Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim eşim de evliliğimizin ilk yıllarında yaptı bir kaç kere. Beni annesi ile evde bırakıyor o abisi ile çıkıyordu. Kışa denk gelen bir bayramda hiç seslenmeden termal otelde tek kişilik tatil ayarladım. Bayrama gideceğiz diye hazırlanıyoruz ama ben ayrı çanta hazırlıyorum. Neden ayrı çanta hazırlıyorsun dedi sen beni insan yerine koymayıp fikrimi sormadan otomatiğe alınmış gibi davranıyorsun ya her bayramda bu sefer ben de senin gibi davranıyorum tatile gidiyorum dedim. Küstü. Bayram sonrası eve dönünce elimi bırakıp ayağımı öptü, elli kere özür diledi. Ben de termal otelin tadını çıkardım, dinlendim, kitap okudum uyudum. Üstünden o kadar çok zaman geçti gala daha nereye gittin diye soramıyor konuyu açmamak için 😂
Kral

Eşin daha ne yapayım diyormuş ya, aslında hiçbir şey yapmıyor. Annesinin ağzını kapatamıyor. "Anne beraber gideriz ama biz dönüşta kanaryanın abisine uğrayacağız. Belki kalabiliriz, kalmasak da sabah erken gider uzunca vakit geçiririz, kanarya da sürekli gidemiyor abisine. Siz planınızı ona göre yapın." cümlesini kuramadığı sürece eşin seni sadece manipüle ediyor canım.
Evet bunu dediğim de de nerden biliyorsun demediğimi dedi bana. Ben elimden geleni yapıyorum diyor. Bu arada annesinin yanın da da dedi yapıcak bişey yok otobüsle gelirsi etler abartma da dedi ama kadın anlamıyor ki ?

Uçakla gidin?3 kişi aynı yere gidecekler 3 kişinin bilet alması mı mantıklı 1 kişinin mi?herşeyi geçtim bu tiplerle uğraşıp kafamı yoracağıma biletimi alır rahat rahat giderim.onlar et falan taşıyacaklar bahaneleride var arabayı almak için et meselesi olmasa okey derdim ama şimdi eşinizde onları haklı bulur anam babam otobüste etlerle uğraşamaz falan der.
Sunshine de dahil tum aile cimr, kimse arabadan vazgecmez

Yaa Mavera kalbimde yeri ayrıdır milleti cildirtip karşıma ciksaniz titrersiniz deyip susup oturuyor o ayrı bir kafa . Kanarya da kendi baslardaki halimi görüyorum o yüzden bı taraftan kıyamıyorum bı taraftan iki yıl olacak hala kotu olmama derdini anlamıyorum 😅 iyi gelin veya iyi kayınvalide diye birşey var mı ? Mesele saygısızlik yapmak kötü olmak değil onu anlatamadik . Karşıma alıp anlatasim var yemin ederim 😅

Mavera benim de favorim ama kanaryayi severim iste. Cunku kanrya bosanacagim ben yeah diye gelip atip tutup kendini sekilden sekile sokmuyor.

Çok isabet olur abine de gitme. Eşin be yapacağının komutlarını verir sana. Eşim polis demiştin, eşin tayin olup başka şehre gidince de her bayram köyüne gidin, annenler abinler kim ki, hatta telefon etmek için de izin iste. Anan bunun için doğurdu okuttu seni zaten. Eşinin başı da arşa değer. Yeter ki huzursuzluk olmasın. Eşinlle konuşurken sözlerinin sonunda arz ederim demeyi de ihmal etme. İnsanın kendisine yaptığını kimse yapmaz.
Yoruldum

İşte eşin bunu istiyor Kanaryacım ya!

Tamam abime gitmiyorum diyeceksin o da sen gitmek istemedin diyecek!

Kayınvalide evinde temizlik yapmayacaksan, eşin de buna izin vermezse kafana niye takıyorsun ki?

Benim kayınvalide de bir sürü insan sayar şu bekliyor gitmediniz, görmediniz, düğün var, nişan var vs. Hiç umursamam, he iyi bakarız derim. Çünkü biliyorum kocam ben istemezsem asla ısrar etmez, annesine de işimiz çıktı der.

Gerçekten evlenmeden önce etler nasıl taşınıyormuş?
Kocam taşıyormuş. Sürekli kurbanda köydelermiş. Burda kesselerde kurbanı kesip hop köye giderlermiş 2 3 günlüğüne. Hepsi manyak bunların.

