Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet tek yanlışınız duygularınıza söz geçiremeyip dul ve çocuklu bir adamla evlenmek olmuş, bence diğerlerine de ders olsun bu.
Yoksa istememekte haklısınız ve bunu dile getirmenizde yanlış bir şey yok, aksine böyle iyi görünüp arkadan yapmadığı kötülük kalmayan üvey anne vakaları burada vicdan mastürbasyonu yapanlarin çoğu.

Ama sizin için tek bir çözüm bile gelmiyor aklima, çok zor bir durum
İstememekte haklı falan değil. Çocuk ile kaynanayı bir tutmak da dünyanın en saçma şeyi. Ben kendi adıma konuşayım, vicdan mastürbasyonu yapacak kadar iyilik meleği olduğumu hiçbir zaman iddia etmedim. Ama kimseye bile bile, sırf kötülük olsun diye zulüm etmem. Kendi içimde kötüyümdür, ama başkasının iyilik hakkını elinden almam. Eşimin eski sevgililerinden biri bu bizim çocuğumuz diye de gelebilir, kimsenin bu konuda bir garantisi yok bence. Benim o çocuğu eve almama gibi bir durumum olmaz ki konu sahibinin olsun. Çocuk bu. Ama kalkıp her sorumluluğunu da üstlenmem. Baba olan alsın sırtlansın. Benden sadece kötülük gelmez.

İstememekte haklı falan değil. Çocuk ile kaynanayı bir tutmak da dünyanın en saçma şeyi. Ben kendi adıma konuşayım, vicdan mastürbasyonu yapacak kadar iyilik meleği olduğumu hiçbir zaman iddia etmedim. Ama kimseye bile bile, sırf kötülük olsun diye zulüm etmem. Kendi içimde kötüyümdür, ama başkasının iyilik hakkını elinden almam. Eşimin eski sevgililerinden biri bu bizim çocuğumuz diye de gelebilir, kimsenin bu konuda bir garantisi yok bence. Benim o çocuğu eve almama gibi bir durumum olmaz ki konu sahibinin olsun. Çocuk bu. Ama kalkıp her sorumluluğunu da üstlenmem. Baba olan alsın sırtlansın. Benden sadece kötülük gelmez.
Aynen ya. Bende düşünürüm bazen, eşimin çocuğu çıksa, birisinin evden gitmesi gerekirse o günahsız çocuk değildir, eşimdir net. Başkasından çocuk yapmış adamı yanımda tutup günahsız çocuğu atamam yani.

Ay offfff nasıl kadınlarsınız

Kadının düşmani yine kadınnnnn

Sizi sağduyuya davet ediyorum duyulu olun sağ duyulu ala ala :duduk:

Siz bu duruma ne kadar erken kendinizi alıştırsanız o kadar rahat edersiniz
Çünkü nasıl balayı sonrası emrivaki ile evinize getirildiyse, yine öyle olacak. Sizin evlenmeden önceki konuşmanızın da pek anlamı yok. Zaten eşiniz de net cevap vermeyip bakarız diyor. Üzgünüm ama eşiniz evlenene kadar herseye he he diyip sonra nasıl olsa bildiğimizi okuyacağız diye düşünmüş. Lise çok uzun değil, birkaç yıl yaşayacaksınız. Sonra kız istemez zaten aynı evi, muhtemelen dışarıda üniversite okuyup yazları gelir yanınıza. Artık küloduna vs takılmayın 13 yaş bunları düşünmesi için erken. Zamanla o da kişisel alanı ile ilgili bilgilenir, elin kadınının külodunu görmesini istemez

Büyük konuşmak istemiyorum ama ben evlenip boşanmış biriyle bile evlenmeyi tercih etmiyorum. Olur mu olur tabi ama tercihim her şeyi benimle ben gibi ilk defa yaşayacak biri. Ama oldu da aşık oldum evlendim, çocuk bile isteyip istemeyeceğimden hala emin değilim, canımın canı der eşimin çocuğunu kabullenirim. Annesi olmayacaksınız zaten. İyi kötü bir annesi var. Babasının yanına gelmek istiyor kız. Babası da ebeveyn olarak onun sorumluluğunu alacak. Siz de çocuğu olan biriyle evlenmenin sorumluluğunu alacaksınız. Öyle kafanıza göre ben senle evlendim ama şu şu olmayacak diyemezsiniz sanki eşyadan bahseder gibi. Kendi kızına gönülsüzce davranan istemeyen birine de adam yerine koyup kendinize koca yapmayacaksınız.

