Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ya bizler annelik ic gudusunden sanirim keşke birakmasaydı vs diyoruz ama şoyle bir baktigimiz da istisnalar kaideyi bozmaz ama erkeklerin bir çocuga bakabilme kapasitesi bir annenin cocuga bakabilme kapasitesinden çok daha düşük bence en azindan bizim toplumumuzda böyle.
genel olarak erkek egemen bir toplumuz su ictigi bardaği yerinden kaldirmayan, içecegi suyu bile mutfaga gidip kendi almayan ayagina getirilen paşa oğullarımizdan çocuk bakmalarini bekleyemeyiz bence.
baş etmesi çok güç bir şey boyle yetisen erkekler icin, adam kendine bakamiyor ki cocuga baksin yapabilecegi en iyi seyi yapip bakimini en yakinina vermiş.
yetiştirme yurdunada birakabilirdi ama yapmamış.
ben oyumu babanın kizindan vazgeçmediginden sadece bize gore evet yanlis ama kendi annesine emanet ettiginden yana kullaniyorum

Ama ben yazicaktim bunu

Sağduyu ya davet ediyor bizi

Bi aciklasin konu sahibi sağduyu nedir ne değildir??
Kısmetse olurda Melis vardı bir insan riyakar olmasın yeter diyor. Arkadaşı riyakar ne demek diyince bilmiyorum ki öylesine kullanıyordum ben o kelimeyi diyor böyle bir video vardı aklıma o geldi.
Sağduyulu olun lütfen diyen kişinin açtığı konulara bak şaka gibi :)

Alnından öperim,inan çok duygulandım şu anda.

Baska bir kadin kocisini daha önce yataga atmis. O ortalikta gezinen kiz da bunun ispatidir. Konu sahibi her gördügünde:

Ne kukuymuş arkadaş! Onu kaybetmemek için bu zalimliği yaparsa yeni doğan çocuktan çekerler. Ondan çekmeseler başka şeyden çekerler. Bu kadın bu kara kalple bir yerden bela bulur.
Kesinlikle. Ya bazı adamlar bazen düşünemez biraz nebilim ince fikirli olamuyor özellikle konu kuku olunca beyin errror veriyor halbuki bu kadın kıza ablalık yapsa ulan bari politik davranmak için bile yapsa bunu adamı kızı ile arada birakmasa adam zaten mutlu olur büyük ihtimalle kızınıda ihmal etmez. Ben zaten kızını birinci sıraya koymayan ve onu yarı yolda bırakan bir adamı koza diye istemezdim nasıl bir anlayış bu ya.. ? Yarın birgün aynısını benim çocuklarıma yapacak.

Ağzıma neler geliyor da işte Bibibella nin dediği gibi değmez yeminle.. sinirlendim ya ..

Kız bize haksız yere kadın düşmanı derler ahanda ağa babası burda ama şimdi biz ona destek çıkmıyoruz diye yine biz düşman oluruz

Kız dilek beni neden kısıtladın?

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar.
Kişi kendinden bilirmiş işi.
Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor,
bu sağlam gerekçe evlenmemeni de sağlayabilirdi. O zaman mantıklı olabilirdi. Ayrıca kocanın önceki hayatını da kıskanmazsın be. Bu kadar mı özgüvensizsin?
kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim
Kocanin yüzüne de diyor musun? Senin durumdaki bir adamla asla evlenmezdim diye.
Eşin kötü bir adam. Olmaz olsun onun gibi baba. Sen kimsin de eve almıyormuşsun diyemiyorsa sana, gidecek biri varsa sensin diyemiyorsa yazıklar olsun.

Yapmayın Allah aşkına, yabancı dediğiniz on üç yaşında bir kız çocuğu ya on üç yaşında...
Ben o yaşta hala Barbie bebeklerimle oynuyordum, hala canım acıyınca koşup anneme sarılıyordum

Bak bu cok doğru tespit, 3 gun sonra cocugu olsa o adamin konu sahibinden, o cocuga da babalik duygusu olmayacak. Hayvan çünkü, diycektim, utandim. Daha bugün yavru kedileri emziren köpek videosu seyrettim. Keske hayvan kadar olabilseniz.

Yani şöyle evet maalesef erkeklerin bir çoğu bir anne kadar bakamazlsr tabi ama o zaman bunu baştan dusunecekti. Sonucta annesi ölümsüz değil ne zaman ne olacağı belli değil ki illa ki kızına kendisi bakması gerekecek. Yazık kıza zaten annesi bakmıyor, baba başkasıyla evlenmiş kadın,kızı istemiyor. Kız babaannede hem anneden hem babadan mahrum büyüyor. Kızın suçu ne cidden? Çok yazık. Böyle karakterde insanlar baştan ana baba olmasa bu evlatlar bu duruma gelmese ksske. Benim oğlum 5.5 yaşında geçenlerde babasını işiyle ilgili bir sebepten dolayı yaklaşık bir gün göremedi. Çocuk onda bile ne kadar üzüldü anne babam bir daha şehir dışına gitmesin olur mu dedi kaç defa. Yazık günah bu çocuk belkide günlerce anne babasını göremiyor.

Yahu bir şey yapmıyorum gerçekleri söylüyorum.
Ben daha bir tane iyi üvey anne, üvey baba hikayesi duymadim hep travma.
Zaten normal olan o, gidip anne babasina sarılması, başka bir kadın ne kadar sevebilir ki o çocuğu, kaç gün tahammül edebilir?
En başta hata yapmış çocuklu biriyle evlenerek.

işte adam çareyi bulmuş gayetde farkinda annesinin ölumsuz olmadiginin ne yapmiş he he gülüm tamam tamam gülüm demiş vermiş gazı evlenmiş.
konu sahibesi hamilede bildigim kadariyla e ayagida baglandi ( eşin düşüncesi tabi) e kizim gelebilir artik ortam hazir.
adamin plan tikir tikir islemis gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…