Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
13 yaşındaki çocuktan beklenen olgunluk beni benden aldı. Sanki 20lik genç gelinlik kızdan bahsediliyor.
Katip çocuk ağzıyla kuş tutsa da yaranamazki konu sahibine. Evlenme şartı çocukla aynı evde yaşamamak sonuçta. Çocuklu adamla evlenip, çocuksuz hayat yaşamak amacı.

Ozel esyalarinizi karistirmasi doğru değil
Kirli iç çamaşırlarını da ortaya bırakması yanlış bu konularda siz haklısınız.
Ama adama kızını istemiyorum deseniz bile Hee tamam o zaman diyemez cocuk bu
Ve arada bir seçim yapılmak zorunda kalinirsa kocanin kızını seçmesi gerekir zaten

Eşim bir süre sonra getiririz dedi yeni evlendiğimiz için, anneside gezmeyi tercih ediyor ve asla istemiyor kızını, o böyle yaptıkça bende inada bindirdim ben doğurmadım onu cunku

eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi
Hayırdır eşiniz mi değişti, yoksa siz hayal gücünüzü mü konuşturuyorsunuz? Yoksa bu bir kamuoyu yoklamasi ve bizi mi deniyorsunuz?

Bilemiyorum ben sevgiyle, şefkatle büyüdüm ama fazla müge anlı izlemiş olabilirim, insanlar kötü.
Ve istemiyorum, kızı sevmiyorum diyen birine israrla bakacaksin demek kıza kötülük en başta baska cozumler sunmak gerekiyor, burada iyilik showu yapmak yersiz
Müge Anlıyı çok izlemiş olsanız sizin gibilere böyle baktığını da bilirdiniz
images-3.jpeg

bence boşanın.

tamam evliliğinizi yalnız yaşamak isteyebilirsiniz. ama tümden gelmesin etmesin ne kadar acımasız bir düşünce. siz de boşanabilirsiniz. eşiniz yeni eşiyle kızınızı istemese ne yapacaksınız. annesi ile yaşasa bile belli zamanlarda babasına gelmek zorunda sağlıklı bir ilişki kurmak için.

cicim ayları da geçmiş artık. arkadaş olmaya çalışsanız. kız çocuğu çok güzel bir şey bence. çocuk çok güzel. onlarla ilişki kurmak güzel bir şey bence doğurun doğurmayın. çocuklar kendilerine kim nasıl yaklaşıyor çok iyi hissediyorlar.

kardeşimle yaşıt çocuklarımız var. ben yeğenimi kendi evladım kadar seviyorum. o da bunu hissediyor sanırım bana güvenir beni sever. kardeşimse benimkine gıcık olur ve bunu belli eder. çocuk da hissediyor o da ona zıtlaşarak davranıyor mesela.

baştan iyi niyetle davransanız arkadaş olurdunuz.

Anne hiç ilgilenmiyor imiş ki, ayrıca insanlar boşansa da yeniden evlenip bir düzen kurabilir bunda sıkıntı yok karı derdine düşmüş çok abes bir tabir olmuş sadece konu sahibinin eşi ve adamın eski eşi iyi birer ebeveyn olmadıkları için bütün sorumluluk babaanneye kalmış çocuk bakımında o da belki artık yaşlandı bakmak istemiyor arka planda neler oluyor bilemeyiz ki.. Yani çocuk o kadar zamandan sonra kurulu düzenden ayrılıp baba ile kalmak istiyorsa arka planda başka şeylerde olmuş olabilir.
Ortada kalacak hali yok ya çocuğun gerekirse gelir konu sahibinin evinde kalır ama kimse ondan çocuğa annelik yapmasını bekleyemez..
Birde çocuklara sürekli bahane bulmayın yok ergen yok yaşı küçük vs diye... donunu ortada bırakacak kadar dağınıksa kimse onun arkasını toplamak zorunda değil bunun terbiyesini de zamanında kendi ebeveynleri verecekti verememiş bu onların suçu...

