Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz kendi yuvamizda mutlu ötesiyiz ama bendeki Kaynana resmen bir facia. Aslinda tüm anne tarafi akrabalari tam bir facia ama uzun zamandir görüşmediğim için artik fazla bunaltamiyorlar.
Kv sorunu marsta bıle var galıba not kv aday adayı

Ornek verebilirmisin,bir de la familia ne demek, biz aileyiz gibi bir sey mi

karadenizliler deniz görmüş kürtse
italyanlar da hristiyan olmuş kürt gibi bişey
ayrıca etrüsk diye de bir tarih var.

Şaka maka bir yana bazen eşimin avrupali olduğuna ben bile inanmiyorum.
Dış görünüş olarak zaten aynilar, kürt veya arap olarak kendini tanitsa kimse inanmamazlik yapmaz. Kültürleri aşiri benzer. Eşimde anlamsiz bir şekilde ilgili doğu kültürüne.
Adam resmen spotify listesi yapmış. Şemame buke diye arabada inletiyor.

Yıllardır yapılan İtalyan erkeği geyiğini bu yüzden hiç anlamamisimdir abi sokağa da mı çıkmıyorsun yani bunlardan binlerce var zaten güzel ülkemde

Ben işim dolayısıyla biraz tanıyorumda, bize benzediklerini duymuştum. Ama kaynana akraba olayını hiç tahmin etmezdim.
yahu sicilya mafyasını düşün, sicilya da italyanın sınırı, en ucu merkezden uzak kontrolü zor vs.
aynı bizim aşiret ilişkileri
aynı aileden olmayanı kabul etmiyorlar, aynı sonsuz itaat
aynı kaçakçılık vs. işleri sadece onlarda deniz var kürtler katırla yapmış onların denizde yaptıklarını, sonra sicilyalılar ABDye gitmiş kürtler de egeye, istanbula vs.

ayrıca günümüzde büyük şehirlerde aileyle birlikte oturup ayrılmayan italyan erkeği diye bir tipleme var stand up'çılar filan dalga geçiyor artık o kadar yaygın bir steryotip ki, 35 yaşında ama hala anasının kuzusu filan diye...istatistiklerde 1. sırada çıkıyorlar annesiyle yaşayan erkek oranında.

tipleri, huyları pek çok şeyleri acaip benzer bizim insanımıza hele ki doğu tarafının erkeğine

Bunu istemesi ve sonrasında reddedilince bozulması. Sebebini gayet güzel açıkladığım halde. İlerde bu tarz dayatmaların ipucumu bunu sorguluyorum.
E sizin akrabalarda bozkurt işareti yapsınlar o zaman onların memleketine gidince. Madem sivrilmeyelim diye karar vermişsiniz sonuna kadar gitmek lazım.

belkiii amcasının kızı gelin oluyordur?

sizin eşiniz Müslümcüydü de diye hatırlıyorum başka bir konuda geçmişti sanki.

tabii ki italyada da çeşit çeşit insan var şimdi genellemenin dibine vurmayalım ama, evet, gözlemlediğim kadarıyla bize çok benzer aile-akraba- ve kadın-erkek ilişkileri durumları gördüm.

bir süre patronlarım italyandı. iş arkdaşı olarak da çok İtalyanla çalıştım.

Aaaa dogru diyorsun, hanı aıle yemekleri diye 8 9 saat kocaman masalarda oturuyorlar, romantik ve tutkun aile lanse ediliyor, aşiretten ne farkı var, aydınlandım su an

Cevaplayamadan ban yemiş, benim de sorularım vardı

Kendim doğulu ve kürt bir ailenin çocuğu olarak söylüyorum kürtçe şarkıda dans etmek istemezdim

Onlar daha sadıkmış.
Olabilir, deneyimlemedim. Daha ziyade tip üstünden bir İtalyan erkeği vavv durumu var ya onu hiç anlamıyorum ortalama üstü Türk erkeğinden nasıl bir farkı var hiç anlamamışımdır.
Centilmenlermiş, diyenlerin yalancısıyım, bir hayranlık var ama bılmem nıye
Ay buna çok katılamayacağım ama tecrübelerim kişisel tabi yani kıyas yaptigin kısım turkiyede barzo olan kesimse muhakkak. Ama türkiyedeki eğitimli nezih kesimle İtalya'daki kesimi kiyasliyorsan, ben yine Türk erkeğini öne koyabilirim

Gördüğüm en saçma yorum. Ve üzgünüm ırkçısınız. Verdiğiniz cevabın konuyla alakası bile yok özünde. Sadece nefretinüzü kusmuşsunuz. Irkçılık zaten ülkemizde utanılacak değil, övünülecek bişey oldu. O yüzden ırkçı değilim demenize gerek yok. Öylesiniz

Bir şarkıdan bile anlasamiyorsaniz işiniz çok zor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…