Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani her açıdan bakmak lazım burada çocuk önemli , çocuğun çok net anne eksikliği vardır :KK43: konuda en çok taktığım anne eksikliği. Yani baba da baba olup çocuğunun annesi İle konuşması gerekirdi çocuk icin en iyisi ne vs vs ben anne olsam veremezdim çocuğumu eşim genç biriyle evlenecek genç olmasa dahi el kadını, çocuğu da basımdan atacağım gerçekten pes diyorum her türlü elde kalıyor.
Konu sahibinin yerinde olsam cözüm zaten hic evlenmemek olsa da şuanki şartlarda boşanmak

Müge anlı gibi anne de yayına bağlanıp açıklama yapsa keske
Doğurmakla anne olunmuyor malesef. Bu sözün peşine; "kedi köpek de doğuruyor" derler genelde. Ama bilmiyorlar ki hiçbir hayvan, yavrusuna bunu yapmaz. Kedi köpek kadar olamayan iki ayaklı canlılar var bu dünyada.

Ilk konundada soyledim simdide soyluyorum. Ozaman evlenmicektin ne bu bir esyami. Babaannesi dunyaya kazik mi cakti babaannesi ölürse ne olacak. Haksizsin nasil kiviririm diye ugrasma ozaman bosan. O kizin en dogal hakki babasinin yanina gelmek. Gerci baba baba olsa seninle evlenirmiydi neyse. Nefret ediyorum sizin gibi sadece kendini düsünen bencil insanlardan. O cocuga yazik cok yazik.
Bide illâ hak verilsin istiyor. Değişik bir psikolojisi var. Biz onu onaylasak, sanki tüm problemi çözülecek. Avucunu yalarsın dilek 😅 istersen milyon tane konu aç :lülülü:

Ben sizin önceki konunuza da yorum yapmıştım benim erkek arkadaşımın da çocuğu var çocuk anne de ama biz de sık sık ilgileniyoruz beni çok seviyor ben de onu.

Ama şöyle bir şey var baba sabah gidiyor akşam geliyor hatta bazen gece geliyor yoğun çalışıyor.
Böyle bir durumda çocuk sizinle olacak sizinle yasarsa.
Empati yapıyorum anne vefat etse ben alırım tabi ki ancak vefat durumu yok. Siz annesinin keyfi istemediğini söylüyorsunuz. Benim basıma bu gelse ben gider anne ile konuşurum. Bir de siz de hamilesiniz.
Annelik iç güdümle konuşurum. O çocuğun anneye her şeyden çok ihtiyacı var 10 tane baba toplayın bir anne sıcaklığı etmez 30 yaşındayım ağladığımda annecim diyorum sıcaklık istiyorum.
Bakın şunun altını çiziyorum ama siz başınızdan atmak için değil ben bir çocuğun anneye ihtiyacı olduğu için gider anne ile konuşurdum diyorum , ki sizde hamilesiniz… anne çocuğuna sahip çıkmalı çocuğun anneye ihtiyacı var..
Velayet babada.

Bazıları da lince doymuyor. İstiyorlar ki hunharca gömelim. Ne desem yetmeyecek susayım ben. Bu vicdansız hâlinizle çocuklu adamla evlenmek neyinize sizin ? Allah o ana baba müsveddelerini de bildiği gibi yapsın. Çocuğu bohça gibi bir kenara kaldırmış keyiflerini sürüyorlar. Bu çocuğun vebali hepinizin boynuna. Bir çocuk nasıl ebeveynleri hayattayken hem öksüz hem yetim bırakılır da densizin biri suçsuz çocuğun arkasından böyle akıl mantık ve hatta merhametten zerre kadar nasibini almamış konular açar. Ben anlamıyorum. Yazık ya çok yazık çok.

Konu sahibesi destek vermemiz hususunda ısrarcı...yok biz bu takıma gecmeyiz.biraz konuyu allayıp,pullayinca,acitasyonla harmanlayınca olur dediyseniz cikksss olmadı.

Bide hamileydiniz dimi siz? Çolugunu çocuğunu kabul etmeyip anasına iten bir heriften hamilesiniz. Evlenmeden bundan baba olur mu diye düsünmezseniz böyle böyle didinirsiniz. Ne isiniz var evlenmis boşanmıs coluklu cocuklu adamlarla anlamıyorum.

Doğurmakla anne olunmuyor malesef. Bu sözün peşine; "kedi köpek de doğuruyor" derler genelde. Ama bilmiyorlar ki hiçbir hayvan, yavrusuna bunu yapmaz. Kedi köpek kadar olamayan iki ayaklı canlılar var bu dünyada.
O kiz çocuğuna aslında ne kadar iyi yaklaşılırsa o kadar belki de o da iyi olacak. Çocuğun anne eksikliği var iki ilgi gösterse konu sahibi bence o çocukta ona iyi olacaktır..

Bir aile olunuyor eşinin çocuğu da dahil oluyor işbirliği içinde olunulmalı.. bakış açısını değiştirmek lazım aslında farklı pencereden bakabilmeli

Bide illâ hak verilsin istiyor. Değişik bir psikolojisi var. Biz onu onaylasak, sanki tüm problemi çözülecek. Avucunu yalarsın dilek 😅 istersen milyon tane konu aç :lülülü:
evet ayy yazik dilek baskasinin cocugunun kahrini cekme at sokaga ne hali varsa görsün dememizi bekliyor ama kusura bakmasin. Cok bekler

baba da baba olsa o çocuğu aldırır mıydı ? adam leş bir karakter
Kürtaj konusunda sizinle aynı fikirde değilim. Ne alakası var baba olmakla? Konudan bağımsız kadın ben kendimi hazır hissetmiyorum diyorsa adam da kürtajı kabul edebilir. Aksi fikriniz varsa lütfenn tartışmayalım. Konu amacından şaşıp kürtaj kavgasına dönsün istemem.

