Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olabilir, deneyimlemedim. Daha ziyade tip üstünden bir İtalyan erkeği vavv durumu var ya onu hiç anlamıyorum 😅 ortalama üstü Türk erkeğinden nasıl bir farkı var hiç anlamamışımdır.

Ay buna çok katılamayacağım ama tecrübelerim kişisel tabi😅 yani kıyas yaptigin kısım turkiyede barzo olan kesimse muhakkak. Ama türkiyedeki eğitimli nezih kesimle İtalya'daki kesimi kiyasliyorsan, ben yine Türk erkeğini öne koyabilirim 🤔
Kıyas yapacak bilgim yok, süregelen bir sempati var nedense. Ona gelirse sokakları sidik kokuyor, onune gelen duvara i.iyor da diyorlar, genele vuramayız mesela

İlk şarkı konusunda haklısınız tercih ettiği müzik hiç uygun değil. Ama siz birde hiç çalınmasın istiyorsunuz anladığım kadarıyla, aileniz ve akrabalarinizdan dolayı. Kürtler düğünlerinde çoğunlukla kürtçe müzik eşliğinde halay çekiyorlar, çalınmasını da isteyeceklerdir haklı olarak. Nişanlınız ve çekirdek ailesi ikna oldu diyelim diğer akrabalardan talep eden olacaktır, siz çalınmasın dediğiniz için bile inadına çaldirabilirler ya da düğünde sırf kürtçe çalabilirler.

Bir örnek olarak annemlerin Malatya'lı bir komşusu anlatmıştı. Onlarda bu şekilde kız tarafı, aileler bir araya geldiginde kürtçe konuşulmasın biz anlamıyoruz demişler, komşumuzun tarafı da (erkek tarafı) inadına kendi aralarında kürtçe konuşmuşlar.

Sizde de bu gibi durumlar olabilir sorun sadece bir nişan girişi müziği gibi durmuyor. Nişanlınız size tamam desede bu konuda taviz vermeyecek gibi duruyor.

Bence damat bey gövde gösterisine karar vermiş ama bir karadenizli olarak sunu söyleyim: sert taşa vurur.
Birinin topuğundan vurmasi anlik mesele. Karadeniz köyünde kürtce müzik bangirdatmak yürek meselesi olabilir. En azindan bizim köyde öyle.
O zaman kürtlerle evlilik düşünmeyeceksiniz asla

Bölücülük sadece bir ırka ait değildir. Bölücülük tavırdır. Tahammülsüzlük içeren bir tavır. Bir vatanın asli unsurunu dilinden dolayı azınlık görmek, tahammül edememek, dünyanın tüm dillerini kucaklayıp, o dillerde dans edip kendi toprağının dilini duymaya tahammül edememek bölücülüktür.
Konuyu okumadan az önce yurt dışında yaşayan biriyle konuşuyordum. İş yerlerinde AFD kazanırsa tek yönlü bilet alıcam size diyen bir Almanın kovulduğunu, böyle söylemlerin asla kabul görmediğini söylüyordu. Kendi vatanında bir göçmene söylediği ırkçı söylemler, yine kendi ırkında kabul görmüyordu. Çünkü ırkçılık ilkeldir, zararlıdır, virüs gibi de bulaşıcıdır. Medeniyete ait bir davranış biçimi değildir.
Sürekli imparatorluk geçmişiyle övünen belli bir partiye mensup kişilerce ise yine bu imparatorluk dillerine gösterilen tahammülsüzlük bölücülüktür. Bazı Avrupa ülkelerinde de bu örgütler terör örgütü sayılmıştır. Bu ve şiddet içeren söylemlerinden dolayı.
Konuda ise evlenmemesi gereken iki insan var. Evlenirseniz iki tarafa da yazık olur. Dans müziği de birlikte karar verilecek bişeydir. Bu arada ülkenin yarısı da İngilizce, Fransızca parçalarla dans ederek evleniyor. Salondaki çoğu kişi de anlamıyor. Kürtçe şarkıların dansa uygun versiyonu var mı bilmiyorum ama damadın tavrı uygunsuz ve çirkin diye düşünüyorum. İnat ve show için böyle şeyler yapılmaz. Showu da İngilizce yazdım bu arada.

