Kötü yola doğru giden kuzenim

Gelişmeleri yaz canım inşallah düzelir durumu

Bu özelliği biraz önce öğrendim ve engelledim. Oh dünya varmış :) aynen öyle. Çok teşekkür ederim.

İyi de öbür üye de hakaret etmiş.Tek taraflı bakmayın.
Teyzenize söyleyin cinsel hastalıklar,istenmeyen gebelikler hakkında kızıyla konussun.

İyi de öbür üye de hakaret etmiş.Tek taraflı bakmayın.
Teyzenize söyleyin cinsel hastalıklar,istenmeyen gebelikler hakkında kızıyla konussun.
Ee tamam diğer üyeye neden tahrik edici üslubu hakkında uyarıda bulunmadınız da tahrik olana bulundunuz ? T tiramisu5 de bundan bahsediyordu, ona da yapsaydınız samimi olurdunuz şimdi değilsiniz diyor ben de katılıyorum.
Konuşmuş zaten çoktan. Teşekkürler.

Sevgili boğa kızı, kırmızı seviyorsun sen, gönder bir tane daha mutlu oluyorsan. Ne dediysem konu bağlamında dedim. Kolaylıklar dilerim sana.

Tahrik edici üslup derken.Düşündüğünü yazmış.Hakaret yok.Özellikle altını çiziyorum hakaret yok.Tinetsiz,haspam,karaktersiz mi hakaret yoksa kurnaz,dehşet özgüvenli lafları mı?Üstelik sizin ettiğiniz beddualar da var.
Hala inatla 15 yaşında kızının istismarının farkında olmayan sizin toz kondurmadığınız teyzenizi suçlu buluyorum.Bu da benim fikrim.İyi niyetle o kadar şey yazdım.Neyse ben de artık yazmayacağım.Kolay gelsin size.

Hakaret yok zaten, tahrik var. Bakın kuzenim masum ve mağdur demiyorum zaten ama iyi bir ailesi varken ona sevgili oldukları süre boyunca hiç değer vermeyen sevgi göstermeyen leş gibi bir hayatı ve alışkanlıkları olan bir çocuğun peşinde koşmuş (bu patolojik bir durum zaten), ve duygu durumu iyi olmayan birine dönüşüyor ve ben de bunun için ne yapmamız gerektiğini sordum. İyi niyetli insanlar bu durumdaki bir kız aşağıdaki tahrik edici kelimeleri kullanmazlar:
  • kurnaz (kötü bir anlamda kullanılır)
  • dikkat edin de başkalarına bir şey yapmasın
  • dehşet özgüvenli (olumlu bir özgüvenden bahsetmiyoruz burada da kötücül anlamda kullanılıyor)
  • ergen aklıyla seni beni sallar (???!?)
Yani kafası ve duyguları karışmış, psikolojik problemi olma olasılığı yüksek, daha yetişkin bile sayılmayan birine diyor ki içi kötü onun boşver ona bir şey olmaz çevresine bir şey yapar o. Biraz empati yaparsanız neden tahrik olduğumu anlarsınız.
Teyzemlerle yaşamıyorum. Gördüğüm bildiğim kadarıyla iyi bir anne. Çok fazla emekle çok fazla yıpranarak tek başına büyüttü. Yanlışı var mıdır elbet vardır kimse mükemmel değildir bilemem. Yaptığı yanlış bu sonucu mu doğurdu onu da bilmem. Ama kontrolcü bir insandır kızını hiç boş bırakmamıştır onu bilirim.
Yorumunuz için teşekkürler.

Kötü arkadaş kötü yola götürüyor iyi bir arkadaş edinse fark eder. Birde hastalığı neydi ki babası kaçtı. Ve nasıl büyüyünce düzeldi hastalık nasıl geçti
Doğduktan 40 gün sonra nefes alamamaya başladı. Hiç bir doktor uzun süre hastalığı anlayamadı nefes alamıyordu katılarak ağlıyordunsürekli oksijen verip doktor doktor dolaşıyorlardı. Küçük şehirdelerdi İstanbul’a gelip bir sürü doktora göründüler en sonunda bir profesör anladı nefes borusunda hemanjiyom dokusu varmış bebek olduğu için de alınamıyormuş 4-5 yaşına kadar beklemek gerekti o arada boğazını deldiler oradan nefes alabildi normal yemek yiyemedi sesi çıkmadı ve sürekli aspirasyon yapılması gerekiyordu günde defalarca. Bir kaç ameliyat özel bakım profesöre verilen paralar istanbula gelip gitmeler derken adam zaten sürecin başında evi terk etti. Babamla annem destek oldular teyzeme. Öyle işte.

