Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Sen bir şey deme oldu mu sus bence 😡

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
canım duygularınla hareket edip çocuk yapma olur mu? çünkü senin doğurduğun ondan daha değerli falan olmayacak :) aynı muameleyi görecek emin olabilirsin. gelicem diyosa da gelir bak ben sana diyim :) hadi şurda rahat geçirceğin bir 5 ayın falan var. sonra kocan, kocanın kızı ve sen yıllar boyu yaşar gidersiniz artık.

Bence siz de kendi vicdaninizi başka birinin yaşamı uzerinden rahatlatiyorsunuz.
Ok en iyi sizsiniz.
Ama iki gün eşinizin annesi evinize gelse, burada ağlarsınız.
Kadının bu başına gelen kesinlikle kolay değil bu kadar ağır yargilanmayi hak etmiyor, onun sorunu değil eşinin sorunu.
Burada tek yanlısı boşanmış çocuklu biriyle evlenmesi.
Ya bırakın Allah aşkına,perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.Herkes kalbinin ekmeğini yer bu dünyada.

Şey korkutmuyor mu senin gözünü merak ediyorum.
Kızı için senden vazgeçen adam, başkası için senden ne kadar kolay vazgeçer? Hiç bunu düşündun mu? Sırf bu sebepten bile evlenilmez böyle bir adamla. Adam kızından vazgeçmiş.
adam bence kızından vaz geçmemış tek basina bakamadigi icin annesine emanet etmis, kopruyu gecene kadar tabiri caiz ise ayiya dayı demiş he tamam gelmez sen nasil istersen diyip evlenmiş.
şimdide kizi yanina alacak

canım duygularınla hareket edip çocuk yapma olur mu? çünkü senin doğurduğun ondan daha değerli falan olmayacak :) aynı muameleyi görecek emin olabilirsin. gelicem diyosa da gelir bak ben sana diyim :) hadi şurda rahat geçirceğin bir 5 ayın falan var. sonra kocan, kocanın kızı ve sen yıllar boyu yaşar gidersiniz artık.
Hamile diye biliyorum konu sahibi.

ülkenin boşanma oranlarından haberiniz yok galiba.her 4 evlilikten biri boşanmayla bitiyor.e o çocuklar ne oluyor sanıyorsunuz?toplama kamplarına mı gönderiliyorlar?gayet yaşıyorlar ya anneleriyle ya da babalarıyla.e bu insanlar tekrar evlenmiyor mu?büyük konuşmayın evladınız varsa.onun da boşanmış bir kadın ya da adam olmayacağının garantisini mi aldınız?

Sadece konu sahibiyle empati kurmaya çalışıyorum.
Ben de evimde sürekli bir yabancıyı istemezdim, insan bunu ister istemez düşünür.
Çocuğu olanlar boşanırken bir kere daha düşünsün.
Ha evli çocuğu olmayanlar da çocuk yaparken on kere daha düşünsün.

Son düzenleme:
Umarım kız saf, sessiz, uysal bir kız değildir. Seni sinirden kudurtan bir kızdır ve bu kudurman onun hiç umrunda olmaz. Her gün sana külot toplatır. Her yeri dağıtır. Huzurunu kaybedersin. Bu kalp ile hakettiğin bu çünkü.
🤣🤣👏🏻👏🏻👏🏻 Ağzına sağlık tam da bunları söylemek geçiyordu içimden ohhh iyi oldu gerek kalmadı..

Şunu ekliycemmmm nerdesinnn gelll @Dilekkk94 senin o istemediğin kızın ruhsuz annesinden bir gram farkın yok tamam mı. Sana o kıza anne ol demiyoruz da bir ablalık da mı yapamadın yuh sana yazıklar olsun bir de kadın olacaksın kız evladı bu bir de, gelmişsin burda kirli çamaşırlarından bahsediyorsun o daha çocuk be ne diyorsun sen ? İnsan sevdiği kocasının hatrına bile olsa bir yakın olmaya çalışır bir kız arkadaş gibi olabilirdin kendini sevdirebilirdin ..Bir de goya doğru mu değil mi kürtaj olmuşsun aldırdım diye duygu sömürüsü yapıyorsun burada. Kimi kekliyorsun sen? Evlenirken düşünseydin haydeeee geçmiş olaaa

adam bence kızından vaz geçmemış tek basina bakamadigi icin annesine emanet etmis, kopruyu gecene kadar tabiri caiz ise ayiya dayı demiş he tamam gelmez sen nasil istersen diyip evlenmiş.
şimdide kizi yanina alacak
Bir şekilde annesinin yanına bırakıp kendi yanına almaması bana vazgeçtiğini düşündürdü ama evet köprüyü geçene kadar orda bırakmış şimdi de geri alacak. Bence çokta iyi yapacak. Keşke hiç birakmasaydi o küçücük masumun içinde ne yaralar açmıştır bu durum. Adamın hayatından gidecek olan birisi varsa bu konu sahibinin kendisi ama henüz haberi yok :)