Konu sahibi çocuğun kendi yaşadığı evde kalmasını istemiyor mesele orda zaten. Kalmayı bırak eve almak istemiyor. Bu durumda ortada kalacaksa evet. Kimse kocasının çocuğuna annelik yapmasını beklemiyor zaten o çocuğun bir annesi var. Konu sahibi ancak iyi bir abla olabilir. Konu sahibi babasının çocuğuyla ilgilenmesine karışıyor zaten asıl mesele bu. Çocuğuysa görmek bile istemiyormuş kocasının ilk evliliğini hatırlattığı için

E tamam diyelim ebeveynleri terbiye vermemiş. Sonuç olarak çocuk o evde kalmayı hak etmiyor mu oluyor? Konu sahibi istemiyorsa toplamasın. Kimse kocası dahil bir başkasının dağınıklığını toplamak zorunda değil zaten

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

Hanımefendi size eski konunuzda da yazdılar ama. Buradan sallayanlardan da çoğu kişi sizin gibi zaten başka bir çocuğun sorumluluğunu almaz elbette ama o zaman çocuklu adamla evlenmez işte. Yani ben evlenince çocuğu istemem dedim de o da tamam dedi de bunlar çok boş laflar boş sözler. Size he he demiş karaktersiz çok korkunç bir adamla evlisiniz işte bunu neden anlayamıyorsunuz ben de onu anlamıyorum. Bu o kadar karaktersiz bir adam ki kendi kanı canını elin kadını için evde kalmayacak diye söz veriyor. Siz de evlenin diye yalan söylüyor. Kocanız bu. Bundan sonra karar sizin. Yapamayacaksanız boşanın geçin. O kız onun canı. O kız canı isterse babasında kalacak. Erkek arkadaşlarını ileride anlatacak. Birlikte gezip tozacaklar, tatile gidecekler. Onların bağı sizin bağınızdan kat kat kuvvetli. Şöyle düşünün çocuğunuz yokmuş ama olduğunu düşünün. Çocuğunuzu elin adamı için (hatta öz babası için bile) satar mısınız? İşte sizin kocanız satarım diye yalan söyleyecek şerefsizlikte bir tip. Boşanın gençsiniz. Karakterli bir adam bulursunuz elbette.

Son düzenleme:
diğer konuyu da okudum evlerden ıraksınız ya. inşallah çocuğunuz olmaz. kendi zihniyetinizde yetiştirirsiniz çünkü. yenidoğanla da büyüğüne nispet yapar durursunuz öyle bir kıskançlık. mesela sorumluluk alıp almamak değil ki. o ev kocanızın da evi ve iki haftada bir vs görüş günlerinde gelmesi gerekir. siz o kadarını bile istemeyecek kadar kötüsünüz. Allah sizin gibi kötüleri çoğaltmasın. o .ms.l.k diye tabir edilenlerden olan kocanız da yeni birini bulur inşallah. topunuz belanızı bulun yani özetle. o kıza muhtaç olun, o da sizin suratınıza bakmasın. Allah babaannesine uzun ömür versin.

Anne hiç ilgilenmiyor imiş ki, ayrıca insanlar boşansa da yeniden evlenip bir düzen kurabilir bunda sıkıntı yok karı derdine düşmüş çok abes bir tabir olmuş sadece konu sahibinin eşi ve adamın eski eşi iyi birer ebeveyn olmadıkları için bütün sorumluluk babaanneye kalmış çocuk bakımında o da belki artık yaşlandı bakmak istemiyor arka planda neler oluyor bilemeyiz ki.. Yani çocuk o kadar zamandan sonra kurulu düzenden ayrılıp baba ile kalmak istiyorsa arka planda başka şeylerde olmuş olabilir.
Ortada kalacak hali yok ya çocuğun gerekirse gelir konu sahibinin evinde kalır ama kimse ondan çocuğa annelik yapmasını bekleyemez..
Birde çocuklara sürekli bahane bulmayın yok ergen yok yaşı küçük vs diye... donunu ortada bırakacak kadar dağınıksa kimse onun arkasını toplamak zorunda değil bunun terbiyesini de zamanında kendi ebeveynleri verecekti verememiş bu onların suçu...
Zaten saglikli
Iliskileri olsaydi bosanmazdi anne babasi.. ki annesinin zaten kafa yerinde olsa cocugunu yaninda isterdi.. bosanmalarda genelde annede oluyor cocuklar ama bu durumda babada demek ki babannne bakiyor.