Beraber değiliz ramazandan beri de yemek yemedik dün uğradık sadece iş dönüşü. Önceden beraberdik de çözdüm.
E tamam işte. Bak o konuyu halletmişsin. Adım adım herşey rayına oturacak böyle işte. Sakinleş, şu an konuşman şart değil eşinle. Şu an konuşacaksan bayramlık almaya gitmeyi konuş. Kendini bir boşa al.

Kocam taşıyormuş. Sürekli kurbanda köydelermiş. Burda kesselerde kurbanı kesip hop köye giderlermiş 2 3 günlüğüne. Hepsi manyak bunların.
O da onların alışkanlığı. Artık eşinle sen bir ailesiniz. Yavaş yavaş rayına oturacak. Sakinleş. Bak şu an öfke ile yada kontrolsüz bişey yaparsan ileride yapacak hiçbişeyin kalmaz. Eşinin tepkisini çekmeden ikiniz için de ılımlı hareket tarzları var. Şu an sakinleşmen ileriye dönük yatırımın olacak.

Bu bayram köye gitmeye ikna olmuşsunuz daha fazla fikir değiştirmeyin. Eşiniz abine uğrarız demiş bu konuda da sıkıntı yok ama sıkıntı nerede başlar biliyor musun? sen burada bizlerin yazdıkları ile kendini doldurup sürekli bu kurban bayramı mevzusunu eşinin önüne getirip durursan sonunda eşin sana resti çekebilir. en son nasıl karar verdiyseniz öyle kalsın daha fazla üstüne gitme. hem bu sene tecrübe etmiş olacaksınız. Eğer eşiniz verdiği sözde durmazsa seneye reddetmek için geçerli bir bahaneniz olacak.

şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; tavır koyuyorum çizgi çekiyorum diyorsunuz ama sizde göstermiş olduğunuz tavırlarınızda tutarlı değilsiniz. Eşinize kaç haftadır abimde kalacağım baskısı yapıyordun adam tamam dedi bu seferde yük olmayalım yemek yer çay içer kalkarız diyorsunuz. Geçen gün ki konuda kv denizin evine uğrama konusunda da bu şekilde davranmıştınız.
Eşim dönüşte kalırız dedi diye vazgeçtim kp olma ihtimali var yengeme yük olamam ben tek kalmak istiyordum.
Ben doldurmuyorum kendimi iyiyim sadece ne yapmam gerektiğini öğrendim. Tamam karar verdik dönüşte gidicez dedi olurda gidemezsek ben bir daha köye eşimle gitmem bu 1.
Eşime evet dönüşte uğrayacağız şu gün şöyle yaparız diye konuşurken darlanmak ve bunaltılmak istemiyorum ben sana demiştim şimdiden et mevzusu başları bulsunlar çözüm diyeceğim. Kaynanam da tekrar mırın kırın ettiğinde anne birazdaha söylenirsen son olucak sizle köye gelişim sıktınız beni dicem.

Sen mi kötü biriymişsin?
Evet Lalem :) ailesnin emri vakilerine, kardeşinin saçmalıklarına, iç içe olmaya sorun çıkardığım için noluyor sana dedi. Tabi küçüğüm kendimi ifade edemeyip içimden canavar çıktı. Yeter dedim sabah akşam sabah akşam ailen. Kardeşinin şımarıklıkları. Hatta boşanalım ben senin ailenle uğraşamam da dedim. Eşim sonra mesafeyi ayarladı dışındalar artık çok az gidp geliriz ama kurban canımı sıkıyor.

Eşim dönüşte kalırız dedi diye vazgeçtim kp olma ihtimali var yengeme yük olamam ben tek kalmak istiyordum.
Ben doldurmuyorum kendimi iyiyim sadece ne yapmam gerektiğini öğrendim. Tamam karar verdik dönüşte gidicez dedi olurda gidemezsek ben bir daha köye eşimle gitmem bu 1.
Eşime evet dönüşte uğrayacağız şu gün şöyle yaparız diye konuşurken darlanmak ve bunaltılmak istemiyorum ben sana demiştim şimdiden et mevzusu başları bulsunlar çözüm diyeceğim. Kaynanam da tekrar mırın kırın ettiğinde anne birazdaha söylenirsen son olucak sizle köye gelişim sıktınız beni dicem.
Kuzum bak bu yazdıklarınla bile kendini dolduruyorsun. Et konusu senin sorunun değil, hiç aldırma. Eşinle konuş tamam, yengem hamile olduğu için kalabalık gidip yük olmak istemiyorum. Köye gidince senin fırsatın olmazsa dönüşten bir gün önce ben abimlere gideyim ertesi gün de sen beni oradan alırsın beraber döneriz yada bayramda bir gün sabah çıkıp abimlere gideriz istersen kalırız istersen döneriz köye diyebilirsin. Böyle okursa ben bir daha gitmem köye filan deme. Zaten annesi eşini çekiştirip duruyor bir yandan da sen çekiştirme. Yaşansın eşin de kendine düşen kısımdan ders çıkarsın.

