Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynanayla evlat mı kıyaslıyorsunuz? Uygun bir kıyas değil, bence eltiyle evlat kıyaslaması yapılmalıydı.

Kaynanayla evlat mı kıyaslıyorsunuz? Uygun bir kıyas değil, bence eltiyle evlat kıyaslaması yapılmalıydı.

bence dış kapının mandalıyla yapılmalıydı
zira kendisiyle konu sahibi yakında tanışacak
eylüldeki konularını merakla bekleyeceğim
içimin yağları eriyecek

Çok yorucusunuz, bir kıyas sadece.
Gerçekler fazlasıyla acımasızdır, kimse bir başkasının çocuğuna anne babalik yapmaz çok nadir o kadar iyi bir insan olan, yani bunu soylemesinde abes bir durum bulamiyorum bunu anlatmaya çalıştım

Durduk yere sinirlendim gerçekten.
Yahu annesiyle medeni biçimde boşanmış olsa bile haftasonları ve okul tatillerinin bir kısmında çocuk sizde olacaktı. Ortada anne yokken nasıl bir akıl tutulmasıyla çocuk zaten eve giremez diye düşündünüz.
Bazen geceleri uyku tutmaz saçma sapan şeyler düşünürüz ya işte o şekilde düşünüyorum dünyanın bin türlü hali var. Başıma birşey gelirse eşim evlensin çocuğum da bir aile içinde büyüsün diye. Bu nedir arkadaş? Bir durun düşünün ya. Çevrenizde kimse yok mu sizin? Merhametli olmayabilir salt rasyonel bir insan da olabilirsiniz elbette. O zaman akılcı düşünüp evlenmeyecektiniz.

Ama çocuk zaten babasını istiyor sarılmak için. gideyim de üvey anneme yilisayim değil derdi.
Konu sahibi ilk konusunda en baştan çocuğu istemediği detayını vermemişti, o yüzden bence bu konuda olayı yumuşatmak için baştan ben istemediğimi söyledim diyor. Ama hangi aklı başında insan bir babaya evladını sil diyebilir
Buradaki birçok insan başkasinin çocuğuna elbet bakmak istemeyebilir tercihlerini de ona göre yapar.

Ya o kız ne yapsın
Ne evi ne düzeni ne aile bir şey yok
Sevgi ilgi alaka yok
Bide tam ergen yaşi daha çok anneye babaya gerek duyuyor ikisi de var ama yok
Böyle yavrular genelde dışardan en ufak bir ilgi gördüklerinde onu aşk sanıp iyi kötü demeden kanip başlarına neler geliyor türlü hatalara dusuyolar hayatlarındaki boşluklardan dolayi. baktığın zaman anne baba olarak kızlarının hayatlarını yakiyolar farkında değiller.. Kızın tek suçu onların çocuğu olması.

kalıbımı basıp imzamı atıyorum
fragmanı izledik film eylülde gösterimde

Valla biz cok duyduk hala da var,insan kirk Kat yabanciya kalbini aciyor da kucucuk cocuga mi acmasin?Yazik gercekten her ne kadar tartisiyor olsak da Ben cok uuzuluyorum sizin gibi dusunen insanlari bu hakaret degil yanlis anlamayin.Gercekten empati yapin,cocugunuz var oldunuz gittiniz babasina kaldi cocuk ne olacak kapi disari olan sizin evladiniz olsa nasil caniniz Yanar dusuncesi bile kotu Allah kimseye vermesin. Hayati bu kadar zirvede gormeyin cakilip gidecek hep Boyle kotu niyetli insanlar

Siz şunu anlamak istemiyorsunuz çocuklu biriyle evlenmek hata yapmış işte kadar basit bir şey değil. Hatasının sorumluluğunu üstelenecek madem Bile isteye yapılan şeyin aldı zaten hata olmaz. Akli dengesi yerinde bir insan anne/babanın çocuğuyla bir düşünülmesi gerektiğini bilir. Babaanne ölse ne olacak babası sokağa mı atacaktı kızı? Konu sahibinin yaşanacakları akıl edememesi hata gibi basit bir şekilde açıklanamaz. Velev ki hata o zaman dönsün hatasından boşansın.

Üvey baba/üvey annede iyi örneklere siz denk gelmemiş olabilirsiniz. Ben denk geldim birden çok üstelik. Kimse zaten konu sahibine çocuğun annesi ol demiyor, o çocuğun iyi veya kötü annesi var. Konu sahibi ancak o kızcağıza iyi bir abla olabilir. Ben başkasının çocuğuna tahammül edemem diyen insan ki bunı diyebilir gayet normal o zaman çocuklu adamla evlenmeyecek.

Ben öyle anlamadım, sadece evde kızı istemediğini anliyorum bu yazısından bunu da normal karşılıyorum.

Gerçekler bile sizde daha acımasız değil cidden.

Kabul etmek zorundasınız. Zorundasınız diyorum çünkü karşınızda ki dünyanın en kötü evladıda olsa bir babanın çocuğundan bahsediyoruz empati kurup kendinizi eşinizin yerine koyun çocuğunuz çok şımarık ve evlendiğiniz adam onu devamlı istemiyor ne düşünürdünüz ve vazgeçer miydiniz? Zaten en büyük hatanız sorumluluk almanız gereken bir evlilikte almayacağınızı belirtmeniz erkekler evlenmek adına he der geçer. Boşanmak afedersiniz onlara koymaz bile. Çocuğu olan bir adamın nasıl çocuğundan uzak kalacağını düşündünüz bende onu anlamıyorum.

Sağduyulu olmadığın için.
Hee o zaman yeni konular açtığında ben göremiycem değil mi sağduyulu olmadığımdan dolayı kısıtladığı için ? Tamam o zaman konu açarsa beni etiketleyin lütfen çünkü dileğe çatır çatır cevap vermek istiyorum.

Çocuk bakıma muhtaç yalnız
Kendine ait evi olabilen kayınvalide ile aynı kefede değil.
Çocuğun eğitim hayatı var, kişisel bakımı var vs.
Bu çocuk neden pis çamaşırlarını bırakmış ortada mesela ona bakmak lazım. Büyük ihtimalle öğreten kimse yok. Babaanne ne olursa olsun yaşlı kadın.
Konı sahibinin herhangi bir yükümlülüğü olmasa da eşinin var maalesef.

Harikasinnnnnn bravoo Allah razı olsun senden burda en güzel örnek sensin şuan bu konu için..

Dizilerdeki kötü üvey anne rolünü siz mi yazıyorsunuz? Bu nedir ya uyumadan bir kkya bakayim dedim sinir olup çıktım. Umarim fakedir bu konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…