Kafamda oturmayan birkaç şeyden biri tıp okumak gibi ideali olan kızın birden boş beleş birisine dönüşmesi. Bu bana hiç gerçekçi gelmiyor. Benim tıp kazanan arkadaşlarım ilkokuldan beri efendi, düzgün, uyumlu insanlardi. Aile travmalarına rağmen. Yalan dolan bir hayal gibi. Hiçbir temeli olmayan, öylesine uydurulmuş. Ayşem Özkiraz'ın hayali gibi.

Diğer bir konu bu kızın annesi yok mu? Niye teyze bakıyor?

Bir de kendini açmazsa ona yaklaşamam diyen psikologa devam etme motivasyonu nedir teyzenizin?

Şimdi travması olmayan neredeyse hiç kimse yok. Kuzeniniz çocukluğundaki baba hasretini unutamıyor. Ama küçükken babası vefat edenler var, öldürülenler var, terk edip gidenler var. Bunlar yaptıklarına bahane olamaz. Anlattıklarınıza göre teyzenizin kuzeninizi el bebek gül bebek büyüttüğünü, bir istediğini iki etmediğini düşündüm. Aslında bu da yanlış bir şey. Ben gerçekçi olacağım, kuzeniniz kendi istemediği sürece hiç kimse ona yardımcı olamaz. Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin. 18 yaş altı cinsel ilişki ülkemizde suç. Bana madde kullanıyor gibi geldi, davranışları travma sahibi bir yetişkin davranışı değil. Rabbim yardımcınız olsun, kuzeninizi ıslah eylesin size sabır versin.

Biz de anlamadık ki ne yaşadı da 180 derece döndü. Ama gerçekten dediğim gibiydi. Lise hocaları eve falan geliyormuş konuşmaya. Kendine gelmesi için.
Annesi bakıyor zaten annesi benim teyzem.
Doktoru değiştireceğiz çıkış yolu bulamadığı için bana anlattı işte.

Bir arkadaşım vardı. Sayısal bölüm okuyordu. Tıptan başka bir şey düşünemiyorum diyordu. 500 tam puan uzerinden ortalama 300-350 arası alıyordu. Soranlara 400'lerde diyordu. Ortalama bir üniversitede iibf'de okudu. Kuzeninizde aynı bu hissi aldım. Tıp vaad eden bir çocuk değilmiş bana kalırsa. Çok dikkatle takip edilmemiş küçükken. Biraz başı boş kalmış gibi.

Gerek okulda gerek dershanede tüm öğretmenleri çok parlak bir öğrenci olduğunu söylüyordu notları sınavları netleri de o şekilde idi. Başıboş da bırakılmadı teyzem aksine baskıcı ve kontrolcüdür.

Şerefsiz pislik adam İnş daha beter acıları kendisi yaşasın ölmek istesin de ölemesin

Bizimde vardi böyle bir tanıdığımız herkes ne kadar caliskan zeki olduğundan bahsederdi kendiside oyke yansitirdi daha da ileri gitti tip okuyorum diyordu herkese ta ki ben üniversite de iibf de görene kadar benim gibi bir kaç kişi daha görmüştü ailesinin haberi var mı yok mu hiç bilmiyorum çünkü söylememiştim gördüğümü

Ne desek kızın ne kadar mükemmel bir çocuk olduğunu söylüyorsunuz. Kusursuz, iyi bir gelecek vaad eden, herkesin son derece memnun olduğu, ne olduysa birkac sene icinde bozulduğu. Ama bozulmanın da sınırsız olduğu. Okulda dahi cinsel ilişkiye girebilme, partnerinin bağımlı olması, yaşanılan her şeyi orada burada anlatmasi, kizin bunu problem etmemesi, tekrar şans vermesi... allah kurtarsın ne diyelim.

Arkadaşınız Ayşem Özkiraz olabilir mi?

geç ergenlik. hala ergenlikte kuzeniniz ve muhtemelen hafife alınmayacak türden bir psikolojik bozukluğa sahip. sahip değilse de kesinlikle geç ergenlik, bu tipleri bilirim, başlarına ödlerini koparacak ölümlerden döndürecek bir felaket gelmeden akıllanmazlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…