Kürtaj konusunda sizinle aynı fikirde değilim. Ne alakası var baba olmakla? Konudan bağımsız kadın ben kendimi hazır hissetmiyorum diyorsa adam da kürtajı kabul edebilir. Aksi fikriniz varsa lütfenn tartışmayalım. Konu amacından şaşıp kürtaj kavgasına dönsün istemem.
yooo haklısın kimse anne olmaya hazır değilse doğurmamalı zaten kürtaja karşı değilim ben sadece şunu demek istemiştim adamın umrunda bile olmamıştır kadının kürtaj olup olmaması

Eklentiler

• Screenshot_20221110-144146_Google.jpg
    Screenshot_20221110-144146_Google.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 42
İlk konunuzu da şaşkınlıkla okumuştum. Siz haklı olduğunuzu duymak istiyorsunuz. En haklı sizsiniz hanfendi. Bence boşanın. Kızın babası olacak adam da babalık yapsın. Siz de haklılığınıza sarılır uyursunuz.
Çocuk size sürpriz olmadı. Sizden önce de vardı. Anne sorumluluğunu yerine getirmiyor diye baba da aynı şeyi mi yapsın?

Valla bu 'üvey anne' tiplemeleri genelde psikolojik problemli tipler oluyorlar. Çocuklu adamlara yapışıyorlar, sonra ufacık çocukların hayatını cehenneme çeviriyorlar. Evlendikleri adamlar da zaten ayrıca ibiş oluyor bırakıyorlar çocuğun başına ne gelirse gelsin umursamıyorlar. Aklı başında kadınlar zaten yapamayacakları sorumluluğun altına girmiyorlar, milletin çocuğuna da yazık etmiyorlar. Boşuna yazmayın konu sahibesi gibi tipler iflah olmaz. Eski kadına, çocuğa ona buna inat çocuk da doğuruyorlar, türlü türlü saçmalık da yapıyorlar böyle insanların ruhları, beyinleri hasta .

Son düzenleme:
Anne baba boşanır olan çocuğa olur derler.

Babaanne bugün gözünü kapasa o çocuk sizinle yaşamak zorunda ne yapacaksınız Çocuk Esirgeme Kurumuna mı vereceksiniz sokağa mı atacaksınız ?

Çocuk sımarık mı , kaprisli mi bilemem ama öyleyse bile gayet normal 14 yaşında bir evlat yaşlı insanlarla yaşamaya mahkum edilmiş sevmeyi deneseniz, biraz ılımlı olsanız,konuşsanız siz baştan ön yargılısınız.

Ayrıca bir takmışsınız ilk eşe sanki baba çok mu ilgilide (babannede ve başka bir ilde ) anneyi yeriyorsunuz anlamadım her konuda.

Sadece size zaman tanımanızı isterim ergene , yanlış yollara sapmasın yazık.

Ayrıca istemediğiniz genç doğacak çocuğunuzun ablası ister kabul edin ister etmeyin aynı soyadı taşıyacak unutmayın .

ikisininde şartları eşit olmalı

Sucun büyüğü baba olacak adamda ama siz de o kadar vicdansız, merhametsiz bir kadinsiniz ki , aklım almıyor sizinki gibi bir kötülüğü gerçekten

ben de anlamıyorum, çocuklu adamlar böyle ruh hastalarını nerden buluyor? Neden düzgün, edepli kadınlara bakmıyorlar da ille de böyle tipleri buluyorlar :KK51:

Son düzenleme:
O zaman size soylenen seyler size yetmedi mi? Onceden esinize soylemis olmaniz bir seyi degistirmez cunku bu ev esyasi degil bir cocuk. Isler her zaman planlandigi gibi gitmez. Eger cocuk liseyi orada kazanirsa babasinda kalacak tabiki kimde kalacak otelde mi? Sizde cocuk degilsiniz cocuklu bir adamla evlenirken bunlari dusunecektiniz. Hic mi biraz dusunmuyorsunuz evlenirken anlamiyorum. Esinize de dunyayi dar etmeyin cocugada. Kendi cocugunuza da etmeyin cunku bu etme bulma dunyasi. 12 yasindaydi kiz cocuguna ogretin arkasini toplasin. Ya da yardimci tutun. Her haftada ayni konuyu acsaniz sizin neler yazdiginiz 12 yasinda bir kizin icin benim
Aklimdan gitmeyecek.

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Siz cok kotu kalpli bir insansiniz.

Yine haksızsınız.
Evlendiğiniz adamın,siz istesenizde istemesenizde bir kızı var,ilerde sizin çocuğunuz olursa ,siz kabul etmeseniz de o kız çocuğu ablası olacak.
Konuştum en başında dediniz. Babaanne ölse size gelecek kız,yetiştirme yurduna verecek değil eşiniz.
Annesi ilgilenmiyor,babası ilgilenmiyor sizin insafinıza bırakmış,yazık ergenlik cağındaki o çocuğa. Bu konuda bir tek ona üzüldüm.
Umarım gelmez size zira siz belli ki asla o kıza güzel davranmayacaksınız,yazık.

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Allah kalbinize göre versin ,vebal almaktan korkmuyorsunuz belli ki,siz yine de o adama fazla güvenmeyin yarın size ve sizin çocuğunuza da aynısını yapamaz mı sanıuorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X