O cocuk kim bilir nasil geldi o yasa.. yani bana gore daha gercekten cocuk..ergen iste..hemen hersey oturmuyor zamanla ogrenecektir.

Annelik yapmasin tabii ama cocuklu bir herifle evlenipte ben bu kizi istemiyorum diyemez, hele hele eski evliligini hatirlatiyor gibi sacma sapan seyler dusunulmez.
Baya baya herifede bu durumda kari meraklisi denir. Cocugunu istemeyen kadini almamasi gerekirdi.. zaten konu sahibi kiran girmis bekar cocuksuz erkeklere gibi gelmis bunla evlenmis.. evde kalacak diye korktu o baska mevzu tabii..adamda belki kopruyu gecene kadar olacaklari soylemedi.. uzuldugum
Tek kisi cocuk ve babanne

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

Kişi kendi gibi bilirmiş karşısındaki herkesi , hatta tüm dünyayı
Emin olun binlerce kadın var eşinin ilk evliliğinden olan çocukla yaşayan, misal ben ve bu forumda bile yüzlerce kadınız
Sizden tek farkımız karşımızdakini sadece çocuk olarak görebilmek, çocuğa bakınca niye eski eşi hatirliyim , manyak mıyım ben ?
Ha bide sizden farklı olarak iyi insanlarız, Allah inşallah sizin de yüreğinize azıcık vicdan verir
Bu arada tüm çocuklar ilk başlarda bu saçma hareketleri yapıyorlar çünkü tepkilerini bu şekilde gosterebiliyorlar , eşimin oğlu bana neler neler yaptı ilk evlendigimiz sene , ama tüm o tuhaf hareketleri karşısında benden sadece sevgi gördü, şu anda kocaman delikanlı, birbirimizi çok seviyoruz, kız arkadaşı olduğunda bile arar beni anlatır, dertleşir, kendi cocuklarimdan hiç ayirmadim onu , yaptığı o saçmalıkları da eşimle gülerek anariz bazen
İnsan olmak bunu gerektirir , siz ne sıfatla varsınız bu dünyada yazmak dahi istemiyorum

Siz buraya ne yazılırsa yazılsın fikrinizi değiştirmezsiniz. Çoğunluk sizin tarafınızda değil işte buralarda sempati aramayın. Aldığınız cevapları sindirin ve inadınızla yaşayın.

Acaba biraz sen mi sag duyulu olsan.cocuk o ortadaki ic camasiri denk gelmis olabilir tatlim hadi kaldir yerden diyebilirsin.sevsen ne olur ne kaybedersin.o kadar kinlenmissin ki kucucuk cpcuga sogudum diyosun ortada bisi yokken.kendi cocugun olmâdigi icin ne kadar rahatca konusuyosun yok istemiyorum yok soyle yok boyle.orasi babasinin evi babasindada istedigi kadar kalabilir bunlari dusunerek evlencektiniz.yarin birgun basimiza ne gelecegini bilemeyiz.seninde cocugun olur allah gostermesin senin gibi uvey anne eline dusse ne hissedersin.senim cocugun hakkinda boyle konussa.biraz empati yap .cocugun gunahina giriyosun

genç bir kız, güzelce konuşun siz öğretin ona temiz olmanın önemini, sevgi gösterin ona mutlaka iyi dönüşü olacaktır bunun size, o da size saygı ve sevgi duyar. yapıcı olun, babasından ayırmayın onu. alma mazlumun ahını demişler. tasvip etmediğiniz davranışları olabilir ama o hala çocuk ve anne ayrı baba ayrı zor bir hayatı var. lütfen anlayışlı ve vicdanlı olun.

Adamın öz be öz kızı. Sizin başka alternatifiniz yok. Çocuklu adamla evlenirken düşünmeliydiniz bunu.
Yazık kızcağıza bu konuda ancak ona üzülünür.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
O zaman çocuklu adamla evlenmeyeydin üvey anne

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X