O evliliği mi hatırlatıyor? Kaldıramayacaksanız neden evlendiniz çocuklu adamla? Siz kabul etseniz de etmeseniz de eşiniz sizden önce evlendi ve bu evlilikten bir çocuğu var. Büyüyün biraz ya bu ne şımarık çocuklar gibisiniz. Duygularınızla hareket etseniz biraz merhametli olursunuz. Siz kim evine kimi almıyorsunuz? O kız eşinizin kanından ama siz dış kapının mandalısınız. Hayır bir de anne olacaksınız böyle büyük büyük konuşurken hiç mi korkmuyorsunuz çocuğumdan çıkar diye? Sizin gibi kalbi kararmış insanlar zaten anne falan olmasın. Bugün kadın için evladını silen yarın sizi bakalım kimin için silecek. Allah akıl fikir versin sinirimizi zıplatmak için mi konu açıp duruyorsunuz?

Son düzenleme:

evet istemezdim
çocuğumdan başkasının sorumluluğunu istemiyorum çünkü
bu yüzden de çocuklu biriyle evlenmedim
çocuğuma da ay ben istemem dedirtmemek için çocuksuz biriyle de evlenmedim
kızımla yaşadım
bak ölmedim de kocişkosuz kaldım diye

Zaten dul derken

Anneyle kıza ev alıcak kadın dul evlenmiyecek
Adam evlenecek karisıyla yaşıyacak
Kız baba yanına gelmiyecek

Eee başka yok böyle dünya o kıza hem anne hem baba bakmak zorunda

Nasıl sevişerek üredilerse zevkle
O çocuğa da zevkle hatta eşşek gibi bakmak zorundalar
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
sen de ver gazı delirt iyice

Son düzenleme:
He bacım herkes kalbinin ekmeğini yer, sen böyle avun dur, insan denilen varlığın gerçeği bu değil dünya da öyle bir yer değil
Biz buna öngörü diyoruz,bilmem anlatabiliyor muyum?Tekrar söylüyorum,sebep ne olursa olsun,kimsenin 13 yaşında bir çocuğun psikolojisini bozmaya hakkı yok!.

Sadece konu sahibiyle empati kurmaya çalışıyorum.
Ben de evimde sürekli bir yabancıyı istemezdim, insan bunu ister istemez düşünür.
Çocuğu olanlar boşanırken bir kere daha düşünsün.
Ha evli çocuğu olmayanlar da on kere daha düşünsün.
çocuğu olanlar boşanırken bir kere daha mı düşünsün?sitede duyduğum en saçma önerilerden biri.iyi forumlar.

Sana diyecek bı sözüm yok. Mecbur degilim dedigin anda bisey demek mümkün degil. Bastan soylemissin cunku. Kacak oynamamissin. Maalesef vicdan sahibi degilsin. Ha bu arada davulun sesi uzaktan hoş falan gelmiyor. Esimin ilk evliliğinden olan cocugunu da ben büyüttüm. O cocugun babasi insallah hayatinin kalanini şu yaptiginin cezasini cekerek gecirir. Anasi da ondan beter olsun insallah. Dogurmayin bakmayacaginiz cocuklari. Nasil vicdan var sizde ya, kizimin gozumden dusecek tek damla yasa kurban olurum. Ömrümü sererim önüne. Yazik o kiza. Ne sucu var ki böyle ana babaya denk gelmis. Sinirlendim hem de üzüldüm cok 😐

Başka birinin çocuğuna anne-abla olmak zor, çok çaba gerektiren birşey. Bunun farkında olmadan da bu evliliği yapmaksa tam bir delilik… Kimseyi tehdit etmeden güzelce gidin boşanın. Davayı da siz açın. O kız büyüyecek üniversiteye gidecek evlenecek hep siz yanında olacaksınız iyi kötü ne bekliyordunuz ki? Babaane ben daha fazla bakamıyorum dediğinde ne olacaktı ne planladınız? Kız ergenlik döneminde kendine rol model alacağı insan yok çevresinde yazık günah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X