Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Bugün diyet bozuldu akşam 🥲 kayinvalidem balık yapmış çağırmıştı mecbur yedim bol salata ile bir dilimde ekmek inşallah kilo olarak gelmez... Bugun sabah tarti günümdü 2 kilo gitmişti 4 günde inş kilo almam 😱
afiyet bal şeker olsun
balık salata yenmez mi canımmm
sanmam geleceğini

Günaydın maaşlar yatmış bereketli olsun.Bana bu ay 52000 yatmış 10700 kredi kartı ödedim.öbur bankanında hesap ekstresine bekliyorum maaştan geri kalanı ona yatiracağim .Bu arada Dilly oğlunla ilgili üzülme.Oğlun gayette zeki hatta fazla zeki geldi. Maşallah Fikirlerini açık açık ifade ediyor kendine güvenli öğretmeni acemi geldi bana Olmazsa başka yere verirsin.Bir süre daha izle bekle .bu arada yengeç burclarini ayrı severim benim oğlumda yengeç.Rabbim sağlıklı mutlu güzel ömürler versin
Canım nasılsın
biraz olsun için rahatladı mı
evde gerginlik devam ediyor mu?

gayet güzel maaş alıyorsun kuzum
harcamalarını azalt ve bir köşeye atmaya çalış
gerekirse hiç bir şey alma

kadın erkekten çok daha fazla maaş almalı bence
fakat maalesef bu tam tersi ülkemizde hatta dünyada
kadınların dünya sırtında
iş ev çocuklar kocalar anne babalar akrabalar
tüm bunların çekip çevrilmesi idare edilmesi kadınların üzerinde

yiyecek ve kendi kişisel ihtiyaçların haricinde bir şeye para harcama
bir dönem bu şekilde devam et kuzum
insanların emeğini çar çur etmesine izin verme
:KK200:

Bugün a101de bez indirimdeymis iki paket bez aldık 530 oraya verdik. Diğer aya kadar yeter, evde de vardı biraz. Az önce de markete girdik 170 de orada harcadık toplamda 700 lira harcadık. Bugün normalde 4 ya da 5 çalıştığımız serviste artık 2 ya da 3 çalışacağımı öğrendik eleman eksikliğinden bu da demek.oluyor ki artık nefes almamıza bile zaman olmayacak 🤣

Canım nasılsın
biraz olsun için rahatladı mı
evde gerginlik devam ediyor mu?

gayet güzel maaş alıyorsun kuzum
harcamalarını azalt ve bir köşeye atmaya çalış
gerekirse hiç bir şey alma

kadın erkekten çok daha fazla maaş almalı bence
fakat maalesef bu tam tersi ülkemizde hatta dünyada
kadınların dünya sırtında
iş ev çocuklar kocalar anne babalar akrabalar
tüm bunların çekip çevrilmesi idare edilmesi kadınların üzerinde

yiyecek ve kendi kişisel ihtiyaçların haricinde bir şeye para harcama
bir dönem bu şekilde devam et kuzum
insanların emeğini çar çur etmesine izin verme
:KK200:
İyi olmaya çalışıyorum bugün biraz konuştum hatta bağırmış olabilirim .Bir konuyla alakali yine bir para mevzusunu söylemiyor bende kızdım niye benden gizliyorsun benim her şeyim şeffaf sen niye değilsin dedim. Kızmak için yer ariyorsun dedi neyse madem konuşuyorum diğer konuyu da soyleyim hatasini bilsin dedim çünkü hala sormuş değildi araba senin kendi malın degil ikimizin sen bencilliginden beni almaya gelmedin ben ne kötü oldum haberin varmı dedim herkesin yakını aldı ben tek kaldım sap gibi dedim.araba yok birşey yok.ben banyo yapacağım dedim sana niye aldinki almasaydin dedi.isemi gidiyorsun dugunemi banyonun ne aciliyeti vardı beni aldıktan sonrada yapardın gel dedimmi gelmen gerekirdi dedim.bencilsin kendi rahatını bozmamak için gelmedin dedim.Ayrica yeni gelin gibi küsüyorsun konusmuyorsun benmi seninle uğraşacağım hatalı olan sensin dedim.ee ben kapını çaldım o gece sinirliydin acmafin dedi ertesi günde kapı kilitliydi tıkladım acmadin dedi ben neyapayim dedi.sanki dilini yutmuş .tabi açmam sinirliydim dedim .Yani kendini haklı görüyor .Bu konuşmalardan öncede 1000 TL verdi pazar parası diye birde istersen 10 bin yollayim dedi yolla dedim.yollamis hemen o parayla konut kredisini ödedim.Tabi ona söylemedim. Dediklerinde çok haklısın .fazla maaş alınca erkekte kompleks olabiliyor ya da suistimal edebiliyor .Nasılsa onda para daha çok diye harcamalar kadına yikilabiliyor.Bir aydır dikkat ediyorum.Eskisi gibi verici değilim herşeyin fazlasi zarar. Borçlarımı sifirlamaya calisiyorum nasipse sonra birikim ama bir yandanda çok yoruldugumu hissediyorum hem iş hem ev yordu beni belki emeklide olabilirim.

