Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benimde eşimin ilk evliliğinden 13 yaşında kızı var.

Yarin birgun bizimle yaşamak zorunda kalırsa seve seve yada sevmesemde kabul etmek zorundayım.

Bi çocuğun sorumluluğu anne ve babadadir. Anne sorumluluk almıyorsa o, onun vicdanına kalmistir

Anne almıyosa babada almazsa düşünün çocuğu orda burda sürünüyor, ki suanki durumda onu gosteriyo. Babannede yaşaması gereksiz. Çocuğun annesi var babası var....
Neden babaanne ? O çocuğu omu yapmış hayir
Oh ne dünya, çocuk yapalım ayrılalım çocuk orda burda büyüsün.

Kusura bakmayın ama o çocuk eşinizin kanından ve canından. Babaya muhtaç. Siz istemiyorsaniz siz gidin evden.

Bunu yazarken kınama amaçlı değil. Kıyas yapıyorum. Eşimin kizi bizde yaşama ihtimali olsa mecbur kabul edicem. Bu kv değil kp değil çocuğu yahu.

Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim
Keşke evlenmeseydiniz. Bu yazdığınız o kadar saçma ki. Sorumluluk alamam diyip, evlenmişsiniz. O çocuk adamın kızı sizde eşisiniz. Mutlak bir sorumluluk durumu var malesef. Çocuğun babasının evi aynı zamanda çocuğunda evidir çünkü 🤷‍♀️

Sen sağduyulu ol öncede sonra bizden sağduyulu cevap bekle.

Bir sana birde yeğenini hiç biryere sığdırmaya üyeye aşırı sayasım var ama. Onun yüzünden ban yedim senin yüzünden de yemek istemiyorum.
Tek temennim çocuklarımızdan değil sizden çıksın aldığınız ahlar ve veballer 🤲 çünkü o masumların hiç günahı yok 👍
Hatırladım o üyeyi. Resmen 5 yaşlarındaki çocuğu kıskanıyordu. Pırıl pırıl kafalar var sitede😃

Ben doğurmadığım benim cinsim bile olmayan kızım (bibim) için zamanında esimi terk etmiş insanım evlenince evde istemediği için düşünmedim bile bitti dedim. Ama ana baba sizin gibiler oluyor dimi
Kiz ne diyon sen, anasiyiz biz onlarin. Anasi benim kadar bakmadi ona,1 aylikti aldigimda patisini yediim.

Hatırladım o üyeyi. Resmen 5 yaşlarındaki çocuğu kıskanıyordu. Pırıl pırıl kafalar var sitede😃

Yarın yetiştiremeyecekte kendinden olanı 🤦🏼 Zaten diğerini heder etmiş olacak babasını elinden alarak 😬 İki çocukta ayrı arıza olacak. Sal toplumun içine biz uğraşalım en nihayetinde 😂 Offf vallahi içim şişiyor çoğu zaman 🤷‍♀️

Benimde eşimin ilk evliliğinden 13 yaşında kızı var.

Yarin birgun bizimle yaşamak zorunda kalırsa seve seve yada sevmesemde kabul etmek zorundayım.

Bi çocuğun sorumluluğu anne ve babadadir. Anne sorumluluk almıyorsa o, onun vicdanına kalmistir

Anne almıyosa babada almazsa düşünün çocuğu orda burda sürünüyor, ki suanki durumda onu gosteriyo. Babannede yaşaması gereksiz. Çocuğun annesi var babası var....
Neden babaanne ? O çocuğu omu yapmış hayir
Oh ne dünya, çocuk yapalım ayrılalım çocuk orda burda büyüsün.

Kusura bakmayın ama o çocuk eşinizin kanından ve canından. Babaya muhtaç. Siz istemiyorsaniz siz gidin evden.

Bunu yazarken kınama amaçlı değil. Kıyas yapıyorum. Eşimin kizi bizde yaşama ihtimali olsa mecbur kabul edicem. Bu kv değil kp değil çocuğu yahu.
Ayrıca sağduyulu olup yorum yapmak nasıl oluyor

Sizin duymak istediklerinizi soylemekmi yoksa olması gerekenimi?

Siz sağduyulu olun şimdi hadi bakalim
Hamilesiniz anladığım kadariyla
Yarin birgun oldu ya şartlar el vermedi çocuğunuzun yanında olmanıza (mesela sağlık problemleri) eşiniz sizi bıraktı evlilik yaptı. Evladınız babannede ama oda yaşlı elden ayaktan düştü, çocuğunuz babasına gitmeli, eside aynı sizin gibi İSTEMİYORUM diyo ne yaparsınız....

Ayrıca sağduyulu olup yorum yapmak nasıl oluyor

Sizin duymak istediklerinizi soylemekmi yoksa olması gerekenimi?

Siz sağduyulu olun şimdi hadi bakalim
Hamilesiniz anladığım kadariyla
Yarin birgun oldu ya şartlar el vermedi çocuğunuzun yanında olmanıza (mesela sağlık problemleri) eşiniz sizi bıraktı evlilik yaptı. Evladınız babannede ama oda yaşlı elden ayaktan düştü, çocuğunuz babasına gitmeli, eside aynı sizin gibi İSTEMİYORUM diyo ne yaparsınız....
Kendisi ölümsüzdür ve asla hastalanmaz 😅😃

Yani anlamıyorum. Kıza biraz ablalık etseniz, azıcık iyi niyetle yaklaşmanız bu kadar mı zor? Annelik yapın demiyoruz ama kıza ablalık yapabilirsiniz pekala da

Bir gün Allah korusun size bir şey olsa ölseniz sizin evladınızi da baba yok sayacak hiç bu taraftan baktınız mı? Başkası baştan şart koşar ya sizin gibi kabul eder baba da 😤😤
Babaanneye sizin evinize yakın bir ev tutun ve yine babaanne ile ama babası sevgisi ve ilgisiyle büyüsün. Sizin gibi kadınlar ve beş para etmez şekilde evladını hiç sayanlar yüzünden bu ülkede küçük kizlar babası yaşında adamlara kaçıyor.