Önceki konunuzu bilmem, yorumum buna.

Öncelikle çocuklu adamla evlenirken çocuğunun sizinle yaşama olasılığını göze almış olmanız gerekirdi.
Şart şurt koşulmaz baba olmuş adama. Zaten iyi bir baba değilse, çocuğu sahiplenmiyorsa evlenmemek için yeterli sebep olurdu.Evlenmeyecektiniz aslında, bu kadar basit.
Kıza üzüldüm. Annesine de kızdım açıkcası, o kızın herkesten çok bir anneye ihtiyacı varken, ne anne sahip çıkmış, ne de baba.İki figür de mühim elbette ama anne boşluğu çekiyordur...

Siz kızın annesine olan sinirinizi kızdan çıkarıyor olabilir misiniz? Kıza arkadaşca yaklaşmayı deneseniz belki her şey çok daha kolay ve güzel olur.
Ne zararı olur ki.
Yeri geliyor öz çocuklarımıza tahammül edemediğimiz anlar oluyor, haklısınız bakın.
Oraya buraya atılan çamaşırlar veya saygısız abuk subuk tavırlar varsa haklısınız sinirlenmekte. Ama burda kilit nokta öfkelenmek değil, o öfke sonucunda nasıl aksiyon aldığınız?
Daha yapıcı, pozitif olmayı deneyin.
O kıza sahip çıkmanın size getirisi çok olur. Size arkadaş olur, çocuğa abla olur, sevap olur yahu.Bu kadar zor mu iyi olmak.
Eşiniz sizin sözünüzle o kızdan vazgeçerse eşinizin beş para etmez bir adam olacağını da unutmayın.

Sadece konu sahibiyle empati kurmaya çalışıyorum.
Ben de evimde sürekli bir yabancıyı istemezdim, insan bunu ister istemez düşünür.
Çocuğu olanlar boşanırken bir kere daha düşünsün.
Ha evli çocuğu olmayanlar da çocuk yaparken on kere daha düşünsün.
Çocuğu yaparken düşünmedim , 2 çocukla boşanırsam da düşünmem. Asıl benim kocayı alacak olan düşünsün. Banane.

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
neeee
Allah korusun şimdi diyelim babaanne vefat etti o kızı yine de almayacaksınız öyle mi
annesine inat üstelik
Allah ım çocuklarım küçükken canımı alma acılarını gösterme.... amin

kız orada lise okuyacaksa okuyacak
güzel Allah ım o kızın bahtını yolunu açık etsin

O kız çocuğu sizin düzeninizin üstüne gelmiyor.
Baba kız ayrı yaşıyor olsalarda siz onların düzeninin içine girdiniz.
Babası neredeyse bu kızın evi orası, o onun babası çünkü.
Siz bir gün boşanırsanız eşiniz artık hiç bir şeyiniz olur.
Konuya böyle bakarsanız kızı kabul etmek yerine, kendinizi onların arasına kabul ettirmek zorunda olduğunuzu farkedersiniz.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Anasi ana değil,babasi baba degil yavrucagimin

misal adamla evleniyorsun adam alkolik, evlendikten sonra sihirli değnek değsin alkolü bıraksın diyorsun....

yada adam uyuşturucu kullanıyor, bilerek evleniyorsun evlendikten sonra kullanmasın istiyorsun....