Kürtçe müziği falan bilemem ama Karadenizli birisi ile Kürt kökenli birinin anlaşması zor. Mesela ben göçmenim, eşim iç Anadolulu bazen biz nasıl evlendik diyorum. Aşk gözü kör olduğundan şimdi önemsiz gelen şeyler, evlenince acı gerceklere dönüşüyor. İnşallah mutlu olursunuz..

30 sayfalık yorum yapılmış. Nişanlanacak kişilerin kültür uyumu hakkında bir tane olumlu yorum yok.

Bunun üzerine konu sahibi ne düşünür bilemem ama bu yola girecek gibi görünüyor.

Aradan yıllar geçtikten sonra aslında sinyallerini almıştım deyip ahh tüh vahh etmez inşaallah.

Çarşambanın gelişi Perşembeden belli olur.

Şu an doğudayız ve burda yıllarımız geçti. Herkesin dinine, diline, ırkına saygımız var. Buranın insanı çok misafirperverdir hele dışardan geleni daha çok severler. Tanımadığın insanın kapısını çalsan, açsan karnın doyar o derece merhamet ederler.

Kürt arkadaşlarım var, kürt komşularım var. Aramızda hiç siyasi veya ırka dayalı bir ayrım olmadı.

Amaaa her milletin iyisi ve kötüsü var. Onlarlada karşılaştım. Bir çok vatanını seven kürt kadar, haini çok.

Şöyle ki mesela beraber yıllar önce çalışmak zorunda kaldığım bir bayan vardı. Bildiğiniz ırkçı ve hain. Kurumda bir etkinlik vardı ve istiklal marşı okunurken ben ayağa kalktım, o beni uyardı. Destuuuuur k*pek! Senin ne haddine. Saygı duruşu bitti peşi sıra Türk bayrağı masadayken onu yere itti. Yani gel beni kaşı dedi. Ben de ağır hakaretler ettim, taaa kayyıma kadar gittim vs. Olay büyüdü.

Bunlarda kasıtlı, emniyet mensubu eşi olduğumu bile bile yaptı. Daha sonraki zamanlarda sokakta bayılınca sağlık çalışanı olan Att polis eşimin diye "Biz polisleri sevmeyiz" diyerek bana oksijen maskesi takmadı (O dönem ciğerime sorun vardı solunum sıkıntısı yaşıyordum) öldürmeye teşebbüs. Bu olayda sağlık bakanlığına yansıdı.

Senin ailen ülkücüymüş, karşının ailesi hain zihniyettense, Büyük çatışmalar yaşarsınız. Herkese karşı gelen, böyle bir arkadaşım evlendi. Çocuk isminde bile savaş çıktı. Karşı kürt (siyasi ) bir isim istedi. Arkadaşımın aile ülkücü (siyasi) bir isim olsun dedi. Olay boşanmaya gitti çünkü iki tarafta Fanatik ve kimse onları dinlemedi. Ve sadece bu da değildi, sorunların temeli buydu.

Kürtle evlenip mutlu olan yok mu? Elbette var ama kimse kimseye baskı kurmazsa var. Bu da istisna yani. Bu insanlar genelde aile olarak dışarı göç etmiş aileler oluyor.

Burda kalanların kalıplaşmış gelenek ve görenekleri var. Mesela ilk söylem "Biz de boşanma olmaz" Kadın boşanma bile hala eski kocası onu rahat bırakmaz. Burda çok gördüm bunu. Yakın zamanda iki tanıdık kişi eski kocaları tarafından rahat bırakılmıyor. Boşandı diyelim sevgilisi olamıyor, olanların gizli. Namus zırvalığı altında can korkusu ile böyle oluyor.

Yalnız mesela Tunceli gibi yerlerde bu daha az. Bir kuzenim Tunceli'den boşanmış,kürt alevisi çocuklu birini aldı. Kadın çok kültürlü, bilgili ve saygın. Ve onu çok severiz ailecek. Ne kürt oluşu, ne alevi oluşu. Kuzenimin Türk ve Hanefi oluşu hiç gündeme bile gelmedi "İnsan" dedik, karşı tarafta "insan dedi. Yıllardır sorun yok.

Anlatımınıza dayaranak canın kıymetli ise ayrıl. Resmen kıyamete yürüyorsun.

