Kurban bayramına bebişlerimizle beraber girelim diyenlerrrr,,buyrunn ;)

Günaydınnn kızlarrr :))
Ben hala olamadım regl ama agrısını hissetmeye başladım umarım cok ağrılı gecmez 2.30a kadar dersim var puff :KK52:

güzel anne adayları,normalde sıcakkanlı ama kesinlikle ağlayamayan biriydim,hamilelik beni biraz değiştirdi zannedersem ama burda onca hikaye okudum,o kadar acıya şahit oldum gel gelelim kii sizin mesajlarınız beni çook ama çook etkiledi....hele mahtuananın anneliiği anlatan ve anne kelimesini ifade eden mesajı çok içime dokundu...nasrettin hocanın bana damdan düşeni getirin dediği fıkra misali bu durumu yaşayanlar anlar....sanal ortamda bile bi kaç mesaj hüzün üzerine olsun hemen offff sendee haaa demeye başlıyorlar normal yaşantımızda nasıl çevremize bunu yansıtabiliriz kii.....ben bu yüzden bir arkadaşımla konuşmuyorum artık.....bu sayede aslında sabırlı olduğumu bile öğrendim:) ben ki aklımdakini pat diye söyleyen insandım acıyı içe atmak neymiş anladım....bu sebeple dünden beri mahtuanayıı ve cimbomu duamdan eksik etmiyorum...hergün yasin okumayı kendime vird edindim rabbim kabul ederse ardına dua ediyorum ve artık sizi de ekliyorum....eğer bir gelişme yaşanırsaa beni mutlaka haberdar edin kızlarr....öpüyorum çokkk...
canım benım allah senden razı olsun cok saol desteklerın ıcın :)
Kızlaaaarrrr
Ben regl oluorum sanırımmm yani olmak üzeree
Cok fena karnım agrıo kasıklarım belim :KK43:( bide koyu renk akıntım gelmişş
Öbür aya kaldı artk bizim iş sanırımm :))

Günaydınnn kızlarrr :))
Ben hala olamadım regl ama agrısını hissetmeye başladım umarım cok ağrılı gecmez 2.30a kadar dersim var puff :KK52:

canımm gunaydınnn . 2 gundur dogru durust gıremedım noldu hala sancımı var kırmızılar gelmedıgıne göre hala umudun var canım :)

canımm gunaydınnn . 2 gundur dogru durust gıremedım noldu hala sancımı var kırmızılar gelmedıgıne göre hala umudun var canım :)[/QUOTE]

Eet tatlımmm agrım var sabah başladı uyanır uyanmazzz :KK43: hala umut varmı bilmiorum kahverengi tonlarında bişi geldi sabahh :KK43:

canımm gunaydınnn . 2 gundur dogru durust gıremedım noldu hala sancımı var kırmızılar gelmedıgıne göre hala umudun var canım :)

Eet tatlımmm agrım var sabah başladı uyanır uyanmazzz :KK43: hala umut varmı bilmiorum kahverengi tonlarında bişi geldi sabahh :KK43:[/QUOTE]

ınsallah gelmez ya. guzel haberler beklıyoruz senden. bendede stres en yuksek duzeyde suan son 5 gun:KK52:

kızlarr bu akıntıların ne için olduğunu nasıl anlıyosunuz bu konuda biraz caHilim ben

kızlarr bu akıntıların ne için olduğunu nasıl anlıyosunuz bu konuda biraz caHilim ben

OVULASYON TARİHİ (GÜNÜ, DÖNEMİ) HESAPLAMA
Hamilelik için en uygun zamanın hesaplanması için yumurtlama (ovulasyon) döneminin belirlenmesi çok önemlidir. Bu tarihlere yakın günlerde bulunulan cinsel ilişkiler sonucunda gebelik elde edilme ihtimali daha yüksektir. Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)
(Not: Her gün ilişkiye girmek sperm sayısını çok azaltacağı için önerilmez, bu nedenle iki günde bir ilişki önerilir.)
Diğer örnekler: Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır. Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Üstteki tarifler hep sonraki adetten geriye doğru sayılacak şekilde verilmiştir (adet başlamadan 17-18 gün önce ilişkiye başlayın gibi). Çünkü yumurtlama gününün gelecek adete göre hesaplanması daha güvenilirdir. (Adetin ikinci dönemi yani yumurtlama-adet arasındaki luteal faz süresi 14 gün sabittir.)

Yumurtlama (ovulasyon) öncesi ve sonrası belirtiler:
- Vajinal (servikal) akıntıda artış olması, akıntının sıvılaşması. Kadınlar bunu "ıslaklığım arttı" şeklinde ifade ederler genellikle. Bu belirti ovulasyon olmadan bir kaç gün önce başlar.
- Vücut ısısında artış. Hastalar bu hafif artışı genellikle hissetmezler ama derece ile ölçümde rahatlıkla farkedilir. Genellikle yarım derece civarında bir artış olur.
- Kasık ağrısı: Tek taraflı (sadece sağda veya solda) kasık ağrısı genellikle yumurtlamanın olduğu gün hissedilir. Ağrı bazen iki taraflı da olabilir. Ağrının sebebi yumurtlama sırasında folikül içerisinde bulunan sıvının pelvise (rahim etrafına) sızmasıdır. Bu sıvı bir kaç günde kaybolur kendiliğinden. Ağrı genellikle bir günde biter. Bazen büyüyen yumurtaya bağlı ağrı yumurtlama olmadan 4-5 gün önce başlar, yumurtlamanın olduğu gün artar ve sonra birden kaybolur. (Mittelschmerz, orta ağrısı)
- Göğüslerde (memelerde) hassasiyet, dolgunluk, gerginlik
- Karında şişkinlik hissi
- Karında sancı ve kramplar
- Cinsel istekte artma: Genellikle ovulasyon olmadan birkaç gün önce başlar.
- Bazı kadınlarda koku, tat ve ışık gibi uyaranlara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma mehydana gelir.:KK34:

Kızlarrr benim kırmızılarr geldiiii :) önümüzdeki ay başlıorum artk şu geçsinde :)) bide doktorada gideim tam teşekküllü :)) eee ben bu başlığa uymuorum artıkkk :KK43:(

kızlaarrrr dışardan destekçiniz olarak hadi ama çalışın diyorummm:KK9:takılmayın buralarda hele akşamları hiç görmeyeyim,yemeğii yiyiiiinn doğruuuu iş başınaa:KK9:ben aylardır yapamıyorum barii siz yapın:KK17:

ayy bugün özel mi özelll işlerim varr canlar anlarsınız:KK34:

canım sıkılır arada sobete gelirim dedim amma kimsecikler de yokmuşş:KK50:

X