Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asdfgjjkll ben ne yaptım şimdi, sanki salak bir kocadan cocuk yaptim sonra boşanıp kızımı da bırakıp gittim.
Kocam olacak dangalakta çocuğu yanina almayacağına dair yeni eşine söz verip kandırdı.
Hikayeye uzaktan bakmaya çalışıyorum sadece.
Mağdurun gözünden değil, zalimin gözünden baktığınız için kişi kendinden bilir işi deniyor.

İnsan doğası böyle işte ben ne yapayım, anneler her çocuğa anne şefkatiyle yaklassaydi zaten dünya böyle bir yer olmazdı.
Dediğiniz şey çok nadir, ben artık insanin sırf kötü olduğuna yalandan buradakiler gibi iyi görünmeye çalıştığına inanıyorum.
Buradakiler gibi iyi görünmeye çalışıyor derken

Sizde durup durup bir şey diyorsunuz
Iyi görünmüyoruz bence baya kötüyüz şuan
Iyi olsaydık ah konu sahibi vah konu sahibi derdik

Gencecik yaşta elin kızını mi çekicen derdik
Aman sen hayatını yaşa o kız ne olursa olsun derdik

Bakin konu sahibi hep sizi alıntıladı beni anladiniz teşekkür ederim dedi hatta

Ve biz çok kötüyüz ki sağ duyuyu bilmiyoruz konu sahibi biliyor ve içime çok dokundu çocuğunu aldırdı

Baya kötüyüz bildiğin gibi değil 👍👹

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Üvey babayla büyüyen biri olarak söylüyorum sizin gibi bir üvey anneye sahip olsaydım size hayatı dar ederdim zira en kötülerini hak ediyorsunuz. Bu bu kötü kalp, düşünceyle hiçbir zaman mutlu olamazsınız.

Ben doğurmadığım benim cinsim bile olmayan kızım (bibim) için zamanında esimi terk etmiş insanım evlenince evde istemediği için düşünmedim bile bitti dedim. Ama ana baba sizin gibiler oluyor dimi
Sadece doğurmak anneliğin o kadar küçük bir kısmı ki Bibi. Bence sende çok güzel bir annesin 💗 bunun sevmekle, sevgiyi gösterip sahip çıkmakla alakası var. Bir çocuğu doğurmak o kadar küçük bir detay ki. Asıl önemli olan kim büyüttü, kim sardı sarmaladi kim ateşinde bekledi. Konu sahibi o çocuğa ihtiyacı olan sevgiyi verebilseydi keşke..

Asdfgjjkll ben ne yaptım şimdi, sanki salak bir kocadan cocuk yaptim sonra boşanıp kızımı da bırakıp gittim.
Kocam olacak dangalakta çocuğu yanina almayacağına dair yeni eşine söz verip kandırdı.
Hikayeye uzaktan bakmaya çalışıyorum sadece.
Uzaktan baktığınız o kadar belli ki. Ama baya bir uzaktan hikayeyi hiç goremeyecek kadar uzaktan. Çocuğun acısını hiç anlamayacak kadar uzaktan.

Insanlar bosaninca niye bu cocuklar ortada kaliyor. Baba hadi istemiyor da anne nasil yavrusunu istemez bir gun gormeden nasil durabilir artik insanlar şaşirdi vallahi. Konu sahibi sizin işinizde zor cocuklu biriyle evlenmişsiniz cocugu annesi istemiyor babada mi atsin empati yapin yarin sizde anne olursunuz sizin yavrunuza boyle muamele edilse ne kotu. Kizinda piskolojisi bozuk belli yaptiklarindan anne istemio baba istemio ne yasiodur icjnde kim bilir. Bilmiyorum zor bir durum belki ben anne oldugum icindir ben alirdim kizi siz simdi cocugunuz yoksa sizide anliyorum empati yapamiyorsunuz. Ama sonucta sevdiginiz adamin cocugu ben biriyle severek evlensem cocugunuda severim ondan bir parca sonucta. Daha cok kucuk yasi bence uzuntusunden yapiyor bunlari sevildigini hissederse duzelir cocuk daha 13 yas ne ki