Şu an doğudayız ve burda yıllarımız geçti. Herkesin dinine, diline, ırkına saygımız var. Buranın insanı çok misafirperverdir hele dışardan geleni daha çok severler. Tanımadığın insanın kapısını çalsan, açsan karnın doyar o derece merhamet ederler.

Kürt arkadaşlarım var, kürt komşularım var. Aramızda hiç siyasi veya ırka dayalı bir ayrım olmadı.

Amaaa her milletin iyisi ve kötüsü var. Onlarlada karşılaştım. Bir çok vatanını seven kürt kadar, haini çok.

Şöyle ki mesela beraber yıllar önce çalışmak zorunda kaldığım bir bayan vardı. Bildiğiniz ırkçı ve hain. Kurumda bir etkinlik vardı ve istiklal marşı okunurken ben ayağa kalktım, o beni uyardı. Destuuuuur k*pek! Senin ne haddine. Saygı duruşu bitti peşi sıra Türk bayrağı masadayken onu yere itti. Yani gel beni kaşı dedi. Ben de ağır hakaretler ettim, taaa kayyıma kadar gittim vs. Olay büyüdü.

Bunlarda kasıtlı, emniyet mensubu eşi olduğumu bile bile yaptı. Daha sonraki zamanlarda sokakta bayılınca sağlık çalışanı olan Att polis eşimin diye "Biz polisleri sevmeyiz" diyerek bana oksijen maskesi takmadı (O dönem ciğerime sorun vardı solunum sıkıntısı yaşıyordum) öldürmeye teşebbüs. Bu olayda sağlık bakanlığına yansıdı.

Senin ailen ülkücüymüş, karşının ailesi hain zihniyettense, Büyük çatışmalar yaşarsınız. Herkese karşı gelen, böyle bir arkadaşım evlendi. Çocuk isminde bile savaş çıktı. Karşı kürt (siyasi ) bir isim istedi. Arkadaşımın aile ülkücü (siyasi) bir isim olsun dedi. Olay boşanmaya gitti çünkü iki tarafta Fanatik ve kimse onları dinlemedi. Ve sadece bu da değildi, sorunların temeli buydu.

Kürtle evlenip mutlu olan yok mu? Elbette var ama kimse kimseye baskı kurmazsa var. Bu da istisna yani. Bu insanlar genelde aile olarak dışarı göç etmiş aileler oluyor.

Burda kalanların kalıplaşmış gelenek ve görenekleri var. Mesela ilk söylem "Biz de boşanma olmaz" Kadın boşanma bile hala eski kocası onu rahat bırakmaz. Burda çok gördüm bunu. Yakın zamanda iki tanıdık kişi eski kocaları tarafından rahat bırakılmıyor. Boşandı diyelim sevgilisi olamıyor, olanların gizli. Namus zırvalığı altında can korkusu ile böyle oluyor.

Yalnız mesela Tunceli gibi yerlerde bu daha az. Bir kuzenim Tunceli'den boşanmış,kürt alevisi çocuklu birini aldı. Kadın çok kültürlü, bilgili ve saygın. Ve onu çok severiz ailecek. Ne kürt oluşu, ne alevi oluşu. Kuzenimin Türk ve Hanefi oluşu hiç gündeme bile gelmedi "İnsan" dedik, karşı tarafta "insan dedi. Yıllardır sorun yok.

Anlatımınıza dayaranak canın kıymetli ise ayrıl. Resmen kıyamete yürüyorsun.
Boşanma olmaz konusuna çok katılıyorum eski sevgilim doğulu ve ayrıldım ama peşimi bırakmadı konum da var bununla ilgili hatta
Gerçekten değişik bi saplantıları var konu sahibi iyi düşünsün

Boşanma olmaz konusuna çok katılıyorum eski sevgilim doğulu ve ayrıldım ama peşimi bırakmadı konum da var bununla ilgili hatta
Gerçekten değişik bi saplantıları var konu sahibi iyi düşünsün
Burda benzer hikayeler maalesef çok fazla. Erkek boşanma veya sevgiliyken ayrılsa kendisi özgürdür ama kadın onundur. Bir çok örnekle görüyorum burda. Gücü(!) Olan ileri derece şeyler yapıyor. Öldürme, yaralama vs. Daha güçsüz kabul edilen kesimde ise tacizler bitmiyor.