Kendisi ölümsüzdür ve asla hastalanmaz 😅😃
Galiba öyle olduğunu dusunuyor

Ay birde sağduyulu olun diyor heralde şey dicez "ayyy evet tatlım sen haklısın eşinin kızı kim Olurda seninle yaşar, o e kaka pis tuh"

Bide kızın pis olduğunu yazmış... 13 yaşındaki kızdan ne bekliyorsun, temiz dahi olsa kıskanma duygusu kabarır kabullenememis olabilir, ergen sonuçta ya ergen

Biraz adaletli olun yahu

Eşimin kizi hakkında annemin arkadaşı ayy yine uzun sürelimi geldi senmi bakiyosun yazık sana yük oluyo demesiyle cevabını alması bir oldu.
Nere gitsin bu çocuk, kaldırımdami yatsın. Bu nasıl bir vicdansızlıktır

Kızın haline o kadar üzüldüm ki...

Yakın bir arkadaşım da benzer bir durum yaşadı, annesi onu yanına almadı babası başkasıyla evlendi o da babaannesiyle kaldı ve inanın hayatında ilişkilerinde her zaman sevilmediğini değersiz biri olduğunu düşündü hatta ona bir hediye aldığımızda bile şaşırırdı kendini layık görmezdi. Kardeşleri oldu onlara ablalık yapmaya çalıştı ama her defasında daha da yara aldı. Erken yaşta bir evlilik bile yaptı. Böyle bir durumun yakın tanığı olarak söylüyorum ne olur bencillik yapmayın ve ona annelik değil de ablalık yapın, lütfen.

"Bağrı Yanık Ömer" diye bir kitap var onu okumanızı tavsiye ederim. Kitapta çocuğun anne babası boşanıp başkalarıyla evleniyor ve üvey anne baba da istemiyordu Ömer'i. Kitabın sonunda Ömer kimsesizlikten ve susuzluktan uçurumdan atlıyordu. Siz de o çocuğa bunu yaparak uçuruma sürüklüyorsunuz kimsesizliğini hissettiriyorsunuz ona.
Ne olur yapmayın.

onun sorunu değil eşinin sorunu
peki eşi ne yapsın? Babanne öldü diyelim ne olacak? Eşek gibi o eve gelecek. Beğenmiyorsa boşanacak.
böyle iyi görünüp arkadan yapmadığı kötülük kalmayan üvey anne vakaları burada vicdan mastürbasyonu yapanlarin çoğu.
Bunla ilgili nasıl bir bilimsel çalışma yaptınız da veri sunuyorsunuz?
kimse bir başkasının çocuğuna anne babalik yapmaz çok nadir o kadar iyi bir insan olan,
Kötü olduğunuzu kabul etmeniz de bir adım.
baska cozumler sunmak gerekiyor,
Boşansın. Defolup gitsin. Alın size mis gibi çözüm

Velayet kimde? Bu soruya neden ısrarla cevap vermiyorsunuz?
Daha önce de kaçtı yine kaçmış cevap falan veremez. Kocasına söz geçiremeyince soluğu burada alıp konu açıyor.

İlk konusuna bunu yazmıştı. "Eşim bir süre sonra getiririz dedi yeni evlendiğimiz için,"
Benim anladığım, evlenince balayı ilk aylar falan babaanne bakıyor. Çocuk zaten babasıyla kalıyormuş bu premses köprüyü geçene kadar yüzünü göstermemiş. Mesela evlenmeden önce de annesi çocukla ilgilenmiyormuş ama o zamanlar ses çıkarmamış. Kocamın ağzından girer burnundan çıkar o çocuğu sokmam eve diye planlar yapmış belli ki.

Duruşu olan biri, ama yanlış ama doğru, o an tepkisini belli etmeli. Ben yapamam ve çocuğuna da zarar gelsin istemem bitirelim der. Duygularına yenilmişmiş. Çocuğun babasına duyduğu sevgi, sevgi değil çünkü. İlk konuda bunu da belirtmiş babasına çok düşkün ve çok kıskanç yazmış. Daha hamilelikten bebekten haberi yokken çocuk neyi çok kıskanmış keşke onu da belirtse.

çok benzer bir hayatı yaşamış biriyle evliyim.
eşimin annesi vefat etmiş yalnız kayınpederim karısına çocuklarına anneanneleri bakacak diye bir söz vermiş. kadın evlenmiş. kendisinin de bir çocuğu olmuş. İstemişki sadece o çocuk olsun evliliğimde. Eşimi yurda vermişler. Büyük kızı on yedi yaşında evlendirmişler çok mutsuz bir evliliğe mecbur tutmuşlar. küçük kardeşi de onun bunun evinde büyümek zorunda bırakmışlar.
şu an beni ve çocuklarımı dahi yılda 2 gün görmeye tahammülü olmayan bir üvey anneden bahsediyorum.

konu sahibi hayatınızı beddualarla ve bir sürü ahla geçireceksiniz. vazgeçin o evlilikten. çünkü o çocuğu kabullenemeyeceksiniz. siz kabullenin. kabullenmek zorundasınız demiyorum. Ancak annesinden mahrum olan çocuğun babasından mahrum kalma sebebi olacaksınız. böyle olmaktansa boşanmış bir kadın olmayı tercih edin. ellili yaşlarda vicdanınız çok ağır olacak yoksa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X