Bak bu cok doğru tespit, 3 gun sonra cocugu olsa o adamin konu sahibinden, o cocuga da babalik duygusu olmayacak. Hayvan çünkü, diycektim, utandim. Daha bugün yavru kedileri emziren köpek videosu seyrettim. Keske hayvan kadar olabilseniz.
Ya tamam anlarım kolay olmayabilir yapısıdır ama evlenerek göze almışsın işte ne var yani şu kızı bağrına başsan? Hayır aksi bile olsa o 13 yaşında bir kız çocuğu ya çocuğu adı üstünde çocuk yani ona saygısını sevgisini gösterse istenmediğini hissettirmese kimbilir belkide annesinde bulamadığını babasının eşinden bulacaktı.

Zaten bence bu kıza arkadaşca abla gibi yaklaşamıyorsa kendi evladına da annelik yapması zor arkadaş, kusura bakamsin kimse biraz ağır bir eleştiri gibi gelebilir ama öyle.. çünkü bir kadın evlat sahibi olmadan başka çocuklara karşı bir merhamet bir sevgi bir annelik duygusu hisseder çünkü bur içgüdüseldir.. Bu kıza bunu yapamayan kendi evladına da yapamaz.! Biraz empati yaaa empati kendini yerine koysun bari ne saçmalık ya vallahi sinirden gerildim.. zavallı kızcağız herkes tarafından dışlanmıs zaten, bir de babasının evinde istenmediğini hissediyor.. iç çamaşırlarından bahsediyor belkide bu kız bunları tepki olarak yapıyor ne malum ben de herhalde o yaşta o durumda babamın evinde istenmediğimi hissetsem evi başına yıkardım..

Uzaktan baktığınız o kadar belli ki. Ama baya bir uzaktan hikayeyi hiç goremeyecek kadar uzaktan. Çocuğun acısını hiç anlamayacak kadar uzaktan.
Çocukla empati yapmadim ki kadinla empati kurmaya çalıştım, çocuk hikayenin masumu zavallısı ama çözüm bu değil yani onu istemeyen birine zorla isteyeceksin evinde bakacaksin demek değil.
Kadin icindekileri samimi şekilde dökmüş, ne yapabilirim diyor.
Ben de ona cevap vermeye çalıştım

İnsan doğası böyle işte ben ne yapayım, anneler her çocuğa anne şefkatiyle yaklassaydi zaten dünya böyle bir yer olmazdı.
Dediğiniz şey çok nadir, ben artık insanin sırf kötü olduğuna yalandan buradakiler gibi iyi görünmeye çalıştığına inanıyorum.
Bizler konu sahibine vicdansız diyerek "iyi görünmeye" çalışıyorsak ve çocuğu eve al demek iyilikse; "bakmak istememekte son derece haklısın" demek de kötülük oluyor Gökçe. 😅

İnsan neye inanıyorsa tam da onu görüp yaşadığına inanıyorum ben de
Gerçekten iyi insanların var olduğuna da inanmayı deneyin, belki o kadar nadir olmadıklarını da görürsünüz böylece.
Sevginin tarafını seçmek gerçekten çok kolay çok basit. Öfkeden kızgınlıktan rahatsız olma duygusundan uzaklaşınca insan bu kadar yorulmuyor bile hep sevgi emek ister derler ama inanın diğeri daha çok emek istiyor çünkü işte böyle konu sahibi hanım gibi insanın ruhunu içini kalbini kemirip duruyor, sürekli kafada senaryolar dönüyor tutup forum sitelerine konu bile açtırıyor insana.
Halbuki diğer tarafı seçse şimdi oturup acaba nasıl güzel vakit geçirebiliriz eşimin kızıyla diye düşünürdü. Birlikte alışverişe mi çıksak, çay mı içsek ya da hangi filmleri sever oturup sevdiği bir filmi mi izlesek üzerine konuşsak, beraber kahvaltı mi hazırlasak nasıl eglenebiliriz abla kardeş gibi onu nasıl daha yakından tanırım gibi şeyler düşünürdü. İçinin derdi kendini kemirmezdi böylece

herkesi kötü sananın asıl kendi kötüdür.ben önce abisi dedim kendi evimde hiç kalmadığı halde.çok iyi eğitim aldı.ne zaman onun okulu bitti kendi evladımı o zaman koleje yazdırdım.annesi de eşimden 3 katı fazla kazandığı halde sadece annesi baksın demedim.herkes kötü değil yaniii.karşılığını da sevgi saygı görerek kat kat aldım.