Kendi kavgaları, alacak verecek işleri bile silahlı şekilde son buluyor. Kavgalar asla bireysel değil, sülalecek kavgalar çıkıyor ve yaralamalı, ölümlü.

Her milletin kavga reaksiyonu farklıdır. Burda 2 kürt kavgası görmedim henüz. 2 kürt kavga ediyorsa sülalecek kavgalar çıkıyor.

Urfa'dan geçerken birisi geri manevra ile aracıma çarptı. Ben daha inmeden, haklı olduğum halde kalabalık, nerdeyse bana öfke kusacak bir gurup oluştu. Ben arabadan inince baktılar ki bayan ve yabancıyım olay tersine döndü. Eğer erkek olsaydım ne olurdu bilmem.

Yine diyorum, kötü insanlar asla değiller. Sevdiklerim çok fazla. Ama özellikle erkekleri agresif kavga anında.

Burda bir kavga varsa hemen ordan uzaklaşacaksın. %80 ihtimal silahlar patlar.

Şunuda ekleyeyim, bunların harici doğu insanını severim. Hiç tanımasalar bile yanından geçiyorsan, gülümse ve selam ver, hele o yaşlı teyzeler seni başında taşır. Bahçeli olan evde sokağa girerken ekmek almam. Çünkü hafta sonu tandırda ekmek yapan teyzeler ekmeğimi verir 🥰

Ama evlenmek (aile yapısına göre) için neler yaşayacağını bilmeli insan.

Son düzenleme:
Türkiye gibi müslüman coğrafyalarda evlilikler tango değil, halay..iki kişi değil iki aile evleniyor . Kuzenim (makedon kızı) ve boşanmak için çırpınıp durduğu korkudan Üsküp'e kaçtığı motosikletli serseri hayatı yaşayan eşi Karadenizli ve ölümle tehdit ediyor kendisini. Farklı kültürden olduğu için amcam ve yengem hiç istemediler - mutfaklarına ne biz ne de kuzen adımımızı atamadık, kusma nöbetleri geçirirdi mutfak kültürünüz yüzünden 12 kilo vermişti kızcağız- karadeniz insanına has gereksiz asabiyet ani öfke patlamaları yüzünden panik atak krizleri geçiriyordu, memlekete gitti de gözlerinin içi gülüyor şimdilerde.

Eniştem Trabzon Of luydu, hamileyken teyzemi defalarca kilere kapatıp soğukta yatırdı hırpaladı zor kurtuldu 25 sene sonra. Eniştem g*berdi de oh çektik hem kendisinden hem sülalesinden.

Eski eşim Kayserili idi anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler aşiret gibiydiler. Şimdiki eşim benim gibi Makedon da kurtuldum. Finlandiya'ya yerleştik bir ayı geçti. Ciddi uyum sorunu yaşıyorum.

Karadenizliler, Kürtlerin deniz görmüş versiyonu. Adetler, akraba evlilikleri, baskın çıkma, 7/24 dırdırcı kadınlar, saniyeler içinde makineli tüfek hızında cümle kurmalar..hamurunuz aynı.

Madem ki erkek arkadaşınızın kültürünü, anadilini, sayısız dayatmalarını sevmiyorsunuz hoşlanmıyorsunuz öyleyse o nikah masasına oturmayacaksınız.

Şimdi iyi anlaştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Evlenmeden uzun süre aynı evde dost hayatı yaşamış olup birbirinizi de iyi tanıdığınız yanılgısına sahip olabilirsiniz.

Asıl eğlence imzayı attıktan sonra başlıyor. Türkiye haritasında Ankara'dan sonra erkek anneleri karnaval havasında oğluşlarının evine yerleşiveriyor.

Kültür farklılığından zarar gören daima ve sadece kadındır. Hemcinslerim sevgiyle herşeyin üstesinden gelebileceğini düşünüyor, değiştirebileceğinizi düşünüyorsunuz ama hayır ! Genler davranışları etkiler.

Evladınız baba tarafına çekebilir. Eşinizin soyadını almak istemeyebilirsiniz hakkınızdır, ama çocuğunuz babasının soyadını alacak. Kütük baba tarafına geçiyor hem sizin de kütüğünüz eşinizin tarafına geçecek. Sizi de o memleketten değerlendirecekler. O aileye gelin gidiyorsunuz.