Bugün diyet bozuldu akşam 🥲 kayinvalidem balık yapmış çağırmıştı mecbur yedim bol salata ile bir dilimde ekmek inşallah kilo olarak gelmez... Bugun sabah tarti günümdü 2 kilo gitmişti 4 günde inş kilo almam 😱
Afiyet şifa olsun balik yenmezmi yarın kalfigin yerden devam edersin

İyi geceler hanımlar
Akşam yemeğine mercimek çorbası fellah köftesi dünden kalan nohut yemeği turşu vardı. Evdekilerin yemeğini koydum nisana gittim. Oradayken komşum aradı kahveye gel diye. Nisandan çıkınca oraya geçtim. Yeni eve girdim mutfağı toplayıp yaticam iyi gecelerrr

İyi olmaya çalışıyorum bugün biraz konuştum hatta bağırmış olabilirim .Bir konuyla alakali yine bir para mevzusunu söylemiyor bende kızdım niye benden gizliyorsun benim her şeyim şeffaf sen niye değilsin dedim. Kızmak için yer ariyorsun dedi neyse madem konuşuyorum diğer konuyu da soyleyim hatasini bilsin dedim çünkü hala sormuş değildi araba senin kendi malın degil ikimizin sen bencilliginden beni almaya gelmedin ben ne kötü oldum haberin varmı dedim herkesin yakını aldı ben tek kaldım sap gibi dedim.araba yok birşey yok.ben banyo yapacağım dedim sana niye aldinki almasaydin dedi.isemi gidiyorsun dugunemi banyonun ne aciliyeti vardı beni aldıktan sonrada yapardın gel dedimmi gelmen gerekirdi dedim.bencilsin kendi rahatını bozmamak için gelmedin dedim.Ayrica yeni gelin gibi küsüyorsun konusmuyorsun benmi seninle uğraşacağım hatalı olan sensin dedim.ee ben kapını çaldım o gece sinirliydin acmafin dedi ertesi günde kapı kilitliydi tıkladım acmadin dedi ben neyapayim dedi.sanki dilini yutmuş .tabi açmam sinirliydim dedim .Yani kendini haklı görüyor .Bu konuşmalardan öncede 1000 TL verdi pazar parası diye birde istersen 10 bin yollayim dedi yolla dedim.yollamis hemen o parayla konut kredisini ödedim.Tabi ona söylemedim. Dediklerinde çok haklısın .fazla maaş alınca erkekte kompleks olabiliyor ya da suistimal edebiliyor .Nasılsa onda para daha çok diye harcamalar kadına yikilabiliyor.Bir aydır dikkat ediyorum.Eskisi gibi verici değilim herşeyin fazlasi zarar. Borçlarımı sifirlamaya calisiyorum nasipse sonra birikim ama bir yandanda çok yoruldugumu hissediyorum hem iş hem ev yordu beni belki emeklide olabilirim.
Iyi yaptin icinde kalmasin dediklerin. Susunca birsey degismiyor cünki. Para istemegede devam et. Hem borc lde hemde kenarina at. Öncedende dedim. Gitmesen bile, gitme özgürlügün hep elinde olsun.

İyi geceler hanımlar
Akşam yemeğine mercimek çorbası fellah köftesi dünden kalan nohut yemeği turşu vardı. Evdekilerin yemeğini koydum nisana gittim. Oradayken komşum aradı kahveye gel diye. Nisandan çıkınca oraya geçtim. Yeni eve girdim mutfağı toplayıp yaticam iyi gecelerrr
Afiyet şifa olsun.Nisaniniz hayırlı uğurlu olsun iyi geceler Allah rahatlık versin

Kilo verme konusulmus. Ben cok uzun yillar hep kiloluyfum zaten. Eskiden rejimler yapar ( her türlü rejimi biliyorum srtik 😂) hizli verip iki katini geri aliyordum.
Gecen yazdan beri daha rahat davraniyorum. Istedigim gerseyi yiyorum, ama biraz daha az yiyorum. Yas 48 ve guatir var. Gün boyuncada pek harejet yapma firsatim olmuyor. Gecen yazdan bugüne kadar 10kg verdim, hic stresse girmeden. Hep az az gitdi, uzun sürdü, ama verdiklerim eskisi gibi 2 kati olarak dönmüyor bana, sabitlesiyor. Keske daha öncede böyle yapsaydim diyorum.

İyi geceler hanımlar
kiz hergece uyucam diyorsun, günün her gecede kahve icmekle geciyor 😂

Iyi yaptin icinde kalmasin dediklerin. Susunca birsey degismiyor cünki. Para istemegede devam et. Hem borc lde hemde kenarina at. Öncedende dedim. Gitmesen bile, gitme özgürlügün hep elinde olsun.
Keşke daha önce soyleseymisim kendi kendine anladığı yok bir hafta on gündür anlayamamis .düz mantık .aynen parasini alacağım bundan sonra. Kenara atacagim.konut kredisinin borcunuda ödesin

Keşke daha önce soyleseymisim kendi kendine anladığı yok bir hafta on gündür anlayamamis .düz mantık .aynen parasini alacağım bundan sonra. Kenara atacagim.konut kredisinin borcunuda ödesin
Erkekler hepsi ayni. Direk söylemeden anlamazlar. Ima etme, küsme pat diye yüzlerine söylemelisin. Farklisini glrmedin daha 😂

X