yada kadınla evleniyorsun çok açık giyiniyor, adam evlenince tamamen kapansın istiyor. yada tam tersi kadın kapalı ama evlenince adam cropla gezsin istiyor....

adamın çocuğu var.. yukarıdakilerden hariç kızını silerse o adamdan adam olmaz asıl... o adamı kendi çocuğunuza baba yapamazsınız... düşünün çocuğunuz doğdu. siz öldünüz bebeğinizi kim bakacak.... yurda mı versin.... çünkü bu adam bakmaz.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
azıcık vicdan ya . azıcık vicdan küçücük ergenlik çağında bir kızdan bahsediyorsun . sende hamileydin galiba senin ilerde boşanmayacağın ne mağlum ? adam tabiki çocuğundan vazgeçemez vazgeçmemeli çocuk da babaanne dede gibi 2. derece akrabalarda değil anne ve babası ile yaşamalı annesi dediğiniz gibi ilgilenmiyorsa babası da mı ilgilenmesin ? o minik yavruyu evde bir odaya sığdıramıyorsunuz evlenmeyecektiniz başta

Sen sağduyulu ol öncede sonra bizden sağduyulu cevap bekle.

Bir sana birde yeğenini hiç biryere sığdırmaya üyeye aşırı sayasım var ama. Onun yüzünden ban yedim senin yüzünden de yemek istemiyorum.
Tek temennim çocuklarımızdan değil sizden çıksın aldığınız ahlar ve veballer 🤲 çünkü o masumların hiç günahı yok 👍

Ben hala bizden ne istediğinizi anlamadım. Ne yapalım? Ne diyelim? Size ne akıl verelim?
1. Kek yapıp annesine ziyarete gidelim "sağ ve sagliklisin neden çocuğuna bakmıyorsun?" Diye kadını kendi çocuğuna bakması için ikna edelim.
2. Çocukla konuşalım anası babası dururken yaşlı babaannesinin yanında kalmaya ve oz babasını çok rahatsız etmemeye ikna edelim.
3. Aramızdan bir gönüllü takımı kuralım her ay çocuğa birimiz baksın.
4. Aramızda para toplayıp çocuğu İsviçre'ye yatılı okumaya gönderelim.

Yorumlariniz sürekli "anlamıyorsun galiba, ben anlatamıyorum galiba, empati yoksunu" vs. Arkadaşım senin konuna kendisi üvey anne olan kişi de yorum yaptı Asya'da bilim kadını olarak görev yapan üyemizden tut basarili işletmeci çocuk gelişimcisi ev hanımı öğretmen doktor gezgin Hakim farklı farklı arkaplanlardan eğitimden (evet 2012den beri forumda takılınca üyeleri tanıyor insan) son derece yüksek iqlu duygusal zekası yüksek bağımsız kadınlar da yorum yaptı. Hepimiz gerizekali ve empati yoksunu olamayız değil mi?

Seninle empati kuramıyoruz çünkü biz çocuklu bir adamla evlenseydik annesi sağ da sağlıklı da olsa bir gün çocuğun gelme ihtimalini o evin parçası olma ihtimalini düşünürdük bunu hesaba katardik. Anne sağ bakmıyor ben ise gidiyorum buraya gelemez gibi icgoru ve öngörü seviyesi yaş 11 cümleler kurmazdik. Baktık sorumluluğu kaldıramıyoruz düşünür taşınır boşanirdik. Sen 28 yaşındasın yetişkinsin çocuk değilsin. Diyeceklerim bu kadar.

Bilemiyorum ben sevgiyle, şefkatle büyüdüm ama fazla müge anlı izlemiş olabilirim, insanlar kötü.
Ve istemiyorum, kızı sevmiyorum diyen birine israrla bakacaksin demek kıza kötülük en başta baska cozumler sunmak gerekiyor, burada iyilik showu yapmak yersiz
Mesela ne ? Anne bakmıyor, babanneye de bişey olsa yurda mı versinler çocuğu? Yeter ki konu sahibinin rahatı bozulmasın, en önemlisi o tabi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X