Bu hikayeden çıkarılacak ders; evli ve çocuklu adamla evlilik yapmayin, sokakta görseniz yolunuzu değiştirin.
Gitsin kendi çocuğuna baksın, eşinin kıymetini bilsin.
Dersi bile yanlış çıkarmışsın. :KK70:

Kendine güvenen, şefkat ve merhamet sahipleri çocuklu insanlarla evlensin.

Dul ve çocuklu insanlarla evlenip çocuk sorumluluğunu seve seve üstlenen nice insan var. Erkek de var üstelik. Canından gibi babalık eden.

Dul ve çocuklu insanlarla evlenip çocuk sorumluluğunu seve seve üstlenen nice insan var. Erkek de var üstelik. Canından gibi babalık eden.
kendimizi ölümsüz sanıyoruz galiba.yaşın da önemi yok.bir hastalığa bir kazaya bakar yıkılıp gitmemiz.kimin kime muhtaç olacağı da hiç belli olmaz bu hayat da.

Bilemiyorum ben sevgiyle, şefkatle büyüdüm ama fazla müge anlı izlemiş olabilirim, insanlar kötü.
Ve istemiyorum, kızı sevmiyorum diyen birine israrla bakacaksin demek kıza kötülük en başta baska cozumler sunmak gerekiyor, burada iyilik showu yapmak yersiz

Çocukla empati yapmadim ki kadinla empati kurmaya çalıştım, çocuk hikayenin masumu zavallısı ama çözüm bu değil yani onu istemeyen birine zorla isteyeceksin evinde bakacaksin demek değil.
Kadin icindekileri samimi şekilde dökmüş, ne yapabilirim diyor.
Ben de ona cevap vermeye çalıştım
Tamam ama şimdi bu hikayede magdur olan çocuk ya hani onun gözünden bakıp onu anlamamız gerekiyor ya hani insan olmak bunu gerektiriyor ya.
Baştan evlenmeyecekti madem evlendi evet hayatlarında olmak zorunda.
Kadın içindekileri dökmemis, kusmuş. Çocuktan bir eşya gibi bahsediyor ve babasının sevgisinden mahrum bıraktırıyor. Bu yüzden ben konu sahibinin gözünden bakılacak bir durum gormüyorum. Cevap veriyorsunuz evet ama mazlumun gözünden değil.

herkesi kötü sananın asıl kendi kötüdür.ben önce abisi dedim kendi evimde hiç kalmadığı halde.çok iyi eğitim aldı.ne zaman onun okulu bitti kendi evladımı o zaman koleje yazdırdım.annesi de eşimden 3 katı fazla kazandığı halde sadece annesi baksın demedim.herkes kötü değil yaniii.karşılığını da sevgi saygı görerek kat kat aldım.
Ne mutlu sana ceycey helal olsun ❤️

Yahu bir şey yapmıyorum gerçekleri söylüyorum.
Ben daha bir tane iyi üvey anne, üvey baba hikayesi duymadim hep travma.
Zaten normal olan o, gidip anne babasina sarılması, başka bir kadın ne kadar sevebilir ki o çocuğu, kaç gün tahammül edebilir?
En başta hata yapmış çocuklu biriyle evlenerek.
Etrafınızda iyi insanlar yoktu heralde?
Ya da herkesin evliliği güllük gülistanlıktı.

Öyle örnekler var ki normal anneye babaya taş çıkartır üvey dediğiniz. Bunu da bazı sığ,bağnaz insanlar anlayamaz. Ya da anlamak istemezler.
Farklı bir pencereden bakmak isterseniz belki;
Benim de annem 2.evliliğini yaptı. Evlendiği kişi Çok iyi bir adamdır. Benim için gerçek bir babadan farkı yoktur.Bana göre üvey diye bir kavram yoktur. Kan bağın yoktur ama onun dışında herşey vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X