Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah Allah bizim de çevremiz aynı şekilde Türklerle, Bulgaristan göçmenleriyle ve Azerilerle dolu. Çok ilginçmiş.

İki ucu boklu değnek

İsveç mükemmel bir ülke gitmiştim. İnsanlarda bir o kadar saygılılar. Eğer imkanınız varsa neden olmasın

C Claire Fraser gel bak engin yöre bilgine ihtiyac duyuluyor

Ciks. Makedon harici gözleri güldüremez.

No no... illede makedon olacak.
adamlar mokun içinde oturuyor gelmiş yöre yöre türkleri gömmüş.

Benim gibi bir kadini makedon düşmani yaptiya... ben buna yaniyorum.

Birde yemekten girmiş konuya. Yemeklerinin adlari bile türkceden bozma. Börek yerine burek diyorlar. Kendilerine has BIR sadece BIR yemekleri bile yok.
Bu "göcmenin" yaptiğina bizim karadenizde yediği tabağa micma denir.

Özcan denizin avukatı mısın sen?benim ülkem de gencecik askerleri öldürecekler sonra kürtçe şarkı söyledi diye alkış mı tutacağım?gerçekten bende sen ve senin gibilere hayretler içerisindeyim..duyar kasma bana biraz düşün emi askerlerimiz neden ölüyorlar diye..

Şimdi şöyle. Ülkücü diyerek yumuşatmadım . yalnız şunu da biliyorum ki. Eğer ırkçılıktan bahsediyorsak, Kürtler şuan en az Türkler kadar ırkçı. Onlarda Türklerden nefret ediyor.

Dans müziğine birlikte karar vermeniz daha sağlıklı.. Her kültürden bir şeyler olsun istiyorsanız. Kürtçe bir halay müziği ile Karadeniz müziği harika olur.

Belli ki entelektüel olarak gelişmemişsiniz. En güzeli ayrılmanız. Daha ortak noktada buluşamıyorsunuz. Evliliği nasıl yürüteceksiniz?

Gelişmediğimi neye dayanarak söylüyor sunuz?

Abartmasan.

Bak Belçika’da yaşıyorsun ülkedeki durumlardan bihabersin sanırım..yahu neyin duyarını kasmaya çalışıyorsunuz siz?siz İngilizce müzik dinlemiyor musunuz bunun İngilizceyle alakası yok önce onu bir anla emi..bizim askerlerimiz ölüyorlar bu vatan için onlara bu kadar üzülmüyorsunuz savunmuyorsunuz siz..bu ülke evet Türk kürt laz çerkez hep birlikte kurtarılmış ama o zamanlar çok farklıymış şimdiye dönelim askerler ölüyor askerler gelmiş burda birde bana ahkam kesmeye kalkıyorsunuz..hayır bide ablam kesecekseniz yurtdışında oturmayacaksınız Türkiye’de oturun da ben göreyim sizi..konuşmak için konuşmayın

Ama mutlaka bir hikayesi vardır diye düşünüyorum. Muhtemelen bunun uzaktan yeğeni bir kastamonulu ile evlenmiştir. Adam bu yeğeni köle pazarında kürek mahkumu olarak satmıştır. Kadın sonra makedon bi tüccar tarafından kurtarılıp, güzelce beslenip kilo aldırılmıştır.

Gelişmediğimi neye dayanarak söylüyor sunuz?
Müzik konusunda anlaşamadığınızdan belli..

Oysa ki Müzik evrenseldir deriz.. Müzik İtalyanca yada Fransızca olsaydı yada vs..vs..bu tepkiyi vermezdi Aileniz ve siz.

Daha şimdiden Kürtlük Türklük olaylarına girmişsiniz.Lütfen yalnış anlamayın ama öyle.. Böyle konular çok derindir. Her babayiğit üstesinden gelip mutlu bir yuva kuramaz. O yüzden ayrılın. Siz yapamazsınız. ( Nişanlınız ve Siz)

Yani sessiz sakin halletmek varken, tartısma yasansın istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…