Erkekler değişmezler. Kimse değişmek zorunda değil. Siz sevgilinizi sevseydiniz bu yazdıklarınızın hiçbiri sorun olmazdı. Önce kendinizle yüzleşin. Madem ki ülkücüsünüz ki - Karadeniz bölgesi popülasyonu etnik genetik olarak Rum ve Hemşin (Müslüman Ermeni), Gürcü ağırlıkta - öyleyse kendi yörenizden ve ülküdaşınız bir beyfendi ile yolunuza devam edin.

Ne ailenizi, ne kendinizi ne de sevgilinizi üzmeyin. Gerçekçi olun. Yatağınızı, sofranızı, banyonuzu, bedeninizi kültürünü dilini beğenmediğiniz yasakladığınız bir adamla paylaşacaksınız. Bu adam ağaç kovuğundan mı çıktı kökü yok mu ki sizin için herşeyini silsin ? Mantıklı mı? İleride maddi manevi büyük kayıplar vermektense şimdiden bedel ödeyin. Ayrılın. Ayrılık acısı max. 6 ay sürer. Hiç kimse bulunmaz hint kumaşı değil.
Bizimkiler yan ilçeye kız verdiler 3 yıl kavga dövüş boşanma davası ile uğraştılar, yan ilçenin hala adını anmazlar, iyi bişey diye demiyorum ama. Siz maşallah karadenizden vazgeçmemişsiniz yedi yirmidört karadeniz kötülüyonuz buna rağmen. 😂

Bizimkiler yan ilçeye kız verdiler 3 yıl kavga dövüş boşanma davası ile uğraştılar, yan ilçenin hala adını anmazlar, iyi bişey diye demiyorum ama. Siz maşallah karadenizden vazgeçmemişsiniz yedi yirmidört karadeniz kötülüyonuz buna rağmen. 😂
Ay evet ya, seçimleri de şahane. Ya Karadeniz'li alır ya Kayserili alırlar ama hayaller hep Paris😂 bunun için 3 koca denemeye gerek yoktu bence sorsa söylerdik 😅

Nesi ilginç? Buradaki konum düğüne katılanların bir dilde şarkı çalıyor diye yok sayılacağının düşünülmüş olmasıydı. İngilizce ile dans etmeyip daha başka bir dilde dans eden de binlerce insan var. Buradaki esas kriter çok sayıda insan tarafından biliniyor olması mı? İngilizce genel bir örnekti sadece, 40.000 kişinin bildiği romanşça ile dans edilse de kimse ayıplamaz bu ülkede konunun sadece Kürtçe olduğunu ve bundan duyulan rahatsızlık olduğunu düşünüyorum. Bu ayrıştırma da bana kabul edilebilir gibi gelmiyor.

Bir dilde dans ediliyor diye düğüne katılanların yok sayılıyor kabul edilmesi size benim verdiğim örnekten daha normal geldi yani?

Ayrıca belirtmek isterim ki Kürtler azınlık değillerdir bu ülkenin asli vatandaşlarıdır azınlık olarak kabul edilen halklar Lozan anlaşmasında bellidir.
öncelikle insanların canlarının istedikleri her konuda rahatsız olma özgürlüğü var. bu çok bireysel bir konu
herkes her şeyden rahatsız olabilir, insanlar neyden rahatsız olacaklarını size veya bize soracak değiller.
zaten konu sahibi rahatsızlık konusunu açık açık bizimle paylaşmış, ailemin siyasi görüşü sebebiyle özellikle ilk dans için kürtçe çalınmasının altında başka anlam arayabilirler demiş
bu sakladığı bişey değil yani
ülkücü bir ailenin rahatsız olması çok olağan, niye rahatsız olduklarının hesabını vermek zorunda değiller
ayrıca konu sahibi nişanda halay vs için kürtçe şarkı çalınmasında sıkıntı olmayacağını da söylemiş, bize de söyledi burada
ayrımcılık dediğiniz şeyi konu sahibinin nişanlısı yapmış bence ilk dans şarkısını kürtçe seçip "benden de bişey olsun" diye vurgulamasından belli
sadece kendini çok "ayrı" gören birisi bu cümleyi kurar. bakın dikkat edin. "benden de bişey olsun" diyor
"benden" diyor. vurgulamış adam yani.
ilk dans özeldir ve kulağa fonetik gelmeyen bir dilde, dansa da pek uygun olmayan bir şarkı seçmiş olması kendince güç gösterisi.
ayrıştırma dediğiniz şeyin sebeplerini çok iyi biliyorsunuzdur bu nedenle hiç suçu günahı olmayan, türkiye'yi çok seven hatta kendisini türkiye'ye belki bir türkten bile daha çok ait hisseden insanlarlar da yaşıyorlar bunu maalesef kötü niyetli kökendaşlarının yaptığı şeyler sebebiyle.
sonuç: bir dans şarksının bile problem olması.
bırakılan bu kötü mirastan aşırı rahatsız olan kürt arkadaşlarım var bu arada. ben kökenimi kendim seçemedim, inkar da edemem ama bu ülkede doğmuşum, bu ülkenin vatandaşıyım, ülkemi çok seviyorum bu kavgaya, bütün bu kötülüklere ne gerek vardı keşke hiçbiri olmasaydı diyen arkadaşlarım var.