Iyi de sen eşinle anlasmissin kanarya sorun çıkacak birşey yok . Adamla uğraşma . Kaynana laf sok beni sıkıp durma aileme giderken size hesap mı vereceğim yeter artık de laflarını sok sustur otuttur. Senin şu an eşinin yaptığı bir durum yok ki
Evet eşim dün yine dedi gidicez hallederiz eti ne dert oldu alla alla uzak mı sanki dedi. Eşim istediğimi yaptı ama daha sert olabilir ailesine karşı.

Benim anlamadiğım bukadar varlıklı bi aile nasıl oluyorda kendilerine bi araba alamiyor? Hem kendileri alamiyor hem kızları. İlginç yani. Bunca yıldır arabasız nasıl yaşamışlar köye nasıl gidip gelmişler anlamayan bir benmiyim??
Her konunuz araba, benzin parası, köy….
İstiyorsunuzki cici gelin rolünüz bozulmasın, diğer türlü dilimin ucuna geldi, tam söyleyecektim sölemedim falan olmazdı.
Çat diye o an söylerdiniz.
Ben olsam çoktan offf bıktım sizin et muhabbetinizden derdim.
Benim arabamamı güvendinizde kurban kesiyorsunuz derdim…
Şimdiye kadar nasıl yapiyordunuz yine öyle yapın derdim…
Bayramda nereye kime gideceğime ben kendim karar veririm derdim….
Derdimde derdim yani.
Ama siz diyemezsiniz.
Çünkü derlerki hem evimizde oturuyorsun hem herşeye laf ediyorsun.
Bunu sizde biliyorsunuz.
Şimdi orası eşiminde onlar verdide ben istemedim ile başlamayın, haticeye değil neticeye bakalım onların evinde kira vermeden oturuyormusunuz? Kendi eviniz diye görüyormusunuz? Evet. Onlarda o yüzden sizin arabayı kendi arabaları gibi görüyorlar. Al-ver dengesi bi nevi.
Hangi konuyu açarsanız açın, durum buna çıkacak.
Konum bu değil. Ben A diyorum siz B diyorsunuz ve kaynanamlardan çok size dert oldu oturduğum ev. Ne konusu açarsam açayım bunu söylüyorsunuz ve hiç hoş değil. Haz alıyorsunuz söylemekten inanamıyorum yani.

Deme. Sen bilirsin kocadım, haklısın Kocacık. Sen mutlu huzurlu ol bana yeter kocacım de.
İlk başta ne konuştunuz, kayınvaldenlerle beraber köye gideceksiniz, gidişte yada dönüşte abinlere uğrayacaksınız. Anlaştınız eşinle. Sonra taksit taksit kaynanan isteklerini arttırdı. Temizlik yapılacak, etler bozulur uğranmasın bir yere demeye getirdi. Hayatta etler bozulur diye bağırdığını söylediniz. Arabada görümcem ve çocuğu da olacak dediniz, görümcenizin incileri mi dökülüyor. Annesi ona bişey diyemiyor da size gelince mi bağırıyor. Siz zaten kayınvaldenle aynı apartmanda oturmuyor musunuz? Bayramda da köye gidiyorsunuz, eşinizle anlaşmışsınız, ben vazgeçtim demek olmaz, annesinden bir farkın olmaz. Ama sen rica etmişsin abinlere uğramak için, kalmak bile istemiyorsun, yengen doğun yaparken gidip kalacağını söylüyorsun. Bu kadarına da saygı göstersin eşin. Ben geçen bayram şunu yaptım, ben bunu yaptım deyip manipüle etmesin. Siz zaten aynı apartmanda oturarak yapacağınızı yapmışsınız. Kendi yaptıklarını dev aynasında görmesin. Eşiniz otursun sizin annenizle aynı apartmanda. Annesi kıyameti koparır di mi? Ben iç güveysi miyim der eşiniz di mi?
Aynı ilde yaşarken bunları yaşıyorsunuz. Eşiniz tayin olup gittiğinizde ne olacak. Her bayram sadece kaynananıza ve köye mi gideceksiniz? Sizin anneniz, abiniz, hiçkimseniz yok mu?
Eşinizle yaptığınız programa bu uyun, ses çıkarmayın, kendinizi doldurmayın. Ama geleceğinizin nasıl olacağını da görün. Köye gittikten sonra baktınız abinize gitmeye imkan olmayacak, binin otobüse gidin, eşinizde dönüşte uğrayıp sizi alır ve abinizi görür bir kahvelerini içer.
Manipülasyona uğradığınızı görmediğiniz sürece bu günleri mum ile ararsınız.
Eşim polis değil Edacım kaçırıyorsun.

