde tapu var farkında mısınız. Tapu tapu.

Şimdi eş ailesini tanımasaydım belki bende pasif derdim ama asla değil ,gidemedik sağlık sorunlarından ,sonra da virüs çıkınca kaldı ..eğer emlakçı falan dese kalbine iner sen bize karşımı geliyorsun diye

Ne kafadaki insanları ?? Farz et gidemedik ,kimse de yok bakacak ? ne yaşadığımızı bilerek yorum yapmadığın kesin de , bari iletişimin düzgün olsun ,sanki bilmiyoruz o söylediklerini allahım sabır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…