detayları okumadım ama sizin iş bi tık yaş duruyor ,buradaki yorumlardan etkilenmeden objektif karar verin hayat sizin , ilişki sizin , karar sizin , bende sizin gibi farklı kültürden biri ile evliyim hala bazı şeylere alışamadım , alışamıyorum , alışmam mümkün değil

vatanseverlik vs konusunda hiç bi sorunumuz yok onun dışındaki gelenek görenekler

30 sayfalık yorum yapılmış. Nişanlanacak kişilerin kültür uyumu hakkında bir tane olumlu yorum yok.

Bunun üzerine konu sahibi ne düşünür bilemem ama bu yola girecek gibi görünüyor.

Aradan yıllar geçtikten sonra aslında sinyallerini almıştım deyip ahh tüh vahh etmez inşaallah.

Çarşambanın gelişi Perşembeden belli olur.
Bu nasıl bir yorum?

detayları okumadım ama sizin iş bi tık yaş duruyor ,buradaki yorumlardan etkilenmeden objektif karar verin hayat sizin , ilişki sizin , karar sizin , bende sizin gibi farklı kültürden biri ile evliyim hala bazı şeylere alışamadım , alışamıyorum , alışmam mümkün değil

vatanseverlik vs konusunda hiç bi sorunumuz yok onun dışındaki gelenek görenekler
Neye alışamıyor sunuz mesela?

Merhaba,

Gerçekten benim ve erkek arkadaşımın tarafından empati kurduğunuz yorumlara ihtiyacım var.

Ben karadeniz bölgesinden, kendi çekirdek ailem daha ılımlı olmakla beraber ülkücü bir akraba grubuna sahibim.

Erkek arkadaşım da doğu kültüründe büyümüş, aileside o gelenekte yaşayan tam tersi bir kültüre sahip.

Başında ben bunları anlattım. Nasıl olacak dedim. O da bunun önemli olmadığını, önemli olanın bizim sivri olmamamız ve konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerektiği dedi. Saygı duyduk birbirimize. Onun ailesi beni, benim ailem onu sevdi.

Düğün, nişan yapmayacaktık. Ben annemi kırmamak adına nişan yapmaya karar verdim.

Bana nişan dans müziği atmış, kürtçe. Benden de birşey olaun dedi. Sonra dedi ki kırılırım hani bu müzik olmazsa. Bende dedimki dans müziği o olmaz, tamam benim için ama aile yapımı bilmiyor musun?
Oda bir bozuldu bu duruma. Neyse demedim say vs dedi. Bende bana bunu söylememen gerekirdi. Ben herşeye anlayışlıyım sen bunu söyleyerek bana vicdan yaptırıyorsun dedim.

Sizce bu konuda kim haklı? Olay canımı sıktı çok. Moralim bozuldu. Kimsenin kültürüne karşı değilim asla ama sonuçta ben de sessiz sakince herşey bitsin istiyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ingilizce bir ilk dans muzigi secin bu konu kapansin bence :KK70:

Tüm yorumları okumadım. İki bölgeden de arkadaşlarım var. Eğer iki tarafta fanatikse anlaşamazsınız. Sevgiliniz Kürtçe müzik isteyerek ben fanatiğim sinyali vermiş. O kadar Kürt arkadaşın düğününe gittim anca halayda Kürtçe şarkı çaldılar. Dans müziği hiç duymadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X