Konum bu değil. Ben A diyorum siz B diyorsunuz ve kaynanamlardan çok size dert oldu oturduğum ev. Ne konusu açarsam açayım bunu söylüyorsunuz ve hiç hoş değil. Haz alıyorsunuz söylemekten inanamıyorum yani.
Konularınız hep aynı olduğu için yorumumda hep aynı oluyor doğal olarak…
Aynı konuyu açıp farklı birşey duymayı veya okumayı bekliyor olamazsınız gerçekten
Birde ev bana niye dert olsun ki? Benim değil benim ailemin değil.

Onca yolda bozulur zaten o ayrı birşey gerçekten . Bence araba var diye orda kesiyorlar
Önceden de eşimin arabasıyla gidip geliyorlardı. Sattık onu evlenmek için tekrar aldık Allah kazasız belasız kullanmayı nasp etsin. Bizle alakası yok arabası olmasın komşudan bile araba ister kaynanam.

Sakin ol akışına bırak, her şey senin istediğin gibi olacak, ilk yorumumu gördün mü bilmiyorum. Kv istediğini söylesin, kocan halledecek bu işi, ben adamın seni kandırdığını kesinlikle düşünmüyorum. Rahatla ve seyret.
Çok gerildim Zemheri. Eşim de çok üzüldü gözlerini görmen lazımdı ben daha ne yapayım senin için gitmiyim köye tamam çözülsün konu da dedi. Ailesine daha net olabilir onda sorun yok ama ben bayram bayram cinnet geçirmek istemiyorum. Annemde çok gergin kızım yapma hırak abini tamam aklım kalcak sende kurban olayım kavga etmeyin biz gideriz senle diyor. Ağlicam yani.

Eşim polis değil Edacım kaçırıyorsun.
Asa karıştırmışım kusura bakma. Neyse sen onları boşver. Sakinleş. Bayram alışverişine çıkın. Adamı çekiştirme. Şu anda annesi yeterince çekiştiriyor zaten. Sen tatlı dilli ol. Eşinin burnundan getirir annesi, sen keyfine bak. Diğer yorumlarımı okuyunca daha iyi anlayacaksın. Bişey daha bayramlık kıyafetinle et kesme üstün kirlenir 😂 hadi sakinleş bakalım. Kimseye yem olma.

Canim benim oncelikle sen simdiye kadar actigin konularin hicbirinde haksiz degilsin. Hala yanlis mi yaptim diyorsun. Sen bosver benim ya da baskasinin dogrusunu biraz kendine guven ve kendi dogrun ne ise onu yap. Herkesin dogrusu ayni olamaz.

Simdi su kv.nin bagirmasindan, emrivakilerinden sonra ben olsam araba benim mi? Borcunu ben mi oduyorum? Alirim arabayi giderim abime kim etini nasil tasiyorsa tasisin derim. Bunu neden yaparim anladiklari dil bu oldugu icin yaparim ama sen yap diyemem sana bu benim dogrum. Senin de kendi dogrularin olsun surekli onaylanmaya ihtiyac duyma diyorum.

Madem ki sessiz kaldin o zama kafana takip sorgulama. Madem ki esinle cozdunuz o zaman duyma. Duyacaksan o an tepkini ver sonradan kurup sinirlenmek sana bir katki saglamaz. Kv.bagirdiginda neden enerjij cekiliyor,neden tikaniyorsun bunu sor kendine. Demek ki kendinle ilgili asman gereken seyler var. Her olay bize bir seyler ogretir, bir tecrube katar ama sen sadece sinirleniyorsun. Sana yazik degil mi ya.

Bir sakinles otur ben ne istiyorum diye kendine sor. Gelinen noktada sen memnunsan, esin memnunsa bosver bizi.
Çok kıymetlisiniz. Beynimde diyor kendi arabanla rezil oluyorsun diye ama çok gerginim iyi iletişim kuramayacağım sakinleşmem lazım. Tek bildiğim abime gitmezsem köy benim için biter.

Arkadaşın her konusu aynı ki
Ya görümceye pasta konusu
Yada arabanın benzin konusu
Bide devamlı kanarya deniyor, bende kanarya kim ki diyorum meğer eski nickiymiş. Eski nickini sürekli hatırlatacaksa yenisine ne gerek var diye düşünüyorum.
İlginç bir arkadaş bence
Eş ailesiyle uyumlu aslında
Siz de çok ilginçsiniz :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X